Maske Tarifleri Sanırım maskemi buldum <3

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Tweety26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2010
808
14
Merhaba kızlar. Bir güzellik merkezine giden arkadaşıma Toz Yosun+Su maskesi vermişler. Kızın yüzünde sivilce, siyah nokta vs. Ne arasanız vardı. 1 aydır kullanıyor bu maskeyi, kız yeni doğmuş gibi olmuş. :KK53: Ben de denemeye başlayacağım. Yazayım tarifini, belki işinize yarar. :KK16: Toz yosun'u aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

2 yemek kaşığı Toz yosun içine 1 yemek kaşığı kadar su koyup macun kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz. (Kıvama bağlı su arttırılabilir).
İsterseniz cildinizi su yada bir temizlik ürünüyle önceden temizleyebilirsiniz. Bu hazırladığımız karışımı haftada 2 kere yüzümüze sürüp (göz çevresi hariç) , 10 dakika kadar bekleyip yıkıyoruz.
Sonra isterseniz nemlendirici sürebilirsiniz. Ben bugünden itibaren başlayacağım. Tecrübelerimi paylaşırım burada.
:KK54:

Yosunun cilde çook yararlı olduğunu biliyordum, toz yosun var mıymış çok sevindim :) Denizde bulduğum yosunlarla oynamaya bayılıyorum, bir de alnıma yapıştırışım var aamaaan rezillik hiç anlatmayayım :KK52:
Yosun maskesi arıyordum bu oldukça basit, kesinlikle deneyeceğim arkadaşım önerdiğin için çok sağol :)

fiyatı ne bu toz yosunun canım?

Fiyatı hakkında bir bilgim yok açıkçası. Amcamın arkadaşı aktar, ondan istemiştim. Fiyatını söylemedi. . Ama öyle ciddi bir fiyatı olduğunu sanmıyorum.

Bu arada 1 tatlı kaşığı organik bal ve yine 1 tatlı kaşığı aole vera jeli ekleyebilirsiniz. Bal cildinizi nemlendirirken aloe vera jeli tahriş olan cildin, akne ve sivilcelerin daha çabuk geçmesine yardımcı olacaktır.

Böyle bir bilgi buldum işinize yarar umarım. :)

nerelerde satılıyor ? aktarlarda filan mı???

Evet. Aktarlarda bulabilirsiniz. Ama güvenilir olmasına dikkat edin piyasada oldukça sahtesi var.:KK50:

Gelismeleri yazsana canim.

Bugün denedim. Fazla siyah nokta problemim olmasa da burnumun üzerinde vardı. Cildim hassas olduğu için de biraz aloe vera kattım.
Sonuç ilk denemeye göre gerçekten iyi. Cildimin nefes aldığını hissettim sanki. Özellikle siyah nokta görünümünde ve sivilce izlerinde gözle görülür bir değişim vardı. Nemlendiriciye de gerek duymadım pek. Zaten yüzümde kuruma sorunu yaşamadım yıkayınca.
Ben beğendim, bakalım.. :KK31:

Şekerim aloe vera jelini nereden bulabilirim acaba? Gelişmeleri bu sayfadan takip edeceğim en kısa sürede ben de deneyeceğim, sevgiler :KK54:

Şekerim aloe vera jelini nereden bulabilirim acaba? Gelişmeleri bu sayfadan takip edeceğim en kısa sürede ben de deneyeceğim, sevgiler :KK54:

Onu da aktarlarda bulabilirsin. Ama bu jel ve su olarak satılıyor. Jel bitkinin iç kısımından yapılıyor diye biliyorum.. Benim eklediğim jeldi. Geçen sene okuldaki bir deney için almıştım. :KK9: Öylece duruyordu. Kullanayım dedim. :)

Onu da aktarlarda bulabilirsin. Ama bu jel ve su olarak satılıyor. Jel bitkinin iç kısımından yapılıyor diye biliyorum.. Benim eklediğim jeldi. Geçen sene okuldaki bir deney için almıştım. :KK9: Öylece duruyordu. Kullanayım dedim. :)

Çook teşekkürler canım :KK16:

Başlayalı az çok 2 ay oldu. Zaten genetik olarak pek sivilceli bir insan değilim ama siyah noktalarım var. Şunu söylemeliyim ki artık yüzümde (özel günler dahil) hiç bir şekilde sivilce yok. Siyah noktalarda ve parlamada da ciddi derecede iyileşme gözlemledim. Dışarıdan görenler yüzüne ne uyguluyorsun harika gözüküyor diye yoldan çeviriyolar o derece. Yüzüm yumuşacık ve nefes aldığını hissediyorum.
Gerçekten çok memnunum.
Annem de 1 aydır uyguluyor ve kırışıklık görünümünde gözle görülür şekilde düzelme var.

Sevgiyle kalın.
:KK16:

Çilleri bilemiyorum ama güneş lekeleri ve sivilce lekelerine iyi geliyor. :44:

Sivilce konusunda hiç muzdarip değildim bugüne kadar ama şu sıralar ufak tefek çıkmaya başladı anlımda, deneyebilirim gayet doğal gözüküyor.
Teşekkür ederim cevapladığın için :KK34:

Son düzenleme:
mutlaka denicem umarım bende faydasını görürüm başka deneyen varmı kızlar

Son düzenleme:
Tweety senin toz yosununun markası ne acaba ?
Jelin markasını da merak ettim :26:
Ona göre alalım

3 tane aktar gezdim toz yosun sordum kimse satmıyor.yok çok pahalıymış getirmiyorlarmış,yok kimse istemiyomuş yosundan haberleri bile yok :S siz nerden alıyorsunuz kaça aldınız , gerçekten bu kadar pahalı bişimi bu kimse satmıyor?

Son düzenleme:
X