Sarı akıntı, idrar yolu enfeksiyonu, rahim ağzında yara…

Evet yaktirmistim 6 7 sene oluyor nerdeyse kanser filan degil cnm int arastirmalarina bakma sen ama yara tedavini ol ilac fitil gerekirse dondurma ya da yakilma her neyse. Iliski sonrasi kanama en buyuk belirtilernden zaten
Mrb yarayı yaktirdiniz mi bende de şu an yara var ilişki sonrası kanama oluyor korkuyorum bende kanser falan olacak diye

Evet yaktirmistim 6 7 sene oluyor nerdeyse kanser filan degil cnm int arastirmalarina bakma sen ama yara tedavini ol ilac fitil gerekirse dondurma ya da yakilma her neyse. Iliski sonrasi kanama en buyuk belirtilernden zaten
Çok teşekkür ederim bugün sabaha kadar uyuyamamistim sağolun Allah'ım korktuğumuz yerlere ugratmasn bizleri

Çok teşekkür ederim bugün sabaha kadar uyuyamamistim sağolun Allah'ım korktuğumuz yerlere ugratmasn bizleri
Seni cok iyi anliyorum cnku o zaman bende cok korkmustum internette arastrnca bas agrisina bilr kanser belirtisi cikiyor . Ama ihmal etmeyip tedavini ol , doktorun ne dedgne dikkatle uy derim cok gecmis olsun

Taktırma sonrası kanama oluyor mu
Seni cok iyi anliyorum cnku o zaman bende cok korkmustum internette arastrnca bas agrisina bilr kanser belirtisi cikiyor . Ama ihmal etmeyip tedavini ol , doktorun ne dedgne dikkatle uy derim cok gecmis olsun
Taktirma sonrası kanama oluyor mu

Yara hsg de mi belli oluyor sadece? Normal vajinal muayenede ya da ultrasonla muayenede belli olan bi sey degil mi?

Merhabalar :) Aynı sorunlari yaşayanlar için bir güncelleme yapmak istedim. Konuyu açtıktan 1 buçuk ay sonra hamile kaldım ve herhangi bir şey yapmadan oldu. Adetimin hemen bitişinde polip aldırmak icin gittiğim doktor polibin gebelige engel olmayacağını, rahim ağzındaki yaranın da çok önemsiz olduğunu söyledi. O ay ve sonrasında idrar yolu enfeksiyonu da yaşamadım. O doktora inanmayıp adetime yakın başarılı (!) bir doktora göründüm ve bana polibin bebeğe yer bırakmadığını hemen alınması gerektiğini söyledi. Bunları söylerken adetime 4 gün kalmıştı. Ameliyat günü almak icin adetimi beklerken adetim 2 gün gecikti. Sonrasında test yapmaya karar verdim ve çift çizgiyi gördüm. Allahıma şükürler olsun sorunsuz ilerleyen bir hamileliğim var polip ne durumda hiç bilmiyorum bile:) Her şeyin bir vakti varmış ve her şey duaymış. Allah ne zaman ol derse o zaman oluyor❤️

merhabalar, ben de bugün yaktırdım. 3 yıl önce doğum yaptım o günden beri enfeksiyonum (vajinit) neredeyse hiç geçmiyordu. ilaçla geçmeyince kontrolde doktorum kronikleşmiş yara artık geçmez gel yakalım hemen dedi. 3-4dk, muayene kadar kısa sürdü ve hiiiç acımadı. eğer korkan varsa korkmasın diye yazıyorum. ben sedasyon istemiştim gerek yık dedi cidden de gerek yokmuş. sonrası için 1 ay ilişki yasağı ve hap şeklinde 24 günlük 2 kutu fitil verdi. inşallah geçecek.
benim tek şikayetim çok yoğun yeşilimsi akıntıydı. ilişkide ağrı sızı kanama vs hiç olmadı yani. lütfen korkmayın ve ihmal etmeyin.

Benim doktorum yakalım dedi ama ben istemedim yapışma oluyor diye duydum o kadar kararsızımki kimisi yakınca engel diyor kimisi yara engel diyor arada kaldım bende sizinde hamileliginiz hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah darısı başıma
Merhaba ne yaptınız acaba ? Bende dün yara olduğunu öğrendim yakalım ya da dondurulalım dedi ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhaba ne yaptınız acaba ? Bende dün yara olduğunu öğrendim yakalım ya da dondurulalım dedi ne yapacağımı bilmiyorum.
Merhaba. Ben dondurttum, cok sukur tekrarlamadi. Yakinca yapisiklik oluyormus. Dondurtma isleminden sonra da gebe kaldim, bir sorun olmadi.

Merhabalar kızlar. 6 aylık evliyim, 27 yaşındayım. Bundan 1 sene kadar önce yumurtlama dönemimde akıntıyla birlikte gelen kanamalarım başlamıştı. Adet düzensizliğim yoktu günü gününe olurdum, yumurtlama akıntım tam anlamiyla yumurta akı kıvamında renksiz kokusuz doktorların olmasını gerektiğini söylediği gibiydi yani… Daha sonra iki dönem arası kanamam şiddetlendi ve ağrıyla birlikte olmaya başladı. Ultrasonda hic bir sorun görünmüyodu bekar olduğum için vajinal ultrason da bakilamiyordu. Evlendikten sonra da ilişki sonrası agri ve kanama buna eklendi. 15 gün sonra hemen doktora gittim ve yarım santimlik poliple ufak bir rahim ağzı yarasi oldugunu söyledi. Herhangi bir tedavi önermedi. Ağrım kanamam devam ediyor. Yumurtlama donemimde yumurta aki kivaminda akintim artik yok. Daha su damlasi gibi ve sarı bir akıntım var. Üstüne bir de her ay akıntım başladığı zaman başlayan idrar yolu enfeksiyonu eklendi. Ne yapacağımı bilmiyorum yaşadığım şehirde doktorlar çarem olamadılar. Ustelik 2 aydır bebek denememiz de başarısız, zaten ilk gittiğim doktor bakalım rahim agzindaki yarayla gebe kalabilecek misin cümlesi kurmuştu. Yaşadığım durumu yaşayan var mı :KK43:
Merhaba
Merhaba. Ben dondurttum, cok sukur tekrarlamadi. Yakinca yapisiklik oluyormus. Dondurtma isleminden sonra da gebe kaldim, bir sorun olmadi.
Kaç yaşındasınız acaba ? Ben daha önce hiç hamile kalmadım doğum yapmadım kimisi dondurunca hamile kalmak zorlaşır diyor korkuyorum. Birde dondurma işlemi acı veriyor mu ?

Merhaba ben hiç bir işlem uygulatmadım zaten hamile kaldım yani engel değilmiş
Öyle çok sevindim sizin adınıza. Bana fitil verdi kullan donduralım ya da yakalım dedi fitili dün kullanmaya başladım ama yaptırsam mı işlem bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ bende ara kanamalar oluyor ilişki sonrası kanama oluyor bi tavsiyeniz ya da öneriniz var mı ?

X