Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırıyor!

1 haftadır falan ben de bir diş yutuyorum yatmadan önce 2ye veya 3 e bölüp yutuyorum
amacım bağışıklık sistemimi güçlendirmek
zaten sarımsağı çok kullanırım ben mutfakta

bende yaklaşık 3 4 günddür sarımsak yutmaya çalışıyorum geçen senelerdede yutmuştum ama adet günümü erkene aldığı için bırakmıştım şimdi de şöyle bi sorun var çok afedersiniz yuttuğum sarımsağı dışkıda görebiliyorum sizde de böyle oluyor mu acaba ?

bütün sayfaları titizlikle okudum.yarın itibari ile bende başlıyacağım.şimdi özetliyorum aç olarak alınması kesinlikle önerilmiyor.yorumlardan okuduğum kadarıla çiğneyerek daha iyi bir emilim sağlanıyor.o yüzden bende çatal yada kürdanla delicem.ve ilk başlarda günde 2 defa 2 dişle yemek sonrası başlıcam önce alışması lazım bence.emziren annelerede önerilmiyor kesinlikle.anneme de uygulatıcam günde bi tane hem kalp hastası hem kan sulandırıcı alıyo destek olur onada :KK42: :KK55: herkese başarılar...

spor yapıp yediklerine dikkat ettikten sonra zaten zayıflıyo insan. sarımsak da yardımcı olmuş demek ki. 3 ay çok kısa bir süre. çok özendim:KK25:

bende şimdi yuttum okuyunca :) ama "iştah açıyor" cümlesi yüzünden sürekli olarak yutmayı düşünmüyorum

Ben bugün sarmısak yutmaya başladım bakalım faydası olucakmı sabah 5 diş yutup üzerine yarım lt su içiyorum

Mide herseyi hazmedebilicek kapasitede kucucuk bi sarımsagımı hazmedemiycek hergun 1diş sarımsak yutmak çok faydalı hazmedilmez mideme zarar verir diye düşünmemek gerekir yinede kendi tercihiniz tabi

merhaba arkadaşlar size bir tavsiye daha verecem bilmişlik taslamak istemem sadece bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum onun için nediyor bu çok bilmiş demeyin haaa :))dediğimi bir deneyin yapmazsanız yapmayın sabahları veya öğle akşam hangi vakit olursa ama en iyisi sabah kahvaltısında 2.3veya istediğinize bağlıkaç tane yiyebilirseniz biber yani acı biber yiyin ve o gün bakın ev işi yaparken farketmez ne iş yaparsanız yapın nasıl ter dökeceksiniz.Ter bezleriniz çok güzel çalışacak terledikce vücudunuzdan yağ atacaksınız ve ayrıca acı biberin yağ yakma özelliği var benim eşim üç öğün acı biber yer yıllardır ne kadar çok yerse yesin kilo almaz sarmısağı yapıyorsanız bunuda denemenizi isterim terliyemiyen arkadaşlar sizlere duyrulur ben normalde bir damla terliyemiyen biriyim ama ne zaman biber yesem terden su içinde kalıyorum bol ter bol kilo atmak demek sarmısağı mutlaka deneyin derim bir ara sizlere 35kiloyu nasıl verdiğimiayrıntısıyla yazmak isterim hepinize selamlar

canım şimdi senin metabolizman sarımsakla mı hızlandı yoksa acıyla mı yani hangisi daha çok hızlandırıyo çünkü ben acı yiyemem de ?

O nasıl bir kokudur ya allahım kusacaktım resmen onun tadını ağzımdan geçirmek için yemediğim şey kalmadı daha çok kilo aldırır bu insana..Ender Saraç'a güvenmiştim ama bırakın ya elma sirkesi içelim hep beraber gelin onun tadı harıkaymış bugün anladım

En iyiysi benim yaptığım,
Ben grip için yapıyorum ama bağırsakları güzel çalıştırıyor.

Yatmadan önce 1 diş sarmısağı ezip 2-3 damla zeytinyağı ile yutuyorum.Yeterli bence...

Çok kokuyo, çok kokuyoooo!:KK52:
Biz fark edemiyoruz ama kokuyor.
Benim ev ahalisi isyan ettiği için bırakmak zorunda kaldım.

Arkadaşlar ben başladım bugün sarımsak yutmaya yanında zencefilli çay ve patates dıyeti yapıyorum 1 haftalık bakalım sonucları yazcam buraya ilgilenen olursa dıye

ya arkadalar sarımsak diyorsunuz da bu tansiyonu düşürmüyor mu.. ben biberiyeli bitki çayı denedim çok fazla tuvalete çıkarıyor ama çok fazla su içmek geriyor yoksa o kadar su kaybı sürekli wc ölüme bile götürür. benim tansiyonum düşmeye baladı çayı içtikçe bıraktım . sarımsak düşünüyuorum ama tansiyon yüzünden korkuyorum

ya arkadalar sarımsak diyorsunuz da bu tansiyonu düşürmüyor mu.. ben biberiyeli bitki çayı denedim çok fazla tuvalete çıkarıyor ama çok fazla su içmek geriyor yoksa o kadar su kaybı sürekli wc ölüme bile götürür. benim tansiyonum düşmeye baladı çayı içtikçe bıraktım . sarımsak düşünüyuorum ama tansiyon yüzünden korkuyorum

Arkadaşım zaten biberiyenin de tansiyona etkisi bilinir. Fazla tüketilmemelidir kesinlikle. Hamile kadınlar, epilepsi sara hastalığı olanlar ve yüksek tansiyon şikayeti olanların da biberiye tüketmemeleri uzmanlarca tavsiye edilir.

Sarımsağın özellikleri, yarar ve yan etkileri içinde şu yazı okunabilir,ayrıca link incelenbilir ;

http://......................./sari...sak-tansiyonu-dusurur-mu-/Blog/?BlogNo=353699

Soğan ve sarımsağın özel tat ve kokuları bileşimlerindeki kükürtlü, alin adı verilen maddelerden ileri gelir. Soğan ve sarımsağın, damarlarda kanın akıcılığını artırdığı bazı araştırmalarla belirlenmiştir. Soğan ve sarımsağın damar sertliğini önleyici, yüksek tansiyonu ve kan kolestrolünü düşürücü etkileri olduğu bildirilmiştir.

Bazı araştırmalar, yoğurtla birlikte yenilen sarımsağın yüksek tansiyonu düşürdüğünü göstermektedir. Yoğurt en iyi kalsiyum kaynağıdır. Son yıllarda yapılan çalışmalar, tansiyon yükselmesinde kalsiyum yetersizliğinin rolü olabileceğini belirtmektedir. Bu nedenle, sarımsaklı yoğurt bir yandan kalsiyum sağlaması, diğer yandan sarımsağın etkisiyle tansiyonun düzelmesine yardımcı olur. Ancak tansiyon, çok yükseldiğinde sadece sarımsaklı yoğurtla yetinmek doğru olmaz. Bu gibi durumlarda doktorun önerdiği ilaç kullanılmalıdır.

Soğan ve sarımsak yemeklere lezzet verici katkılarından dolayı iştah üzerinde olumlu etki yaparlar. Ayrıca, bu tür etkinin pankreastan insülin salgılanmasını da artırdığı, dolayısı ile kan şekerinin düzenlenmesinde de yardımcı olduğu ileri sürülmüştür. Bu nedenle, yetişkin bireylerde insülin düzenlenmesinde soğan ve sarımsak yardımcı olur.

Soğan, taze sebze ve meyvenin çok az olduğu ilkbahar mevsiminde ekildikten kısa süre sonra yetişir. Yeşil soğan diğer yeşil sebzelerde olduğu gibi c vitamini bakımından zengindir. Kuru soğan da kış boyu saklanabilen bir sebzedir. Kuru soğan da elma, armut gibi meyveler kadar C vitamini sağlar.

Son TV den alıntıdır.

Son düzenleme:
X