Saç Kesim Şekilleri Şekilsiz dalgalı saçlar için öneri

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
kızlar benim saçlarım da dalgalı ama çok memnunum gören maşa mı yaprın der
yıkadıktan sonra çok güzel oluyor
ama size şunu önereyim saçlarınızı gün içinde değil yatmadan önce yatın hafif nemli saçınızın üstüne yatarsanız sabah kalktığınızda çok güzel dalgalara sahip saçlarınız olacaktır
saçlarınızı olabildiğince kendisi kurumaya bırakın saç kurutma makinesiyle kurutmayın
yıkadıktan sonra taramanız yeterli tekrar kuruyken kesinlikle taramayın
saçlarınızı yıkayıp taradıktan sonra jöle sürermiş gibi hafif hafif ellerinizle sıkın uçlardan diplere dalgalı şekil vermeye çalışın
ve doğru şampuan kullanın
benden bu kdar bende çok işe yarıyor umarımm sizde de işe yarar :dance: :lepi:

Aynı yöntemleri uyguluyorum...

canim merahaba benimde saclarim dalgali(her ne kadar dalgalar fönden(?) dolayi bozulmus olsada).
Dalgalari belirginlestirmek icin yaptiklarim sunlar:

1. Dustan sonra saci kurulama olayi kesinlikle yok. Saclarimdan su damlamasin diye havluyla bir iki saniye islakligini aliyorum. Sactan su damlamayacak ama kesinlikle kuruda olmayacak.
2. Saclarimi dustan sonra taramiyorum, dolasmis yerleri parmaklarimla aciyorum.
3. Kafami asagi egip, dipten uclara kadar köpük sürüyorum. Köpügü sürerken parmaklarimla saclarimi düzlestirerek sürüyorum.
4. Bütün saca köpük yedirildikten sonra, avucuma tekrar biraz daha köpük aliyorum ve saclarimi avucumun icinde sIkIyorum yukari dogru.
5. Sac kurutma makinalarinin yuvarlak baslari oluyor tabak seklinde:) adini bilmiyorum ama umarim ne demek istedigimi anlarsin canim. Onunla saclarimi azar azar alip o yuvarlak bas yardimiyla yukari dogru toparlayarak kurutuyorum, ama fazla degil her tutami 15 saniye kurtuyorum.
6. Sonra jöle yardimiyla toparlanan dalgalari avucumun icine alarak yukari dogru sIkIyorum. Jöle sacimin dalgalarini daha cok belirgin yapiyor, köpükte saclarimin cok kuru olmamasini sagliyor, o yüzden ikisini birlikte kullaniyorum.
7. Tekrar kurutma makinasiyla her tutami 15-20 saniye kurutuyorum.
8. Cok nadir spray kullaniyorum. Spray kullandigim zamanlarda kafami egiyorum yine, ve alttan yukari dogru cok az sIkIyorum. Sonra saclarimi arkaya atiyorum ve tekrar cok az spray kullaniyorum. Ama genelde spray tercih etmiyorum, jöle ve köpük saci tutuyor zaten.

8 adımda dalgalı saç kullanımı :KK64: çok güzel bir anlatım olmuş.

benim ince telli ve dalgalı olmaya çalışan saçlarım var. yarın sabah duş sonrası direkt bu yöntemi deneyeceğim, çok umut verdi bana bu yazılan :KK34:

genelde sabahları işe yetişme derdinden fazla vaktim olmadığı için en kısa yoldan düzleştiriciyle saçımı tarar gibi yapıp çıkıyorum. ince telli olduğu i.in saçımı yakmadan çok kısa sürede düzleştirebiliyorum saçımı ama ne olursa olsun, ısı sonuçta, yıpratıyor. umarım bu anlatılan yöntem işe yarar.

Köpükde saça zarar veriyo sonuçta kimyasal bende bir zamanlar 8 adımda dalgalı saç gibi yapıyordum ama oda yıpratıyo :KK43: okyanus suyu spreyi varmış bide onu denicem

Kızlar dsaçınızı yıkayıp yatınca nasıl rahatsız olmuyorsunuz Allah aşkına.Ben çok rahatsızlık duyuyorum sinüzit oldum zaten.Bir kerede boynum tutulmuştu yıkayıp yattığımda.Şimdi hemen kuruturum.O zamanda çok şekilsiz oluyor.Saçlarım çok sağlıklı ancak sadece şekillendirince güzel duruyor.

arkadaşa katılıyorum, ıslak saçla yatarsam ertesi güne çıkamayabilirim :KK43:
çocukluğumdan beri sinüzitim var ve ıslak saçla dolaşmam yasak:KK43:

mecburen hemen kurutuyorum. ben iyice suyunu aldırıp saç kurutma makinasıyla saçlarımı avuçlarımda sıkarak kurutuyorum güzel dalgaları oluyor, eskiden çok yağlıydı ve gün içinde kafama yapşıyordu ama şimdi gün içinde kabarıyor.

gerçi ben kabarık saçı severim ama en üst katmandaki saçlar hemen kuruttuğumdan olsa gerek daha çok kabarıp uçuşuyorlar. bakalım o bebe yağı olayını ben de deneyeceğim en kısa zamanda.

arkadaşa katılıyorum, ıslak saçla yatarsam ertesi güne çıkamayabilirim :KK43:
çocukluğumdan beri sinüzitim var ve ıslak saçla dolaşmam yasak:KK43:

mecburen hemen kurutuyorum. ben iyice suyunu aldırıp saç kurutma makinasıyla saçlarımı avuçlarımda sıkarak kurutuyorum güzel dalgaları oluyor, eskiden çok yağlıydı ve gün içinde kafama yapşıyordu ama şimdi gün içinde kabarıyor.

gerçi ben kabarık saçı severim ama en üst katmandaki saçlar hemen kuruttuğumdan olsa gerek daha çok kabarıp uçuşuyorlar. bakalım o bebe yağı olayını ben de deneyeceğim en kısa zamanda.

bebe yağı işe yarıyor canım..ben jojoba yağını da kullanıyorum banyodan sonra ..sıvı saç kremi şişesine koydum jojoba yapı,bebe yağı ve menekşe yağını ve su ekledim..nemliyken sıkıyorum kabarmıyor ve çok güzel şekil alıyor..

bebe yağı işe yarıyor canım..ben jojoba yağını da kullanıyorum banyodan sonra ..sıvı saç kremi şişesine koydum jojoba yapı,bebe yağı ve menekşe yağını ve su ekledim..nemliyken sıkıyorum kabarmıyor ve çok güzel şekil alıyor..

ışıl ışıl ve düzenli dalgalar olsun dadundan yenmez :KK16:
tşkr ederim deniyeceğim mutlaka :KK61:

merak ettim saçınız yağlanmıyormu hemen. ben badem yağı kullanıyordum ertedi gn hemen yağlı görünüyordu.

Kızlar balıksırtı örgü yapmayı biliyor iseniz akşam banyo yaptıktan sonra nemli saçlarınızı ikiye bölüp iki taraftan balıksırtı örün,sabah kalktıktan sonra saç kurutma makinesine biraz tutup açın saçlarınızı, saçlarınızın maşa yapılmış gibi durduğunu görceksiniz...3 kez yaptım ve gerçekten süper oldu...

Kızlar balıksırtı örgü yapmayı biliyor iseniz akşam banyo yaptıktan sonra nemli saçlarınızı ikiye bölüp iki taraftan balıksırtı örün,sabah kalktıktan sonra saç kurutma makinesine biraz tutup açın saçlarınızı, saçlarınızın maşa yapılmış gibi durduğunu görceksiniz...3 kez yaptım ve gerçekten süper oldu...

ahhhh.ahhhh..
saçlarım kısacık kaldı..ahhh..
bir uzasa yapacağım ama..:KK59::KK59::KK59::KK59:

ahhhh.ahhhh..
saçlarım kısacık kaldı..ahhh..
bir uzasa yapacağım ama..:KK59::KK59::KK59::KK59:

ya ben saçımı ikiye ayırıp balık sırtı örünce, ertesi gün saçımı çözdüğümde saçımın iki yarısı birbiriyle karışmıyor ayrık duruyor deli ediyor beni :KK37:

napim bende biraz yukardan olmak üzere normal örüyorum en ucuna kadar o da hoş oluyor. bebe yağı da almadım daha uçuştu bugün gene saçlarım pffff :84:

Aynı dertten müzdaribim.Saçlarım dalgalı ama malesef yapısı da çok sert.Dalgalar hoş gözükse bile sertlikten dolayı ayrık duruyorlar birbirlerinden ve şekil vermesi de bir o kadar güç:KK43: Şu aralar şampuanlayıp duruladıktan sonra elime bir-iki damla zeytinyağı damlatıp uçlara sürüp tekrar duruluyorum.İyi geliyor gibi,tavsiye ederim

ya ben saçımı ikiye ayırıp balık sırtı örünce, ertesi gün saçımı çözdüğümde saçımın iki yarısı birbiriyle karışmıyor ayrık duruyor deli ediyor beni :KK37:

napim bende biraz yukardan olmak üzere normal örüyorum en ucuna kadar o da hoş oluyor. bebe yağı da almadım daha uçuştu bugün gene saçlarım pffff :84:

:KK71::KK71::KK71::KK71:

arkadaşlar saç nemli haldeyken kendilğinden kuruduunda çok güzel şekil alıyor. ancakkk her zaman bu mümkün olmuyor. bazen duş alıp bi yere yetişmemiz gerkiyor. bnm önerim şu ;
1. saçının nemini havlu ile iyice al
2. saçlarındaki ıslaklık hafiften gidene kadar (1 dk civarında) kurut
3. saçlarını gürlüğüne göre yaklaşık 4-5 parçaya ayır
4. ayırdığın parçalara az miktarda köpük sür
5. her bir parçayı ellerinle bükerek güçlü bi kurutma makinesiyle kurut.
6. bütün tutamlara aynı işlemi uygula
7. en sonnda buklelerini açıp bi sallayıver saçlarını:81:

bnm acele zamanlarda uygulaığım yöntem ve hiç bozulmadan maşalı gibi duruyor:81: çok memnunum

ben saç kurutma makinesi kullanmıyorum kendiliğinden kuruyo yada örüyorum saçlarımı. bi de ben elidorun bukle saçlar için olan şampuanını kullanıyorum güzel oluyo bukle bukle:KK55::KK55:

bende dalgalı saçlarımdan bıktım artık ne kadar ürün kullandıysam da banyodan sonra kuruduğunda bir daha taramak imkansız köpüklerden jölelerden de bıktım artık

X