Seramik tencere ve tava almak isteyenler buraya :))

Aaa ben essensonun böyle sorunlu olduğunu bilmiyordum söylemen çok iyi oldu. Ben de burda en çok Monetaya sonra Korkmazın tavalarına güveniyorum. En sondakiler Korkmazın ürünleri yakından gördüm çok güzeldi. Bilgilendirdiğin için teşekkürler :))):nazar:
Essensonun döküm tenceresi 1 yılda tabanının altı karardı matlaştı.. Ve pilavlar tencerenin dibine yapışıyor.. Ki çok hassa kullandım makineye koymadım elde yıkadım.. 1 yıllık ömre o para değmez Essenso tencerede başarısız..:KK37:

moneta tavayı hisardan almıştım bende.ancak buraya mı yazdım bilemiyorum
yağ dökmeden sakın kullanmayın,yağı her yere yedirmek gerekiyormuş.bu yüzden moneta tavam birkaç ay sonra
özelliğini kaybetti,çelik tencere gibi yapışmaya başladı.
benim hatam olmasına rağmen yenisi ile değiştirdiler.
şimdi hem moneta tavam hemde kullandığım esseden aldığım seramik tavam var.
esseninkinden de çok memnunum.oldukça ağır bir tava.dış kaplaması beyaz.iç kısmı gri gibi.
1.5-2 sene oldu kullanalı.yanlız ilk zamanlar çok çok az bir yağ ile hiç bir yerde yapışma yokken,
şimdi yine ara ara yapışıyor,ama temizlerken rahat çıkıyor.ben açıkçası sadece kahvaltı için kullanıyorum,
yemek tenceresi olarak çelik tencereyi yeğlerim.o kadar para veripte
seramik özelliğini yavaş yavaş kaybedince daha sinir oluyorum

moneta'nın hangi modelini almıştın ?

hemmen not aldım verdiğin bilgileri canım. çelik tencere seti olarak hisar rio düşünüyorum var mı hisar hakkında fikrin

ben evimde 4 senedir hisar monaco tencere kullanıyorum ve çok çok memnunum..hisar kalitesi tartışılmaz zaten..yanlız rio serisinin kulpları metal ve kesinlikle önermem..evdeki tüm metal kulplu tencereleri çöpe attım..en kalitelisi, en ısı yalıtımlısı bile el yakıyor..

bende monata deluxe serisinden 24cm pilav tenceresi ve 20cm tavasını,moneta alluflon serisinden de 24cm tava aldım hepsi nerede ise yüzde 50 indirim ile 167tl ye geldi aslında moneta almayı düşünmüyordum fiyatların uçukluğundan dolayı.kesin kararımı delimano yönünde vermiştim ancak bu kadar indirimli bulunca moneta aldım inş memnun kalırım.deluxe serisi beğeniliyor zaten alluflon serisinin kalitesi çok iyi olmayabilir emin değilim ancak yine moneta güvencesinde olupta uygun olunca fiyatı denemek amacı ile aldım.walla bi seramik tutturduk gidiyoruz ha teflondanda çok daha dayanıklı olduğunu sanmıyorum ama nasılsa yapışmayan ürünlerden almam gerekiyordu çeyiz için tercihimi seramikten yana yaptım inş pişman olmam.tabi en önemlisi üste biçok arkadaşında dediği gibi dikkatli kullanmak onun dışında fazla kafayı takmamak gerek sonuçta tava bu ömürlük olacak değil ya:)mutlu kalın!

arkadaslar merhaba bu msjı aylar once yazmışım,evlendim 5aydır kullanıyorum tavalarımı:) alluflon serisini iade etmiştim aynı zamanda delux pilav tenceresinide (cok pahalıydı) daha uyguna 24cm ve 20 cm delux serisi moneta tava almıştım cok memnunum pilavda ette kullanıyorum uzerlerine tencerelerinden kapak uydurdum ztn moneta tavaları gayet derin ,etler suyunu kaybetmeden pişiyor çok memnunum tavsiye ederim.

ben evimde 4 senedir hisar monaco tencere kullanıyorum ve çok çok memnunum..hisar kalitesi tartışılmaz zaten..yanlız rio serisinin kulpları metal ve kesinlikle önermem..evdeki tüm metal kulplu tencereleri çöpe attım..en kalitelisi, en ısı yalıtımlısı bile el yakıyor..

off sinirimden yanlış yere yazdım..:)

Son düzenleme:
arkadaslar merhaba bu msjı aylar once yazmışım,evlendim 5aydır kullanıyorum tavalarımı:) alluflon serisini iade etmiştim aynı zamanda delux pilav tenceresinide (cok pahalıydı) daha uyguna 24cm ve 20 cm delux serisi moneta tava almıştım cok memnunum pilavda ette kullanıyorum uzerlerine tencerelerinden kapak uydurdum ztn moneta tavaları gayet derin ,etler suyunu kaybetmeden pişiyor çok memnunum tavsiye ederim.

bugün n11 den sipariş ettiğim moneta geldi ve büyük bir hayal kırıklığı yaşattı bana..ben deluxe-01 serisini sipariş ettim, bana monetanın tanıtım amaçlı ürettiği düşük model bi tenceresinden göndermişler..kullanmadım ve direk iade göndereceğim..insanı aptal yerine koyuyorlar.. tüm modelleri incelemesem haa bu deluxe deyip farkına varmayacağım..:KK43: çok kızgınım :KK19:

slm arkadaşlar benim seramik tencerelerle ilgili bir sıkıntım var bilgisi olan beni aydınlatabilir mi? :KK28: karacanın seramik tencere tavasını kullanıyorum içlerinde bi sorun yok allaha şükür fakat dış rengi soldu :KK43: kırmızı olan renk yer yer pembemsi bi tonda yer yer tuhaf bir kırmızı :KK37: buna nasıl çözüm bulacağım karacaya geri mi götürmeliyim :44:

Son düzenleme:
kızlar hangisini seçersiniz bilmem ama benim size tavsiyem seramik tencereleri bulaşık makinenize koymayın. Ben tencere aldığımda makinede özelliğini kaybettiğini bu yüzden yapıştığını söylediler bilginize :KK54:

Uzun araştırmalarım sonucunda; bir senedir Jumbo'nun seramik tenceresini kullanıyorum. İç ve dış kaplamasında hiçbir sorun yaşamadım.

Seramik tencerelerde dikkat etmeniz gereken boş ısıtma yapmamanız. Zaten kullanım klavuzunda da yazıyor. Az bir miktar bile olsa yağ koymalısınız. Bu nedenle teflon tavalar gibi yağsız pişirmeye uygun değiller. Amacınız yağsız pişirme yapmaksa teflon tava almanız daha doğru bir tercih.

Seramik kaplamaları kesinlikle ve kesinlikle bulaşık makinasında yıkamayın. Yıkama işlemini elde yapmalısınız. Zaten yapışmaz yüzeyinden dolayı temizliği kolay oluyor.

Arada bakım yapmak amacıyla peçeteye döktüğünüz azıcık sıvı yağ ile içini yağlayın. Bir sonraki kullanıma kadar bu şekilde dursun. Azıcık yağ kullandığınız için bir sorun olmaz.

İç kaplamasının daha dayanıklı olması için buzdolabından çıkardığınız tencereyi harlı ateşe koymayın, kısık ateşte ısıyı yavaş yavaş yükseltin.

İç kaplaması kadar dış kapmalası da önemli, daha uzun süre iç kaplamasını kullanmak istiyorsanız dış kaplaması mutlaka döküm ya da çelik olmalı. Alüminyum kaplamalardan uzak durun.

Araştırma yaparken bende çoğu kişi gibi Jumbo üretimini Moneta'ya yaptırıyor tarzı yazılara rastladım. Ancak baktım ki yazılar hep aynı tarzda ve kalıpta yazılmış. Reklam amaçlı yazıldığını düşündüm ve Moneta'nın dış kaplaması alüminyum olduğundan da fazla düşünmeden listemden çıkarttım.

seramik tencere, teflon, geçin bunları, fissler düdüklü tencere, lava demir döküm tava, gerisi boş

kızlar merhaba bu konuyu sonuna kadar okudum ve çeyizime sayenizde moneta almaya karar verdim. Sitesinde şöyle bir ürüne rastladım hiç bahsetmemişsiniz Stone Silver Doğal Taş Kaplama
bunu alan oldu mu acaba sağlıklı mıdır , kullanışlı mıdır , ne düşünüyorsunuz ?

Bir de size şunu sormak istiyorum; normal yemek tenceresini bence seramik almaya gerek yok; seramik tencereyi ve döküm tencereyi hangi tür yemeklerde kullanmak lazım ? Yani pilavda seramik kullanışlı olur da örneğin kızartmalarda ve yemek için ne kullanışlı olur?

Aaa ben essensonun böyle sorunlu olduğunu bilmiyordum söylemen çok iyi oldu. Ben de burda en çok Monetaya sonra Korkmazın tavalarına güveniyorum. En sondakiler Korkmazın ürünleri yakından gördüm çok güzeldi. Bilgilendirdiğin için teşekkürler :))):nazar:

kızlarr homend sitesinde indirim yapmış.

2 adet Vita Verde 28 cm Seramik Tava kargo dahil 100 tl'ye geliyor.

tabi bunu alabilmek için sepet kısmında %40 indirim kodu giriliyor.

kodu isteyene özelden gönderebilirim. araştırırsanız vita verdenin moneta kadar iyi olmasa da diğer tavalardan iyi olduğunu göreceksiniz.

seramik tencere&tava için ayrıca bi bütçe lazım zaten, baya pahalılar :26: greenpan istiyodum ben ama moneta ve korkmaz a da bi bakayım, teşekkr ederim canım :KK34:
kızlarr homend sitesinde indirim yapmış.

2 adet Vita Verde 28 cm Seramik Tava kargo dahil 100 tl'ye geliyor.

tabi bunu alabilmek için sepet kısmında %40 indirim kodu giriliyor.

kodu isteyene özelden gönderebilirim.

Arkadaşlar merhaba , konu başlığını görünce tavsiye bırakmadan geçmek istemedim , 2 yıldır SÜREL markalı döküm tava ve tencerelerimi kullanıyorum , ürünlerin pişirmede yemeklere kattığı lezzet tartışılmaz ayrıca antibakteriyel ürünler olduğu için sağlıklı pişirme elde ediyoruz. Ayrıca Türk Malı bir ürün Fabrikası Eskişehirdeymiş , Fabrika sahibi hepimizin bildiği SÜSLER markasının kurucusu ! Belki döküm ürünler ağır diyoruz ama birde şu var arkadaşlar ağırlığınca lezzeti var:) yemeklere kattığı lezzet ve sağlık bence daha önemli varsın biraz ağır olsun , sanki kucağımıza alıp oda odamı geziyoruz :) Yaklaşık 5 ay önce Döküm üstüne Seramik kaplamalı ürünlerinden aldım ve çok memnunum kesinlikle içinde çizilme ve yapışma dahi olmuyor en güzeli bulaşık makinasında bile yıkanabiliyor , şuan piyasada bizlere seramik diye satılan sağlığa zararlı beyaz teflon kaplamalı tavalar ve tencerelerde bildiğiniz gibi çizilme , solma ve yapışma oluyor , bu sebeple sağlıklı ve lezzetli yemekler için kesinlikle döküm tencere/tava tavsiye ediyorum...

monetanın seramik ve taş kaplama tava tencerelerini kullandım.Gerçekten yemeklere apayrı bir lezzet katıyorlar parasını sonuna kadar hak ediyor.Özellikle taş kaplama alacaklar tereddüt etmesin.Yemeklere sanki kömür ızgarası tadı veriyor.Çok kolay temizleniyor.Monetanın fırın kaplarını da almak istiyorum ama çok pahalı.Çeyizine almak isteyenler düşünebilir maddiyat sıkıntı yaratmayacaksa.

Ben Tefal'den 7-8 ay önce 250 TL ödeyerek seramik tava seti aldım. Satıcı bana kesinlikle yapışmayan yeni nesil seramik tavalardan olduğunu söyledi ve bende Tefal'i iyi bir firma sanarak bu ürünü aldım. 7 ay sonra tavalarda ne yapsam yapışır oldu. Firmayı aradığımda beni yetkili servise gönderdiler. İşte servisin bana söyledikleri Bu tava yapışır. Yapışmasın istiyorsanız 250 derece de kullanmalısınız. Oldu bende yetkiliye herkes gibi normal bir ocakta kullandığım tavanın 250 derece sıcaklığını nasıl ölçeceğimi sordum. Haklı olduğumu ama satıcının bana bildirmesi gerektiğini ama garantisi olsa da bir şey yapamayacaklarını söylediler. Kısaca Tefal'den bir şey almayın. Garantinize güvenmeyin

Ben Korkmaz'ın seramik tencere kullanıyorum, benim iç yüzeyi siyah. Gril tavada biraz çizilmeler oldu ama yıkarken çok zorladığım için olduğunu düşünüyorum. ama tencerelerde herhangi bir çizik vs yok. Beyazlarda renkler ilerde sararıyor ama siyahta o sorunda yok

X