Severek ayrıldık

Ya zaten sosyal medyam yok sadece whatsap var.Of.gercekten 1 hafta once buraya yazsaydım odalara kapanmasaydim tek düşündüğüm su halen onu sevdiğimi düşünecek diye korkuyorum bide vicdan edip benle barışmak ister neden bana acısın veya barismasa bile aklı kalsın moreli bozulsun istemem sırf o duygusal mesajımdan dolayı ama bilmiyor ki Rabbime şükürler ediyorum ben sürekli kaç saattir iyiki bitmiş diye .çok ince düşünüyorum ne bileyim yada nasıl bilirse bilsin demi yazmayayım.ya ben böyleyim işte istemiyorum hani kimseye yük olmak kafasında .kimsenin kötülüğünüde istemem ama benden uzak olsun .
Bu kadar ince düşünme güzel kardeşim, gerek yok, olan olmuş, ders çıkar, önüne bak. Pişman olup kendini dövmenin bi manası yok. Geçti gitti, kurtuldun, şimdi de bunu yük etme kendine, bi rahatla artık.

Sana ulaşırsa, sakince, net şekilde, uyumsuz olduğunuzu gördüğünü ve istemediğini söyle ve geç, asla uzatma lafı, ulaşmazsa zaten sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Bu kadar ince düşünme güzel kardeşim, gerek yok, olan olmuş, ders çıkar, önüne bak. Pişman olup kendini dövmenin bi manası yok. Geçti gitti, kurtuldun, şimdi de bunu yük etme kendine, bi rahatla artık.
Yine diyorum, asla ve asla yazma, arama.
Sana ulaşırsa, sakince, net şekilde, uyumsuz olduğunuzu gördüğünü ve istemediğini söyle ve geç, asla uzatma lafı, ulaşmazsa zaten sıkıntı yok.
Tamam aynen öyle yapacagim çok sağolun aynen ne dusunurse düşünsün olurda yazarsa bı gün suanki düşüncelerimden bahseder hoşçakal derim .Dünya varmış inanın ki dünya varmış diyorum.kafam rahatladı ya

Tamam aynen öyle yapacagim çok sağolun aynen ne dusunurse düşünsün olurda yazarsa bı gün suanki düşüncelerimden bahseder hoşçakal derim .Dünya varmış inanın ki dünya varmış diyorum.kafam rahatladı ya
Aslında düşündüm de, şu da olabilir, "Son konuşmalarda sağlıklı düşünemedim, gereksiz romantize ettim ve saçmaladım. Sakin kafayla düşündüm ve net olarak gördüm, birbirimize bence de uygun değiliz; çok kaba ve gergin birisin, ben nezaket ve sakinlik insanıyım, ayrıca çok konuşuyorsun, sadece sen konuşuyorsun ve dinleme huyun yok, bir de sürekli karşıdakini suçlayıp tedirgin ediyorsun, ben huzur isterim ve bunlar bence sorunlu davranışlar, baştan kendini gösterip ciddi bi yola girmeden bitmesini sağladığın için teşekkür ederim, hoşça kal" yazıp, engel:KK53: Kalsın mal gibi.
Ama sonrasında asla iletişime geçmeyeceksin, arasa da yazsa da cevap vermeyeceksin, bunu yapabileceksen bu minvalde yaz ve engelle gitsin :KK53: Için rahatlar biraz.

Aslında düşündüm de, şu da olabilir, "Son konuşmalarda sağlıklı düşünemedim, gereksiz romantize ettim ve saçmaladım. Sakin kafayla düşündüm ve net olarak gördüm, birbirimize bence de uygun değiliz; çok kaba ve gergin birisin, ben nezaket ve sakinlik insanıyım, ayrıca çok konuşuyorsun, sadece sen konuşuyorsun ve dinleme huyun yok, bir de sürekli karşıdakini suçlayıp tedirgin ediyorsun, ben huzur isterim ve bunlar bence sorunlu davranışlar, baştan kendini gösterip ciddi bi yola girmeden bitmesini sağladığın için teşekkür ederim, hoşça kal" yazıp, engel:KK53: Kalsın mal gibi.
Ama sonrasında asla iletişime geçmeyeceksin, arasa da yazsa da cevap vermeyeceksin, bunu yapabileceksen bu minvalde yaz ve engelle gitsin :KK53: Için rahatlar biraz.
Ya bu çok çok harika bı mesaj .Ama sanki biraz ağır kaçar gibi geldi.bide şimdi mesajlara bakıyordum dün ki kafayla ne yazmışım ne ses atmışım diye.Adama yemin etmişim ki sana mesaj atmayacagim diye.Yoksa bu çok güzel bı mesaj .Ama kendisi yazarsa inşallah yazar 🤲yazarsa böyle aynı bunu yazarım sadece kaba insansın kısmını eklemeden şimdi uzaktanda olsa akrabalık varya ondan dolayi 🤦🏼‍♀️😆 .Vallahi harikasiniz asla aklıma gelmezdi böyle bı mesaj 🤗😆

Ya bu çok çok harika bı mesaj .Ama sanki biraz ağır kaçar gibi geldi.bide şimdi mesajlara bakıyordum dün ki kafayla ne yazmışım ne ses atmışım diye.Adama yemin etmişim ki sana mesaj atmayacagim diye.Yoksa bu çok güzel bı mesaj .Ama kendisi yazarsa inşallah yazar 🤲yazarsa böyle aynı bunu yazarım sadece kaba insansın kısmını eklemeden şimdi uzaktanda olsa akrabalık varya ondan dolayi 🤦🏼‍♀️😆 .Vallahi harikasiniz asla aklıma gelmezdi böyle bı mesaj 🤗😆
Valla sen bilirsin, bence yazılıp engellenebilir, ağır bi şey de yok, böyle herife inceliğe zaten gerek yok, o çekinmemiş akrabadır diyerek?
Seviyorum zannediyordur dedin diye söyledim ama yazar veya ararsa da verilebilir ağzının payı. Ha hiç aramaz, yazmazsa da sorun etmem diyorsan sorun yok.

Valla sen bilirsin, bence yazılıp engellenebilir, ağır bi şey de yok, böyle herife inceliğe zaten gerek yok, o çekinmemiş akrabadır diyerek?
Seviyorum zannediyordur dedin diye söyledim ama yazar veya ararsa da verilebilir ağzının payı. Ha hiç aramaz, yazmazsa da sorun etmem diyorsan sorun yok.
Vallahi yazacaktım son attığım mesajlara bakayım dedim yazdığım cumle ,yemin ederim seni rahatsız etmicem aramicam diye yazmisim .bu durumda mesajı gönderemiyorum ama kendi yazsa arasa anında böyle konuşucam dua ediyorum ki yazsın adam😅😅😅😅ciddiyim .amacım kalbini kırmak değil sadece hani onu sevmedigimi bilsin isterim .bakalım süreçte neler olacak burda paylaşacağım yine .😅🤗Ya gerçekten bugün akşam 6 dan sonra o kadar güzeldi ki yeni bı sayfa açmak kalben bitirmek yani ben anlamıyorum Allah'ım nasıl oldu bı .daha sabah diyodum ki kardeşime ben daha kimseyi sevemem yok ben bu acıyla naparim kaybettim felan vs😅😅Allah kurtarmış ancak anladım çok şükür

Cidden o yazinizdan çok etkilendim hayatımda okuduğum ayrılık sonrası eski sevgiliye atılacak haddini bildiricek en seviyeli e n kibar had bildirici harika bir kapak mesaji 😅😅😅ya kendinize iyi bakın çok sağolun teşekkür ettim çok motive oldum sayenizde .burda yorum yapan herkesin sayesinde .Allah'a emanetsiniz iyi geceler 🌺🌺

Narsist bencede ilk iki gün yüz yüze konuşurken bana çok iltifatlar ediyordu ve lafa atliyisun mubabbeti olmamisti biz dışarı çıkarken bize aracı olan aileyle çıkiyorduk dört kişi ama onlar yanımızdan ayrılıyordu zaman zaman .sonra geldiklerinde yanımıza beni övüyordu onlara .ne zaman gitti biz telefonla iletişim kurmaya başladık tuhaf tuhaf davranmaya başladı hep üzerinde durduğu tek şey işyerinde başarılı olması ve lafa atliyosun muhabbetiydi bir ay boyunca muhabbet bu iki konuda döndü .
Kaç kaç adam narsist değil narsist kişilik.bozuklugu var tedavisi yok

Kaç kaç adam narsist değil narsist kişilik.bozuklugu var tedavisi yok
Rabbim şifa versin cidden keşke tedavisi olsa böyle hastalıkların .Gercekten bugun bir ay önceki bayana döndüm neşeli bir haftadır aglamaktan gözlerinin şişliği inmiş eski günlere dönmüş insandim🤲 arkadaşlarla bulustum gayette güzel sohbet muhabbet ettik kimse kesintisiz ders anlatan oğretmen kesilmedi başıma 🤣veya lafa atliyosun gibi bı muhabbet olmadi🤣🤣30 senedir olmamış bugun mu olacakti🤗🤗 🤣ay öyle bişe olsa yikilirim dusunsene kendini ikna etmişsin manipule olduguna karşı taraftan bu yüzden sogumussun burda herkes hak vermiş yardımcı olmuş bide arkadaslardan biri az sus lafa atlama dese yikilirdim adeta 🤣

Bilmiyorum ki yabancı bı insanla hiç tanismadim çalışan insan değilim belki çalışan olsaydım hani calistigim işyerinden bı insanla tanışmış olurdum Onun haricinde zaten dışarda bakan insanları ciddiye almam niyeti ciddi olsa Zaten bakmazlar mantigindayim.Yani bana ailemin önerisi dışında tanışmam olmadı .
Niyeti ciddi olsa bakmazlar ne demek?

Niyeti ciddi olsa bakmazlar ne demek?
Niyeti ciddi olsa bakmazlar cümlesinin manası benim için şöyle.Niyeti ciddi olsa laf atmazlar hani kesontisiz bakmazlar öyle tıp tıp sonuçta tanımadığı insansın neden laf atanı ciddiye alayım .
Tabiki cevab vermiyorum görmemezlikten geliyorum böyle insanlarıda .Ya hayırlısı herşeyin gerçekten .Şükürler olsun ki kafam rahatladı artık dünden beri güzel uyku çekiyorum artık uykum geliyor düne kadar uyuyamıyorum 🙂 .İyi geceler

Rabbim şifa versin cidden keşke tedavisi olsa böyle hastalıkların .Gercekten bugun bir ay önceki bayana döndüm neşeli bir haftadır aglamaktan gözlerinin şişliği inmiş eski günlere dönmüş insandim🤲 arkadaşlarla bulustum gayette güzel sohbet muhabbet ettik kimse kesintisiz ders anlatan oğretmen kesilmedi başıma 🤣veya lafa atliyosun gibi bı muhabbet olmadi🤣🤣30 senedir olmamış bugun mu olacakti🤗🤗 🤣ay öyle bişe olsa yikilirim dusunsene kendini ikna etmişsin manipule olduguna karşı taraftan bu yüzden sogumussun burda herkes hak vermiş yardımcı olmuş bide arkadaslardan biri az sus lafa atlama dese yikilirdim adeta 🤣
Adam anormal sende bisi yok kuzum

Belkide adam birden fazla kişiyle görüşüyordu ve sizi bir bahaneyle terk etti. Çünkü lafını bölmeniz çok sudan bir sebep. "Severek ayrılan" adam böyle bir sebepten ayrılır mı sizce?

Kendini değersiz, önemsiz hissediyor olmalı ki lafı bölündüğünde bunu bizim gibi normal algılamak yerine kişiliğine yapılmış bir saldırı gibi algılayıp aşırı tepki veriyor. Çünkü o önemli biri ve siz onu saatlerce bölmeden dinlerseniz değerli ve önemli olduğunu kendince pekiştirecek.

Diyelim ki evlendiniz, böyle yarım saat aralıksız konuşup sizin yorum bile yapmanıza müsaade etmeyen adamı ömür boyu dinleyecek misiniz? Aşk, heyecan bir yerde bitecek sonra boş teneke adamı dinle dinle dur. Aman ne iç açıcı.

Son olarak namaz kılmak, yasin ezberlemek gibi şeyleri adam kendi ahireti için yapıyor. böyle şeyler kişinin iyi olduğunu ya da iyi eş olduğunu otomatik olarak kanıtlayan kıstaslar değildir. Hani kamu yararına çok büyük işler yapar gönüllü olarak anlarım da adam kendi ahiretine yatırım yapıyor. Nereden anladınız iyi insan iyi eş olduğunu?

Ha bir de bir daha arayıp yeniden denemek isterse "eeeh saatlerce seni mi dinleyeceğim be düdükkk" deyip suratına kapatın lütfen. Çok iyi gelecek.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba bundan tam 1 ay önce öneriyle bir adamla tanistim .Öncelikle şunu belirteyim daha önce bir evlilik yaptım ve boşandım 30 yaşında bir bayanım yaklaşık 4 senedir ayrıldım.ve bu 4 senelik süreçte ailemden isteyenler oldu veya bı ortamda beyenenler ve randımanlı bı tanışmam görüşmem nasip olmadı .Taaki 1 ay öncesine kadar.Yine bir gün evde oturuyorum akrabam geldi dediki seni birisiyle tanistiracagiz adam hiç evlenmemiş evlenmek istiyor kabul edersen tanışın anlasirsaniz evlenirsiniz dedi bende kabul ettim o gün hazırlandım gittik görüştük ve ben gördüğüm an sevdim aşık oldum ve bu adam şehir dışında yasiyor hemde uzaktan akrabamiz tanıştığım kişi yani gitmesine son iki gün kala iki gün boyunca görüştük .Ve birbirimize o iki günde kısa bı zamanda toplasan 6 saat gorudtuk iki günde canlı olarak ve aşık olduk.Ve o artık gitti telefonda görüntülü görüşmeye başladık .Ve görüşmelerimizde güzel geciyordu sadece son iki haftada bir konuda benden sikayetciydi sürekli sen lafıma atliyosun konuşmamı boluyosun diyordu kiziyordu.Ben hayatımda ilkdefa boyle bı söz duydum .Ya arkadaşlar bişe anlatıyor yarım saate yakın ve illaki yorum yapmak istiyorum konuşmak yok agzimi açtığım anda lafıma atliyosun diyo vs.bu son iki haftada bu yüzden sık sık tartıştık .Ve sasirdigim nokta tartışırken bile yapım gerefi ben ağır argo konuşabilen bir bayan değilim .Haliyle bı tık sesim yukseliyo tabi onun sesinin yanında benim ki bişe değil .e ses yükselince bu sefer dediği senin sesin yukseliyo sen nasıl konuşuyorsun vs.
Ya sohbetinde bı usulü vardır karşılıklı olur benim bildiğim yaniliyomuyum.Hani işin garip tarafı kendisiyle alakalı bişe anlatınca zaten bolmuyorum dinliyorum .Aksine ben bişe anlatınca kendisi hemen bölüyor atlıyor lafıma ama bu yüzden hiç bişe demedim ona asil sen atliyorsun gibisinden.Ben burda herşeyi şeffaf anlatıyorum ki size hani bana yardımcı olun diye . psikolojim alt üst oldu resmen oturdum dusundum onun sözünü mu boluyorum diye düşündüm çevremde bı kaç kişiye sordum arkadaşlara .Hani sizle sohbet ediyoeum hiç lafınizi boluyomuyum gibisinden o kadar taktım yani e verdikleri cevab yok ne alaka kızım dediler böyle soruyosun gibisinden cevablar aldım .ve bir hafta önce görüştüğüm adam benden ayrıldı sırf bu yüzden .Ama bu bir ayrılma sebebi olabilirmi anlamıyorum çok saçma ?Ve şunu da belirteyim iki gün önce beni aradı bana dediki eski eşini öğrendim dedi sen evliyken sana neler yaşatmış eskiden dedi ve arkadaşlar bu detayları bizim akrabalardan öğrendi onlar biliyodu .Bende evet de dedim neden araştırdin biz bir haftadır ayrildik daha neyi merak ettin ki dedim bana inanmadın mi dedim ilk tanistigimizda neden bosandigimi sormustun bende sana biraz anlatmıştım hatta sana mahkeme çıktımı da göstermeyi teklif etmiştim yok demiştin ben geçmişe bakmıyorum önümüze bakalım demiştin .şimdi neden böyle bişe yaptın ki dedim .Ve arkadaşlar bana kalsa bu yüzden ayrılmış olabilir .şimdi diyeceksiniz ki neden bu yüzden ayrılmıştır ?Tahminim şu ben bayağı sıkıntılar yaşadım eski eşimle anlasamiyordum sikintili bir kişiliği vardi. Belki eski eşin sıkıntılı tartışmacı bir insan olmasinimi taktı kafasına evlensek bizi rahatsız edermi diye düşündü acaba ne bileyim ama ne alaka 4 senedir bosanmisim .Ama suda aklıma geliyo bana lafıma atliyosun muhabbetini iki haftadır yapıyordu kızıyordu .Ama boşanma sebebimi öğrenmesi iki üç gün öncesine ait .Ya bişe anlatiyo yarım saat dinle bazen yirmi dakika felan asla ağzini acamiyosun bı yorum etmek istiyorum da haliyle buna kziiyordu .ben bitireyim sen öyle konuş diyordu e bu seferde anlattığı sey bayağı uzun olduğu için diyeceklerimide unutuyordum .Dün son kez aradı beni görüntülü çünkü ona rica ettim son kez konuşalım diye bayağı bı kötüydü ne bileyim 6 dakika anca görüntülü güya konuştuk veya konuşamadık gözleri doldu onunda kötü bı haldeydi .Ben zaten çok kötü oldum bir hafta üstüne onu gördüm .Hayatımda ben böyle kısa zamanda bir insana aşık olmamistim .Tam bana uygundu namaz kiliyodu ezbere yasin biliyordu senede bı kez mescidi aksaya gidiyordu yani inancli bı insandı çünkü benim tanışma şartım namaz kılan bey olmasıydı Allah korkusu olsun istiyordum bende kildigim için birde kalbimde isinmisti böyle bı adamla tanışınca haliyle sevmiştim beyenmistim onu .Ne olur bana bişe deyin aslında hiç ortada bı sebeb yok lafıma atliyosun geçerli bı sebebmi ya veya kendisi sürekli lafımı boluyordu farkindami değildi anlamadım .Beni karambole bıraktı soru işaretleriyle.Bana ne olur bişe deyin ne yapayım ben . Donermi sizce bana ne tavsiyeniz olur ben daha aramam yazmam asla ona biraz uzun yazdım kusura bakmayin

Ayrılıp araştırmaya devam etmesi saçma, ayrılma sebebi saçma, kızma sebebi de ona keza saçma. Saçma sapan bi adam. Dönmesini beklemeniz üzüldüm. Ben Arasa bile istemezdim böyle bi insanla devam etmek.

Belkide adam birden fazla kişiyle görüşüyordu ve sizi bir bahaneyle terk etti. Çünkü lafını bölmeniz çok sudan bir sebep. "Severek ayrılan" adam böyle bir sebepten ayrılır mı sizce?

Kendini değersiz, önemsiz hissediyor olmalı ki lafı bölündüğünde bunu bizim gibi normal algılamak yerine kişiliğine yapılmış bir saldırı gibi algılayıp aşırı tepki veriyor. Çünkü o önemli biri ve siz onu saatlerce bölmeden dinlerseniz değerli ve önemli olduğunu kendince pekiştirecek.

Diyelim ki evlendiniz, böyle yarım saat aralıksız konuşup sizin yorum bile yapmanıza müsaade etmeyen adamı ömür boyu dinleyecek misiniz? Aşk, heyecan bir yerde bitecek sonra boş teneke adamı dinle dinle dur. Aman ne iç açıcı.

Son olarak namaz kılmak, yasin ezberlemek gibi şeyleri adam kendi ahireti için yapıyor. böyle şeyler kişinin iyi olduğunu ya da iyi eş olduğunu otomatik olarak kanıtlayan kıstaslar değildir. Hani kamu yararına çok büyük işler yapar gönüllü olarak anlarım da adam kendi ahiretine yatırım yapıyor. Nereden anladınız iyi insan iyi eş olduğunu?

Ha bir de bir daha arayıp yeniden denemek isterse "eeeh saatlerce seni mi dinleyeceğim be düdükkk" deyip suratına kapatın lütfen. Çok iyi gelecek.
Ne güzel yazmışsınız gerçekten de öyle günlerdir kafam dinlek .yapacağım işlerimi daha rahat yapıyorum .Namaz yasin okuması tabiki kendi ahiteti için hazırlık .Ama ne bileyim bizlerde böyle insanlarız işte nama kiliyo iyi insandır mantalitesi var 😊işin şakası sadece ortak yonlerimiz de olduğu için ve onu beğenmis olduğumdan ötürü bı miktar yıkılmistim .
Ayrıca belkide başka kadınlarda olabilirdi hayatında.Whatsap son görülmesini açmasını çok istiyordum tek bahanesi ben Bilmiyorum açmasını dediği cümle buydu
Ve yakışıklı olduğunu bununla da çok gurur duyuyordu . İyice nefret ettim ne kadar takmıyorum kafama desemde elbette biraz takıyorum çünkü 1 aydır neyin muhabbetiydi bu psikoloji kalmadı bende.
Değerli yorumlariniz için çok teşekkür ederim 🌺🌺😊

Ayrılıp araştırmaya devam etmesi saçma, ayrılma sebebi saçma, kızma sebebi de ona keza saçma. Saçma sapan bi adam. Dönmesini beklemeniz üzüldüm. Ben Arasa bile istemezdim böyle bi insanla devam etmek.
Yok yok asla bende istemiyorum.Sadece çok zoruma gitti hayatımda ilk defa böyle bi saçma sapan karakteri olan bir adamla tanıştim bir aydır manipüle oldum ancak daha iyiyim 10 gün olcak .

Kendini beyendigini diyordu zaman zaman .Ama sürekli demiyordu .Sadece işyerinde çok başarılı olduğundan sürekli bahsediyordu .
Eee, daha ne demesini bekliyordunuz? Bu tip karakterlileri sevmiyorum. Çok da konuşup sizi eleştiriyor. Üzerinizde baskı kurup sizi aşağılayabilir. Yaşam tarzı ve manevi dünyası uysa da huyu bozuk adamın. Bulaşmayın.

Eee, daha ne demesini bekliyordunuz? Bu tip karakterlileri sevmiyorum. Çok da konuşup sizi eleştiriyor. Üzerinizde baskı kurup sizi aşağılayabilir. Yaşam tarzı ve manevi dünyası uysa da huyu bozuk adamın. Bulaşmayın.
Yok yok çok şükür bitti .Ben nasıl unuturum ben başkasını sevemem derken işin şükürler olsun kısmına geçtim İyiki bitmiş diyorum 🤲

X