Sevgili anneler, yenidoğan bebeğe oda yapmak mantıklı mı?

Marly123

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
95
20
30
Hanımlar gebeyim, doğacak olan bebeğime beşik dolap ve şifonyer takımları var. Bunlardan alıp oda yapmalı mıyım? Bu ilk bebeğim olacak. Bir bebeğin ne kadar eşyası olur bilmiyorum. Fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Dolap şart ama oda hemen gerekli olmuyor ben 2 yaşında yaptırdım odayı şuan 2 yaş 2 aylık ama hala odasında uyumuyor deprem korkumuz olduğu için☺️

Oda yaptim halen odasinda yatmiyo 13 aylik. Amaa esyalari icin oda gerekliydi bi duzen oldu hic degilse.

İmkan varsa yaptırın ama beşik değil normal yatak alın sizde öğlen kullanırsınız şu an anne yani yatak ve park yatak işinizi görür
Düzeni olur gündüz vakit geçirir iyi olur tabiki ama şart degil

Dolap almak mantıklı ama oda takımı almak pek mantıklı olmuyor şöyle ki uzunca bir süre sizinle beraber yanınızda yatıyor. Elbette bu durum size bağlı. Bunu bilmeme rağmen gidip oda takımı aldım. Alırken büyüyebilen beşik aldığım için yatağa dönüştü fakat oğlum 4 yaşında o kadar az yattı ki orada😂 kardeşide doğunca son 1 senedir kıskançlık olmaması adına izin verdim yanıma yatmasına. Bence güzel bir dolap alıp kıyafetlerini battaniyelerini bezlerini düzenlersiniz. Ufak bir beşik ya da yükselip alçalabilen park yatakta işinizi görür 4 yaşından sonra da odasını beraber seçersiniz

Hanımlar gebeyim, doğacak olan bebeğime beşik dolap ve şifonyer takımları var. Bunlardan alıp oda yapmalı mıyım? Bu ilk bebeğim olacak. Bir bebeğin ne kadar eşyası olur bilmiyorum. Fikirlerinizi paylaşır mısınız?
Bebeğiniz sağlıkla gelsin inşallah 🙏🏻 Yatak konusu tartışılır ama bence düzen açısından dolap ve şifonyer mutlaka olmalı. Bir bebeğin eşyası ilk etapta az gibi görünse de büyüdükçe inanılmaz artıyor ve dolaba şifyonyere ihtiyaç duyuluyor. Hatta mümkünse oyuncak dolabı da alınmalı zira oyuncaklar da evin her yerine yayılıyor 😊

Ben çok özenmiştim ve yapmıştık oda:KK6:Alfemodan almıştık..Bebeğe ait ne varsa o odada oldu..Bir nevi düzen oldu..Tatlı da bir renge boyadık duvarları neyse ki içimde kalmadı pişman değilim ..Gündüzleri orda oyunlar oynadık..Tabi ki anne kuzusu hep benimle yattı ki hala (5 yaşında) bazen yanımda uyumak ister:anne: Yanımda uyuduğunda da kalkıp direkt odasına gider orası onun için özeli oldu ve alıştı.. o odada boyama yapar, oyun oynar ve biz hala bu takımı kullanıyoruz..Beşiği parçalanıp iki tane komidin olarak ayrıldı ..Uzun süre daha kullanacağız sanırım ..:KK69:

Dolabımda yer açtım ve kıyafetlerini oraya koydum. İki Beşik te odamdaydı. 2 çocuğuma da böyle yaptım büyük 2,5 küçük 16 aylık. Kıyafete fazla yüklenmeyin derim. Benim her gün çamaşır makinam çalışır. Kurutma makinasında da kurur. Bir de hemen büyüyorlar tabi ihtiyaç duydukça alabilirsiniz bence.

Bezleri, kiyafetleri, duş setleri, kremleri, oyuncaklari, sapkalari, coraplari felan derken baya lazim oluyor oda. Bence odada yatirmayin ama imkaniniz varsa odanizi hazirlayin. Esyalari orada dursun. Duzeninizi bozmayin. Hem cocuga ait bir alan da olusmus olur

X