sevgilim neden böyle?

Herkese teşekkür ederim. Aradım. Ayrılmak istediğimi söyledim uzak mesafe ilişkisi yürütemiyorum dedim. Tamam dedi. Uzatmadı.
Kendimi kandırmama gerek yok. Sevilmedim bu ilişkide.
Hoşçakalın
Evlenmek istediği kızdan ayrılmayı bu kadar kolay kabul ettiğine göre evlenmek için evleniyormuş demek ki. Zaten uzak mesafe ilişkisiymiş,adam desen odun,sana önem vermiyor. Sakın barışma derim. Çok sevindim ben ayrıldığına.

Ben eski sevgilisini bile sormayacak kadar tripsiz bir insanım. Bana hediye almayan sevgilime öncekine alıyor muydun diye mi sorsaydım? Böyle biri hiç olmadım. O kadar kolay bi insanım ki sevdiğime. Beni sevmediğini farkettim insan sevdiği kıza birgül almazmı? Ben aldım ona çiçek biliyor musun... yeni iş yerine çiçek gönderdim. Kıymet bildi mi? Hayır. Ayrılmaya karar verdim. Bunların konusunu açabilecek biri değilim. Kendisi akıl edebilcek kadar duyarlı biri çünkü başkalarına karsı.
Bence sen gerçeklerle yüzleşmekten korkuyorsun, kaçıyorsun. “Kendisi akıl edebilcek kadar duyarlı başkalarına karşı” cümlesi herşeyi açıklıyor oysaki.. Naçizane arama sorma sonrada ayrıl bıçak gibi kes.. Sormaya başlarsada kendimi değersiz hissettiriyorsun de. Ne gibi vs vs dersede “Roket bilimi değil sonuçta ilişkimiz boyunca davranışlarını biraz düşünürsen bulabilirsin bence dersin. Bir hafta kadarda aramalarına dönme. Aramıyosa falanda sevin en azından duyguları gerçek olmayan birinden kurtuldum diye..

Arar o seni.. Çok ilgilenmişsin üzerine düşmüssüm boşluğa düşer illaki.. Kendini geri çek kendine odaklan asla arama sorma arar o. Olaki aramadı üzülme kendi kendine “Kimse kusura bakmasın canımızın kıymeti var artık akıllandık” de😂 nebilim saç baş fizik vs kendine odaklan🙃

Sizin istediğiniz inceliklere sahip değilse istediğiniz gibi biri değil demektir.
Evet belki hoşlanıyor, size duyguları var ama değer vermiyor besbelli. Değer çok başka bir şey. Yanınıza dahi gelmiyormuş.
Resmi adımlar atmayın, iyi tanıyın.

hesabı öder. aç birini görse ona yemek söyler. arkadaslarının dogum günlerine katılır.
El iyisi.
Siz sevgilisisiniz, artık bir şey göstermesine gerek yok onun gözünde
Beklentinizi de anlamıyor diyemeyeceğim çünkü d. günü hediyesi almadığım biri bana hediye alıyorsa ya utanır ben de onu düşündüğümü gösteririm ya da almak istemediğim için hiç sesimi çıkarmam. Aslında bir de kızlara bir şey almam diyen erkekler var. Yani akılları sıra paramı yedirmem kafasındalar, bu da olabilir. Çünkü gün vs önemli değil de hiçbir şey almıyorsa bu bilinçsiz olamaz. Arkadaşlarına almak zorunda olduğunun farkına varmış yani, size de usulrn alması gerekyiğini düşünürdü.
Her halükarda siz istediğiniz gibi sevilmiyorsanız, bu size gösterilmiyorsa bu kişiye vakit harcamayın derim. Bunu yapmaktan bile acizken iki laf edip durumu kotarabileceğine güvenmiş karşınızdaki.

Benim tahminim tek flörtü sizin açınızdan ‘sevgilisi’ siz değilsiniz yakında nişan haberini alabilirsiniz gibi geldi bana 🤷🏼‍♀️
Kangren olmuş zaten. Kız biraz üzülür ama sonra eminim daha iyisi çıkar mutlu olur. Ekonomi kötü zaten ben aşka meşke kafa yoramıyomm ya herşey çok pahalı 😫

Sizi çok iyi anlıyorum. Kendinizce verdiğiniz değerin karşılığını maddi manevi görmek istiyorsunuz. Benim bu konudaki fikrim ise eğer sevgiliniz sizi aldatmıyorsa ya da aklında ikinci bir kişi yoksa yüksek ihtimalle kadın ruhunu okşamayı bilmeyen bir odunu hayatınızda barındırıyorsunuz. Böyle bir tipleme bir insanla evlilik yapsanız zaten hiç bir şekilde mutlu olamazsınız. Sevgililik zamanı hayatındaki insana incelik yapmaya gerek duymayan insan evlenince sizi hiç sallamaz. İyi düşünün derim 🙏🏻

Bayılırım hediyeleşmeye. Eşime kardeşime aileme arkadaşlarıma hiç fark etmez herkese bişeyler hediye etmeyi çok severim karşılık beklemem aslında ama insan tabi bi süre sonra karşılığında bişey görmek istiyor. Bir olur beş olur ondan sonra bakarım bana bi hareket yok salarım. Ben olsam yerinizde konuşurdum, hediye istiyorum şeklinde değil tabi ama bana değer vermediğini düşünüyorum ikimize dair bir şeyler saklamaya kalksam saklayacak somut bişeyimiz yok vs bi şekilde söylerdim beklentimi

Ya beraberken avmde falan sürekli sana sunu alalım bunu alalım der. Ama ben bunu istemiyorum ki. İhtiyacım olanı ben de alırım. Hediye almamak üzücü. Düğün istemeyen biriydim olmaz öyle der mesela prenses gibi olacaksın der. Ama hediyelerime bu kadar duyarsız olması onurumu kırdı. İnanmıyorum artık sevgisine
Demeyecek alacak,şunu çok begendim sana çok yakışacak diyip alması lazım bu adam düpedüz cimri neden anlamak istemiyorsunuz?

Bir erkek eğer bir kadını mutlu etmek için para harcamaktan çekiniyorsa o kadına gerçek anlamda değer vermiyordur. Adam cimri bile değil, cimri olsa herkese karşı öyle olur, ama o sadece size para harcamaktan çekiniyormuş. İnsan sevdiği kadınla görüşmeye gelirken bir dal gül bile almaz mı ya; üstelik kırk yılda bir görüşüyormuşsunuz. Bana kalırsa sizin ilişkiniz bile yokmuş, sadece akşamları telefonla konuşulan bir birliktelik gerçek bir ilişki değildir. Ben erkek arkadaşınızın çevresinin sizden haberi olduğunu bile sanmıyorum. Bakın size bir tavsiye erkeklerin söylemlerine değil eylemlerine bakın , öyle tatlı sözle, şarkı şiirle olmaz o işler, bir erkeğin sizi sevdiğini eylemleri ile sizin için yaptığı fedakarlığa bakarak anlarsınuz, adam sizin için hiçbir şey yapmamış ki. Bence erkek arkadaşınız sizi atanıp garanti işiniz olana kadar ciddiye almıyormuş bana kalırsa. Şuana kadar sadece sizin özveriniz ayakta tutmuş beraberliğinizi.Zira cidden seven erkek sevdiği kadın soğuk bile davransa ayrılığı bu kadar kolay kabullenmez.

Ara ara tartıştıgımızda susardı. Peki der konusmazdı. Ben peşinden giderdim. Ben gönünü alırdım haklı oldugum halde. O kadar safım ki... egosunu okşamışım onun. Beni sevmemiş bile.

Herkese teşekkür ederim. Kendimi fazlasıyla değersiz hissediyorum dünden beri. Ben kimsenin çaba sarfedip yanında olmak istemeyeceği biriyim sanırım. İnsanlar kendilerini aldatanlar için bile çabalamaya çalışırken benim sevgim bu kadar değersizmiş. Kolay olur sanmıştım ama değersizlik duygusunu nasıl aşacagımı bilemiyorum.

Herkese teşekkür ederim. Kendimi fazlasıyla değersiz hissediyorum dünden beri. Ben kimsenin çaba sarfedip yanında olmak istemeyeceği biriyim sanırım. İnsanlar kendilerini aldatanlar için bile çabalamaya çalışırken benim sevgim bu kadar değersizmiş. Kolay olur sanmıştım ama değersizlik duygusunu nasıl aşacagımı bilemiyorum.
ay yok artık ya. yazdıklarınızdan çok aklı başında biri oldugunuz belli. size deger vermeyen biri yüzünden bu zehirli oku atmayın kendinize. işte bu düşünce zaten kadınları özgüvensizleştiren, karşısına çıkan ilk erkeğin her dediğine boyun eğdiren, mutsuz evlilikler ve mutsuz çocuklar silsilesiyle devam ettiren bu düşünce...yapmayın siz değerlisiniz. evet olmadı, beklentiler, kafa yapıları, enerjiler farklıydı olmadı. karşılaştırdığınız şey de çok yanlış ama bir süre sonra kendinizi toplayınca siz de farkedersiniz zaten. öğrenmiş oldunuz değer görmediğiniz yerde durmayın...

Burdan bakıldığında ne istediğini bilen, iradeli bir kadın görüyorum ben. İlk ilişkinizmiş, kıyaslama yapma şansınız olmamış. Hepimiz egosu yüksek bencil insanlara denk gelebiliriz, bu bizi değersiz yapmaz.

En azından ailen yanında diye hediye gönderemiyorum gibi bir açıklama yapabilirdi bir sebebi olsaydı.

ne alakası var yahu. adam kalasın teki diye siz neden çaba sarf etmeye değmeyecek biri oluyormuşsunuz? hemen kendinizi harcamayın bu kadar kolay. bence bu adamdan bir cacık olmaz. şimdiden böyleyse yıllar sonra daha beter olacak. ömrünüz heba olur.

X