Sevgilim sahte evlilik yapacam diyor

Bı adam için bu kadar strese değmez. Boğar sizi. Belkide gerçekten mutlu edemeyecek biri için, 10 yıla yakin bir zamanı çöpe atmış olacaksınız.
Belki bana kızanlar olacak ama benim bu çileyi çekmemin sebebi bugune kadar en ufak bi hakaretine , saygısızlığına , yalanına şahit olmayışım. Benim sevmediğim ve instasında ekli olan kız arkadaşlarını bile hemen çıkardı takipten. Ben korona sebebiyle çok hassasdım sırf buluşmak hastalık belirtisi olmasa dahi test yapıp geliyordu yanıma. yorgun olmasına rağmen günlerce benim için uykusuz kaldığını bilirim. Bir şeyden rahatsız olurum belirtirim bi daha aynı şeyi yapmamaya dikkat eder. Ailem bu olaydan önce de istemiyordu onu ( bu olayda kesinlikle haklılar ) o zaman da kardeşimin birçok hakaretine sadece sustu. Bu gibi birçok şey beni durduran şeylerdi . Ama bu kadar büyük bi olayda bn istememe rağmen diretmesi kalbimi çok kırdı. Ona karşı bi kızgınlığım yok ama gerçekten çok kırgınım. Kendisine söyleyince haklıısn diyor ama haklısın demekle geçmiyor hiçbir şey . İçimi döktüm kusura bakmayın başınızı şişirdiysem🙁

tatlım memleket itibariyle iltica mefhumuna zaten aşinasın;

tr'de lise bitirip üniversite bitirp yine de iltica etmiş olanları sen kendin zaten biliyorsun...iltica işi büyük sabır gerektirir. bu süreçte de ya işine asılacak ya beden işinde perti çıkacak

bu arkadaş daha erken zamanda iltica da etseydi de beden işi yapmak ona yine ağır gelirdi, düzen kurup seni alana kadar en iyi ihtimalle 5-6 sene geçerdi ondan emin ol. ilticacı da çok kişi biliyorum. haftada 6 gün aralıksız günde 14 saat çalışarak ancak oluyor öyle 0 almanca 0 ingilizce orada düzen kur, memleketten eşi getir, ev aç filan. seninkinde yok o toto. madem gidecekti almancayı tr'de öğrenebilirdi. elinden mi alan oldu?

o yüzden bu akıllı direkt evleneyim ki oturumu alayım kafasında, başka çünkü becerebileceği bir yolu yok

ama "benim totom başka bir yola yemiyor" diyemiyor da beyefendi seni suçlu çıkarmaya çalışıyor.
Bi şey diyince haklısın diyor ama ayrılmaya getirince lafı bizi bıraktın diyor. Bu da benim moralimi bozuyor kırılıyorum .

Konunun hepsini okumadım.Babasının iş yeri olan birinin sahte evlilik yapmasına gerek yok ki işçi olarak gösterir çalışma vizesine başvuru yapar filan.Aile birleşimi vizesinden haberiniz yok herhalde.Sahte evliliği çok araştırıyorlar ilk başta evlenir gider ama sonra siz nasıl gidersiniz orası meçhul.Bi 4-5 seneyi gözden çıkarın yani hayal aleminde yaşamayın

Kusura bakmada adam seni çatır çatır aldatıyor sizi sevse orda kalmak için başka yollar araştırır tamam sahte evlilik yapan varda sevgilisi olupta yapanda ilk defa görüyorum birde sizi dini nikahla götürecek oh ne ala sakın inanmayın ayrılın gitsin

Konunun hepsini okumadım.Babasının iş yeri olan birinin sahte evlilik yapmasına gerek yok ki işçi olarak gösterir çalışma vizesine başvuru yapar filan.Aile birleşimi vizesinden haberiniz yok herhalde.Sahte evliliği çok araştırıyorlar ilk başta evlenir gider ama sonra siz nasıl gidersiniz orası meçhul.Bi 4-5 seneyi gözden çıkarın yani hayal aleminde yaşamayın
Babası vize gönderdi o red yedi. Daha sonra inşaat şirketinden vize geldi o da olmadı . Ek son deprem vizesi çıktı :KK43:

Kusura bakmada adam seni çatır çatır aldatıyor sizi sevse orda kalmak için başka yollar araştırır tamam sahte evlilik yapan varda sevgilisi olupta yapanda ilk defa görüyorum birde sizi dini nikahla götürecek oh ne ala sakın inanmayın ayrılın gitsin
Yok dini nikahla gitmem zaten . Allah korusun:KK43: full sigortasını yatırıp sorun çıkaramayacak biriyle evlenip 1.5 yıl içinde ayrılmayı daha sonra bnmle nişanlanıp resmî Nikahla getirmeyi planlıyormuş . Bana anlatılan şey bu şekilde

Babası vize gönderdi o red yedi. Daha sonra inşaat şirketinden vize geldi o da olmadı . Ek son deprem vizesi çıktı :KK43:
babası vize gönderdi diye yazıp surma şunu yahu

davetiye o,
vize almasında kullanabilmesi için babası davetiye, işyerleri kabul mektubu vs. gönderir
vizeyi sadece yabancı misyonlar verir.

İki yüz küsur yorum yazılmış, konu sahibi hâlâ gelince kızın resmini, evlilik cüzdanını gösterecek diyor. Şaka gibi...

Siz bu kafayla senelerce beklersiniz bu arkadaşı, sarhoştum hatırlamıyorum bahaneleriyle olan çocuğu bir guzel kabul de edersiniz. Yetmez, yılda bir izne geldiğinde arkadaşın gönlünü de hoş edersiniz...

Yok dini nikahla gitmem zaten . Allah korusun:KK43: full sigortasını yatırıp sorun çıkaramayacak biriyle evlenip 1.5 yıl içinde ayrılmayı daha sonra bnmle nişanlanıp resmî Nikahla getirmeyi planlıyormuş . Bana anlatılan şey bu şekilde
Tamam diyelim hepsi doğru planı da işledi bu yönde siz nasıl katlanacaksiniz bu duyguya bak ben 19 yıllık evliyim eşimin böyle birşey yapmasını ben bile istemem siz daha yoğun duygulara sahipsinizdir asla inanmayın bu işin sonu yok

Belki bana kızanlar olacak ama benim bu çileyi çekmemin sebebi bugune kadar en ufak bi hakaretine , saygısızlığına , yalanına şahit olmayışım. Benim sevmediğim ve instasında ekli olan kız arkadaşlarını bile hemen çıkardı takipten. Ben korona sebebiyle çok hassasdım sırf buluşmak hastalık belirtisi olmasa dahi test yapıp geliyordu yanıma. yorgun olmasına rağmen günlerce benim için uykusuz kaldığını bilirim. Bir şeyden rahatsız olurum belirtirim bi daha aynı şeyi yapmamaya dikkat eder. Ailem bu olaydan önce de istemiyordu onu ( bu olayda kesinlikle haklılar ) o zaman da kardeşimin birçok hakaretine sadece sustu. Bu gibi birçok şey beni durduran şeylerdi . Ama bu kadar büyük bi olayda bn istememe rağmen diretmesi kalbimi çok kırdı. Ona karşı bi kızgınlığım yok ama gerçekten çok kırgınım. Kendisine söyleyince haklıısn diyor ama haklısın demekle geçmiyor hiçbir şey . İçimi döktüm kusura bakmayın başınızı şişirdiysem🙁
Koca bir saman yığınını, minicik bir kıvılcım yakar.

Yada belki yapımı aylarca süren bir inşaatı, bir iş makinası dakikalar içinde yıka bilir.

Nice insanlar 20 senelik evliliği bir celsede bitiriyor, siz diyorsunuz ki "fedakar" pardon ama yaptığı şey yenilir yutulur bir şey değil. Sizden uzak mesafe ilişkisi bekliyor. Kim bilir nelerle karşılacak? Neler yaşayacak?

Dünyadaki son adam o olsa tamam bekle derdim ama DEĞİL...

Yüreği olsa sevdiği için, kalıp savaşır.

Bana zaten fazla anaç tavırlı erkekler güven vermiyor, sizde de suyu çıkmış zaten

O evlilik sonra gercek evlilige doner, kadin da sana gelip kocam degil mi sen metressin der oturup susarsin.
Boyle bi ise girme. Uni okuyormussun bi suru sansin var Erasmus o bu su, sen git yurtdisina, sonra bak bakalim sana gercekten evlilikle ilgili bisiler diyecek mi. Ulkeden kacma, yurtdisina cikma sevdasini anliyorum ama boyle bir insan icin tum gelecegini bosa atmana degmez. Okudugun bolumu okulu yazabilirsen belki ben bile sana yurtdisina cikmak icin yardimci olabilirim, yeter ki sahte evlilige razi olma.

O evlilik sonra gercek evlilige doner, kadin da sana gelip kocam degil mi sen metressin der oturup susarsin.
Boyle bi ise girme. Uni okuyormussun bi suru sansin var Erasmus o bu su, sen git yurtdisina, sonra bak bakalim sana gercekten evlilikle ilgili bisiler diyecek mi. Ulkeden kacma, yurtdisina cikma sevdasini anliyorum ama boyle bir insan icin tum gelecegini bosa atmana degmez. Okudugun bolumu okulu yazabilirsen belki ben bile sana yurtdisina cikmak icin yardimci olabilirim, yeter ki sahte evlilige razi olma.
Teşekkür ederim teklifiniz için . Yurt dışı hayalim bu ilişkiden önce yoktu . Ben yurt dışı için değil onu sevdiğim için gitmek istemiştim ama böyle bi şeyle karşılaşmayı beklemiyordum :KK43:

Fedakar değil ya sen avukat olacaksın diye sana yanaşmış. Gidemeyeceği için senden geçinir. Bi de şey demiş y sen hakim olacaksın ben asgari ücretle ailene nasıl çıkayım demiş (benzer bi şey yazmıştınız tam hatırlayamadım) e ama ailenin karşısına kızınızı kuma yapcam diye çıkabilmiş 😅 bu adamın karakteri pek evlenmeye müsait değil. Sorumluluk almak yok, plan yok program yok. Kolaycı.
Neden mi? İnsan bi dil öğrenir kardeşim en azından. Kafaya o kadar koyduysa gitmek için en azından bu şart. Bi de ona göre bi zanaat edinirsin bi meslek edinirsin.
neymiş evlenecekmiş, evlilik cüzdanı gösterecekmiş. Seni de şahit yapsa ya, şarkısı da var nikahına beni çağır diye?

Koca bir saman yığınını, minicik bir kıvılcım yakar.

Yada belki yapımı aylarca süren bir inşaatı, bir iş makinası dakikalar içinde yıka bilir.

Nice insanlar 20 senelik evliliği bir celsede bitiriyor, siz diyorsunuz ki "fedakar" pardon ama yaptığı şey yenilir yutulur bir şey değil. Sizden uzak mesafe ilişkisi bekliyor. Kim bilir nelerle karşılacak? Neler yaşayacak?

Dünyadaki son adam o olsa tamam bekle derdim ama DEĞİL...

Yüreği olsa sevdiği için, kalıp savaşır.

Bana zaten fazla anaç tavırlı erkekler güven vermiyor, sizde de suyu çıkmış zaten
Haklısınız şu son olaya kadar iyiydi ama bu olay her şeyi silebilecek kadar büyük

Fedakar değil ya sen avukat olacaksın diye sana yanaşmış. Gidemeyeceği için senden geçinir. Bi de şey demiş y sen hakim olacaksın ben asgari ücretle ailene nasıl çıkayım demiş (benzer bi şey yazmıştınız tam hatırlayamadım) e ama ailenin karşısına kızınızı kuma yapcam diye çıkabilmiş 😅 bu adamın karakteri pek evlenmeye müsait değil. Sorumluluk almak yok, plan yok program yok. Kolaycı.
Neden mi? İnsan bi dil öğrenir kardeşim en azından. Kafaya o kadar koyduysa gitmek için en azından bu şart. Bi de ona göre bi zanaat edinirsin bi meslek edinirsin.
neymiş evlenecekmiş, evlilik cüzdanı gösterecekmiş. Seni de şahit yapsa ya, şarkısı da var nikahına beni çağır diye?
Ohhh be sabahtan beri kafamda toplayamadıklarım, işte bu! Adam tam bir opportunist. 😂

bilmem kaç yaşındaki erkeğe neyin aile birleşimi?

aile birleşimi bakmakla yükümlü olduğunuz çocuk (18 yaşından büyükse öğrenci ya da hasta vs olması lazım) ve eş için. kaldı ki aile bileşimi şu anda 1.5 seneyi buluyor çıkması. öyle bi yoğunluk var. kocası mersedeste mühendis olan, boğaziçin mezunu ve boğaziçinde master yapan arkadaşım aile birleşimini 1 seneden önce alamayacağı için (geçen sene aralıkta) erasmus vizesiyle geldi...

meslek sahibi ama işi yok. dili var mı şüpheli

şayet bu yoldan gidecektiyse
dil sertifalarını denklik belgelerini doğru düzgün iş kabülü (sahte olanlara uyandılar artık yemiyorlar) hepsini tr'den ayrlayacaktı

3 ay turist vizesiyle gidince iş buldum kaldım diye bir şey yok ki zaten bu kafaysa o işi de bulamaz....
Adamda dil yok bu yollarin hepsi kapali

Ben gitmek istesem ztn mavi kart başvurusu fln yapardım İlla bi yolunu bulurdum . Bn sadece birlikte mutlu oluruz diye gitmek istiyordum olmazsa orda da avukatlık yaparım diye düşünüyordum ama bu sahte evlilik konusu düşüncelerimi değiştirdi
Baska ulkede hukuk okuyup Avrupa da nasil denklik alacaksiniz?

5 yil degil mi minimum evli kalma süresi vatandaslij icin?

X