Sevgilim ve uyku

powergirls1

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Mart 2023
157
171
28
Herkese merhaba kizlar. Uzun yazarsam şimdiden kusura bakmayın. Benim kafama takılan bir şey var ve sizlerden fikir almak istiyorum. Erkek arkadaşımla 8 yıldır beraberiz. Sevgi saygı konusunda bir problemimiz yok hiç de olmadı. Ama şöyle bir durum var yapı olarak ben çok hareketli eğlenceli girdiği ortama neşe saçan biriyim. Erkek arkadaşımsa tam tersi hiç hayat enerjisi olmayan, genelde karamsar, eğlence enerji düzeyi çok düşük ve mizah anlayışı çok olmayan biri. Ama sorun bu da değil ben onu bu haliyle sevdim ve bana uyum sağlamaya çalıştığı için bunlar hiçbir zaman sorun olmadı. Sorun şu ki erkek arkadaşım bildim bileli çok fazla uyur ama artık bu son yıllarda o kadar dozu arttı ki inanin hiç uyandirilmadiginda 15-16 saat kadar uyuyor. Eğer az uyuduğu bir gun geçiriyorsa (mesela 5-6 saat kadar) gün icinde aşırı uyuma ihtiyacı hissediyor bulduğu ilk fırsatta anında uyuyor. Cumartesi günleri yarım gün çalışıyor 1de evde oluyor eve geldiği an uyuyor akşama kadar ve her cumartesi böyle. Geceden erken uyumuş olsa bile. Birlikte kaldığımızda da çok şaşırıyorum gece asla dayanamıyor belli bir saatten sonra gözleri kapaniyor ve ben max 7-8 saat sonra uyanıyorum onu uyandırdığımda biraz daha uyuyim hiç uykumu alamadim diyor tatillerimizde bile günün yarısı onun uyumasiyla geçiyor. Yani minimum uyku saati 15 saat. Bir süre önce doktora gitmesini istedim bunun bir şey eksikliğinden olabileceğini düşündüm B12 vs. bilelim çözelim dedim. Gitti tahliler oldu hiçbir şey eksik çıkmadı sadece folik asit düşüktü, hemen takviye aldım onu kullandı bitirdi falan ama hiçbir değişiklik yok. Düşündüm ki bu iş fizyolojik bir şey değil, psikolojik bir sey, zaten en başta da belirttiğim gibi enerjisi düşük biri ve buna meyilli, depresyonda olabileceğini düşündüm,psikiyatriye gitmesini istedim bu sefer de, ona da gitti. Dr depresyonda olduğunu söylemiş. Bir de ailesinde şizofreni hastalığı mevcut. Korkuyorum hep böyle mi olucak antidepresanlar iyi gelir muhakkak ama kalıcı çözüm olur mu, ben onu mutlu etmek için ne yapabilirim, bu bataktan onu nasıl cikarabilirim. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz fikirlerinizi almak istiyorum, şimdiden teşekkürler.

Doktor depresyonda olduğunu söylemiş bir nedeni yok mu? İş, aile vs ?
Yani ailesinden biraz baskı görüyor ama seviyorlar yine de birbirlerini hani öyle direkt depresyon sebebi olacak kadar bir durum yok. İşi gücü var ama istediği konumda değil biraz onu da takıyor. Baktığınızda herkesin yaşadığı şeyler ekstrem bir durum yok hayatında

Sevgi aşk çok güzel de ailede şizofreni olması düşündürücü.
Başka bir şey olsa hastalıkta sağlıkta derim ama şizofreni ihtimali bile korkutucu.
İnanın bu durum beni de çok korkutuyor. Dr a ailede şizofreni var diyince bunun üzerinde çok durmuş. Depresyona yatkinlik kat kat daha fazla olur böyle durumlarda demiş. Benim depresyonum falan yoktur neşeli biriyimdir ama bende de kaygı bozukluğu var çok kaygılı biriyimdir. İleride cocuk dünyaya getirirsek sağlıklı bir psikolojisi olmazsa diye bile şimdiden kaygı yapiyorum.

Sevgi aşk çok güzel de ailede şizofreni olması düşündürücü.
Başka bir şey olsa hastalıkta sağlıkta derim ama şizofreni ihtimali bile korkutucu.

Orası tamamen fiyasko, konu sahibesinin bu zamana kadar durması bile yanlış. Dimdirekt ayrılmalı. Ailede şizofreni varsa mutlaka ilerleyen kuşaklarda değişik şekillerde ortaya çıkıyor. Adam da kronik depresyon hastası zaten, evlenirlerse konu sahibesi hayatboyu çocuklarının sağlığıyla uğraşır.

Ben şunu anlamıyorum insanlar hiç benzemeyen birini nasıl seviyorlar üstüne sevgili oluyorlar :KK51: Yani bu iş olmaz konu sahşbesi, tatile gidiceksin gezmek isticeksin adam yatıcak, evlenince3 pazar gezelim diceksin adam akşam 5e kadar yatacak .. ayrıl daha uygun biriyle ol.
Umursamasa cabalamasa dediğiniz doğru. Ama son enerjisiyle bile ayak uydurmaya çalışıyor geziyoruz ediyoruz, çok zorlanıyor ama fark ediyorum. Arada bir sevgi bağı var çok uyuyorsun hadi bana eyvallah diyip gidemem ki bunca seneden sonra. Onun için bir şey yapmak istiyorum sadece

Bir seye üzülünce asla asla asla uyuyamam. Gozumu kirpamam. Esim ise bir seye uzulunce hunharca uyur. Bıraksan 5 gun 5 gece uyur o derece. Ve evliligimizin en temel sorunu bu bizim. Hatta tek sorunumuz bu. Kotu bir sey oluyor ben bi kosede kara kara dusunup kaoslarsa yuvarlanken herif osura osura uyuyor. Valla deli oluyor insan.

Siz bu uykular arasında birbirinizi görebiliyor musunuz?Birlikte vakit geçirebiliyor musunuz?Film izleseniz uyuyakalır.
Birlikte bol bol vakit geçiriyoruz 14-15 saat uyuduğu sürece sorun yok. Ve evet film izlerken çoğunlukla uyuyakaliyor

8 yıldır böyleyse artık değişmez bence. Hadi bazen bazı zamanlarımız oluyor bunalımda oluyoruz çok uyuyoruz vs geçici durumlar olur. Ama sevgiliniz kişilik olarak böyle biri.
Birde garibime giden gün 24 saat 15 saat uyusa geriye 9 saat kalıyor. Bu da çalışıyorsa orda geçiyodur zaten yani iş dışında bi hayatı yok mu bu adamın izin günleri hariç? Cidden çok garip. 8 yıl nasıl bi sevgililik süreci geçirdiniz. Nasıl dayandınız bu kadar çok uyuyan birine çünkü uyumaktan size zaman ayıramıyordur diye düşünüyorum. Uzun zamanda olmuş ne diyim bilemedim ama değişeceğini sanmıyorum ciddi bi problem var ortada belli.

Baska bi doktora daha gitmeli bence ikinci gorus almali..korkutmasin sizi lisede boyle bi ogretmenim vardi adam derste uyuya kalirdi s.lak derdi herkes arkasindan meger kan kanseriymis 🥺 sevgiliniz degildir ALLAH korusun tabiki ama bence bu konu onemli

Orası tamamen fiyasko, konu sahibesinin bu zamana kadar durması bile yanlış. Dimdirekt ayrılmalı. Ailede şizofreni varsa mutlaka ilerleyen kuşaklarda değişik şekillerde ortaya çıkıyor. Adam da kronik depresyon hastası zaten, evlenirlerse konu sahibesi hayatboyu çocuklarının sağlığıyla uğraşır.
Bu yorumunuz beni çok etkiledi

Bir seye üzülünce asla asla asla uyuyamam. Gozumu kirpamam. Esim ise bir seye uzulunce hunharca uyur. Bıraksan 5 gun 5 gece uyur o derece. Ve evliligimizin en temel sorunu bu bizim. Hatta tek sorunumuz bu. Kotu bir sey oluyor ben bi kosede kara kara dusunup kaoslarsa yuvarlanken herif osura osura uyuyor. Valla deli oluyor insan.
Tam olarak biz. Ben de sizin gibiyim. Zaten normalde de çok uyuyan biri değilim hele bir de bir şeye üzüleyim uyku hak getire

Birlikte bol bol vakit geçiriyoruz 14-15 saat uyuduğu sürece sorun yok. Ve evet film izlerken çoğunlukla uyuyakaliyor
Genetik bir hastalık olduğundan iyi düşünün derim ben.İleri de pişman olacağınız bir karar vermeyin.Gerçekten çok uyumlu blr çift olsanız belki yürür.Ama ya sonrası?İlaçları kullansa bile tamamen düzelebilir mi?Tüm hayatınızı böyle geçirebilir misiniz?Kolay gelsin size.

8 yıldır böyleyse artık değişmez bence. Hadi bazen bazı zamanlarımız oluyor bunalımda oluyoruz çok uyuyoruz vs geçici durumlar olur. Ama sevgiliniz kişilik olarak böyle biri.
Birde garibime giden gün 24 saat 15 saat uyusa geriye 9 saat kalıyor. Bu da çalışıyorsa orda geçiyodur zaten yani iş dışında bi hayatı yok mu bu adamın izin günleri hariç? Cidden çok garip. 8 yıl nasıl bi sevgililik süreci geçirdiniz. Nasıl dayandınız bu kadar çok uyuyan birine çünkü uyumaktan size zaman ayıramıyordur diye düşünüyorum. Uzun zamanda olmuş ne diyim bilemedim ama değişeceğini sanmıyorum ciddi bi problem var ortada belli.
İş dışında pek aktif değil kuzenleriyle arkadaşlarıyla arada görüşüyor ama çok durmuyor. Bizde sık sık görüşüyoruz ama uzun surmuyor hafta içi. Hafta sonu daha uzun vakit geçirebiliyoruz. Değişmesi için elimden geleni yapicam

Umursamasa cabalamasa dediğiniz doğru. Ama son enerjisiyle bile ayak uydurmaya çalışıyor geziyoruz ediyoruz, çok zorlanıyor ama fark ediyorum. Arada bir sevgi bağı var çok uyuyorsun hadi bana eyvallah diyip gidemem ki bunca seneden sonra. Onun için bir şey yapmak istiyorum sadece

Ablacım bir şey yapamazsın. Ortada şizofreni meselesi olmasaydı, depresyon ilacını içsin kan değerlerine baktırsın vb bir nebzeye kadar olurdu. Ama olmaz. Maalesef adam genetikten dolayı depresyona mahkum ne yaparsa yapsın hayatboyu cebelleşmek zorunda. Bu şekilde her gün 15saat uyumak zaten sağlıksız, ilerde farkli hastaliklari da ortaya cikabilir. Maalesef bu işin sonu yok. Ne yaparsan yap düzeltemezsin.Yazdığım gibi, bak adamın ailesinde bu gen var adam hayatboyu bu hastalıkla yaşamak zorunda. Evlenirsen senin çocukların da hayatboyu farklı ruhsal hastalıklarla cebelleşecekler sen de onlara bakıp kahrolacaksın, ben ne yaptım diceksin. Yol yakınken dön. Şu konuya asla olumlu yorum yapamam. Etrafında hiç akıl veren kisme yok mu? bana inanmazsan bir doktora danış mesela lattesizkitapsiz lattesizkitapsiz

X