Sevgilim ve uyku

Ikilemde kaldim. Anneminde psikolojik rahatsizligi var, cok fazla uyuyor. Bu uyku sorunu cocukken beni ihmal etmesine sebep oldu. Bir cocuk gözüyle yazdigim zaman ciddi psikolojik sorunları olan insanlarin cocuk sahibi olmamasi gerektigini düşünüyorum. Cunku tek sorun uyku olmuyor. Bide psikiyatrist tanilarini guvenilir bulmuyorum, sebebi doktorlar degil 15dklik muayeneler. Zaten selam verip kendini anlatsan 15dk doluyor.
Eş-sevgili gozuyle bakinca ise tedavi olmaya gönüllü ise, ilaclarini duzgun kullaniyorsa destek olurdum..bilemedim

Işte nasıl calısiyor peki 15 16 saat uyumak ciddi manada verimi düşürür ? Bipolar bozukluk falan olmasın belli dönemlerde asiri uclarda yasarlar falan uyku da bunlardan biri olabilir mi ? Birlikte vakit gecirmemis olsanız evli de size uyuyorum diye yalan söylüyor diyecegim ama yalan söylüyor gibi de gelmedi

15 saat mi?
ve bir de çalışıyor?

yav 8 saat normal bir işin mesaisi hadi 6-7 saat çalışsın -aldığı para yetiyor mu?
+ cumartesi de çalışıyor mesaisi 6-7 saat olan işin c.tesi yarım günü pek olmaz gibi geldi bana

h. içi kalan 2-3 saatte kişisel bakımı, yemesi içmesi, size ve diğer herkese vakit ayırması...
15 satten emin misiniz yavv hiç anlamadım
Hafta içi işinden dolayı o kadar çok uyuyamadigi için uykusunu alamıyor acısı hafta sonu çıkıyor. Aslında uykusunu alması gerekiyor 23 gibi uyuyup sabah 8de kalkıyor. Normalde yetmesi lazim, yetmediği için gelince de bir iki saat uyuyor. Hafta sonu geldiğinde istediği kadar uyuyup hafta içini telafi ediyor. İşsiz olduğu bir dönem 17 saat uyuduğunu bilirim

İnanın bu durum beni de çok korkutuyor. Dr a ailede şizofreni var diyince bunun üzerinde çok durmuş. Depresyona yatkinlik kat kat daha fazla olur böyle durumlarda demiş. Benim depresyonum falan yoktur neşeli biriyimdir ama bende de kaygı bozukluğu var çok kaygılı biriyimdir. İleride cocuk dünyaya getirirsek sağlıklı bir psikolojisi olmazsa diye bile şimdiden kaygı yapiyorum.
Şu an bir şeylerin yolunda gitmediği çok açık.
16 saat uyumak normal olamaz, bedensel bir sebep de bulunmamış.
İleride ne olur ne biter bilemezsiniz, bunun için de muhtemelen ayrılmazsınız ama hem evliliğiniz boyunca yalnız olacaksınız, hem de şizofreni riskiyle karşı karşıyasınız.

Ikilemde kaldim. Anneminde psikolojik rahatsizligi var, cok fazla uyuyor. Bu uyku sorunu cocukken beni ihmal etmesine sebep oldu. Bir cocuk gözüyle yazdigim zaman ciddi psikolojik sorunları olan insanlarin cocuk sahibi olmamasi gerektigini düşünüyorum. Cunku tek sorun uyku olmuyor. Bide psikiyatrist tanilarini guvenilir bulmuyorum, sebebi doktorlar degil 15dklik muayeneler. Zaten selam verip kendini anlatsan 15dk doluyor.
Eş-sevgili gozuyle bakinca ise tedavi olmaya gönüllü ise, ilaclarini duzgun kullaniyorsa destek olurdum..bilemedim
Geçmiş olsun. Peki annenizin psikolojik problemleri size genetik olarak aktarıldı mi yani sizde herhangi bir problem var mı? Ya da kardeslerinizde

Evlendiğini ve bebeğin olduğunu düşünsene,evde saatlerce uyuyan bir baba😣
Kesintisiz 5 saat uyuyan bir eş bile sinir bozucu olabiliyor küçük bebek varken😁
Sevgilinin bu durumunun altında yatan bir neden mutlaka vardır.Tani konmadan evlenme sakın derim ben.

Işte nasıl calısiyor peki 15 16 saat uyumak ciddi manada verimi düşürür ? Bipolar bozukluk falan olmasın belli dönemlerde asiri uclarda yasarlar falan uyku da bunlardan biri olabilir mi ? Birlikte vakit gecirmemis olsanız evli de size uyuyorum diye yalan söylüyor diyecegim ama yalan söylüyor gibi de gelmedi
Yok yok zaten ne zaman yanıma gelse uyumaktan yüzü gozu sis geliyor öyle yalan vs durumları yok. Psikiyatriye gitmeden önce onda hangi psikolojik problem olabilir diye konuşuyorduk kendisi bipolar miyim acaba demişti. Dr a gittiğinde majör depresyon tanısı kondu

15 saat uyumak mı ne güzel geldi kulağıma ben 5 saat deliksiz uyusam göbek atarım şu an 🤗 sizin meseleniz için ne diyeyim bilemedim. Yapı olarak cidden uykuya ihtiyacı vardır ya bence illa psikolojik bir sebep aramak gerekmez gibi

Orası tamamen fiyasko, konu sahibesinin bu zamana kadar durması bile yanlış. Dimdirekt ayrılmalı. Ailede şizofreni varsa mutlaka ilerleyen kuşaklarda değişik şekillerde ortaya çıkıyor. Adam da kronik depresyon hastası zaten, evlenirlerse konu sahibesi hayatboyu çocuklarının sağlığıyla uğraşır.
Katılıyorum ne yazık ki.
Eş ayrı, çocuklarda olma ihtimali apayrı.
Bir de hiçbir şey olmasa bile günde 15 saat uyuyan biriyle ne yapılır ki kalan zamanda, haftada 10 saat falan görüşülür anca evliyken bile.

Geçmiş olsun. Peki annenizin psikolojik problemleri size genetik olarak aktarıldı mi yani sizde herhangi bir problem var mı? Ya da kardeslerinizde

Teşekkürler.
Bende bir sıkıntı yok. Hatta hayatimda cinnet gecirip ortaligi atese vermem icin bircok sebep olmasina ragmen o kadar sakinim ki en son gittigim psikiyatrist sasirdi. Kardesim yok.
genetik kismi icin bisey diyemiyorum. Sadece sunu soyleyeyim bu enerji dusuklugu sizin ayni ev icindeki is yukunuzun ve bebek bakimindaki rolunuzun daha fazla olmasi demek.

Evlendiğini ve bebeğin olduğunu düşünsene,evde saatlerce uyuyan bir baba😣
Kesintisiz 5 saat uyuyan bir eş bile sinir bozucu olabiliyor küçük bebek varken😁
Sevgilinin bu durumunun altında yatan bir neden mutlaka vardır.Tani konmadan evlenme sakın derim ben.
Haklısınız hele işin içine çocuk girdi mi zor bir durum

Ya uyku da problem mi canım? Diye düşünülecek bir durumda değilsiniz.
Genel anlamda enerjileriniz hiç uymuyor gördüğüm kadarıyla.

Evlenince, eşi tv başında meyve ve çay tüketen ve kendisi de buna razı olmak zorunda kalan kadınlardan birine dönüşmek size cazip geliyor mu mesela?
Ha keza siz evlenmeden de bunu görüyor ve yaşıyorsunuz üstelik.

Ne kadar sevgi duysanız da, bir noktada ruhen yaşadığınız tatminsizlik yüzünden sevgiyi dahi bir köşeye iteceksiniz. Bence çok da zorlamak konusunda hevesli olmayın derim.

Ha şunu da ekleyeyim. Doktora "annemin psikolojik problemleri var, grip gibi sanki banada bulaşıyor" dedim. Melankolisi sana gecer, normal dedi. Ayni evde yasayan kisiler etkileniyor.
Ben evlilik konusuna artik duygusal bakmiyorum. Cocuk kısmı isin icine girdigi zaman olayin boyutu degisiyor.

Yani şuan için tek sorumluluğu işe gidip gelmesi başka bir sorumluluğu yok aile evinde. Sen bana enerji veriyorsun evlendigimizde bana iyi geleceksin bence diyor. Umarım...
Daha çok salacaktır kendisini. Evlilikle iyiye evrilen insan hiç görmedim. Olumsuz olan şeyler daha da olumsuz olarak devam eder çünkü evlilikte. Her pazar yataktan kalkıp kanepeye yatan,kanepeden de kalkıp geri yatağına giden bir adama dönüşürse sizin için sorun olur mu mesela? Bunu düşünerek evlenin derim.

Ya uyku da problem mi canım? Diye düşünülecek bir durumda değilsiniz.
Genel anlamda enerjileriniz hiç uymuyor gördüğüm kadarıyla.

Evlenince, eşi tv başında meyve ve çay tüketen ve kendisi de buna razı olmak zorunda kalan kadınlardan birine dönüşmek size cazip geliyor mu mesela?
Ha keza siz evlenmeden de bunu görüyor ve yaşıyorsunuz üstelik.

Ne kadar sevgi duysanız da, bir noktada ruhen yaşadığınız tatminsizlik yüzünden sevgiyi dahi bir köşeye iteceksiniz. Bence çok da zorlamak konusunda hevesli olmayın derim.
Bu şekilde yorumlari anlıyorum hak da veriyorum fakat inanın kolay değil. Ortada birlikte geçen yıllar var sevgi var emek var. Onu psikolojik bir problem yüzünden terk etme fikri bana ürkütücü geliyor

Çok yakınımdan örneğim var adamın karısı hazırlanıyor cocuğu hazırlanıyor önceden plan yapmışlar o uyuyor son anda kalkıp hazırlanıyor ama oda uzun sürüyor bekletiyor hep geç kalıyorlar. Ben kalkıyorum çocuğun hazırlığını kahvaltısını eşime devrediyorum o onları yaparken kendim hazırlanıyorum birinci kısımdaki koca bende olsa cok sıkıntı cıkarırdım çekilecek şey değil sizin sevgilinizde evlenince daha rahat davranacak.

c.tesi öğlen yatınca pazar sabaha kadar aralıksız uyuyor mu peki?
yoksa 6-7 saat uyuyup kalkıp tuvalete gidip, su içip vs. tekrar mı uyuyor?

insan 16 saat aralıksız uyuyorsa bir sorun vardır -belki nörolojiktir?
uyunmaz demiyorum korkunç uykusuz, yorgun, aşırı gergin bir dönemdesindir, bir uyursun ertesi gün akşam da kalkarsın, olabilir. (ben de senede 1-2 bunu yaşıyorum) ama ben senenin yarısında da haftada toplam 15 saat ancak uyuyorum....

düzensiz uykuyu anlarım --benim de sorunum bu, sleep onset insomnia var... uykuya dalamıyorum. düzenim bir türlü olamadı senelerdir ama çaba gösteriyorum. ilaç almıyorum vs.
h. içi uyumayınca h.sonu tamamlamayı da anlarım - 8 saatin altında uyuyunca tamamlanır diyelim, eyvallah. biz aramızda "uykuların kazası" diyoruz bana, etrafımda çok var.

ama sürekli 15 saat nedir yahu. çişi de mi gelmiyor bi tarafı da mı tutulmuyor?
evliliği geçtim siz nasıl sevgililk yaşıyorsunuz ki?

8 senedir sevgili olmanız normal 8 senede 2-3 senelik ilişki kadar ancak birlikte zaman geçirebilmişsinizdir...

Hem de nasıl yüksek. Artı çok duygusalim. Ve bende de anksiyete bozukluğu var. Tek artı yanım ben hayata çok bağlı neşeli eğlenceli bir tipim. Dustugum yerden kalkmaya çalışırım hemen orada uzun süre kalmamaya çalışırım toparlarim elimden geldiğince. Zaten bu yanımı seviyor. Sen bana hayat enerjisi veriyorsun diyor. Ne bileyim üzülüyorum da

Bu sizin göreviniz degil biliyorsunuz degil mi? Bir arkadas bazi ilaclae mucize gibi birsey yazmis. Buna kesinlikle katilmiyorum. Ilaclar seni bir süre idare edebilir, ama mucize yaratsaydi bütün depresifler bunu alip rahata ererdi. Is asla öyle basit degil. 8 sene böyle gecirmek de normal degil. Coktan gereken terapilere baslamaliydi.
Ve sizde kendinizi fazla kaptirmayin. Co-Depresyona girebilirsiniz, o zaman sizi kim kurtaracak. Siz belki " hastaligi yüzünden birakamam" diye düsünüyorsunuz, ama hata bunu bunca zaman tasimaniz. Empati duygusu yüksek olan kisiler bazen kurtarici rolüne bürünüyor (bende yaptim zamaninda) ama en büyük zarari kendinize veriyorsunuz.
Sizofreni konusuna gelince. Sizofreni hastasi olan birini taniyorum. Cok zor bir hastalik ve bütün aileyi etkileyen bir durum. O yüzden bu konuda da detayli arastirma yapilmasini öneririm

Uyku apnesi olabilir, ciddiye alın lütfen, ben de Altun’da başka bir rahatsızlık olduğunu düşünüyorum.
Bu da çok mantıklı. Bildiğim kadarıyla uyku apnesi horlama da yapıyor. Kendisi inanılmaz horlar. Sanırım daha detaylı araştırılması gerekiyor nöroloji psikoloji vs

X