Sevgilimle maddiyat için ayrıldık

Boğaziçi mezunuyum ve bu hanımın ordan mezun olduğuna inanmıyorum. Eğer gerçekse de Boğaziçi'nin bir kültürü vardır onu asla alamamış. Hocalarla böyle konuşsa mezun olamazdı zaten.
Onlara yapamamıştır zaten. Kendinden büyüğü görünce bi sesi içine kaçıyor.

Ted hayranlığım zaten yoktu da kafamdaki imajı da yerle bir oldu yemin ederim :KK70:
Boğaziçi sana da yazıklar olsun:KK70:
İyi ki ülkemizde başka top class okullar da var da oralarda okumuşuz, sizinle karsilaşmamişiz.
TED mezunu değil, olamaz!
Elindeki satılık köprüyü satmaya çalıştı olmadı fayda etmedi kısaca :)

Herkesin etrafında zengin veya fakir insanlar vardır. Ben iki taraftanda hiç yediği yemekle, kediye verdiği sucukla övüneni görmemiştim.Bu çok başka bir türdü. 🤷🏻‍♀️🧘‍♀️💆🏻‍♀️
37 değil 17 yaşında bence. 🙄 Üslup , zihniyet fakiri ciddi halde çünkü. En iyi arkadaşım kocam demiş zaten bahsettiği elit çevreden kimse böyle birini arkadaş diye yanında tutmaz. 🥲

Geçen gün bir velim geldi, kadın baya donanımlı çok belliydi . Depremde her şeylerini kaybetmişler şu anda çok başka sektörlerde hayatta kalmaya çalışıyordu. Malla övünmek ne kadar itici , gerçek zenginler anlatmaz zaten . Sonradan bir şeyler görenlerin kibiri bu
Bir deprem, bir doğa felâketi, bir amansız hastalık, bir hayırsız evlat alaşağı eder insanı. O yüzden mala, mülke, hazıra güvenmemek gerek. İnsanın başına öyle şeyler gelebiliyor ki, hayatının altı üstüne geliyor; her duruma hazırlıklı olmaz lâzım.

Çalışmak derken kimi kadın eğitimlidir diplomasını kariyerini kullanır, kimi kadın maharetlidir el hüneriyle hayatını kazanır, kimi kadın hayat mücadelesi gözünü karartmıştır sanayide çalışır. Herkesin bir B planı olmalı, en basiti kocam beni aldatırsa ne yaparım, bir depremle her şeyimi kaybedersem nasıl tekrar ayağa kalkarım, eşimi erkenden kaybedersem çocuklarımı nasıl yetiştiririm diye bir düşünmeli. Hayat müşterek.

Ted hayranlığım zaten yoktu da kafamdaki imajı da yerle bir oldu yemin ederim :KK70:
Boğaziçi sana da yazıklar olsun:KK70:
İyi ki ülkemizde başka top class okullar da var da oralarda okumuşuz, sizinle karsilaşmamişiz.
Ay valla tekrar ama tekrar ODTÜ ile gurur duydum, sonradan görme kimsenin mezun oldum diye uydurduğu okul klasmanında olmadı hiç fakirliginden ötürü 😂 nerdeyse Boğaziçi yazacaktım valla şansa yaşıyoruz 😂

siz evde oturmayı tercih ederek gayet doğru bir karar almışsınız
zira bu zihniyet ve bakış açısındaki birinin eğitim gibi çok önemli bir sektörün içinde olmaması gelecek nesiller açısından daha hayırlı. :KK66:
Benim gibi olmak isteyen binlerce insan var 😚 Mesleğimi yapmak istesem şimdi de yaparım ama gezmek , eğlenmek bana daha cazip geliyor. Ömrümü çalışarak tüketemem 👍😍

X