Sevgilimle maddiyat için ayrıldık

Herkese merhaba,
6 aylik bir ilişkim vardı. İlişki içerisindeyken sevdiğim bey pek bonkör davranmamis tanışma aşamasındayken dahi şimdi yemek şu kadar TL tutar veya kafe cikisinda evlenince sen de elini taşın altına koyarsın gibi söylemlerde bulunmuştu. Bu durum da beni düşündürdü. Artık 30 yaşındayım sevgim kadar da çok mantigima uyan bir evlilik istiyorum. Şu an işsizim ve ne zaman iş bulacağımı bilmiyorum. Beyefendi de hep gelmek istemek istiyor ama bu adam bana bakar mı yoksa herşeyin hesabını mi tutar diye kararsizligimdan ayrılmak istedim. Ayrılma gerekcemi de yarınını düşünmeden harcama yaptığını bana bakabllecegini sanmadigimi söyledim. O da sen tüm gün evde yiyip içip sic*p geziceksi ben de çalışıp eve mi bakicam dedi. Ben de istersem calisicagimi ama zorunda olmadığını soyledigimde anlaşamadık . Zaman zor biliyorum ben de uygun bir işte çalışırım ama tavrı yaklaşımı evlenebilevek bir adam gibi mi kızlar ilerde pişman olmak istemiyorum lütfen yorum yazın. Bir kadın olarak o güveni vermesi i istemiştim cok mu şey istedim?
Şu an çalışıyor musunuz? Bu adamla nerde tanıştınız? Eğer eş dost tanıştırmasıysa ve şu anda çalışıyorsanız adamın tercihlerine saygı duymalısınız. Belki evlenince çalışmayacakmış deselerdi, o da bana uymaz deyip hiç muhatap olmazdı… adamın tercihini ifade ediş biçimi aşırı kaba. Olmayacağını anlayınca kabalaşmış fazlaca

Asla değil tabiki de ekonomik olarak çok zor şartlardayiz evet doğru ama ben ne olursa olsun yinede bir erkeğin kadına baskı kurarak zorla çalıştırması taraftarı değilim hiç bir zamanda olmam.
Kadin çalışmak ister çalışsın tabiki ama zorla değil haa kendine güvenmeyen erkekte evlenmesin bir zahmet.
+1

Şu an çalışıyor musunuz? Bu adamla nerde tanıştınız? Eğer eş dost tanıştırmasıysa ve şu anda çalışıyorsanız adamın tercihlerine saygı duymalısınız. Belki evlenince çalışmayacakmış deselerdi, o da bana uymaz deyip hiç muhatap olmazdı… adamın tercihini ifade ediş biçimi aşırı kaba. Olmayacağını anlayınca kabalaşmış fazlaca
Şuan çalışmıyorum ancak çalıştığım dönemde işte tanışmıştık ben işten cikarildim. Şimdi de iş bulamiyorum ve bu durumdayken evlenmeye niyetleniyor. Bı durumu açıkça söylemediği için içime sinmiyordu zaten iş bulamamam da ona batarmis böyle evlenirsek.

Siz çalışsanız bile bu adamla evli olduğunuz takdirde ayaklarınızın üzerinde duracağınızı mı zannediyorsunuz? Maaş kartını isteyebilir, harcamalarına karışabilir çünkü adam cimri. Sen zaten ayaklarının üzerinde duruyor olmazsın ki? Tam tersi kukla gibi yönetiliyor olursun.

Sözüm ona kadın çalışıp kendi ayaklarının üzerinde duruyor güya, ama maaşlar evin beyinde kadına sadece harçlık veriyor. Hem de karısının çalışmaması fikrine adam asla katlanamıyor. Oldu o zaman bende çıkayım işten bende çalışmaya mecbur değilim diyor. Böyle modern görünen uyanıklarda var. Bence sizinkisi de aynı modelden.

Ben de bir al çalısıyordum çalışırım da ama buna mecbur hissetim ve iş bulamadigim için kendimi çok diken üstünde huzursuz hissediyorum sadece guvenebilmek istemiştim his olarak en azindan
Anladım demek istediğinizi. O zaman aranızda karşılıklı iletişimsizlik olmuş diyelim.

Konu başlığını merak ettim bir okuyayım dedim, akıl sağlığını korumak isteyen arkadaşlar okumayın. Konu akışı şöyle:
Kendisine bakacak adamla evlenmek isteyen kadının konusu,
adamın üslubunun leş olmasına yönelik linç, kadının çalışmak istememesine yönelik linç,
ev hanımlığının meslek olup olmamasının tartışması,
çalışan kadınlar vs çalışmayan kadınlar,
çalışan kadınların ev iş yükünden şikayeti, çalışmayan kadınların ev işlerinin çok da ağır olmadığı iddası,
yemeğin bir saatte yetişip yetişememesi,
airfryer ve robot süpürgenin faydaları,
son sayfalara atlayınca Fransızca konuşulmaması yönünde uyarı
Azerbaycan Türkçesine benzeyen bişeyler
Arada so much falan ingilizce bişeyler
Hamam olayı benzetmesi,
Paris, sucuk, kaşar

Ted hayranlığım zaten yoktu da kafamdaki imajı da yerle bir oldu yemin ederim :KK70:
Boğaziçi sana da yazıklar olsun:KK70:
İyi ki ülkemizde başka top class okullar da var da oralarda okumuşuz, sizinle karsilaşmamişiz.

Fen lisesine kadar TED'de okudum ve Bogazici mezunuyum. Bir an tanidik cikacagiz diye cok korktum ama benim TED Ankara degil ve 92 dogumluyum sanirim Bogazicinde de karsilasmamisizdir, oyle umuyorum en azindan. Zaten benden once yurtdisina tasinmis ve ben Amerikadayim zaten Paris'i de hic sevmem😂 Cidden gercek hayatta tanidigim birinin olma ihtimali gerdi beni, dusunsenize gercek yuzu buymus bilmiyormusuz. Bogazicili olmak sadece diploma degil, kulturunu almadan mezun olmak zaten yazik olmus.

Konu başlığını merak ettim bir okuyayım dedim, akıl sağlığını korumak isteyen arkadaşlar okumayın. Konu akışı şöyle:
adamın üslubunun leş olmasına yönelik linç, kadının çalışmak istememesine yönelik linç,
çalışan kadınların ev iş yükünden şikayeti, çalışmayan kadınların ev işlerinin çok da ağır olmadığı iddası,
Hamam olayı benzetmesi,
Paris, sucuk, kaşar
Masaya yatırılmadık konu bırakmamışlar, memleketi kurtarmışlar maaşallah 🤣

Beni yirmi yasinda sananlar yirmi yasindaki erkekler. Isime geliyor tabi 😃 Yasitlarimin ici gecmis oluyo, fiziken de kart duruyorlar. Annem bile cocuk gibi vucudun diyor bana. 34 beden olmama tahammul edemiyor.

Abla gözünü seveyim yeter ya banlamışlar da susmuşsun konuyu sabote etmişsin resmen. Sendromlara girdin galiba... 20 yaşında erkekler her kadına yazıyorlar zaten deli çağları bana da 20 küsür yaşındayım diyorum ben büyük seviyorum diyorlar 18 yaşındalar düşün bununla mı avunuyorsun herkese yürüyorlar ki 😂😂kendini bu kadar nimetten görmen de yani birşeyleri çok geç tattın sanırım selam verseler yürüyorlar sanıyorsun herhalde.
İçi geçmiş derken yaşıtın kadınları eziklemen de nerden baksan vizyonsuzluk kaç kadın gördün hayatında? Aynı yaştasın sende 20 değil unutma illaki yaşının getirdiği görünümdesin surat olarak tip olarak at resim görelim 40 a yuvarlanan birisi 20 durmaz yeme kimseyi 🤝 34 beden olsan ne olur ne megolaman çıktın be sayfalardır illallah kendi kendini bile alıntılamak falan bence özgüven problemin var ve birtakım kompleksler..
Yazmiyim yazmiyim diyorum dayanamadım. Benimde kendimce sahip olduğum şeyler var Allah gözü olana daha çok versin biraz yaşının kadını olup görgüsüzlükleri bırakırsın umarım.

Son düzenleme:
nahif demesi gerekirdi aslında, doğrusu bu :KK53:
ayrıca toplumca bi vazgeçmeliyiz bence şu ben yaşımı göstermiyorum 20 yaşında gibiyim yanılsamasından
40 yaşında kadınların 20 yaşında göstermesi imkansız . kazayakları ele veriyor zaten
32-33 gösteriyorum, 30larımda gösteriyorum diyeni anlarım da 20li yaşlar üzerinden sallamasın kimse bu konuyu :KK70:

Aynen öyle.. Bence bu 40 yaş sendromu yaşıyor 20 yaşında kızı bile olabilirdi şuan mesela doğursa begbie 34bedenoğlu 😂🤝

övünen kim ya ? 😆😆 bir istakoz parcasina bu tepkiyi vereceginizi bildigim icin bilhassa attim. Hakli da ciktim. Eiffel de isil isil nasil ama? 😆😆😆
Bilmem en son bir iki ay önce kuzey ışıklarını gördüm ışıl ışıl ben 🥲 eiffelden ne anlarım…

Tüh banlanmış neyse… konu sahibine çok ayıp oldu.

Son düzenleme:
Hamam olayı benzetmesi,
Paris, sucuk, kaşar
Sağol ya dakiklarımı kurtardın yine🤣
Okumaya kalksam bitmezdi.

X