Sevgiliniz kendi aramızda altın yüzük takalım derse?

kesınlıkle takmam..
eger parmagıma bı yuzuk gırcekse ailemınde rızası ıle gırmelı yok gumus yuzuk yok kendı aramızda soz nısan ınanmam bana sacma gelıyo bunlar madem kendı aramızdamı ozaman senı sevdıgımı bılıyosun yuzuge ne hacet..

benim durumum farklıydı ama canım rahatsz eden biri vardı sevilimn içi rahat etsin diye taktım çünkü çok huzursuzdu bu durumdan.

arkadaşlar çok üzgünüm gerçekden 1 yıldır çıktığım kişi kendi aramızda sözlenelim dedi.bende ben altın yüzük takacak olursam aile arasında takmak isterim dedim.bana çok kızdı benim hayallerimi yıktın dedi.şuanda elimdeki gümüş yüzüğünde anlamı yokmuş ou anladım dedi.bende toplumun bir değerleri var dedim senin ailen şuanda bana karşı dedim.ben bir kere takmak isterim çıkmamak üzere dedim.sen beni tanımamıssın anladığım kadarıyla bu kadar zmaan dedi.ve tel kapattı suratıma arkadaşlar sizden yarıdm istiyorum sizce yanlış br şeymi dedim lütfen yardım çok sevyorum onu çok.

Ailenden gizli ciddiyet manasına gelecek hiçbir şey asla yapma. Benim eskisi aramızda imam nikahı kıyalım mı dedi, sonra henuz evlilik için hazır değilim 1 sene sonra ancak deyip gizli nikah teklif etti ailelerden gizli.Hepsine hayır dedim. sonuç mu? Senin ailen çok zengin ilerde sorun olacak, gururum kaldırmaz deyip kayıplara karıştı..:)::))))

Sen senin içinde huzursuzluk yaratacak hiçbir şeyi seviyorum diye asla yapma derim.

altın yada gümüş bana hep saçma gelmiştir bu kendi aramızda yüzük takalım muhabbetii..madem takmak isterler o yüzüğü gelip paşalar gibi ister yüzüğünüde takar bilezğinide:):):):)yüzüğü takarlar sonrada aileden birini gördüğünde elleri ayaklarına karışırki aman sakın anlaşılmasın. çok çocukça

ailelerin haberi olmadan yüzük takmanın bir anlamı yokki bence..yüzük takmak eş dosta karşı işte ben sözlendim nişanlandım demektir ama kendi aramızda dediğine göre tanıdıkların yanında çıkıcak o yüzük..
kötü açıdan düşünücek olursak işte artık yüzük taktık farklı birşeyler yapabilirizkaydirigubbakcemile gibi bir mana da çıkar..

bencede trip yapsın hiç üzülme kendi bildigin dogruyu yap..ohh ne ala olurmu öyle şey kendi aranızda..zor mu geliyo sözlenmek acaba..aile arasında sözlenin kendi aranızda olmus gibi olur yine..

BENCEDE SAÇMA GELİYO ÖYLE TAKALIM DEYİNCE BİTMİYO GELSİN HERKESE İLAN ETSİN SÖZLENDİĞİNİ DE ARTIK O KIZDA KURTULSUN GELEN GÖRÜCÜLERDEN DEMİ AMA GİZLİ KAPAKLİ YAPACAKSA NEDEN SÖZ TAKIYOR Kİ....BENCE DOĞRU DEĞİL:eek:klava:

canım ailelere saygısızlık bence kendi aranızda takılan yüzük bende çok istedim zamanında ama o yüzüğün getirdiği sorumluluk çok başka bir şey ve şimdi daha mantıklı düşnüyorum da hani ne bileyim sonuçta ailelerde takılırsa adı söz olur yoksa 2 altın yüzük alıp 5 kıza birden takabilirsin bence aileler bilmeden onlar arasında olmadan verilen bir söz sadece çocukçadır

Madenin türnün ne önemi var?
Altın veya gümüş..
Zaten gümüşü takmışsın parmağına..
Bu altın olunca ne değişir?
Gümüş olunca aramızda,altın olunca ailelerde bilmeli gibi bir yazılı kanun mu var?

sevgililerin kendi aralarında yüzük takma olayına çok da karşı değilim açıkçası.:eek:
ama bn bunu sözlenmek olarak adlandırmam.
birbirimize zaten bir söz vermişizdir o yüzük bunun işareti olabilir ama yüzük kimseye bir şey ispat çabası olmamalı.:eek:lmaz:
sonuçta bu işaret yüzük değil de aynı ayakkabıdan giymek, aynı tişörtten giymek de olabilir.sadece bir hoşluktur bence.

ama sevgilin zaten gümüş takmış.
onu çıkarıp altına geçince terfi etmiş mi olacak kendi düşüncesiyle?
daha mı rahat yaklaşacak sana?

üstelik ceza olayına çok taklıldım.
nedir bu ya?kötükedihüso
kişi kim oluyorki bir başkasını cezalandırabilsn?
üstelik seviyorum dediği insanı.
haddini aşan sözler etmiş, saygısı yok bence sana.:mymeka:
ben olsam o son şansı kendine sakla yalnızken lazım olur der, bir daha da arkama bakmazdım.

sevgililerin kendi aralarında yüzük takma olayına çok da karşı değilim açıkçası.:eek:
ama bn bunu sözlenmek olarak adlandırmam.
birbirimize zaten bir söz vermişizdir o yüzük bunun işareti olabilir ama yüzük kimseye bir şey ispat çabası olmamalı.:eek:lmaz:
sonuçta bu işaret yüzük değil de aynı ayakkabıdan giymek, aynı tişörtten giymek de olabilir.sadece bir hoşluktur bence.

ama sevgilin zaten gümüş takmış.
onu çıkarıp altına geçince terfi etmiş mi olacak kendi düşüncesiyle?
daha mı rahat yaklaşacak sana?

üstelik ceza olayına çok taklıldım.
nedir bu ya?kötükedihüso
kişi kim oluyorki bir başkasını cezalandırabilsn?
üstelik seviyorum dediği insanı.
haddini aşan sözler etmiş, saygısı yok bence sana.:mymeka:
ben olsam o son şansı kendine sakla yalnızken lazım olur der, bir daha da arkama bakmazdım.

Sonuna kadar haklısın...

Son durumlar ne acep?

yüzük takma olayını çocukça ve özenti buluyorum.. evcilik oynamak gibi bişey...

demek parası yok masrafsız bedavaya getirmeye çalışıyor diye düşünürüm :bbo:

sorumsuzca bir davranış kız ileride sadece üzülür aileler bilmediği için zaten istediği zaman onunlada görüşemez
olan kıza olur :1no2:

X