Sevip de evlenememek

Mayacanx

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2018
37
7
29
Merhaba sevgili arkadaşlar benim bir derdim var. Dertlerim daha doğrusu. Bundan 6 ay önce internetten biriyle tanıştım. Birbirimizden kısa süre içinde hoşlandık. Sevgili olduk. İki kez buluştuk. Karşımdaki kişi benden 4 yaş küçük. ÇALIŞIYOR.(herkes çalışmıyor zannetmiş) Ailevi sorunları var sağlık vb. Biz başlarken zaten evlilik üzerine başladık. Ben ona böyle şeylerin uzamasını istemediğimi -2 3 sene gezip tozmaktan bahsediyorum- söylemiştim. O da tamam demişti. Değerlerimiz birbirine uyuyor. Birbirimizi fiziksel olarak da beğeniyoruz. Son derece ilgili biri. Biz 6. Ayın sonunda ailelerimize söyledik. Evliliğe gitmesini istiyorduk çünkü. Önce o söyledi. Sonra ben. Ancak onun ailesi beni beğenmesine rağmen yaşı sorun etmiş. Ailesi onun henüz evliliğe hazır olmadığını düşünüyor. Askerlik yok, birikim yok, üni devam ediyor. Ailede de halledilmesi gereken şeyler var. Neyse böyle söyledi bana. Sonra benimle şöyle konuştu böylesine sorunlarım varken seni ailemin sorunlarına katamam. Beni bekle de diyemem senin vebsialine giremem. Önümü göremiyorum sana bir yıl sonra desem bile sözümü tutamazsam çok kötü hissederim. Anla beni vs. Kendini benim gerimde görüyor. Önceden böyle bir sorunumuz yoktu ama bakışı biraz zamanla değişti. Sevgimizde sorum yok. Ancak evliliğe gidemiyoruz bir türlü. Ben görüşmeyelim dedim. Çünkü belirsiz her şey. Ama sonra dayanamadım geri döndüm. Ancak kalbim dini yönden huzursuz. Çünkü dinimizde sevgililik olayları falan doğru değil. Ben de evliliğe bağlanmasını istemiştim. Kızlar kafam çok karışık. Onunla da olmuyor onsuz da olmuyor. Ben nerede duracağımı bilmiyorum. Bana akıl verin. Yaşlar 25 29. Arkadaşlar forumu kullanmayı yeni öğreniyorum umarım hata yapmamışımdır.

Son düzenleme:
Merhaba sevgili arkadaşlar benim bir derdim var. Dertlerim daha doğrusu. Bundan 6 ay önce internetten biriyle tanıştım. Birbirimizden kısa süre içinde hoşlandık. Sevgili olduk. İki kez buluştuk. Karşımdaki kişi benden 4 yaş küçük. Çalışıyor. Ailevi sorunları var sağlık vb. Biz başlarken zaten evlilik üzerine başladık. Ben ona böyle şeylerin uzamasını istemediğimi -2 3 sene gezip tozmaktan bahsediyorum- söylemiştim. O da tamam demişti. Değerlerimiz birbirine uyuyor. Birbirimizi fiziksel olarak da beğeniyoruz. Son derece ilgili biri. Biz 6. Ayın sonunda ailelerimize söyledik. Evliliğe gitmesini istiyorduk çünkü. Önce o söyledi. Sonra ben. Ancak onun ailesi beni beğenmesine rağmen yaşı sorun etmiş. Ailesi onun henüz evliliğe hazır olmadığını düşünüyor. Askerlik yok, birikim yok, üni devam ediyor. Ailede de halledilmesi gereken şeyler var. Neyse böyle söyledi bana. Sonra benimle şöyle konuştu böylesine sorunlarım varken seni ailemin sorunlarına katamam. Beni bekle de diyemem senin vebsialine giremem. Önümü göremiyorum sana bir yıl sonra desem bile sözümü tutamazsam çok kötü hissederim. Anla beni vs. Kendini benim gerimde görüyor. Önceden böyle bir sorunumuz yoktu ama bakışı biraz zamanla değişti. Sevgimizde sorum yok. Ancak evliliğe gidemiyoruz bir türlü. Ben görüşmeyelim dedim. Çünkü belirsiz her şey. Ama sonra dayanamadım geri döndüm. Ancak kalbim dini yönden huzursuz. Çünkü dinimizde sevgililik olayları falan doğru değil. Ben de evliliğe bağlanmasını istemiştim. Kızlar kafam çok karışık. Onunla da olmuyor onsuz da olmuyor. Ben nerede duracağımı bilmiyorum. Bana akıl verin. Yaşlar 25 29. Arkadaşlar forumu kullanmayı yeni öğreniyorum umarım hata yapmamışımdır.
6 ayda ne evlenmesi üstelik internetten tanışmışsınız. 2 sene en azından yanınıza birini alarak buluşabilirsiniz, tanıyabilirsiniz dini kaygılarınız varsa da. Sevgililik olayının doğruluğu, yanlışlığı nasıl yaşadığına bağlı. Mesafeli ol yanlış geliyorsa ama süreci uzat, hareketlerini gözlemle bu devirde ben yeinizde olsam herkese güvenmezdim.
Ayrıca adam sizi sevseydi çabalardı. Karşı cinsin laflarına değil yaptıklarına bakacaksın ilişkilerde.

25 yaşında üniversite okuyan ve hayata henüz atılmamış bir erkeğin zaten hemen evlenmesi abes olur. Siz ilerisini düşünmüyor musunuz Şuan evlenseniz adamın iş vs bulması düzenini kurması bile zaman alacak ne yiyip içeceksiniz ? Dikkat ettiyseniz ailevi sorunlara girmedim bile. Erkek arkadaşınızın ailesini haklı buldum üniversite okuyan henüz okulu bitmemiş işi düzeni parası olmayan oğlumun evlenmesini bende istemezdim

Bu durumda karar sizde, aslında farkında değilsiniz ama sizden vazgeçmiş bile çoktan.
Bekle diyemem falan masal bunlar, ailesini dinleyecek belli ki.
Bence siz önünüze bakın derim.
Ama çok seviyor. Ben ona döndüğümde çok sevindi. Hala aynı ilgiyi gösteriyor. Ama evlenemiyoruz. Ben de sevgili gibi takılmak istemiyorum. Ama seviyorum da ayrılamıyorum. Kafam çorba anlayacağınız

Merhaba sevgili arkadaşlar benim bir derdim var. Dertlerim daha doğrusu. Bundan 6 ay önce internetten biriyle tanıştım. Birbirimizden kısa süre içinde hoşlandık. Sevgili olduk. İki kez buluştuk. Karşımdaki kişi benden 4 yaş küçük. Çalışıyor. Ailevi sorunları var sağlık vb. Biz başlarken zaten evlilik üzerine başladık. Ben ona böyle şeylerin uzamasını istemediğimi -2 3 sene gezip tozmaktan bahsediyorum- söylemiştim. O da tamam demişti. Değerlerimiz birbirine uyuyor. Birbirimizi fiziksel olarak da beğeniyoruz. Son derece ilgili biri. Biz 6. Ayın sonunda ailelerimize söyledik. Evliliğe gitmesini istiyorduk çünkü. Önce o söyledi. Sonra ben. Ancak onun ailesi beni beğenmesine rağmen yaşı sorun etmiş. Ailesi onun henüz evliliğe hazır olmadığını düşünüyor. Askerlik yok, birikim yok, üni devam ediyor. Ailede de halledilmesi gereken şeyler var. Neyse böyle söyledi bana. Sonra benimle şöyle konuştu böylesine sorunlarım varken seni ailemin sorunlarına katamam. Beni bekle de diyemem senin vebsialine giremem. Önümü göremiyorum sana bir yıl sonra desem bile sözümü tutamazsam çok kötü hissederim. Anla beni vs. Kendini benim gerimde görüyor. Önceden böyle bir sorunumuz yoktu ama bakışı biraz zamanla değişti. Sevgimizde sorum yok. Ancak evliliğe gidemiyoruz bir türlü. Ben görüşmeyelim dedim. Çünkü belirsiz her şey. Ama sonra dayanamadım geri döndüm. Ancak kalbim dini yönden huzursuz. Çünkü dinimizde sevgililik olayları falan doğru değil. Ben de evliliğe bağlanmasını istemiştim. Kızlar kafam çok karışık. Onunla da olmuyor onsuz da olmuyor. Ben nerede duracağımı bilmiyorum. Bana akıl verin. Yaşlar 25 29. Arkadaşlar forumu kullanmayı yeni öğreniyorum umarım hata yapmamışımdır.
Bu yaşta iş yok güç yok meslek yok koştura koştura ne evliliği, ailesiyle konuşunca fikrin saçmalığını fark etmiş çocuk. Doğru düzgün tanışmadan evlenmeye kalkıyosunuz.

Askerlik yok, birikim yok, üni devam ediyor.
Şu durumlar mevcutken evlilik beklentinizin olması sizce de saçma değil mi? Ailesi haklı gibi görünüyor. Siz hemen evlilik beklentisindeyseniz bu şuan çok zor, ayrılmanız en mantıklısı.
Ama yok ben seviyorum, okulunun bitip askerliğinin bitmesini ve işe girip birikim yapmasını beklerim en az 2-3 sene diyorsanız da devam edin. Ancak bu şartlarda yakın zamanda bir evlilik olmaz zaten, ailesi bir yerde haklı.
Ayrıca o sizden vazgeçmiş gibi zaten şuan, zorlamanın bir anlamı var mı?

e ne bekliyordunuz?

adamın parası yok
işi yok
daha öğrenci
askere gidecek

ailesi tüm eşyayı alacak düğünü yapacak sizi everecekler
öyle olsun mu istiyorsunuz?

ailenin de zaten sorunları varmış hiç sizinle uğraşacak modda değiler belli ki
bekle kızım 5 sene biz bi kendimize gelelim deselerdi daha mı iyiydi?

hayır madem internetten taşınıyorsunuz ama baştna niyetiniz evlilik, olabilir. e baştan koşulları konuşun sonra ailelere açılın
siz gerçekten tüm bunları akıl edecek kadar akla fikre sahip değil misiniz? lisedeki çocuklar ibliyor bir ev kaça kurulur kiralar kaç lira...fanusta mı yaşıyorunuz?

deseniz ki baştan evlilik düşünmüyorduk öylesine takılıyoduk ama ciddiye bindi hoşlandık evlenmek istedik, hadi neyse...

Ailesi onun henüz evliliğe hazır olmadığını düşünüyor. Askerlik yok, birikim yok, üni devam ediyor.
Erkek kısmı zaten gec olgunlasıyor.Bu hususlar zaten yamultmuş iyice adamı.İyi olmuş sonradan pisman olmaktansa bastan üzülmek daha iyidir bazen.

6 ayda ne evlenmesi üstelik internetten tanışmışsınız. 2 sene en azından yanınıza birini alarak buluşabilirsiniz, tanıyabilirsiniz dini kaygılarınız varsa da. Sevgililik olayının doğruluğu, yanlışlığı nasıl yaşadığına bağlı. Mesafeli ol yanlış geliyorsa ama süreci uzat, hareketlerini gözlemle bu devirde ben yeinizde olsam herkese güvenmezdim.
Ayrıca adam sizi sevseydi çabalardı. Karşı cinsin laflarına değil yaptıklarına bakacaksın ilişkilerde.
Doğru diyorsunuz da yanlış bir şeyini de görmedim yakalamadım. İlişkimiz uzaktan gerçi ama bilmiyorum.

Ilk iki buluşmaniz nasil gecti? Ilk bulusmada anlarsiniz aslinda gidecegi yònü...

Ben 6 aylik iliskide net olmanizi beğendim. 6 gunde degil 6 saniyede anlar insan bence insani.

Ama adam genç is yok aile agzina bakiyor senun ardinda duramuyor bunlar hep eksi bende...

Bu konuya benzer konu açılmıştı sanki. Yani çocuğun yaşından ve yaşamından dolayı ailesinin böyle düşünmesi doğal ve sanırım ailesinden de çok etkilenen biri. Uyuşmuyorsanız ayrılın uzatmaya gerek yok
Karakterimiz ve diğer şeyler uyuyor ama zamanımız uymuyor sadece. Onun bana yetişmesi lazım gibi. Ayrılmak kolay olmuyor maalesef.

X