Sevip de evlenememek

Sizinle evlenmek isteseydi ailesinin sözüyle değil kendi aklıyla hareket ederdi. Bekle diyemem vebaline giremem vs boş drama. Bence siz yolunuza bakın.
Ben onu şuna bağlıyorum yaşı küçük olduğu için henüz o olgunlukta değil gibi. Bir de birikimi olmadığı için üzülüyor

Karsi tarafin ailesinin sorun ettiği şeyleri sizin ve ailenizin düşünmesi lazım asıl. Okulu devam eden hayatı hiçbir şekilde oturmamış biriyle nasıl evlilik yoluna gireceksiniz? Neyle,nasil evleneceksiniz?

Tüm bunlar olmasa bile 2 kere gördüğünüz biriyle nasıl evlenme düşüncesine giriyorsunuz? Bu kadar evlilik odaklı olup, mantığı devre dışı bırakmak sağlıklı değil kesinlikle.

Şu durumlar mevcutken evlilik beklentinizin olması sizce de saçma değil mi? Ailesi haklı gibi görünüyor. Siz hemen evlilik beklentisindeyseniz bu şuan çok zor, ayrılmanız en mantıklısı.
Ama yok ben seviyorum, okulunun bitip askerliğinin bitmesini ve işe girip birikim yapmasını beklerim en az 2-3 sene diyorsanız da devam edin. Ancak bu şartlarda yakın zamanda bir evlilik olmaz zaten, ailesi bir yerde haklı.
Ayrıca o sizden vazgeçmiş gibi zaten şuan, zorlamanın bir anlamı var mı?
Yani hemen şimdi değil ama ailelerin tanışmasıyla bir bir buçuk sene içinde olabilirdi diye düşünmüştüm

Ilk iki buluşmaniz nasil gecti? Ilk bulusmada anlarsiniz aslinda gidecegi yònü...

Ben 6 aylik iliskide net olmanizi beğendim. 6 gunde degil 6 saniyede anlar insan bence insani.

Ama adam genç is yok aile agzina bakiyor senun ardinda duramuyor bunlar hep eksi bende...
Evet doğru. Ben evleneceğim adam olarak gördüm sorunlara değil ona odaklandığımda. Ama gerçekler de var bilmiyorum

Doğru diyorsunuz da yanlış bir şeyini de görmedim yakalamadım. İlişkimiz uzaktan gerçi ama bilmiyorum.
Yanlış birseyini görmemenizin sebebi yeterince vakit geçirmemeniz zaten. Mesela ben çabuk sinirlenmem mi diyor trafikte nasıl biri ona bakın, gittiğiniz yerde insanlara nasıl davranıyor, olaylara tepkileri ne bunları iyi gözlemleyin.

Karsi tarafin ailesinin sorun ettiği şeyleri sizin ve ailenizin düşünmesi lazım asıl. Okulu devam eden hayatı hiçbir şekilde oturmamış biriyle nasıl evlilik yoluna gireceksiniz? Neyle,nasil evleneceksiniz?

Tüm bunlar olmasa bile 2 kere gördüğünüz biriyle nasıl evlenme düşüncesine giriyorsunuz? Bu kadar evlilik odaklı olup, mantığı devre dışı bırakmak sağlıklı değil kesinlikle.
Ailemin de takıldığı şeyler var tabii ama onunkini anlatmaktan kendiminkilere sıra gelmedi.

Sizin geri çekilmeniz gereken yerde karşı taraf ve ailesi en mantıklı olanı yapmış. Siz ilk başta ben flört uzasın istemiyorum evlilik odaklıyım demişsiniz sevgilinizde dürüstçe davranmış,bence karakter olarak mert.
Canım aşkım diye diye oyalasaydı veya hallederim rızkı veren Allah’tır diye evlenip kötü bir hayat yaşatsa daha mı iyidi?
6 aylık süreç 2 defa görüşme zaten evlilik için az bir süre.

25 yaşında üniversite okuyan ve hayata henüz atılmamış bir erkeğin zaten hemen evlenmesi abes olur. Siz ilerisini düşünmüyor musunuz Şuan evlenseniz adamın iş vs bulması düzenini kurması bile zaman alacak ne yiyip içeceksiniz ? Dikkat ettiyseniz ailevi sorunlara girmedim bile. Erkek arkadaşınızın ailesini haklı buldum üniversite okuyan henüz okulu bitmemiş işi düzeni parası olmayan oğlumun evlenmesini bende istemezdim
O Da memur ben de memurum. Aynı zamanda okuyor.

Ama beni çok seviyor hala ilgileniyor. Konuşmadığımda üzülüyor. Tekrar konuşmaya başladık da.

Kalbinizi kırmak istemiyorum ama uzaktan telefonla ilgilenmesi sizi sevdiği anlamına gelmiyor.
Seven insan sorumluluk alır, ailesinin lafıyla hareket etmez.
Şu an sizden başka konuşacak kimsesi olmadığı için sizinle konuşuyor. Konuşmak iyi geliyor.
Bunun adı sevgi değil.
Sevgi böyle bir şey değil.
2 kere buluşarak sevilmez.
Siz onu ailesinin yanında görmediniz. Arkadaşlarının yanında görmediniz. Daha ailesine sizden bahsetmesiyle ilişkiniz çatırdadı. Aile içine girseniz kim bilir neler yaşayacaksınız..

siz bitirin konuşmayı uzatmayın. Kendinize kötülük ediyorsunuz.

Ama beni çok seviyor hala ilgileniyor. Konuşmadığımda üzülüyor. Tekrar konuşmaya başladık da.
2 kere görüşmüşsünüz daha nasıl çok seviyor?
19 yaşında aklı bir karış havada zamanlarınızda değilsiniz.

Dini yönden evlilik sürecini uzun tutmak istemiyormussunuz, karşınızdaki insan zaten size uygun değil. Ailem istemiyor, bende sana söz veremem demiş. Sizin düşüncenize göre her yönden evliliğe hazır biri olmaki süreç kısa olsun.

Kalbinizi kırmak istemiyorum ama uzaktan telefonla ilgilenmesi sizi sevdiği anlamına gelmiyor.
Seven insan sorumluluk alır, ailesinin lafıyla hareket etmez.
Şu an sizden başka konuşacak kimsesi olmadığı için sizinle konuşuyor. Konuşmak iyi geliyor.
Bunun adı sevgi değil.
Sevgi böyle bir şey değil.
2 kere buluşarak sevilmez.
Siz onu ailesinin yanında görmediniz. Arkadaşlarının yanında görmediniz. Daha ailesine sizden bahsetmesiyle ilişkiniz çatırdadı. Aile içine girseniz kim bilir neler yaşayacaksınız..

siz bitirin konuşmayı uzatmayın. Kendinize kötülük ediyorsunuz.
Benim hiç ilişkim olmadı daha önce. O yüzden bazı şeyleri göremiyorum

Benim hiç ilişkim olmadı daha önce. O yüzden bazı şeyleri göremiyorum

Evet 29 yaşında bir kadın için biraz acemi davranıyorsunuz belli oluyor.
bence evlilik üzerine bir ilişki arayışındaysanız, ailenizin tanıdığı bildiği görücü usülü kişilerle görüşün çok daha güvenli adımlarla ilerler.

4 yaş hiçbir şey benim teyzem eniştem arasında 7 yaş var. Seven için yaş mühim değil.

Ama ailesinden çok etkilenmiş dolayısıyla ailesinin ağzına bakıyor.

Yani tercih sizin, bu çocuğa 2-3 sene daha harcayıp olmazsa üzüleceksiniz geçen vakte, harcamazsanız da severek bıraktığınız için üzüleceksiniz. Olursa olacak o da şans işi. Bilmiyorum, size kalmış. Ailesinin bu denli etkisinde kalması red flag

Adamın bazı hareketleri için daha olgun değil yaşı küçük diyorsunuz ve bu çocuğun evlilik gibi büyük bir sorumluluğu almasını bekliyorsunuz .Bir süre sonra size karşı ilgisi azalacak çünkü normal olan bu. Siz yaş olarak daha olgunsunuz hemen evlenmek çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ama o bunu kaldıramayabilir.
Ailesi çocuklarını tanıyor,onlarda bu işin bir yerde patlayacagini biliyor......

X