Sezeryan sonrası başıma gelenler

Çok geçmiş olsun. Hastanede, gözlem altındaymışsınız. Allah korusun, Olumsuz bir durumda hemen müdahale edilir. Acil şifalar dilerim.

Ben Şuan iyiyim yani iyi olmaya çalışıyorum sadece çok bilgisizim ve aşırı kaygılıyım ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum. Normal sorunsuz geçenler bile lohusa depresyonuna girebilirler ben Şuan sınırlarımı zorluyorum güçlü olmam lazım diye diye. Ameliyat olduğum için pıhtılar şimdilik temizlendi diye biliyorum. Kan sulandırıcı iğne ve varis çorabı tedavisine başladık bugün itibariyle. Dualarınızı benden esirgemeyin 🤲🏼🤲🏼

Ben Şuan iyiyim yani iyi olmaya çalışıyorum sadece çok bilgisizim ve aşırı kaygılıyım ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum. Normal sorunsuz geçenler bile lohusa depresyonuna girebilirler ben Şuan sınırlarımı zorluyorum güçlü olmam lazım diye diye. Ameliyat olduğum için pıhtılar şimdilik temizlendi diye biliyorum. Kan sulandırıcı iğne ve varis çorabı tedavisine başladık bugün itibariyle. Dualarınızı benden esirgemeyin 🤲🏼🤲🏼
Edebildiğiniz kadar hareket edin ,ilaçlarınızı çok dikkatli kullanın.Unutmayin verilmiş sadakaniz varmış ,en azından bebeğiniz yanınızda.Geçmişler olsun ,merak etmeyin geçecek,en zor ve tehlikeli aşamayı atlatmışsınız

lütfen bildiği olanlar yazabilir mi çok kötü durumdayım morale ihtiyacım var
12 aralıkta sezeryan oldum her şey yolunda giderken 7. Günü bacaklarım şişmeye başladı. Derken çok şişti kan tahlili verdim genel olarak, enfeksiyon çok yüksek çıktı. Devlet hastanesine yatış verdiler. Şiş ayaklarıma ultrasonla baktıklarında EMBOLİ riski altında olduğumu her an ölebileceğimi söylediler. Yani bacak damarlarım sezedyan sonrası yıkanmış. Bu sefer başka bi kısma yatışım yapıldı. Biz doktor araştırırken yorum almaya çalışırken ani şekilde yayılmaya başladı pıhtı. Acil şekilde ameliyata alındım kızlar çok moralim bozuk küçücük bebeğim var. Ağlıyor kalkıp süt veremiyorum kalkamıyorum bile. Yardım ediyorlar annem kayınvalidem. Ben ne yapacağım. Geçecek Mi bu günler? Bacaklarım dev gibi. Tekrarlamasından da korkuyorum
Cok gecmis olsun. Gececek bu günler morallerinizi yüksek tutun. Iyi misiniz suan?

Acil şifalar diliyorum, tedaviniz de başlamış hayırlısıyla atlatıp sağlıkla bebeğinizi kucaklarsınız inşallah en kısa zamanda ☺️

Gereken yapılmış içinizi ferah tutun lütfen bazen bu tarz komplikasyonlar olabiliyor herhangi bir ameliyat sonrasida olabilir durduk yerede. Önemli olan hızlı müdahale ki size yapılmış. Tam iyileşme süresi 3 haftaya kadar uzar ortalama

Moralinizi yüksek tutun ne kadar hareket edebiliyorsanız o kadar edin Allahım acil şifalar versin

Çok geçmiş olsun
Kısa sürede toparlanıcaksınız, üzülmeyin
Bebeğiniz için güçlü olmaya devam edin
Ve evet sınırları zorluyor olabilirsiniz ama yaşadığınız şey gerçekten çok ciddi bi durum o yüzden herşey şuan çok farklı olabilirdi
Bebeğinize sarılın ve onun kokusuyla moral bulun, hepsi gelip geçecek emin olun
ayaklarınız düzeldiği zaman bebeğinizi arabasına koyun ve yürüyün. Yürüyüş hem bacaklarınıza hem size hem bebeğinize iyi gelecek.
Allah şifa versin biran önce inşallah

Geçmiş olsun onun için herkese normal dogum tavsiye ederim
Normal doğumla da alakası yok ki. Ben son doğumda hastane enfeksiyonu kapmışım doğumun ikinci günü tekrar hastaneye yatırıldım crp 500 üzeriydi.

Çok üzüldüm konu sahibi ben bu yüzden küçük çocuğuma süt veremedim, günlerce hastanede yattım odadan çıkışım bile yasaktı, aylarca antibiyotik kullandım ama şükür geçti, geçiyor ama geçene kadar insanda psikoloji bırakmıyor. Lütfen moralinizi yüksek tutun.

Cok gecmis olsun Allah acil şifalar versin inş
Benim merak ettiğim bir konu var sezeryandan hemen sonra hastane cıkısında size kan sulandırıcı ilaç vermişler miydi iğne veya hap?
H hilalbeyaz

lütfen bildiği olanlar yazabilir mi çok kötü durumdayım morale ihtiyacım var
12 aralıkta sezeryan oldum her şey yolunda giderken 7. Günü bacaklarım şişmeye başladı. Derken çok şişti kan tahlili verdim genel olarak, enfeksiyon çok yüksek çıktı. Devlet hastanesine yatış verdiler. Şiş ayaklarıma ultrasonla baktıklarında EMBOLİ riski altında olduğumu her an ölebileceğimi söylediler. Yani bacak damarlarım sezedyan sonrası yıkanmış. Bu sefer başka bi kısma yatışım yapıldı. Biz doktor araştırırken yorum almaya çalışırken ani şekilde yayılmaya başladı pıhtı. Acil şekilde ameliyata alındım kızlar çok moralim bozuk küçücük bebeğim var. Ağlıyor kalkıp süt veremiyorum kalkamıyorum bile. Yardım ediyorlar annem kayınvalidem. Ben ne yapacağım. Geçecek Mi bu günler? Bacaklarım dev gibi. Tekrarlamasından da korkuyorum
Dualarım seninle canim inşallah birşey olmaz ama hakkını ara böyle bir hatayı nasil yaparlar

Sakin olun bakın iki tane anne daha var yanınızda yardımcı olacak. Bırakın çocukla onlar gece gündüz ilgilensin . Sizde elinizdwn geldigince kucağınıza alın oksayin , konuşun . Çok şükür hayattasiniz bebeginiz yanınızda. Kendinizi kesinlikle birşey yapmak için zorlamayın . Kucağına almanız bile bebeğiniz için yeterli zaten şu an com uykucu zamanları .

Ya Allah aşkına ilk yazılan yoruma cevap verip durmayın artık, kadının konusu güme gidecek ay!.

Konu sahibi çok çok geçmiş olsun. Ben de 35 gün oldu sezeryan olalı. 2 sezeryan aralarında da bir normal doğumum var. 1 hafta önce sağ bacağımın arkasında baldırda ağrı hissettim. Hemen kontrol ettim çünkü emboli riskini biliyorum. İlk doğumda emboli olmadım şükür ama bana öyle olabilir demişlerdi çok araştırmıştım o yüzden. Dikkat ediyorum ve çok hareket etmeli, hareketsiz kalmamalı.
Bir de genelde genetik oluyor genetik testler yaptırın ve ilaçlarınıza devam edin. Çok üzüldüm. Sizlere Rabbimden acil şifalar diliyorum. Canınızı sıkmayın inşallah geçer gider. Farkettirmeden direk pıhtı da atabilirdi. Rabbim sizi yavrunuza sevdiklerinize bağışlasın.

X