Sezeryan sonrası başıma gelenler

2 normal dogumum var, ilk dogumumda pelvis kemigim tam kapanamamis, teshisi inanilmaz zor. Tam 8 ay ayakta durmakta zorluk çektim. Evdeki her isimi yari oturup, yari uzanarak yapiyordum.

Ustelik sezaryen olmazsaniz cevrenizdeki insanlar aci cektiginize de genelde inanmiyor. :) oyle ki derdimi doktorlara bile anlatamadim. Ilk normal dogumumda 18, ikinci normal dogumumda 30'un uzerinde dikisim var.

Yani sezaryen illa kotudur, normal dogum sahanedir diye birsey yok. Konu sahibi arkadasim, sen de her ameliyatta oldugu gibi bir komplikasyon yasamissin, cok gecmis olsun.

çok çok geçmiş olsun Allah ım tez zamanda acil şifalar versin inşallah
kontrol altındasınız unutmayın
doktorlar en uygun tedaviyi uygulayacaklardır

Geçmiş olsun onun için herkese normal dogum tavsiye ederim
neye göre kime göre

benim bir arkadaşım normal doğum çok istedi ancak kan pıhtılaşması sorunu sebebiyle sezeryanla doğum yaptı

normal doğum yapsa belki şu anda hayatta değildi

kesin yargılarınızı kendinize saklayın lütfen

Çok geçmiş olsun öncelikle.
Şu an tedaviniz yapılıyor olması güzel daha büyük sorunlara yol açmadan halledilmiş.
Maalesef doğum, hamilelik riskli süreçler bazen sorunlar çıkabiliyor

avrupa ülkelerine kıyasla çok fazla sezaryan doğum var insanın karnından dikişli olması korkunç
O zaman apandisit olalım ameliyat olmayalım safra kesemiz patlasın ameliyat olmayalım, sebep : karında dikiş olması korkunç(!) ahfjjdksk ne saçma bi düşünce ya olmak zorunda kalan insanlara da kendi isteğiyle sezaryen olmak isteyenlere de yapılan bu mobbing bitmedi gitti

Geçmiş olsun onun için herkese normal dogum tavsiye ederim
Kizimin kordonu tam rahim agzindaydi en ufak bir dogum kasilmasinda kordon sikisacagi icin bebegim olecekti, suyu bitmisti ve bende gebelik zehirlenmesi baslamisti,

Bana da tavsiye edermiydiniz NORMAL DOGUM. YOKSA YASADIGIM ZORLUKLAR SIZIN ICIN GECERLİ BIR ANORMAL DOGUM SEBEPLERI MI?

lütfen bildiği olanlar yazabilir mi çok kötü durumdayım morale ihtiyacım var
12 aralıkta sezeryan oldum her şey yolunda giderken 7. Günü bacaklarım şişmeye başladı. Derken çok şişti kan tahlili verdim genel olarak, enfeksiyon çok yüksek çıktı. Devlet hastanesine yatış verdiler. Şiş ayaklarıma ultrasonla baktıklarında EMBOLİ riski altında olduğumu her an ölebileceğimi söylediler. Yani bacak damarlarım sezedyan sonrası yıkanmış. Bu sefer başka bi kısma yatışım yapıldı. Biz doktor araştırırken yorum almaya çalışırken ani şekilde yayılmaya başladı pıhtı. Acil şekilde ameliyata alındım kızlar çok moralim bozuk küçücük bebeğim var. Ağlıyor kalkıp süt veremiyorum kalkamıyorum bile. Yardım ediyorlar annem kayınvalidem. Ben ne yapacağım. Geçecek Mi bu günler? Bacaklarım dev gibi. Tekrarlamasından da korkuyorum
onemli olan tespit edilip tedavi uygulanmasi. sizinkinin de farkina varmislar cok sukur. baslangicta zor olur ama toparlanirsiniz. gerekirse kan sulandirici ilac veririler. zor ama caninizi sikmayin, sonucta tedavisi olan br sey ve kronik bir rahatsizlik degil

Kizimin kordonu tam rahim agzindaydi en ufak bir dogum kasilmasinda kordon sikisacagi icin bebegim olecekti, suyu bitmisti ve bende gebelik zehirlenmesi baslamisti,

Bana da tavsiye edermiydiniz NORMAL DOGUM. YOKSA YASADIGIM ZORLUKLAR SIZIN ICIN GECERLİ BIR ANORMAL DOGUM SEBEPLERI MI?
normal doğumda toparlanma süresi daha hızlı diğerinde biri gelip size bakacak

Çok geçmiş olsun.
Bu süreçler çok zor süreçler hamilelik, doğum, bebek hepsi bir bilinmezlik içinde başlayan maceralar.

Eminim buradaki kadınların çoğu farklı farklı zorluklar yaşadı.
Benim de ölümle burun buruna geldiğim bir doğum sürecim oldu. Kızımla ikimizin yaşayabilmesi için sezaryene alındım. Sezaryen o sürecin en kolay kısmı idi. Yani doğum şekli değil mesele sakın üzülmeyin, yaşanacak bir şey varsa yaşanıyor. O sebeple çok iyi anlıyorum. O süreçte aklıma hep doğum ve lohusalık sürecinde kadınların tüm günahlarının affolduğu aklıma geliyor demek ki bir sebebi varmış diyordum kendimde güç buluyordum.
W
Bebeğinize bakımı kendinize verecek düzeye en kısa zamanda gelmenizi, acil şifa diliyorum.

ıkınınca açılıyor vajina
Şaka gibisiniz gerçekten hala diretiyorsunuz zorunlu haller olabilir olayını bile kabul etmediniz. Eğitiminizi çok merak ettim doğrusu. Ben hekimim, epizyotomi açılmadan bebeğin başı çıktığında daha beter yırtılma oluşabildiğine bizzat şahit oldum. Bu da gebe ıkınırken oldu, ona da anlatmak ister misiniz engin bilgilerinizi :)

İnşallah bu kadının başına gelmez bizim yaşadıklarımız.
Yoksa çocuğu karnında ölür gider muhtemelen kendi de.
Ne kadar haddini bilmezlerle aynı havayı soluyoruz :KK43:

X