Sezeryandan hemen sonra gebelik ve sezeryan ameliyati

Merhaba Allah razı olsun hepimizin başı sağ olsun bende genetik tahlil yaptırdım bişey çıkmadı ben preeklampsi nedeni ile erken doğum yaptım ve ikinci gebelikte tekrarlayabiliyormuş öyle olunca bende bi çok doktorlara gitmeye karar verdim fakat senin gibi o bebeğimi gördüğüm ultrasonda boş karnımı görmek çok yaralayacak beni 2 ayı geçti şimdi hiç daha muayene olmadım gidemiyorum çok zor geliyo Allah cümlemizin yardımcısı olsun inşallah rabbim kucaklarımızı doldursun

Merhaba Allah razı olsun hepimizin başı sağ olsun bende genetik tahlil yaptırdım bişey çıkmadı ben preeklampsi nedeni ile erken doğum yaptım ve ikinci gebelikte tekrarlayabiliyormuş öyle olunca bende bi çok doktorlara gitmeye karar verdim fakat senin gibi o bebeğimi gördüğüm ultrasonda boş karnımı görmek çok yaralayacak beni 2 ayı geçti şimdi hiç daha muayene olmadım gidemiyorum çok zor geliyo Allah cümlemizin yardımcısı olsun inşallah rabbim kucaklarımızı doldursun
Bol bol dinlenip yatıcaksın anca ayaklarını havaya dik mutlaka arada bir sonra ki gebeliğin de ben öyle yapmayı düşünüyorum. Genetik testi nerede yaptırdın ne kadar sürede çıktı acaba ben de yaptırdım sonucu takip ediyorum işte bekliyorum bir an önce çıkar inşallah 🤲🏻

Bol bol dinlenip yatıcaksın anca ayaklarını havaya dik mutlaka arada bir sonra ki gebeliğin de ben öyle yapmayı düşünüyorum. Genetik testi nerede yaptırdın ne kadar sürede çıktı acaba ben de yaptırdım sonucu takip ediyorum işte bekliyorum bir an önce çıkar inşallah 🤲🏻
Genetik testi şehir hastanesinde bi perinatolog yaptı birini de tıp fakültesinde yaptırdım sonuçlar biraz geç çıkıyor.. benim lupus diye bi değerim sınırda çıkmış tekrar kan vereceğim 6 hafta sonra inşallah sıkıntılı bir sonuç çıkmaz sizin içinde

Genetik testi şehir hastanesinde bi perinatolog yaptı birini de tıp fakültesinde yaptırdım sonuçlar biraz geç çıkıyor.. benim lupus diye bi değerim sınırda çıkmış tekrar kan vereceğim 6 hafta sonra inşallah sıkıntılı bir sonuç çıkmaz sizin içinde
İnşallah canım beklemek çok kötü gerçekten bir yandan da önceki doğum kilolarını vermeye çalışıyorum tekrar hamile olduğumda çocuğu riske atmamak için inşallah herşey güzel olur hepimiz için 🤲🏻

Merhaba canım şeninde başın sağ olsun ben şuan hamile değilim doktoruma gittim beni ameliyat eden doktoruma sezaryenden 6 ay sonra düşünebilirsin dedi. Tabiki bununla yetinmedim Zeynep kamil Marmara eğitim farklı devlet doktorlarına da gittim muayene etmeyen bile oldu muayene etmeden 2 yıl dedi biri başka doktor muayene etti biz sezaryenden 6 hafta bak hafta diyorum sonra düşünebilirsin diyen de oldu genetik test mutlaka yaptır ben yaptırdım sonuç bekliyorum simir testi de verdim sonuç bekliyorum çok şükür ağrım sızım yok olsada herşeye dayanırım çocuk sahibi olmak için üzülüceksin bizim gibi çare arıycaksın herşeyi eşinle paylaş acını da yaşa Ben inanıyorum ki hepimiz yeniden anne olucaz rabbim başka evlat acısı vermesin. Diyeceğim o ki bir yerde çare arama ben sonki doktorlara gidene kadar rahmimin ters olduğumu bile bilmiyordum hiç bir sakıncası yokmuş ama düşün bunu bile yeni öğrendim. Aralık sonu Ocak ayı gibi düşünüyorum ben bakalım inşallah kilo ver biraz dedi doktor doğumdan kalan kilolarım var bir kayıp olduğu için riske atmayalım dedi doktor sporlar mı dersin detokslar mı dersin herşeyi yapıyorum şuan hamilelikten kalan sınırda şeker oranım var onu düşüreceğim bu süreçte ilaçta kullanıyorum inşallah hayırlı haberler alırız hepimiz her ay bebeğimi görmeye gittiğim odada boş karnımı görmek çok yaraladı beni zor girdim zaten doktorun odaya ağlaya ağlaya girdim ağlaya ağlaya çıktım 😞
Simir test hangi bölüm yapıyor

Merhaba kizlar Eylül 2021de sezeryan ameliyati oldum bebegimi kaybettim simdi tekrar hamileyim ve endiselerim var operasiyondan 5 ay sonra hamile kaldim aranizda bu kadar yakin zamanda hamile kalip tekrar sezeryan olan var mi veya yakinlariniz riskler neler ne gibi sorun yasadiniz acaba yazanlara simdiden tesekkur ederim
Merhaba bebeginizi saglikla kucaginiza aldiniz mi acaba?

Merhaba bende bebeğimi kaybedeli 2 ay oldu. Merakımdan baktım yazan var mi diye ama kimse yazmamış görülsün diye yazmak istedim.
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Umarım herşey güzel geçer sizin için. Bu sefer bebeğinizi sağ Salim kucağınıza alırsınız 🙏
Merhaba ben de 2.5 ay once dekolman yasadim siz tekrar bir hamilelik gecirdiniz mi?

Massallah rabbim hayirli uzun omurler versin insallah🥰sizin de dekolman olmustu daha once degil mi bu hamilelikte ne gibi onlemler aldiniz?
Bolca dinlendim hic is yapmadim diyebilirim duzenli vitaminlerimi ictim saglikli beslendim bol su ictim suyun gercekten her seye faydasi var hamile olan bayanlar mutlaka gunde en az 2 l. Su icsin
Kasilmalar icin hap kullandim isimlerini unuttum kusura bakmayin genel olarak boyle ve her aksam yatmadan rabbime sukur ettim bir gun daha atlattik diye rabbim hepinizin gonlune gore versin insallah isteyen herkezin kucagi minnos bebislerle dolsun

SONUCLAR NE KADAR SÜREDE CIKTI ACABA?

Insallah rabbim gonlune gore versin hayirlisi nasilsa oyle olsun ben 28 haftalik acil sezaryan oldum 1hafta once suyum geldi hastanede yatisim oldu ardindan plasentasi tamamen ayrildi 3 saat yasadi kizim sadece su an 30 haftalik hamileyim rabbim esirgesin bende korkuyorum senin gibi bi sorun yasarmiyim diye cunku sezaryandan 4ay sonra hamile kaldim su ana dek bi sikinti yasamadim dikislerle insallahda yasamam hep rabbime sukrettim ve duga ettim rabbim sanada nasip etsin insallah acilarini hafifletsin bir bebek mujdesiyle doktora gidince banada yazarmisin merak ederim
Merhaba. Plasentanız ayrıldığında şiddetli kanama probleminiz oldu mu. Bende bebeğimi plasenta ayrılması nedeniyle kaybettim. 28 haftada erken doğum oldu ama 3 gün yaşadı meleğim. Doğum sonrası kanamayı durduramadılar önce. Doktor seni Allah kurtardı dedi. O yüzden tekrar hamile kalmayı çok istemekle beraber çok da korkuyorum

Merhaba cennet kuşu anneleri. Bende cennet kuşu annesiyim sezeryan doğumdan sonra 4.gününde kaybettim kuzumu ihmaller zinciri gibiydi yaşadıklarım 😢 5 ay bitti cennet kuşumu doğuralı. Şimdi tekrardan doktora gidiyorum ve en kısa zamanda karnım ve kucağım dolar sağlıklı bir şekilde. Hepimizin. @nergissssssss canım arkadaşım kader arkadaşım ve hemşerim. Burada tanıdık bulduk birbirimizi. Bende onun gibi nerede bir kayıp var ben o sayfadayım. Bir topic daha var sizleri oradada görmek ve diğer cennet kuşu annelerine morel olmanızı isterim.

Sezeryan doğumla bebeğini kaybedip :KK43: tekrardan hamilelik düşünenler...​

NEREDE KAYIP VAR O SAYFALARDAYIZ dediğiniz gibi

Ben de oğlumu 16.06.2022 tarihinde 35.haftada kontrol için gittiğim de kaybettiğimi öğrendim 1 saat içinde sezaryene alındım daha acım çok yeni dünyam başıma yıkıldı. Kan pıhtılaşmasından dolayı kaybettim. Ailem eşim hep yanımda oldular bu süreçte iyiki varlar. Aynı şekilde ben de bu sayfalardan çıkmaz oldum. Rabbim bir daha böyle acıyı yaşatmasın. Evlat acısı çok kötü bir şeymiş görmesen bile onu hissetmen yetiyor. Ben bir süre içime çok kapandım arkadaşlarıma karşı hala da öyleyim hamile birini görmek bebek arabası görmek bile çok üzüyor beni.. Bazen hala içimdeymiş gibi geliyor yokluğuna alışmak çok zor. Herşeyi hazırdı ama nasip olmadı yavruma onları bile dayanamadığım için kaldırttım. Daha yeni kaybetmiş olsam da tekrar hamile kalmak istiyorum daha yeni ama beni en iyi sizler anlarsınız yaşayan anlar. Tabi ki 6 ay gibi bir süreç beklemeyi düşünüyorum. Çok uzun süre bekle diyen doktorlar da var tabiki ama herkesin bünyesi iyileşme süresi bir değil düzenli kontrole gideceğim sürekli bu süreçte sizlerde sezaryen sonrası gebelik süreçlerinizi paylaşırsanız bizim gibi aynı acıyı yaşayanlara umut olur. Ben de ilerde rabbim tekrar nasip ederse inşallah 🙏🏻buradan paylaşmak isterim. Herşey Allahtan bol bol dua edin neden ben demeyin. Daha gençsiniz yeniden olur cümlesini duymaktan da sıkıldım fakir tesellisi gibi artık kulak ardı ediyorum. Yorum ve düşüncelerinizi bekliyorum..
pıhtılaşöayı kaybettiğiniz zaman mı öğrendiniz ben de 37 de kaybettim

Ben 39 da kaybetmiştm plasenta ayrılmasından. Tetkiklerim normal çıktı pıhtılaşma yok. Tansiyon ve şeker de olmamış olay anında. Ben zaten kan sulandırıcı kullanıyordum. Ona rağmen dekolman yaşadım

X