Sezeryandan hemen sonra gebelik ve sezeryan ameliyati

bırde benım yasadıgımda plesenta dekolmandı bunun en fazla yasanma sebebı arastırıldıgında tansıyon yukseklıgı yazıyor.Allah yardımcımız olsun ınsallah
merhaba c.tesı doktora gıttım kese gorundu ama cok kuçuk daha cok yenı zaten kalp atışlarını ınsallah bu hafta sonu gıttıgımde duyabılecegiz.henuz duyamadık

Ben de oğlumu 16.06.2022 tarihinde 35.haftada kontrol için gittiğim de kaybettiğimi öğrendim 1 saat içinde sezaryene alındım daha acım çok yeni dünyam başıma yıkıldı. Kan pıhtılaşmasından dolayı kaybettim. Ailem eşim hep yanımda oldular bu süreçte iyiki varlar. Aynı şekilde ben de bu sayfalardan çıkmaz oldum. Rabbim bir daha böyle acıyı yaşatmasın. Evlat acısı çok kötü bir şeymiş görmesen bile onu hissetmen yetiyor. Ben bir süre içime çok kapandım arkadaşlarıma karşı hala da öyleyim hamile birini görmek bebek arabası görmek bile çok üzüyor beni.. Bazen hala içimdeymiş gibi geliyor yokluğuna alışmak çok zor. Herşeyi hazırdı ama nasip olmadı yavruma onları bile dayanamadığım için kaldırttım. Daha yeni kaybetmiş olsam da tekrar hamile kalmak istiyorum daha yeni ama beni en iyi sizler anlarsınız yaşayan anlar. Tabi ki 6 ay gibi bir süreç beklemeyi düşünüyorum. Çok uzun süre bekle diyen doktorlar da var tabiki ama herkesin bünyesi iyileşme süresi bir değil düzenli kontrole gideceğim sürekli bu süreçte sizlerde sezaryen sonrası gebelik süreçlerinizi paylaşırsanız bizim gibi aynı acıyı yaşayanlara umut olur. Ben de ilerde rabbim tekrar nasip ederse inşallah 🙏🏻buradan paylaşmak isterim. Herşey Allahtan bol bol dua edin neden ben demeyin. Daha gençsiniz yeniden olur cümlesini duymaktan da sıkıldım fakir tesellisi gibi artık kulak ardı
Merhaba kizlar Eylül 2021de sezeryan ameliyati oldum bebegimi kaybettim simdi tekrar hamileyim ve endiselerim var operasiyondan 5 ay sonra hamile kaldim aranizda bu kadar yakin zamanda hamile kalip tekrar sezeryan olan var mi veya yakinlariniz riskler neler ne gibi sorun yasadiniz acaba yazanlara simdiden tesekkur ederim
Merhaba sorunsuz ilerledi mi hamileliğiniz umarım iyisinizdir. başınız sağ olsun rabbim bu acıyı bir daha yaşatmasın kimseye bende 2 ay önce 25 haftalık bebeğimi kaybettim sezaryenle dünyaya geldi 12 gün Yaşadı çok acı çekiyorum biraz zaman geçsin bende düşünüyorum umut olun bize 🙏🏽

Merhaba sorunsuz ilerledi mi hamileliğiniz umarım iyisinizdir. başınız sağ olsun rabbim bu acıyı bir daha yaşatmasın kimseye bende 2 ay önce 25 haftalık bebeğimi kaybettim sezaryenle dünyaya geldi 12 gün Yaşadı çok acı çekiyorum biraz zaman geçsin bende düşünüyorum umut olun bize 🙏🏽
Canım benim 😢 cennet kuşu annesi acılarımız ortak tek tesellimiz birgün kavuşmak meleklerimize. İnşallah bu dünyada da tekrardan bir bebek sahibi olup büyütmek nasip olsun hepimize 🤲

33cu haftadayim su anlik gayet iyi gidiyoruz rabbim esirgesin cok sukur bir sikayetimde yok aci vs gibi dikislerim kaynamis guzelce gunumuzu bekliyorum artik darisi hepinizin basina insallah hepiniz icin duga ediyorum rabbim bu aciyi kimselere yasatmasin insallah 🙏 her kadinin anne olmaya hakki var insallah allahimin izniyle size saglikli bir evlat verecektir rabbim allahtan sabir diliyorum size ve esinize insallah cabuk atlatirsiniz bu sureci ve yeniden denersiniz 🙏🥰

Canım benim 😢 cennet kuşu annesi acılarımız ortak tek tesellimiz birgün kavuşmak meleklerimize. İnşallah bu dünyada da tekrardan bir bebek sahibi olup büyütmek nasip olsun hepimize 🤲
Aminn inşallah tek tesellimizkavuşmanın da var olduğu çok dua ediyorum inşallah bizim gibi olanlara bir an önce cennet kuşlarının kardeşlerini yollasın rabbim sorunsuz bi şekilde 🙏🏽 Meleklerimizle de cennetinde kavuştursun

33cu haftadayim su anlik gayet iyi gidiyoruz rabbim esirgesin cok sukur bir sikayetimde yok aci vs gibi dikislerim kaynamis guzelce gunumuzu bekliyorum artik darisi hepinizin basina insallah hepiniz icin duga ediyorum rabbim bu aciyi kimselere yasatmasin insallah 🙏 her kadinin anne olmaya hakki var insallah allahimin izniyle size saglikli bir evlat verecektir rabbim allahtan sabir diliyorum size ve esinize insallah cabuk atlatirsiniz bu sureci ve yeniden denersiniz 🙏🥰
Çok sevindim inşallah güzelce kucağınıza alırsınız 🙏🏽 Bende bi an önce kendimi toparlayıp doktora gidip görüşlerine göre tekrar planlama yapmak istiyorum meleğimin kardeşi gelsin istiyorum o yaşadığım korku dolu anlara rağmen duaların icin çok teşekkür ederim 🥺🙏🏽

Çok sevindim inşallah güzelce kucağınıza alırsınız 🙏🏽 Bende bi an önce kendimi toparlayıp doktora gidip görüşlerine göre tekrar planlama yapmak istiyorum meleğimin kardeşi gelsin istiyorum o yaşadığım korku dolu anlara rağmen duaların icin çok teşekkür ederim 🥺🙏🏽
Bir cogumuz bu acidan gectik bir cogumuz hala yeni yeni atlatmaya calisiyor rabbim hepimizin gonlunu ferahlatsin kuzum ben ust uste iki defa bu aciyi rabbimin sayesinde atlattim sukredip bolca sabir etmemiz bu imtihani gecmemize vesile olsun rabbim bizleri cennetinde kavustursun benim simdiki gebeligim plansizdi zaten dogumdanda pek bi sure gecmemisti 4 cu ay hamile kalmisim rabbimin bir bildigi vardir dedim bak bu aya kadar geldik insallah yine rabbimin izniyle kucagimada alicam sizlerede hep duga edicem rabbim yuzunuzu guldursun insallah 🙏 hepiniz guzel gunlerde anne olmayi tadin hanenizde huzur bulun 🙏

Bir cogumuz bu acidan gectik bir cogumuz hala yeni yeni atlatmaya calisiyor rabbim hepimizin gonlunu ferahlatsin kuzum ben ust uste iki defa bu aciyi rabbimin sayesinde atlattim sukredip bolca sabir etmemiz bu imtihani gecmemize vesile olsun rabbim bizleri cennetinde kavustursun benim simdiki gebeligim plansizdi zaten dogumdanda pek bi sure gecmemisti 4 cu ay hamile kalmisim rabbimin bir bildigi vardir dedim bak bu aya kadar geldik insallah yine rabbimin izniyle kucagimada alicam sizlerede hep duga edicem rabbim yuzunuzu guldursun insallah 🙏 hepiniz guzel gunlerde anne olmayi tadin hanenizde huzur bulun

Merhaba canım şeninde başın sağ olsun ben şuan hamile değilim doktoruma gittim beni ameliyat eden doktoruma sezaryenden 6 ay sonra düşünebilirsin dedi. Tabiki bununla yetinmedim Zeynep kamil Marmara eğitim farklı devlet doktorlarına da gittim muayene etmeyen bile oldu muayene etmeden 2 yıl dedi biri başka doktor muayene etti biz sezaryenden 6 hafta bak hafta diyorum sonra düşünebilirsin diyen de oldu genetik test mutlaka yaptır ben yaptırdım sonuç bekliyorum simir testi de verdim sonuç bekliyorum çok şükür ağrım sızım yok olsada herşeye dayanırım çocuk sahibi olmak için üzülüceksin bizim gibi çare arıycaksın herşeyi eşinle paylaş acını da yaşa Ben inanıyorum ki hepimiz yeniden anne olucaz rabbim başka evlat acısı vermesin. Diyeceğim o ki bir yerde çare arama ben sonki doktorlara gidene kadar rahmimin ters olduğumu bile bilmiyordum hiç bir sakıncası yokmuş ama düşün bunu bile yeni öğrendim. Aralık sonu Ocak ayı gibi düşünüyorum ben bakalım inşallah kilo ver biraz dedi doktor doğumdan kalan kilolarım var bir kayıp olduğu için riske atmayalım dedi doktor sporlar mı dersin detokslar mı dersin herşeyi yapıyorum şuan hamilelikten kalan sınırda şeker oranım var onu düşüreceğim bu süreçte ilaçta kullanıyorum inşallah hayırlı haberler alırız hepimiz her ay bebeğimi görmeye gittiğim odada boş karnımı görmek çok yaraladı beni zor girdim zaten doktorun odaya ağlaya ağlaya girdim ağlaya ağlaya çıktım 😞

merhaba ben oğlumu 39 haftada kaybettım 17 subat 2022 tarıhınde sezeryan dogum yaptım sımdı tekrar hamıleyım galıba yarın doktora gıdıcem 40 yasındayım ben çok beklemek ıstemedım ama korkuyorum sorun olur mu dıye.
Hayırlı olsun canım tebrik ederim. Kontrollerine düzenli git bir doktorla yetinme derim başka doktorlara da mutlaka kontrole git. Bütün testlerini yaptır. Son zamanlarda kontrole daha fazla git. Bol bol dua et canım Allah hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder inşallah 🙏🏻

Başınız sagolsun. Ben de bebegimi kaybettim ve sezeryan olmuştum. Riskli gebeliğe gidiyordum ve hala riskli gebelige devam, doktorum perinatolog ve sezeryan sonrası "1 sene mutlaka beklememi " önerdi Hem rahmin dinlenmesi Hem de gebelikte büyüyecek rahimde dolayı sezeryan riskine girmemek için. Doktorlar genel olarak 5 ay gibi bir zamanı riskli buluyor aslında.

Siz mi hamile kalmaya karar verdiniz doktorunuz mu 5 ay uygun dedi ? Umarım sağlıkla geçer gebeliginiz.
Merhaba canım benim doktorum daha yeni sezaryenden sonra 6 ay dedi bir doktora kalma farklı hastanelerden randevu al emin ol dediğim şeyi daha iyi anlayacaksın doktorlar genelde senin sağlık durumuna göre değil genel olarak konuşuyor kimisi muayene bile etmiyor sezaryen olalı ne kadar oldu? Sorun değilse kaybetme sebebini öğrenebilir miyim? Genetiğe gitmediysen gitmeni öneririm canım ben 6 ay dolunca yani Aralık sonu Ocak başı gibi düşünüyorum Allah nasip kısmet ederse inşallah 🙏🏻 hatta bana doktorum rahmimin ters olduğumu söyledi böyle olunca 1 ay daha geç iyileşir dediği halde 6 ay zaman verdi doktorlarda artık eskisi gibi uzun süreç vermiyor. Sezaryen olup 2 ayı geçmeden çok hamile kalan var yani bir de bizim değerlerimiz daha iyi çünkü emziren anneler değiliz malesef 😔

İstanbul Anadolu yakası bildiğiniz iyi gebelik kadın doğum riskli gebelik perinatoloji doktoru var mı özel devlet farketmez merak ettim?

Benimde cevremde cok var kisa aralikla sezeryan dogum yapan.Sorun oldugunu hic duymadim.Ama siz yinede bir arastirip doktorunuza sorun her beden ayni olmayabilir.Hayirli ugurlu olsun bebeginiz.Rabbim saglicakla kucaginiza versin insallah AMİN🤲

Merhaba canım benim doktorum daha yeni sezaryenden sonra 6 ay dedi bir doktora kalma farklı hastanelerden randevu al emin ol dediğim şeyi daha iyi anlayacaksın doktorlar genelde senin sağlık durumuna göre değil genel olarak konuşuyor kimisi muayene bile etmiyor sezaryen olalı ne kadar oldu? Sorun değilse kaybetme sebebini öğrenebilir miyim? Genetiğe gitmediysen gitmeni öneririm canım ben 6 ay dolunca yani Aralık sonu Ocak başı gibi düşünüyorum Allah nasip kısmet ederse inşallah 🙏🏻 hatta bana doktorum rahmimin ters olduğumu söyledi böyle olunca 1 ay daha geç iyileşir dediği halde 6 ay zaman verdi doktorlarda artık eskisi gibi uzun süreç vermiyor. Sezaryen olup 2 ayı geçmeden çok hamile kalan var yani bir de bizim değerlerimiz daha iyi çünkü emziren anneler değiliz malesef 😔

Evet daha erken hamile kalan da var ama risk. Ayse'nin erken hamileliginde sorun cikmiyor ama Leyla"nin hamileligi sorun olabiliyor, garabtisi var mi? . Ben bu riske girmek istemedim 2 kayiptan sonra. Yasadigim kayıplardan sonra bir 6 ayın önemi yoktu benim icin ve bekledim. Ne zaman saglikla gelecekse dedim hep, çok şükür bu ay kucağıma aldım ben sağlıkla hamilelik geçirip. Bende sorun bulamadılar, rahim filmim de çekilmişti. Çalışıyordum, son aylarim raporlu gecti stresli çalıştığınmdan gebelik riski oluşturmasını diye bu 3.gebeligimde. Bebeğe 3.ayinda genetik test de yapılmıştı, gayet saglikliydi ama doğumu neyin erken tetiklediği bulamadılar oncekilerde. Düşük değildi benimkiler, erken doğumda hep...

Cok sukur daha az stresle maruz kaldım, yine riskli gebelik takip etti beni v3 bebegimi kucağıma aldım. Darısı sağlıkla isteyen herkese inşallah 🙏🏻

Evet daha erken hamile kalan da var ama risk. Ayse'nin erken hamileliginde sorun cikmiyor ama Leyla"nin hamileligi sorun olabiliyor, garabtisi var mi? . Ben bu riske girmek istemedim 2 kayiptan sonra. Yasadigim kayıplardan sonra bir 6 ayın önemi yoktu benim icin ve bekledim. Ne zaman saglikla gelecekse dedim hep, çok şükür bu ay kucağıma aldım ben sağlıkla hamilelik geçirip. Bende sorun bulamadılar, rahim filmim de çekilmişti. Çalışıyordum, son aylarim raporlu gecti stresli çalıştığınmdan gebelik riski oluşturmasını diye bu 3.gebeligimde. Bebeğe 3.ayinda genetik test de yapılmıştı, gayet saglikliydi ama doğumu neyin erken tetiklediği bulamadılar oncekilerde. Düşük değildi benimkiler, erken doğumda hep...

Cok sukur daha az stresle maruz kaldım, yine riskli gebelik takip etti beni v3 bebegimi kucağıma aldım. Darısı sağlıkla isteyen herkese inşallah 🙏🏻
Ben de onu diyorum benim doktorum 6 dedi bir doktorla yetinmeyip başka doktorlara da gittim daha da gideceğim önerilen tarih bu yani bu benim bünyemle alakalı siz 1 yıl beklemişsiniz hayırlı olsun almışsınız kucağınıza çocuğunuzu sizin de kayıplarınız var anlamanız lazım her dakika her saniye onlar aklımız da kucağımız boş kalmasın istiyoruz hepimiz gün sayıyoruz başkasının farklı olabilir geç iyileşiyor olabilir yani ben dedim diye bugün gebe kalacak halleri yok yani. Ben istiyorum yani psikolojim alt üst olduktan sonra bana en iyi gelecek olan sağlıklı kucağıma alabileceğim bir evlat.

Merhaba canım şeninde başın sağ olsun ben şuan hamile değilim doktoruma gittim beni ameliyat eden doktoruma sezaryenden 6 ay sonra düşünebilirsin dedi. Tabiki bununla yetinmedim Zeynep kamil Marmara eğitim farklı devlet doktorlarına da gittim muayene etmeyen bile oldu muayene etmeden 2 yıl dedi biri başka doktor muayene etti biz sezaryenden 6 hafta bak hafta diyorum sonra düşünebilirsin diyen de oldu genetik test mutlaka yaptır ben yaptırdım sonuç bekliyorum simir testi de verdim sonuç bekliyorum çok şükür ağrım sızım yok olsada herşeye dayanırım çocuk sahibi olmak için üzülüceksin bizim gibi çare arıycaksın herşeyi eşinle paylaş acını da yaşa Ben inanıyorum ki hepimiz yeniden anne olucaz rabbim başka evlat acısı vermesin. Diyeceğim o ki bir yerde çare arama ben sonki doktorlara gidene kadar rahmimin ters olduğumu bile bilmiyordum hiç bir sakıncası yokmuş ama düşün bunu bile yeni öğrendim. Aralık sonu Ocak ayı gibi düşünüyorum ben bakalım inşallah kilo ver biraz dedi doktor doğumdan kalan kilolarım var bir kayıp olduğu için riske atmayalım dedi doktor sporlar mı dersin detokslar mı dersin herşeyi yapıyorum şuan hamilelikten kalan sınırda şeker oranım var onu düşüreceğim bu süreçte ilaçta kullanıyorum inşallah hayırlı haberler alırız hepimiz her ay bebeğimi görmeye gittiğim odada boş karnımı görmek çok yaraladı beni zor girdim zaten doktorun odaya ağlaya ağlaya girdim ağlaya ağlaya çıktım 😞

X