Sıkışıp kaldığım bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

Herkes bana sadece önyargıyla geldi. Merak etmeyin benim de çok büyük travmalarım var. herkesin var. Babam özel harekattı kaç kez terörün arasında kaldım ama yaş ilerledikçe insanın kendini geliştirip büyük çocukluk travmalarından arınması gerekiyor. Ben gittikçe azalttım tavsiye ederim
Benim babamda emekli asker ☺️ biri sizi eleştirince kendinizi acındırmak huyunuz herhalde. Size sadece kendinizi acındırdığınızda mı baktılar? Ve ayrıca çiçek gibi bir evlat yetiştiriyorum çok şükür tüm kötü geçmişime rağmen size de tavsiye ederim. He birde kendinizi acındırmak gibi bir huyunuz daha var sürekli canınızın yandığını kadar can yakmak için saldırıyorsunuz. Muhtemelen çocuğa da aynı duygularla gidiyorsunuz

Bizim burda yırtık çocuk maşallah derler. 7 den 70 e özgüveni tam olarak gider eke eke konuşur. Her işini kendisi halleder ve herşeyin farkındadır. Şahsen ben bu kadar özgüvenli çocuk görmedim.
Şu cümleleriniz bayağı kurulduğunuzu gösteriyor. Buradaki insanlar gerçeği görüp yüzünüze söyledi diye sinirlendiniz. Umarım çocuğun hayatı yitip gitmez. Hamilesiniz, hangimize ne kadar ömür biçildi bilmiyoruz, yokluğunuzda çocuğunuza nasıl davranılmasını istersiniz bir düşünüp ona göre yaklaşım gösterin o çocuğa.

Evet 10 yıl babannesi bakmış büyütmüş. İşin garip tarafı babanne de bana laf konuşuyor. Bu cocuğu yetiştir diye. Biz beceremedik sen yap. Hata bende oldu diyip duruyor. Çevremdekiler hep iç anadolunun ata erkil insanları. Ben ata erkil değilim. Ve bu konuda linç yemek de garip hissettirdi açıkçası
Linci ataerkil olmamanizdan kaynaklı yemediniz ki. Ayrıca bekarken babaannesinin baktığı çocuğun sorumluluğun evlenince size kalacağını kestiremediniz mi? Kocanız gayet ataerkil, 10 yıl annesinin baktığı çocuğunun sorumluluğunu yine almıyor, öylece büyüsün istiyor, normalde o yaş çocuğun size çok bir yükü olmaz kocanız baba olsa.
Çocuk okulda da sorun yaşıyormuş, iç dünyasında neler yaşıyor kim bilir. Onunla empati yapılması gayet normal.

24 öyle çok da küçük bir yaş değil gayet yetişkin bir insansınız.
12 yaşında bir çocuk yetiştirmeye çalışmak için bence çok küçük bir yaş ya. Bu yaştaki bir insan 18 yaşında evlense hemen anne olsa taş çatlasın 5 yaşında çocuk annesi olur. Burdaki orantısızlıktan dolayı da sorun yaşanıyor olamaz mı? Benim çocuğum yok yani net bir yorum yapamıyorum ama kendimi böyle bir durumda tahayyül edemedim mesela.

12 yaşında bir çocuk yetiştirmeye çalışmak için bence çok küçük bir yaş ya. Bu yaştaki bir insan 18 yaşında evlense hemen anne olsa taş çatlasın 5 yaşında çocuk annesi olur. Burdaki orantısızlıktan dolayı da sorun yaşanıyor olamaz mı? Benim çocuğum yok yani net bir yorum yapamıyorum ama kendimi böyle bir durumda tahayyül edemedim mesela.
Bile isteye girmiş bu yola. Annelik istese de yapamaz zaten ama yeni atanan öğretmenler 12 yaşında çocuk yetiştiriyor, bu kadar kurulup etiketler yapıştırmasına sinir oldum. Bence baştan kabul etmemeliydi bu evliliği.

Keşke sadece benim ailem olsa. Eşimin ailesi de aynı şekilde laf söylüyor. Ben de herkes bana laf söylüyor diye daraldım buraya yazdım. Linç yedim. Demekki yanlış yerdeyim

Yani böyle karşıt düşüncelere, eleştirilere dahq 24 yaşında bu kadar kapalıysan, hayatta hiç kendini geliştirememişsin demektir. Dar, sığ bakış açın var. Diplomab olduğunu yazmışsın, her diploma alanın aynı yeterlilikte olmadığına bir kanıtsın.

İnsan bir şunu düşünür ben 24 yaşında kendimden kaç yaş büyük çocuklu herifle evlenmişim, üstüne 24 ümde kendimi geliştiremediğimi kabul ettiğim halde düşünmeden gebe kalmışım diye bir kendini yoklar. Sen bu kafayla nasıl annelik yapacaksın? Öyle bir sorumluluğu alabilecek kapasiten var mı? Senin yazdıklarına sen daha toysun.

Üvey evladınız da tam bu şekilde hissediyor işte.
Benzetmeniz tam olmadı gibi. Ben dahil kimse benim evladımın yüzüne vurup linçlemiyor. Herkes alttan alıyor. Ama herkes şikayetini gelip bana yapıyor. Empati kurun benimle. Böyle bir durumda evde farklı dışarıda farklı olan bir çocuğunuz var. Dışarıda yaptıklarının farkında ve size gelip diyor ki "
ben yaptıklarımın Farkındayım. İnsanları sinirlendirerek mutlu oluyorum. Ama bu durumdan rahatsızım yardım et anne"
Ne yapardınız

Yani böyle karşıt düşüncelere, eleştirilere dahq 24 yaşında bu kadar kapalıysan, hayatta hiç kendini geliştirememişsin demektir. Dar, sığ bakış açın var. Diplomab olduğunu yazmışsın, her diploma alanın aynı yeterlilikte olmadığına bir kanıtsın.

İnsan bir şunu düşünür ben 24 yaşında kendimden kaç yaş büyük çocuklu herifle evlenmişim, üstüne 24 ümde kendimi geliştiremediğimi kabul ettiğim halde düşünmeden gebe kalmışım diye bir kendini yoklar. Sen bu kafayla nasıl annelik yapacaksın? Öyle bir sorumluluğu alabilecek kapasiten var mı? Senin yazdıklarına sen daha toysun.
Beni eleştirmeleri için buraya yazmadım. Benim bireysel kararlarım, eşimin yaşı vs kimseyi ilgilendirmez. Eşime karşı herif demeniz bile bir hakaret saygısızlık. Buraya sadece fikir almaya geldim ama fikir yerine insanlık dışı söylemler yedim. Ve bunları haketmediğimi düşünüyorum. 2 gün sonra eşinizin dostunuzun, allah göstermesin evladınızın başına bu tarz bir durum geldiğinde demekki onun arkasında durmak yerine onun hep önünde olacaksınız onu anladım. Bana sığ kafa diyen sizler, sığ kafanın ağbabasısınız siz empati yoksunu insanları kınıyorum ve bu konuyu burda sonlandırıyorum

Benzetmeniz tam olmadı gibi. Ben dahil kimse benim evladımın yüzüne vurup linçlemiyor. Herkes alttan alıyor. Ama herkes şikayetini gelip bana yapıyor. Empati kurun benimle. Böyle bir durumda evde farklı dışarıda farklı olan bir çocuğunuz var. Dışarıda yaptıklarının farkında ve size gelip diyor ki "
ben yaptıklarımın Farkındayım. İnsanları sinirlendirerek mutlu oluyorum. Ama bu durumdan rahatsızım yardım et anne"
Ne yapardınız
Bakın çocuğun sorumluluğunu kocanız size atmış. Herkes şikayetini size yapamaz babası var bu çocuğun. Evladım bana bunu dese ben nerede hata yaptım der bulmaya çalışırım ve profesyonel desteği ben alırım. Ama babanın umrumda değil.

Ya hu adam çocuğuna babalık yapmıyor yarın birgün size birşey olsa evladınız ne olacak? Adam sizi başına dikmiş çocuğun. Aileler size yükleniyor sizde yetersizlik duygusuyla çocuğa yükleniyorsunuz.

Gerçekten çok toysunuz 35 lerinize geldiğinizde bu yazılanları bi hatırlayın.

Ne yapardınız
En başta bana çocuğumu eleştirme cesareti gösterenlerin ağzını kapardım. Siz biliyorsanız ben dünden biliyorumdur öyle değil mi?
İnsanları sinirlendirerek m utlu olma demeyelim de odağı kendine toplama diyelim ona. İlgi ve sevgi istiyor bariz bunu da en kolay sorun çıkartarak yapıyor derdim. Öğretmensiniz öyle çok olacak ki bu tarz öğrencileriniz...

Beni eleştirmeleri için buraya yazmadım. Benim bireysel kararlarım, eşimin yaşı vs kimseyi ilgilendirmez. Eşime karşı herif demeniz bile bir hakaret saygısızlık. Buraya sadece fikir almaya geldim ama fikir yerine insanlık dışı söylemler yedim. Ve bunları haketmediğimi düşünüyorum. 2 gün sonra eşinizin dostunuzun, allah göstermesin evladınızın başına bu tarz bir durum geldiğinde demekki onun arkasında durmak yerine onun hep önünde olacaksınız onu anladım. Bana sığ kafa diyen sizler, sığ kafanın ağbabasısınız siz empati yoksunu insanları kınıyorum ve bu konuyu burda sonlandırıyorum

Niye senin bu ezmeye çalıştığın çocuğa yaptığın saygısızlık değil mi?
Allah kimseyi senin gibi kötü kalpli, bir çocuğun mutsuzluğunu isteyecek biriyle karşılaştırmasın. O çocukta seni hak etmiyor.
Kendin bir havalardasın, ama çocuğa gelince neler neler yazmışsın.

Senden de annelik öğrenecek değilim. O konuda ders verecek son insansın.

Ben hayata geç atılan bir insanım. Ailemden şiddet gören bir çocukluk geçirdim Keza babamın mesleğinden dolayı doğuda büyüdüm. Öğretmenlerim büyük travmalar yaşattı. Ben onlara inat öğretmen oldum. Şu an yeni bir öğretmenim. Ve cocuklar hakkında da çok toyum. Yargılamadan bir insanların hayatını öğrenin derim

Konunuz: araştırma / tez / ödev/ kamuoyu yoklaması amaçlı açılmış bir konu mu ?

Gerçekten 24 yaşında mısınız ? Eşiniz kaç yaşında ? Ne kadar süredir evlisiniz ?

Fikirlerim değişmedi. Hiçbir şekilde. Sadece bana söylediği bazı sözler canımı yakmaya başladı. Söylediği sözler şunlar ben sana anne diyorum annem olarak görüyorum ama babamı kıskanıyorum. Babamı ben hiç mutlu görmedim. Mutlu görünce garip oluyorum istemsizce mutluluğunuzu bozmaya çalışıyorum. Özür dilerim diyor tekrarlanıyor bu durumlar
Çocuk 12 yaşında kendi psikolojisini çözmüş ağzıyla size açık açık da anlatmış. Babasına kötü konuşmak yerine eksik kaldığınız noktada bir uzman görüşü alabilirsiniz.

Konunuz: araştırma / tez / ödev/ kamuoyu yoklaması amaçlı açılmış bir konu mu ?

Gerçekten 24 yaşında mısınız ? Eşiniz kaç yaşında ? Ne kadar süredir evlisiniz ?
Bunun cevabini asla yazmiyor şermin muhtemelen utandigi icin. Bence adam 35 civari, 1 yillik evli 4 aylik da hamile.

Ergenlik dönemi ve 18 e kadar gider o süreç mecbur idare edeceksiniz çünkü bile isteye kabul etmişsiniz adam sizden çocuğunu saklamamış ,zor gelecekse kabul etmeseydiniz ! Siz çocuğu kıskanıyorsunuz gibi geldi aksine bana nedense ! Söylediğiniz şeyleri herkesin öz çocuğu da yapıyor çünkü hiç takılacak şeyler değil

X