Sıkışıp kaldığım bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

Çocuk 12 yaşında kendi psikolojisini çözmüş ağzıyla size açık açık da anlatmış. Babasına kötü konuşmak yerine eksik kaldığınız noktada bir uzman görüşü alabilirsiniz.
Babasına kötü konuştuğumu kim çıkardı. Babaya sorunu anlattığımda. Herşeyin farkında olduğunu fakat elinden bişey gelmediğini söylüyor. Psikolog dediğimde de herkes yıllarca bunu dedi diyor. O zaman ailecek gidelim diyorum ona da gelmiyor

Fikirlerim değişmedi. Hiçbir şekilde. Sadece bana söylediği bazı sözler canımı yakmaya başladı. Söylediği sözler şunlar ben sana anne diyorum annem olarak görüyorum ama babamı kıskanıyorum. Babamı ben hiç mutlu görmedim. Mutlu görünce garip oluyorum istemsizce mutluluğunuzu bozmaya çalışıyorum. Özür dilerim diyor tekrarlanıyor bu durumlar

12 yaşındaki bir çocuk bu cümleleri kurmaz, kuramaz.. Kendi düşüncelerinizi çocuk söylüyormuş gibi aktarayın. Çünkü sizin sözlerinizi olduğu o kadar belli ki üstene düşünmeye bile gerek yok.
Ayrıca 24 yaşında normal mantıkta stabil birisi 12 yaşında başkasının çocuğuna oğlum demez. Bir de çocuğun bir anda böyle değişmesi dem mümkün değil..siz hamile kaldığınız için cocgun her hareketi batmaya başlamış size. Kısaca konunuzda çok fazla yanlış ve tutarsızlıklar var.

Evet 10 yıl babannesi bakmış büyütmüş. İşin garip tarafı babanne de bana laf konuşuyor. Bu cocuğu yetiştir diye. Biz beceremedik sen yap. Hata bende oldu diyip duruyor. Çevremdekiler hep iç anadolunun ata erkil insanları. Ben ata erkil değilim. Ve bu konuda linç yemek de garip hissettirdi açıkçası
Çocuk çocukça şeyler söylemiş . Büyükler konuşurken araya girmesi tam da yaşının verdiği bir durum. Ha ama birinin sözünü kesip öyle araya girdiyse bu konuda uyarmanız gerekiyor.

Çocukla öz anne babasını bile birbirinden kiskanabiliyor ki sizi kiskanmamasi çok çoo normal.

Eşinizin " psikologa gerek yok" demesi çok çok yanlış. Kusura bakmayın ama eşiniz bu konuda çok geri kafalı. Bir de çocuk için " kendi kendine büyür" gibi bir laf etmiş. İnsan saksıdaki cicegine bile ne emeklerle bakıyor, ne demek kendi kendine büyür?

Eşinizin kendi çocuğu için dedikleri ve ona karşı tavırları sizin çocuğunuza da aynı şekilde olacağını gösteriyor.

Yani olay eşinizde bitiyor, sizde değil.

Her çocuğun anneye ihtiyacı var. Bu kadar kendinizi parçalayacağınıza anneyi bulun bir silkeleyin kendine gelsin evladın anneye de ihtiyacı var zaten babayla yaşıyor annelik yapsın hayata getirmeyi bilmiş sizden annelik beklemekte doğru değil ki 12 yaş var ne annesi azıcık uç baksak ilişki bile olurdu 12 yaştan. Tuhaf yani.

12 yaşındaki bir çocuk bu cümleleri kurmaz, kuramaz.. Kendi düşüncelerinizi çocuk söylüyormuş gibi aktarayın. Çünkü sizin sözlerinizi olduğu o kadar belli ki üstene düşünmeye bile gerek yok.
Ayrıca 24 yaşında normal mantıkta stabil birisi 12 yaşında başkasının çocuğuna oğlum demez. Bir de çocuğun bir anda böyle değişmesi dem mümkün değil..siz hamile kaldığınız için cocgun her hareketi batmaya başlamış size. Kısaca konunuzda çok fazla yanlış ve tutarsızlıklar var.
Evet
Her çocuğun anneye ihtiyacı var. Bu kadar kendinizi parçalayacağınıza anneyi bulun bir silkeleyin kendine gelsin evladın anneye de ihtiyacı var zaten babayla yaşıyor annelik yapsın hayata getirmeyi bilmiş sizden annelik beklemekte doğru değil ki 12 yaş var ne annesi azıcık uç baksak ilişki bile olurdu 12 yaştan. Tuhaf yani
Anne kavramı farklı. Anne bebekken bırakıp gitmez. Gittikten sonra da onunla bununla yatıp vucudunu parayla satmaz. Böyle bir sözde anneyi bulupta nasıl silkeleyeyim?

işte bu yüzden çıtır çıtır genç kızlarımızın evlenip ayrılmış çocuklu erkekler ile evlenmemeleri gerekiyor. saha kendi çocuğu yokken eşinin çocuğuna şefkat gösteremiyor çünkü insanlar.
Ben halimden mutluyum eşimle paylaştığım çok ortak yönüm var. Dediğinizi üstüme bile almıyorum

Evet

Anne kavramı farklı. Anne bebekken bırakıp gitmez. Gittikten sonra da onunla bununla yatıp vucudunu parayla satmaz. Böyle bir sözde anneyi bulupta nasıl silkeleyeyim?
Siz bakmak zorunda değilsiniz ne yaparsa yapsın annesi o. Ayrıca bu kadar sahipleniyorsunuz demek ki benim kafam karıştı baya 😀

Evet

Annenin ne amaçla gittiğini, neden böyle işler yaptığını bilmiyoruz, sizde bilmiyor gibi siniz bence kadın hakkında yorum yapmayın.

Siz bakmak zorunda değilsiniz ne yaparsa yapsın annesi o. Ayrıca bu kadar sahipleniyorsunuz demek ki benim kafam karıştı baya 😀
Sahipleniyorum çünkü eşimin bir değeri. Biraz manevi olarak düşünün. Bizim evliliğimiz bir çıkar amaçlı olmadı. Evlendiğimizde takı bile istemedim veya bir ev bir araba. İstediğim sadece evimde herkesin mutlu olması.

Sahipleniyorum çünkü eşimin bir değeri. Biraz manevi olarak düşünün. Bizim evliliğimiz bir çıkar amaçlı olmadı. Evlendiğimizde takı bile istemedim veya bir ev bir araba. İstediğim sadece evimde herkesin mutlu olması.
İyi de kolay mı insan kendi çocuğuna zor katlanıyor yeri geliyor işte böyle iyi olur başkasından kötü olur senden oluyor malesef. Bak filmlerdeki kötü üvey anne gibi görürler. Hiç girmeseydin bu topa keşke..

X