Şimdi ne yapmak lazım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet sizi anlıyorum. Hepimiz anneliğimizde acemiyiz çocuklarımız bizi eğitiyorlar böyle bakmak lazım diye düşünüyorum.
Nihayetinde markete gittiğinde de bilinçli, sınırını bilir bir şekilde alışveriş yapmasını öğretebilirsiniz. Sadece züber vs değil de.
Ekran noktasında da çok çok nadir bir kaç tane animasyon sunarsınız çocuğunuz tercih eder haftasonu değerlendirmesi olabilir.
Bazen ifade etmeselerde "herkes gibi" olmak istiyor olabilirler.
Bizlerin büyüttüğü gibi, sürekli koruduğu gibi olmayacak ortam. Merak ettiklerini önce bizim yanımızda deneyimlemeliler diye düşünüyorum.
Bugün biraz konuştum onunla . Haftada bir kere market alışverişimizde istediğin güzel bir çikolata alabiliriz dedim ( kafayı çikolataya taktığı için onu söyledim ) öğretmenin sınıfta ikram ettiği zaman yiyebilirsin dedim . Hayatımda hiç yemedim dediğin için ben üzüldüm annecim aslında yiyorsun dedim evet anne dedi sonra üzülme dedi neyse o zaman anlaştık dedik . Birde belirleye hayır derken ben nedenleri ile birlikte anlatıyorum . Sorulduğu zaman kendisi de sebebini söylüyor biliyor yani . Ben durduk yere açıklama yapmadan yasak almıyoruz vs demiyorum .Almak istediği şey eğer uygun değilse başka bir şeye yönlendiriyorum ve tutturmuyor ağlamıyor sanırım ben çok açıklama yapıp çok konuştuğum için olabilir diye düşünüyorum. Bu arada ekran ile ilgili evde veya okulda bir konuşma yapmadığı isteği olmadığı için o konuda yorum yapmadım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X