Sinirlerim Çok Bozuk

monarosa352

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2023
40
-11
23
Merhaba hanimlar sinirlerim o kadar bozuk ki apartmanda en üst katta oturuyorum ve apartmanda asansor yok bebek arabasıni mecburen aşagiya koymak zorundayım alt komşumuzun 4 tane kedisi var kediyi evinde beslese kimse birsey demez ama kediler cogalinca evde besleyemem o kadar kediyi diyip bahceye birakti ama kediler alışti apartmana giriyor sürekli etrafa kaka yapiyorlar ayakkabilarimizi kapi önune koyamiyoruz apartmandaki esyalrimizi mahvetti komşular rahatsiz oldugumuzu söyledigimizde de apartmanin kapisini acik birakmayiverin diyorlar ne kadar dikkat etsekte giriyor kediler 2yil once buyuk oglumun baston bebek arabasina kaka yapmis kedi komsuya fotografini cekip attim gösterdim kabul etmedi benim kedilerim yapmaz demisti bende apartmandan gelip biri hacetini giderdi gitti o zaman demistim baska kedi gelip yapmistir demisti yüzyuze bakan komsuyuz diye cevap vermemistim artik bi tane daha cocugum oldu nereye koyucam bilemedim bebek arabasini kedilerden travel sistem bebek arabasi oldugu icin ust yatagini cikarip evden getirip goturuyordum asagi kisminida katlayip apartmanin kucuk siginagina koyuyodum ama 2cocukla gercekten inip acip takmak gercekten zor kucaginda bebek varken o yuzden kalın muşamba naylon aldim bebek arabasini apartmanin koridoruna koyup ustunu musambayla örtuyodum bugun başka bir komsu aradi sen onu oyle koymussun ama kediler arabanin icinde gördum cocugu bindirme oyle dedi asagi hemen indim bi baktim arabada yumak yumak kedi tüyleri var kediler belkide dışkisinida yapmis olabilir. Nasil temizlicem sinir oldum tuylerini temizlesem sokakta dolasan çope filan giren kediler bi hastalik bi bakteri varsa nasil temizleyecegim bilmiyorum komsuya soylesem koymasaydin arabani diyecek sinirlerim cok bozuldu

Merhaba hanimlar sinirlerim o kadar bozuk ki apartmanda en üst katta oturuyorum ve apartmanda asansor yok bebek arabasıni mecburen aşagiya koymak zorundayım alt komşumuzun 4 tane kedisi var kediyi evinde beslese kimse birsey demez ama kediler cogalinca evde besleyemem o kadar kediyi diyip bahceye birakti ama kediler alışti apartmana giriyor sürekli etrafa kaka yapiyorlar ayakkabilarimizi kapi önune koyamiyoruz apartmandaki esyalrimizi mahvetti komşular rahatsiz oldugumuzu söyledigimizde de apartmanin kapisini acik birakmayiverin diyorlar ne kadar dikkat etsekte giriyor kediler 2yil once buyuk oglumun baston bebek arabasina kaka yapmis kedi komsuya fotografini cekip attim gösterdim kabul etmedi benim kedilerim yapmaz demisti bende apartmandan gelip biri hacetini giderdi gitti o zaman demistim baska kedi gelip yapmistir demisti yüzyuze bakan komsuyuz diye cevap vermemistim artik bi tane daha cocugum oldu nereye koyucam bilemedim bebek arabasini kedilerden travel sistem bebek arabasi oldugu icin ust yatagini cikarip evden getirip goturuyordum asagi kisminida katlayip apartmanin kucuk siginagina koyuyodum ama 2cocukla gercekten inip acip takmak gercekten zor kucaginda bebek varken o yuzden kalın muşamba naylon aldim bebek arabasini apartmanin koridoruna koyup ustunu musambayla örtuyodum bugun başka bir komsu aradi sen onu oyle koymussun ama kediler arabanin icinde gördum cocugu bindirme oyle dedi asagi hemen indim bi baktim arabada yumak yumak kedi tüyleri var kediler belkide dışkisinida yapmis olabilir. Nasil temizlicem sinir oldum tuylerini temizlesem sokakta dolasan çope filan giren kediler bi hastalik bi bakteri varsa nasil temizleyecegim bilmiyorum komsuya soylesem koymasaydin arabani diyecek sinirlerim cok bozuldu
1. Bebek arabanızı dairenizin içine alınız.
2. Ayakkabılarınızı zaten apartmana koymamanız gerekiyor.

Asansörsüz zor evet ama başka çareniz yok.Ortak kullanım alanına kedi olmasa da koymamalısınız

Komşu sorunluysa yönetimle konuşun dairelerden para toplayıp asansörü yaptırın kaçıncı kattasınız ve bizde apartmanda oturuyoruz ya ayakkabılık yada ayakkabıları içeri alıyoruz,asansör yok in çık zor olur bi de çocuklar var asansör yapılmalı

Kediler apartmana nasıl kendi kendilerine giriyolar ki? Apartman kapısını girip çıkarken kapatmazsanız giren tek şey kedi olmaz. Bakamayacağı hayvanı evine alıp alıştırıp sonra böyle atanlara da aşırı ayar oluyorum 🙄

Bu arada kullanımı daha kolay bir bebek arabası alın bence. Yani yatağını söküp çıkarıp her seferinde eve taşımaktansa daha hafif ve pratik bir araba alıp direkt arabayı çıkartın derim.

Komşu sorunluysa yönetimle konuşun dairelerden para toplayıp asansörü yaptırın kaçıncı kattasınız ve bizde apartmanda oturuyoruz ya ayakkabılık yada ayakkabıları içeri alıyoruz,asansör yok in çık zor olur bi de çocuklar var asansör yapılmalı
asansör hiç yokmuş apartmanda

1. Bebek arabanızı dairenizin içine alınız.
2. Ayakkabılarınızı zaten apartmana koymamanız gerekiyor.

Asansörsüz zor evet ama başka çareniz yok.Ortak kullanım alanına kedi olmasa da koymamalısınız
Dairemin icine aldigimda merdivenlerden 2cocukla indiremeyecegim icin mecburen apartman girisinde durmak zorunda

ayakkabilarimizi kapi önune koyamiyoruz

Kediler olmasa da ortak alani kafaniza göre kullanamiyorsunuz, ayakkabilar da kapi önüne birakilmaz mustakil köy evi degil orasi neticede.
Kediler de normalde saga sola tuvalet yapmaz belli ki disariya cikamiyor hayvanlar tuvalet ihtiyaclari icin, kadin bakamiyorsa hayvanlari istiflemesin apartmanin icine O nun da yaptigi dogru degil, sizin de degil.

Apartmana sirf bizim icin asansor mu yaptiracaklar herkes gayet memnun asansorsuz ve yaptirmazlarda apartmanin yöneticisi kedilerin apartmana girmemesini defalarca söyledi merdivenlere kaka yapiyor ve kedilerden korkan komsular var diye evinin icinde besle kedileri dedik bn o kadar kediyi evinde besleyemem diyor yuzyuze baktigimuz komsu olduguna dert dilde konusamiyoruz

Apartmanın içinde eşya bırakmaya hakkınız yok ki ama travel yerine daha hafif askıyla taşınabilen bi şey alsaydınız. Ben 3. Katta oturuyorum travel sistem arabamız, arabanın bagajına bırakıyorum aprtman içine koymam asla. Komşularınız sorumlu değil bıraktığınız eşyalardan.

Kediler olmasa da ortak alani kafaniza göre kullanamiyorsunuz, ayakkabilar da kapi önüne birakilmaz mustakil köy evi degil orasi neticede.
Kediler de normalde saga sola tuvalet yapmaz belli ki disariya cikamiyor hayvanlar tuvalet ihtiyaclari icin, kadin bakamiyorsa hayvanlari istiflemesin apartmanin icine O nun da yaptigi dogru degil, sizin de degil.
Biz kendimiz ayakkabilarimizi ayakkabi dolaplarimiza koyuyoruz fakat evlerimize misafir geldiginde ister istemez kapi 9nunde duruyor biz komsular olarak o konuda rahatsiz degiliz herkesin ayakkabi dolabi var

Ypacak bisey yok ozaman laftan anlamıyorsa herkeste sizin gibi kedilerden korkuyorsa istemiyorsa imza toplayıp çıkaracaksınız ondan
Apartmana sirf bizim icin asansor mu yaptiracaklar herkes gayet memnun asansorsuz ve yaptirmazlarda apartmanin yöneticisi kedilerin apartmana girmemesini defalarca söyledi merdivenlere kaka yapiyor ve kedilerden korkan komsular var diye evinin icinde besle kedileri dedik bn o kadar kediyi evinde besleyemem diyor yuzyuze baktigimuz komsu olduguna dert dilde konusamiyoruz

Apartmana bebek arabası koymak uygun değil, olası bi acil durumda insanların geçmesine vs engel olabilir. Aynı şey ayakkabılar içinde geçerli.

Komşunuzu, diğer komşularla birlikte devamlı şikayet edip çözüm bulmaya zorlayabilirsiniz. Kedilerede yazık.
Apartmanin girisi genis oldugu icin arabayi koymakta sıkinti yok komsularda o konuda rahatsiz degil ve ayakkabilarimizi butun konsular ayakkabi dolaplarimiza koyuyoruz ama misafirlerimiz geldimi ister istemez kapi onunde duruyor apartmandakiler ayakkabi konusunda rahatsiz degiller

Dairemin icine aldigimda merdivenlerden 2cocukla indiremeyecegim icin mecburen apartman girisinde durmak zorunda
Komşunuzun kedileri sokağa atması ya da bahçe/apartmanda beslemesi onun hatası fakat siz de hatalısınız. 5 çocuğunuz da olsa bu sizin sorununuz. Apartman girişi ortak alandır buna hakkınız yok. Ayrıca sene 2024 oldu artık bi zahmet ayakkabılarınızı da içeri alın.

Son düzenleme:
Kedi olsun veya olmasın o bebek arabasına böcek girer gene girer,çocuğunuzu ortalıkta duran bir arabanın içine her seferinde nasıl yatırabiliyorsunuz ki hayret ettim. Bebek arabası evin içine alınmalıdır. Apartman içinde özel eşya,ayakkabı,ayakkabılık,bebek arabası konulmaz. Kediden bağımsız bir konu bu.

Apartmanin girisi genis oldugu icin arabayi koymakta sıkinti yok komsularda o konuda rahatsiz degil ve ayakkabilarimizi butun konsular ayakkabi dolaplarimiza koyuyoruz ama misafirlerimiz geldimi ister istemez kapi onunde duruyor apartmandakiler ayakkabi konusunda rahatsiz degiller
Arabayı lastikli bi örtüyle örtebilirsiniz belki kedilerin giremeyecegi sekilde

Komşunuzun kedileri sokağa atması ya da bahçe/apartmanda beslemesi onun hatası fakat siz de hatalısınız. 5 çocuğunuz da olsa bu sizin sorununuz. Apartman girişi ortak alandır buna hakkınız yok. Ayrıca sene 2024 oldu artık bi zahmet ayakkabılarınızı da içeri alın.
Komsularimin hepsimin rizasi var giris buyuk oldugu icin arabayi koyabilirsin iki cocukla zor olur diyorlar apartmanda herkesin ayakkabi dolabi mevcut dolaplara koyuyoruz ama misafirler geldiginde kapinin önunde olabiliyor

Geçen bir binaya girdim apartman yapısına “kediler giremez, yönetim” yazmışlar. Biri de altına “kediler: tamam” yazmış, çok güldüm. O geldi aklıma.

Binanız düzenli bir bina olsa zaten içerde kedi olmaz. Kapısı kapalı tutulsa nereden girecek o kedi? Kapıların önünde ayakkabılar, ayakkabılıklar, bebek arabaları vs. karman çorman pis bir ortam canlandı gözümde. Ve hayır, misafir ayakkabısı da dışarda bırakılmaz. Ayakkabı kokan bişeydir çünkü, ahır gibi kokar apartmanın içi.

Kimse sorun çıkarmıyor olsa dahi sizin arabayı öyle bir ortamda bırakmamanız gerekir. İçine bebek koyuyorsunuz sonuçta, hijyenik ortamda saklanması gereken bir araç. Toz toprak olur, biri geçerken tükürür geçer, çocuklar pis olur elleriyle eller, içine oturmaya çalışır…

Kadın mı girin diyor içeri hayvanlar alışmış bir şekilde giriyorlar sonra da çıkamadıkları için kakalarını yapıyorlar. Kediler için ortalığa mıçmak ne kadar travmatik sizin haberiniz var mı? Hayır komşu kadın napabilir şu saatten sonra ne yapmasını bekliyorsunuz? Kedileri toparlayıp başka yere götürüp atsın mı? Kediler için apartmanın dışına küçük bir yaşam alanı oluşturursanız (yağmurdan etkilenmeyecek kedi evi, mama-su kabı vs) girmeyeceklerdir diye düşünüyorum. Ayrıca herhangi birinin küçük çocuğu da arabanıza zarar verebilir bu durumda komşuya çocuğunu at mı diyeceksiniz? Rahatsız olabilirsiniz ama şu an çözüm olarak ne öneriyorsunuz yani ne yapılabilir sizce anlayamadım?

X