Apartmanda kedi sorunu

Düzen ve hijyen takıntınız sadece kendi kapı önünüze herhalde. Apartmanınızı kim silip süpürüyor. Sizin ayakkabılarınıza ellemek zorunda mı yerleri silmek için. İnsanlar sizin ayakkabılarını görüp koklamak zorunda mı? Siz insan olarak onları evinize alabilirsiniz. Kediler ay apartmana gireyim de bir püskürteyim diye fırsat kollamıyorlar. Tuvaletlerini bile çok uzun süre o beton içinde mahsur kalmışlarsa yaparlar. Ayakkabıya da işemezler işaret bırakıyorlardır çünkü ya bir dişi kedi kokusu alıyorlardır ya da kabul etmeyeceksiniz ama ayakkabıdan gelen kokuyu bastırmak için kendi kokusunu bırakıyorlardır çünkü onlar için yabancı ve tehlikeli bir koku ve hayvan oldukları için içgüdüsel hareket ediyorlar. Ama siz mantık kullanabilirsiniz ve bu durumdan kurtulabilirsiniz hayvanlara kurulmak yerine.
Bak arkadaşım kapımın önünde ayakkabı bırakmıyorum anlatamıyorum herhalde bu kadar at gözlüklü olmayın ya. Eve birşey almak için girip 10 dk kapıda kalsa bile yapıyorlar diyorum okudugunuzu anlama probleminiz varsa onun çözümü bende değil. Apartmanda yaşamayı benden iyi bilecej değilsiniz. Tanımadığınız insanları bu şekilde yaftalayamazsınız. Hayvansever olmak başka şey bu pisliğe tahammül etmek başka şey. Paspaslarımı attım bunlar yüzünden senelerdir çekiyorum boş boş konuşmayın rica ediyorum ya. Bezdiğim için ve 9 aylık hamile karnımla eğilip silmekte zor oldugu için burda bi çözüm niyetiyle yazdım amma uzattınız alın hepsini evinizde besleyin

Benim için kedilerin kapıma gelmesinde sorun yok. Bol bol gelsinler, daha çok gelsinler. Oğluma kardeş olurlar. Lütfen biraz daha
Benim için kedilerin kapıma gelmesinde sorun yok. Bol bol gelsinler, daha çok gelsinler. Oğluma kardeş olurlar. Lütfen biraz daha dua edin 🥰

Benim için kedilerin kapıma gelmesinde sorun yok. Bol bol gelsinler, daha çok gelsinler. Oğluma kardeş olurlar. Lütfen biraz daha dua edin 🥰
Aa süper umarım hepsi kapınıza koku bırakmalı bir şölenle her akşam sizi karşılarlar.ve oğlunuzla dostlukları pekişir İyi günler😄

Bak arkadaşım kapımın önünde ayakkabı bırakmıyorum anlatamıyorum herhalde bu kadar at gözlüklü olmayın ya. Eve birşey almak için girip 10 dk kapıda kalsa bile yapıyorlar diyorum okudugunuzu anlama probleminiz varsa onun çözümü bende değil. Apartmanda yaşamayı benden iyi bilecej değilsiniz. Tanımadığınız insanları bu şekilde yaftalayamazsınız. Hayvansever olmak başka şey bu pisliğe tahammül etmek başka şey. Paspaslarımı attım bunlar yüzünden senelerdir çekiyorum boş boş konuşmayın rica ediyorum ya. Bezdiğim için ve 9 aylık hamile karnımla eğilip silmekte zor oldugu için burda bi çözüm niyetiyle yazdım amma uzattınız alın hepsini evinizde besleyin
Hayvanlar sizi özel olarak düşman bellemiş, 10 dk kapıda ayakkabı bıraktığınız zamanları kollayıp işiyorlar demek vay terbiyesizler.
Hamile halinizle eğilip silmek zorunda da değilsiniz verin eşinizin eline bezi o silsin madem. Hamile halinizi kediler değil eşiniz düşünsün.

Bahçe varken duvarlara yapmasına kimse inanamıyor. Hayvan takmış gibi bize. Hayvan düşmanlığıyla ne alakası var. Her cinsin iyisi kötüsü kötü karakterlisi inatçısı var. Biz buna denk gelmişiz. Kimsenin böyle bir gereksiz konuda yalan söyleyeceğini sanmıyorum. Ayrıca kedi evi koymak zorunda değilim. Çok istesem evimde beslerim sokaktaki her kediye analık yapamam yapana saygım var

Kedi de sizden hoşlanmıyor belli ki. Denk geldiği karakteri beğenmediyse demek.

Hijyen anlayışınızın kendi evinizle sınırlı olmasına hiç şaşırmadım.
Kedimiz var, bu yüzden ayakkabıyla girmeyiz içeriye. Kapıda çıkarıyoruz, alıp vestiyere koyuyoruz. Çok basit bir işlem.
Bence de apartmanın içinde kedi olmamalı ama apartmanda yaşamayı bilmeyen insanların ıyy apartmanda kedi mi olur demesi komik oluyor.

2 katlı bir evde oturan çocuklu bir aileyiz. Buraya taşındığımızda giriş kattaki aile bodrumunda keçi besliyordu. Koku yapmasına rağmen tek laf etmedik. 2.kızım doğduğunda 2 ördek civcivi aldık. Büyük kızım kardeşini kıskanmasın diye. Az balkonda büyürler sonra anneme köye götürecektim. Ama bunlar tavuk gibi değilmiş, çok çabuk büyüdüler. Biz de bodrumdaki kendi yerimize götürdük. Haftasonu köye götürürüz derken pandemide 2 hafta kadar kapanma oldu. Eşim hergün temizliyordu yerlerini. Kapanma biter bitmez köye götürdük. Ertesi gün alt kattaki komşu kapımı çaldı ve sinir bozucu bir üslupla bu konuyu tartıştı benimle. İnsan gibi anlatmama rağmen konu şikayet ederime, ben b*k koklamak zorunda değilimlere geldi. Eşime de takıldı bu kadın sonra, mevzu aynı. Köye götürmüşüz hayvanları ama kadın hala üstünlük kurma çabasında. Eşim de bana artık bu kadının kapısının önünü yıkamayacaksın, sadece bizim katı silersin dedi. Bizim katta bir de yaşlı bir çiftin dairesi var. Ben alt kata kadar olan bölümü vakit buldukça sildim. Sonra kedileri apartmana doldurdular. Giriş kat başlattı, keçisi olan. Ama keçiyi sonradan götürdüler. Kediler çoğaldı. Hayvan düşmanı değilim ama hamileyken aşırı tiksinti oluştu bende kedi pisliğine karşı ve kediye yaklaştığımda sanki hemen boğazıma tüy yapışıyor. Giriş kat ve 1. Katta vaktiyle bizim ördeklere laf yapan kadın apartmana alıştırdı kedileri iyice. Kapılarına rastgele yiyecek savurup sevaba girdiklerini düşünüyorlar. Hayvanlar ayakkabılıklara giriyor diye ayakkabılıkları eve aldık. Kazara kapıda ayakkabı unut idrarını yapıyorlar. Sabaha ıslak giyiyorsun. Sobalı evdeyiz, her gün bodrumdan odun alacaksın ama bodrumun ortak koridoru kedi kakasından geçilmiyor. Nadiren giriş kat temizliyor ama temizlik denmez buna. Apartman çok kötü kokuyor. Bebek arabasını koysan idrarını yapıyor, son zamanlarda bizim evin kapısına idrar yapmaya başladılar. Tam menteşe kısmına, kapıyı açınca eve akıyor. Geçen gün bebeğim elledi oraya deliye döndüm. Merdivenden yukarı çıkarken kedi tüyleri top top havada uçuşuyor. Ağzımızı burnumuzu tıkıyoruz ama ya çocuklar... Düzgün bir üslupla 1. kattakiye söyledim ama değişen bişey yok, ertesi gün kapısına yumurta fırlatmış yine. Pislik görünce ve evime idrar yapınca merdivende basbas bağırıyorum artık. Çocuklarıma oraya dokunma buraya dokunma sürekli mevzu aynı... Bunlar duyuyorlar ama düzeleceğine kediler çoğalıyor. Giriş kat kapıya büyükçe bir kulube yaptı, kızları motor alacaktı onu koymak için güya ama motoru da apartmanın içine sokuyorlar o gün bugün ve üzerine örttükleri tenteyi de sürekli bodruma inen merdivene savuruyorlar. Hiçe sayıldığımızı hissediyoruz. Arabayı hep çizdi kediler. Belediyeyi aradı eşim ama kedilerle ilgilenmediklerini söylediler. Nasıl konuşmak lazım bunlarla ki konu tartışmaya varmadan çözülsün? Kakasını gömen bir hayvan türünün sağa sola pisleyen bir canlıya evrilmesine sebep oldular. Herkes evinde beslesin, yada bodrumunda beslesin, olmadı kapıya yaptıkları kulübede beslesinler. Hatta isterse inek beslesin, tek laf edersem ne olayım. Ama bu vurdumduymazlık canıma tak etti. Tartışıp da çocuklarımı da huzursuz etmek istemiyorum. Ben bu millet rahatsız olmasın diye arka bahçe tarafındaki camdan sofra bezi bile silkelemeyen ben hakediyor muyum bu muameleyi! Hayvanların da günahı yok ama bunlar nasıl bu kadar bencil olabiliyor aklım almıyor. Kapıya limon sıktım, sirke sıktım ama kurtulamadım. En üst kattayız düşünün, kızımın oyuncak scooterı evin kapısında kaldı üst katta ona bile pislediler. Bebeğimin bisikletine, bebek arabasına da. Diyeceksiniz ki koymayın ama anasınıfına giden kızım var getir götür yapıyoruz. Sürekli üst kata indir çıkar arabayı bir de bebekle öyle kolay gelmesin size. Hem ortak yaşam alanına tecavüz etme cesaretini nerden buluyorlar! Biz niye bu sıkıntıları çekiyoruz, nedir bunun çözümü beynim durru artık. Bu pahalılıkta ev değişemezsin. Var mı kavgasız uzlaşma fikriniz? Kedi düşmanı yaftasını yapıştıracak olanlar önce kendini yerime koymaya çalışsın lütfen.
Kedileri cok severim bayilirim ama gelip kapima esyalarima işiyorlarsa bende rahatsiz olurum bakmak istiyorlarsa tamamen sorumluluk alsinlar evde baksınlar çevreyi rahatsiz etmesinler tamam hayvan sevgisi güzel birsey ama cevreye ve yasam alanlarina saygi duyulmali

Hayvanlar sizi özel olarak düşman bellemiş, 10 dk kapıda ayakkabı bıraktığınız zamanları kollayıp işiyorlar demek vay terbiyesizler.
Hamile halinizle eğilip silmek zorunda da değilsiniz verin eşinizin eline bezi o silsin madem. Hamile halinizi kediler değil eşiniz düşünsün.
Artık evden nasıl bir koku alıyorlarsa kokuyu kapatmaya çalışıyor zavallılar 😂

Kedileri cok severim bayilirim ama gelip kapima esyalarima işiyorlarsa bende rahatsiz olurum bakmak istiyorlarsa tamamen sorumluluk alsinlar evde baksınlar çevreyi rahatsiz etmesinler tamam hayvan sevgisi güzel birsey ama cevreye ve yasam alanlarina saygi duyulmali

Eşim evde yokken gördüğümde bekliyimde eşim gelsin silsin diye bekleyemem😄Kokunun aromatik kokusu sizin hoşunuza gidiyor olabilir ama ben kapımı o şekilde bırakamam.

Artık evden nasıl bir koku alıyorlarsa kokuyu kapatmaya çalışıyor zavallılar 😂
3 iq ile yapılmış anlamsız yorumlar. Gerçekten acıdım size allaha havale ediyorum. Laf insan olana anlatılır çözümünüz yoksa susun kendi işinize bakın polemiği sürdürmenin mantığı yok

Eşim evde yokken gördüğümde bekliyimde eşim gelsin silsin diye bekleyemem😄Kokunun aromatik kokusu sizin hoşunuza gidiyor olabilir ama ben kapımı o şekilde bırakamam.
Bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum 😄😄
Valla hayatımda hiç başıma gelmedi. Ailem de müstakil kocaman bahçeli evde yaşıyorlar. Onların bile ne kapısına ne de girişteki oturma yerine böyle şeyler yapmadılar. Totoları üşüdükleri için en fazla minderlerde yatıyorlardı o da tüy yani en fazla. Ben apartmana işiyorlar, deri kıyafetlerle dans ediyorlar konularını bir tek burada hep çok titiz ve kediye dokunamayan insanlardan duydum.

Kedi de sizden hoşlanmıyor belli ki. Denk geldiği karakteri beğenmediyse demek.

Hijyen anlayışınızın kendi evinizle sınırlı olmasına hiç şaşırmadım.
Kedimiz var, bu yüzden ayakkabıyla girmeyiz içeriye. Kapıda çıkarıyoruz, alıp vestiyere koyuyoruz. Çok basit bir işlem.
Bence de apartmanın içinde kedi olmamalı ama apartmanda yaşamayı bilmeyen insanların ıyy apartmanda kedi mi olur demesi komik oluyor.
Hijyen anlayışımın evimin içiyle sınırlı oldugu kanaatine nerden vardınız acaba? Okudugunuzu anladığınızdan şüpheliyim. Iyy apartmanda kedi mi olur demiyorum soğuk havalarda ısınmak için girsinler herkes üzülür aksine fakat kapıya çiş yapmak iğrenç birşey

Bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum 😄😄
Valla hayatımda hiç başıma gelmedi. Ailem de müstakil kocaman bahçeli evde yaşıyorlar. Onların bile ne kapısına ne de girişteki oturma yerine böyle şeyler yapmadılar. Totoları üşüdükleri için en fazla minderlerde yatıyorlardı o da tüy yani en fazla. Ben apartmana işiyorlar, deri kıyafetlerle dans ediyorlar konularını bir tek burada hep çok titiz ve kediye dokunamayan insanlardan duydum.
Sakınan göze çöp batar yada sevmediğin ot burnunda biter misali demek. Sizin adınıza sevindim değil minder kapı önü paspasımı bile yumuşak bulup üstüne yapıyorlar çünkü. Bu tedirginlik olmadan yaşamak güzel birşeydir.

üst katta oturuyorsunuz alt kattaki kapının idrarlı kapısı evinize girdi yani öyle mi ? ben bi halt anlamadım :KK70:
ayrıca kediler insanlardan daha temiz varlıklar yaşadıkları yere işemezler. uyurlar uyanırlar çıkar dışarı işerler toprağada gömerler. kedinin pislemesi için erkek kedilerin kızanda olması gerekir. o durumda kedinin belediye barınaklarında ücretsiz kısırlaştırılıp yaşam alanına tekrar dönmesi gerekir. bu kadar abartmayın.
kedim var evde bazen tuvaletini temizlemeyi unutuyorum tutuyor ne zaman temizlesem gelip o an yapıyor. hiç dur şuraya çöğdiriyim demez. günahsızlar keşke imkanım olsa bende bi kaçına bakabilsem kapımın önünde yazık ne şartlarda yaşıyorlar hayvanlara alan mı bıraktık ki bir kapı eşiğini paylaşamıyorsunuz.

Hijyen anlayışımın evimin içiyle sınırlı oldugu kanaatine nerden vardınız acaba? Okudugunuzu anladığınızdan şüpheliyim. Iyy apartmanda kedi mi olur demiyorum soğuk havalarda ısınmak için girsinler herkes üzülür aksine fakat kapıya çiş yapmak iğrenç birşey

Ayakkabılarınızı kapıda bırakmanızdan.
Sürekli eve 10 dakikalığına girip her defasında kedi püskürtmesine maruz kalıyor olamazsınız herhalde. Belli ki kapıda bırakıyorsunuz ayakkabılarınızı.

Benim kapıma koku bıraksalar benim de hoşuma gitmez ama kedilerden nefret etmeme sebep olmaz bu.
Siz hayvanları düşman bellemişsiniz resmen. Bu yüzden tepki alıyorsunuz farkında değil misiniz acaba?

Ayakkabılarınızı kapıda bırakmanızdan.
Sürekli eve 10 dakikalığına girip her defasında kedi püskürtmesine maruz kalıyor olamazsınız herhalde. Belli ki kapıda bırakıyorsunuz ayakkabılarınızı.

Benim kapıma koku bıraksalar benim de hoşuma gitmez ama kedilerden nefret etmeme sebep olmaz bu.
Siz hayvanları düşman bellemişsiniz resmen. Bu yüzden tepki alıyorsunuz farkında değil misiniz acaba?
Kötü bir tesadüf oldu ve yalan borcum yok kapıda ayakkabı bırakmıyorum ne siz buna görmeden inanırsınız ne ben size bunu ispatlayabilirim o yüzden anlamsız diyaloğu uzatmanın manası yok. Ben zaten kedilerden çok hazeden bir insan değilim köpek insanıyım. Bu yaşadıklarım tuz biber oldu fikrimi pekiştirdi. Aldıgım tepki gerçekten umrumda değil yazılanlar uzaktan bakılarak yapılan yorumlar. İşin içini bizden başka kimse tam bilemez

Kedileri toplayi uzaga birakacaksiniz baska caresi yok . Mumkune gece veya erken saatte gozlerini kapatarak goturun yoksayolu bulurlar daha sonra belediyeyi ilaçlama için çağırın ve her yeri ilaçlatin ,bide belediyenin bakmiyorum demek gibi bir luxsu yok gidip sikayetci olun gelip barinaga koyuyorlar .tum bunlari yaptiktan sonra kedi kovucu sprey ve fise takilan sadece onlarin duyabildigi goruntuler var bunlari yaoarsaniz tam olur .ama bence en iyisi apartmana kopek alin sizde onu salin .

Dilediğiniz herşeyin 10. Katını size iade ediyorum. 9 aylık hamileyim kimin duası kabul olur bilinmez
Ya hayvanlar koku bırakıyor çiftleşmek için. Cisini duvara yapmıyor yani. Kisirlastirilirsa sorun kalmaz. Hayır bir üst kuşak olsak anlarim da hepimiz burda görece genç, çağdaş insanlarız. Koku bırakan kediyi yakalayıp kisirlastirsaniz, ki bunu ücretsiz veya cüzi bir parayla yapan yerler var, hem siz rahat edersiniz hem de hayvancagiz rahat eder. Diğer canlılarla uyumlanmak zorundayiz biz artık ve bunun için biraz da biz cabalamaliyiz. Bir üst kusagimiz gibi köyde kasabada yaşamıyoruz.

Kalbiniz kötü. Gerçekten saf kötüsünüz.
Neye istinaden böyle bir yorum yapıyorsunuz ? Benim evde kedim var aşığım diyebilirim ama ben binamda bu şekilde bir alışkanlığı kabul etmem. Bu hayvan sevmemek değil. Bir tanıdığımız binasında 2 tane kedi besliyor kediler 5 kat boyunca inip çıkıyorlar. Binada tuvaletleri ve yatabilecekler alanlar var. Gidip geldikçe mama alır severim. Bir tane bile pislik görmedim binada. Kediler çok temiz hayvanlardır. Kakalarını gömebilecek kumları dahi yok. Benim kızım ikinci gün kum temizlenmese 10 dk eşeler. Bunlar sokak kedisi evet ama hepsinin davranışı benzerdir. Kedilerin dışkılarını yapacakları bir alan bile yok. Ben evde kumlarını eldivenle ve aparatla temizledikten sonra önce kolonya ile elimi yıkıyor sonra sabun sonra tekrar kolonya sürüyorum. Bu binada sürekli o bakterilere maruz kalıyor yaşayanlar. Küçük çocuğu varmış bir de elini her yere sürüp ağzına götürme alışkanlığı mutlaka vardır.
Ayrıca apartman içerisinde bakılacak ise bile aşıları yapılmalı, ilgilenilmeli. Sadece soğuktan korumak yetmez. Kuduz hastalığı veya pek çok hastalık bulaşabilir. Bu kadar hijyenden uzak bir ortamda çocuklar ve yetişkinler için risk yok mu ?
Yazık hayvancağızlara da. Belki de oraya buraya idrar/dışkı yapmaları artık davranış bozukluğu haline geldi. Evlerinin içerisinde sahiplenseler herkes için o minikler için de daha sağlıklı olurdu.

X