Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Andıç ‘ın Faydaları:

- Ciğerleri açar.

- Sistit gibi idrar yolları enfeksiyonlarına iyi gelir.

- Mikrop öldürücü özelliğe sahiptir.

- Ağız kokusunu giderir.

- Ağrı kesici olarak görev yapar.

- Bağırsak gazlarını düzene sokar.

- Mideyi kuvvetlendirir.

- Reflüye iyi gelmektedir.

- Ardıç yağı deriye iyi gelmektedir.

- Anjine iyi gelmektedir.

- ıştahsızlığa iyi gelir.

- Kalbi kuvvetlendirir.

Yok Yok Yok.. Ne yaptıysam gecmıo.. Yıne bır haftadır sıstıtım ve yıne bana doktor yolu gorunduusenağlama bu sefer sıstıt olup hastalıgı gecen bı arkadasımın doktoruna gıdecem inş. benımde derdıme care bulurda burdan sızede tavsıye ederım kızlarr...

Yok Yok Yok.. Ne yaptıysam gecmıo.. Yıne bır haftadır sıstıtım ve yıne bana doktor yolu gorunduusenağlama bu sefer sıstıt olup hastalıgı gecen bı arkadasımın doktoruna gıdecem inş. benımde derdıme care bulurda burdan sızede tavsıye ederım kızlarr...

yok hayatım valla kendine dikkate etmezsen ne yaparsan yap yine tekrarlıyo bu hastalık mafoldumben hep koruyucan kendini işallah bu doktor iyi gelir canımda tevsiyelerini paylaşırsın bizimle :Saruboceq:

bnde 1 haftadır sag tarafımda agrı sancı çekiyodum.ama öyle byle deil geceleri bir ateş bir bel agrısı bacaklarım sızlıyodu biyandan gaz sancısı zannettım.çünki idrarımla alakalı hiç bişey olmadı(yanma,kesilme,acı,renkte deişiklik,vs..)
1 hafta kalkmadan yattım 2 büklüm yürüyodum zaten.aglayarak dr. gittim.apandis ten şüphelendiler ama 1 hafta sürmez dedi.snra idrar testi yaptı idrar yollarım enfeksıyon kapmış çok fena.tüpleri bile etkıler dedi.bizde cocuk düşünüyoduk bikaç aydır.korktum inş öyle bişey olmaz.
şimdi agrıkesıcılerle durabılıyorum sancım hep var ama antıbıyotık agrı kesıcı fılan azaltıyo.kültür aldılar bakalım sonuca göre deişcek eşim sonuç sormaya gıdınce üreme var mikrobiyograma gitcek filan demiş daha cıkmadı demiş one demek anlamadım cumartesi gidices umarım kötü bişe deıldır.bılen varsa aydınlatırsanız sevinirim..=((((

ay bu yanma bende de gecen ay oldu allahim nasil bir yanma aci o oyleeakannehir dr antibiyotik verdi gecti cok sukur ama her zaman azda olsa idrarimi yaparken yanma hissediom sanirim ayaklari usutunce oluyo:sinifsinif:

lütfen burdan bilip bilmeden ilaç tavsiye etmez misiniz
tamam ben yazarak bir hata yapmış olabilirim. ama sende kullanmak zorunda değilsin arkadaşım yorumun biraz stresli gibi geldi dikkatli yazışırsak sevinirim. ben köprüden atla desem atlayacakmısın. yapmamak senin elindeona göre böyle yorum yapmana gerekte yok arkadaşım ok. :)))))turkbayragi

arkadaşlar bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.idrar yolları iltihabı derdinden artık psikolojim bozuldu.birkez daha olmuştum fitil kullanmıştım hemen geçmişti.uzun zamandır hiç sorun yoktu.o fitilin adını hatırlasam aynısını alacam ama hatırlamıyorum :KK43: şimdi tekrarladı.cipro kullandım kesmedi.nişanlımla birlikte olduktan sonrada kötü bir koku oluyor ve artık ondan utanıyorum.sinirlerim harap oldu..bana kuvvetli bir fitil önerisinde bulunursanız çok mutlu olurum.şimdiden hherkese teşekkür ederim.

tamam ben yazarak bir hata yapmış olabilirim. ama sende kullanmak zorunda değilsin arkadaşım yorumun biraz stresli gibi geldi dikkatli yazışırsak sevinirim. ben köprüden atla desem atlayacakmısın. yapmamak senin elindeona göre böyle yorum yapmana gerekte yok arkadaşım ok. :)))))turkbayragi

merak etmeyin benim ilaç kullanmak için burdan fikir almaya ihtiyacım yok hihoyyythihoyyyt

Arkadaşlar ben de sistit oldum galiba.Galiba diyorum çünkü doktora gidip teşhis koyduramadım.Doktora gitmeye korkuyorum :kedi:ben bekarım ilişkide yaşamadım.Bu yüzden korkuyorum doktor nasıl muayene ediyor.Sadece şikayetlerimi söylesem olmaz mı acaba?2 haftadır çekiyorum bunu.Geceleri ağrıdan uyuyamıyorum alt tarafım sanki düşücekmiş gibi ağrıyor.Anneme söyledim kendi kullandığı bi ilaç önerdi ama emin olup içemedim.Ne yapsam???

Arkadaşlar ben de sistit oldum galiba.Galiba diyorum çünkü doktora gidip teşhis koyduramadım.Doktora gitmeye korkuyorum :kedi:ben bekarım ilişkide yaşamadım.Bu yüzden korkuyorum doktor nasıl muayene ediyor.Sadece şikayetlerimi söylesem olmaz mı acaba?2 haftadır çekiyorum bunu.Geceleri ağrıdan uyuyamıyorum alt tarafım sanki düşücekmiş gibi ağrıyor.Anneme söyledim kendi kullandığı bi ilaç önerdi ama emin olup içemedim.Ne yapsam???

canım sen yinede git dr a ağrın varsa belki şikayetin sistit değildir öğrenmiş olursun zaten bekar olduğun içinde ona göre muayene eder dr seni a.s korkma yani eğer sistit ya da iltihap falansa ilaç verir tahlil yapar sen ihmal etme canım git biran evvel a.s

cnm benim bence git tedavini gör fena bir seydir bu sistit önüne geçmezsen fena öcünü alıyor çünkü :)

Sistitin tedavisi:
1-) Feces?den sonra (dışkı ) makat kağıtla silindikten sonra tekrar yıkanmalı
2-) Cinsel münasebetten sonra hemen gusul abdesti almak mümkün değilse, önce cinsel organlar yıkanır.
3-) ıdrar yolları için iyi gelen şifalı bitki çayları içilmelidir ve bunların başında çörekotu-, ZYE-, altınbaşakotu-, atkuyruğuotu-, ısırganotu-, veya ardıç kozalağı preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek ıksiri gelir.
4-)Hastalık ilerlemişse mutlaka antibiyotik ilaçların kulanılması gerekir.
5-) Antibiyotik ilaçlardan sonra tahrip olan bağırsakflorası ve idraryolları florası Gökçek ıksiri, Gökçek Tonik ve ZYE ile yenilemek (regenerasyon) ve immün sistemini kuvvetlendirmek için gerekir.

gökçek iksir çayı ve toniğini sipariş verdim ve geldi ama bunları içebilenleri tebrik etmek lazım o kadar iğrenççç kiiiii!!!! öyle bi tadı kokusu olduğunu bilsem evime bile sokmazdım...1 kere içtim içtiğimle çıkarttığım bir oldu ve hepsini çöpe attım.

X