Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Ya kızlar ben 3.5yıl önce sistik olmuştum ilk defa başıma gelmişti yeni evliydim ..sık sık idrar çıkıyordum o zamanlar bğrde idrarı yapsanda varmış gibi oluyorduu ve yanmada oluyordu dr antıbıyotık vermıstı ..

Şimdi ise 3 gündür hafif karnımda hzuursuzluk varr hafifte belim ağrıyorr..Ama idrarda hiçbir şikayetim yokk..İdrar rengi beyaza yakın ne yanma var nede yaparken sızı..Bazıları dıyorr ıdrar yolları ıltahabndandırrOyle olsa ıdrar yaparken yanma olmazmıydı ?benım sadece hafıf bel agrısı ve hafıf karında hzuursuzluk varr acaba yumoslama dönemı ondanda olabılırm dıye dusunuyorum offf nedır bu kadınların cektıgı

ahmet amrankiden alıntıdır:) ıdrar yolu hastalıkları için 8 kilo kaynar suya 500 gram sarı kantaron konur. 40 dakika kaynatılır akşam yemeklerden 1 saat önce 1 bardak içilir.
bunu bu akşam deniycem:)

ıdrar yolu şikayeti olsun yada olmasın tüm kadınlar aşağıdakileri yapmalıdır.

* Günde 8 bardak su içmek

* Baskı hissettikleri zaman idrar tutmamak

* Duş almak

* ıdrar bölgesini temiz tutmak

SÜREKLı OLARAK ıDRAR YOLU ENFEKSıYONU YAŞAYAN KADINLAR ŞUNLARI YAPMALIDIR.

* Banyo yapmak yerine duş almak

* Cinsel birleşmeden önce yada sonra 1 Bardak su içmek

* Birleşmeden sonra 15 dakika içinde idrar yapmak.

ferhatın şirini çok geçmiş olsunnası bişi olduğunu biliyorum...benimki çok daha feci olmuştu...

allah kmseye göstermesn...

allah düşmanıma bile vermesin öyle bi hastalığı...
çeken bilir acısını..

dün biraz üşüttüm bugün hemen sistit başladı. iş yerindeyim o kadar zor duruyorumki:KK43: sıcak su koydum ayağımın altına 10 dk bir de su içmeye çalışıyorum offff falla bıktım ben iletten

zaman zaman bendede oluyo ıdrar yaparken yanma seklınde ama bısey sorucam gecelerı tuvaletım gelıyor ve uyanıyorum bu normalmı yoksa budamı sıstıt belırtısı

merhaba bayanlar a.s. aranızda yeniyim ve malesef bende sistit olduğumu düşünüyorum dün geceden beri idrar yaparken yanmam vardı sabaha kadar uyutmadı mafoldumben.Şu anda çok sık idrarım geliyor ve inanılmaz yanma hissediyorum sürekli idrarım varmış gibi hissediyorum.ıngilterede yaşıyorum ve yurtta kalıyorum forumda paylaştıklarınızı okudum ve maydonoz suyu kaynatıp içme gibi bir şansım yok burda bugün pazar olduğu için de doktora gitme şansım da yok.ağrımı şu an hafifleticek bir ilaç önerirseniz çok sevinirim henüz ingilterede yeni olduğum için de doktora derdimi tam olarak anlatıcak kadar iyi de değil ingilizcem yardımlarınız bekliyorum şimdiden çok teşekkürler:a015:

merhaba bayanlar a.s. aranızda yeniyim ve malesef bende sistit olduğumu düşünüyorum dün geceden beri idrar yaparken yanmam vardı sabaha kadar uyutmadı mafoldumben.Şu anda çok sık idrarım geliyor ve inanılmaz yanma hissediyorum sürekli idrarım varmış gibi hissediyorum.İngilterede yaşıyorum ve yurtta kalıyorum forumda paylaştıklarınızı okudum ve maydonoz suyu kaynatıp içme gibi bir şansım yok burda bugün pazar olduğu için de doktora gitme şansım da yok.ağrımı şu an hafifleticek bir ilaç önerirseniz çok sevinirim henüz ingilterede yeni olduğum için de doktora derdimi tam olarak anlatıcak kadar iyi de değil ingilizcem yardımlarınız bekliyorum şimdiden çok teşekkürler:a015:

genelde antibiyotikle de tedavi ediliyor sistit tabi teshis konmadan birsey soylenemez ama aksamlari bir tane antibiyotik alabilirsin canim dene bakalim belki iyi gelir en onemlisi bol su ic benimki su icmeyince oluyor ve su icince geciyor resmen tabi bir de ayaklarini cok sicak tut mutlaka

Sistit ıçin Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
Gelincik çiçeği, Kiraz sapı, Andız otu, Yaban mersini, Mısır püskülü, Ayva pekmezi
Hazırlanış Şekli:
* Kiraz sapları, gelincik çiçekleri ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Süzülerek elde edilen sıvı, bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen bu karışımdan bir fincan içme suyuna karıştırılarak yemekten sonra bir bardak ısıtılarak içilir.
* Andız otu, kökleri ile birlikte yarım saat süre ile bir­likte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı, şurup kı­vamına gelinceye kadar ayva pekmezi ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan tedavi süresince gün­de üç fincan içilir.
* Yaban mersini meyveleri mısır püskülleri ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar ayva pekmezi ile tat­landırılarak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan tedavi süre­since günde üç-beş tane yutulur.

Arkadaşlar bende ilk evlendiğim ay bunu çektim bende bol bol su içtim kasıklarıma ve ayaklarıma sıcak so kompresi uyguladım ve naylonsu iç çamaşırı giymeyin pamuklu kumaştan yapılan iç çamaşırını kullanın ayrıca cinsel ilişkiden sonra eğer hamile kalmak istemiyorsanız ilk 10 dk içinde idrarınızı yapın ve vajinanızı kuru tutun. Nemli ortamlarda bakteri ürer ve iltihaplanma devam eder ben bunları yapıyorum ve çok iyiyim deneyin wcden çıkamıyordum yanma şeklinde işeme geliyordu ve bol bol su içince içimdeki bakterileri su yolu ile attım deneyin :)bana güvenin :)

Arkadaşlar bende ilk evlendiğim ay bunu çektim bende bol bol su içtim kasıklarıma ve ayaklarıma sıcak so kompresi uyguladım ve naylonsu iç çamaşırı giymeyin pamuklu kumaştan yapılan iç çamaşırını kullanın ayrıca cinsel ilişkiden sonra eğer hamile kalmak istemiyorsanız ilk 10 dk içinde idrarınızı yapın ve vajinanızı kuru tutun. Nemli ortamlarda bakteri ürer ve iltihaplanma devam eder ben bunları yapıyorum ve çok iyiyim deneyin wcden çıkamıyordum yanma şeklinde işeme geliyordu ve bol bol su içince içimdeki bakterileri su yolu ile attım deneyin :)bana güvenin :)

evet canım aynen bol bol su içmeden geçmiyor bu hastalık
ayakları sıcak tutmak gerekiyor benim birde bi ilacım var onu kesinlikle çantamdan çıkarmam çünkü ne zaman nerde olacağı belli olmuyora.s

Bızım 1 arakadaŞ kullanmıŞ ama doktoru sÖylemıŞ sızde bunu dr. Tavsıyesı ıle alın bence belkı sıze ıyı gelmeyebılır ıltıhap kurutucudur.

X