Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ya arkadaşlar ben 17 yaşındayım.benim yüzümde de o kadar çok sivilce çıkmıyor.ama tek tük çıkıyo çok kötü görünüyo bi tane yanağımda bi tane çenemde bi tane alnımda .küçük küçük de değil ki kapatıyım kapatıcıyla.kükürtlü sabun 3 aydır sabah akşam kullanıyorum hiç bi işe yaramıyor.DERMOKİL diye bi kil amskesi duydum çok güzelmiş.kilin herşeye yararı varmış sivilceleri geçiriyor ve tekrara oluşmasını engelliyormuş çokd a pahalı birşey dğeil ancak bugün eczaneye gittim daha gelmemeiş buralara.ama kilin accayip faydası varmış sivilcelere ve izlere.ben yumurta akından tutun da yğurt maya ya kdr her bşy i denedim kil daha iyi gelir gibime geliyor.

eskiden osmanlı kadınları kildenlik dedikleri kaplara killeri koyup hamam a giderlermiş hamam da vücutlarına ve yüzlerine sürerlermiş.güzelliklerini kile borçluymuşlar hatta kleopatra bile kil sayesindne güzel kalabiliyomuş

bn kullanın derim sonuçta doğal hiç bi zarar gelmez

Yaptığım araştırmalara göre

Madecossal krem özellikle catlaklara,yara izlerine iyi geliyormus.Cildi soyuyormus ama kullanımı sırasında cildin güneşle temasından kacınılmalıymıs.:1rolleyes: Yüzdeki deliklere ve oyuklara ne kadar faydalı olur bilemiyorum :sm_confused:

Contractubex genellikle cerrahi işlemler sonrası izler için kullanılıyormus.Cilltte kaşıntı,kızarıklık ve hassasiyet oluşturuyormus.Ve diğer ilaçta olduğu gibi cildin güneşle temasından kaçınılmalıymış.Özellikle yüzdeki oyuklar için kullananlar iyi sonuçlar aldıklarını söylüyorlar.:1rolleyes: 3-4 aylık düzenli kullanım gerektiriyormus.

Kullanmayı düşünen arkadaşlar mutlaka doktorunuzla görüşün yerimseniben

merhaba kızlar özellikle çil tedavisi için kullanılan,ama sanırım genel leke giderici bir krem biliyorum, ideal krem, yani adı bu :) açıkçası kendim çok az kullandım ve yüzümü aşırı kurutup kırışıklığa sebep olması dışında memnun kaldım ama uzun süreli kullanan bir arkadaşın eski ve yeni hali arasında inanılmaz bi uçurum gördüm,netten sipariş edileni orjinaliymiş,duyurulur:)

Merhaba Arkadaslar,

Ben 2 yil ABD de yasadim. Bu sayede Turkiye`de bize maalesef sunulmayan pek cok urunle de tanisma firsati elde ettim. Akne izlerim icin www.30glycolic.com adresinden temin ettigim `acne scar treatment kit`i kullandim. Bu kit %30 , 40 ve 60 duzeylerinde glikolik asit peeling iceriyor ve gece ve gunduz kremi olmak uzere 2 adet muthis kreme sahip. Pek cok pahali markayi da denedim ancak bu kadar guzel kremlere daha rastlamadim.. Bu peeling i evinizde kendiniz uygulayabiliyorsunuz ve kurallara uydugunuzda hicbir sorun yasanmiyor. Cunku bunlar yuzeysel peelingler ve cildinizdeki kolajen uretimini uyararak hucrelerin kendisini yenilemesini sagliyor. Ayrica hic bir sekilde soyulma da yasamadim cildimde. Aksine cildim yumusak, parlak ve puruzsuz oldu. Ben 2 yildir kullaniyorum . Akne izlerimde ve cildimin yapisinda muthis ilerleme var.
Eger cildinizde izler varsa ve bunlar sizi rahatsiz ediyorsa glikolik asit peelingden korkmaniza bence gerek yok. Gunese cok dikkat etmek gerekiyor tabi.Cok fazla olmasa da gunes lekeleri olusabiliyor. Zaten setin icindeki 2 adet krem de ayni zamanda SPF 15`e sahip. Fiyatlari da Turkiye de odedigimiz fiyatlari dusunecek olursak oldukca uygun ve ABD`den TR`ye posta gonderimi de yapiyorlar.

Hepinizin bu can SIKICI izlerden en kisa surede kurtulmasini temenni ediyorum.

atuğba bunu dr. mu önermişti sana orda yani herkesin cilt tipi ve cildindeki izler farklı herkese uyar mı ki bu ürün ve sadece bu adresten mi satın alınabiliyor tr deki anlaşmalı bir ilaç firması filan yok mu..

Merhaba Adacik,

Glikolik asit peeling in akne izleri icin uygulandigini biliyordum. Doktor onerisi ile kullanmadim. Ama ayni icerikli urunu daha once doktorum onermisti. Neostrata. Bu markanin urunlerinin icindeki madde de glikolik asit ancak oldukca dusuk yuzdelerde.Konuya iliskin cok uzun arastirmalar yaptim. Pek cok yayini ve forumlardaki bizzat kullananlar tarafindan yapilan yorumlari okudum. Zaten bu urunler ABD`de internet uzerinden uzun yillardir satiliyormus. Ayrica buffered yapildigi yani bir anlamda icindeki maddelerin yakici etkileri tamponlandigi icin oldukca guvenli.

Glikolik asit peeling`in gunes lekelenmelerine meyilli ve kilcal damarlari cilt yuzeyine cok yakin kisilerde kullanilmasinin uygun olmayabilecegini biliyorum. Ayrica cok koyu renk tenli kisilerde de kullanilmasi uygun degil. (hindistanlilar gibi) Bunun haricinde akne ve iz sorunu olan kisilerde onemli iyilesmeler sagliyor. Belki biraz risk aldim bu urunu kendi basima uygulayarak ancak inanin saatinizi kontrol etmeyi biliyorsaniz sorun yasamayacaksinizdir. 149 Amerikan Dolari`na satin aldigim bu urun cildimde buyuk bir fark yaratti. Guzellik salonunda bir uygulama icin odediginiz fiyata yaklasik 20-25 arasi uygulama yapabiliyorsunuz. Ayrica ciltte genclik de sagliyor. Ben su an 31 yasindayim ama insanlar 22-23 gosterdigimi soyluyorlar. :):):):):)

Turkiye`de herhangi bir yerde satilmiyor maalesef. Ancak internetten ulasilabilir.

Gorusmek uzere.

Arkadaslar

Ayrica izlerinizi kamufle etmek icin mineral makyaj cok faydali oluyor. Ben Bellapierre marka toz fondoten kullaniyorum. MIneral makyaj hem izleri cok guzel kapatiyor hem de hic makyaj yapmamissiniz gibi dogal bir goruntuye kavusuyorsunuz. Ayrica akne sorunu olan ciltlerde gozenekleri tikamadigi icin sivilcelerde artisa neden olmuyor.

Bellapierre`i yurtdisindan aldim. Ancak Turkiye`de satilan I.D. Bare Minerals`in de cok iyi bir marka oldugunu ABD`deyken duymustum.

Umarim bu bilgiler isinize yarar.

sivilcelerle yaklaşık 3 yıl mücadele etmiş biri olarak söylüyorum ki: kesinlikle annenizin geçer demesine aldanmayın eğer sorununuz sizi üzüyorsa mutlaka bir dermatoloğa gidin. yoksa benim gibi bir de sivilce izleri ve gözenek derdiyle boğuşursunuz sivilceler geçtikten sonra. ben sivilce izi için contractubex kullanıyorum yaklaşık 5 aydır. gözle görülür bir düzelme oldu cildimde kesinlikle daha pürüzsüz. ama izlerim tam anlamıyla geçmedi. zaten bütün doktorların da söylediği gibi kremler belki sadece izi yumuşatır ama geçirmez onun için kimyasal uygulamalar var fakat onların yan etkileriyle cildiniz çok daha kötü duruma gelebilir. bu nedenle en önemli şey sivilce çıktığı anda doktora koşmak. benim ilk zamanlarda yaptığım gibi doğal yollardan geçirmeye çalışırsanız muhtemelen geçmez ve daha kötü olur. sivilce bir cilt problemidir ve bunun için mutlaka doktora gitmelisiniz. ve şunu da söyleyeyim sadece dıştan krem sürmeyle içteki iltihaplar geçmiyo ne yazıkki çünkü o kremler içe işlemiyo. o sebepten mutlaka doktora danışarak bir de antibiyotikle tedaviyi desteklemelisiniz ki içinizdeki iltihaplar da gitsin :)

canım sana özel msaj attım ama özel mesajın kapalı. konuşmamız lazım yardımına ihtiyacım var sivilce izleri ve contractubex ile ilgili :)

ouuf bnmde sivilce vede çukur problmelerim vr nolarr yardım edin banadaa :çok üzgünüm: senağlama nası geçiçek yha bunlarr ouff yhaaaaa senağlamasenağlama senağlamasenağlama

bayanlar şimdi sivilceden dolayı olusan cukurluklar varya bana arkadaslarım falan tretin kullan dediler ki ben bunu zaten kullanmıstım ama lekeler için.. bu tür soyucu kremlerin nasıl faydası var bileniniz varmı.. eger bu cildin soyulmasına neden oluyosa cukurların iç kısmınıda soyucak orayada degecek ve dahada genişlicek diye düşünüyorum.. sizin yorumlarınız yada tecrübeleriniz neler..???

bayanlar şimdi sivilceden dolayı olusan cukurluklar varya bana arkadaslarım falan tretin kullan dediler ki ben bunu zaten kullanmıstım ama lekeler için.. bu tür soyucu kremlerin nasıl faydası var bileniniz varmı.. eger bu cildin soyulmasına neden oluyosa cukurların iç kısmınıda soyucak orayada degecek ve dahada genişlicek diye düşünüyorum.. sizin yorumlarınız yada tecrübeleriniz neler..???

aslında ben de öyle düşünüyorum. tam anlamıyla yüzeyselleşme söz konusu olmaz sanırım. tam anlamıyla düzenli bir şekilde kullananlardan yorum bekliyoruz :)

arkadaşlar ben gecen sene bir eczaneye ilaç almaya gitmiştim. orada bir bayan satıcı kıza akneleri için verdiği krem için teşekkür ediyordu. bu kremde DR.MURAD markalı kremdi.bugüne kadar çok krem kullanmış ama hiç fayda görmemiş bu kullandığı krem ise cildini süper yapmış. gerçektende cildi çok güzeldi ışıl ışıl parlıyordu. benim akne sorunum yok ama belki sizlere faydası olur dedim.

bennim bir kızım var onunda adı ecem sivilcelerini gidermek için aknefug 10+ diye ilaç kullanıyo ve sonuç iyiye gidiyo denemenizi tavsiye ederim

arkadaşlar ben aknelerim ve sivilce izlerim için acneysle adlı kremi kullanıyordum.çok fayda etmişti ancak şuan yüzümde sivilce izleri var o kremi kullanmadığm dönem oluştu.şimdi kullanıyorum fayda etmedi:KK43: bu akne ve izleri ne tuhaf şeyler ya

slm kızlar ben Madecossal kullandım bepanthenle karıştırıp ama hiç faydası olmadı sadece cildimi yumuşattı ama çukurları falan geçirmedi.

bakın arkadaşalr bunlar fasa fiso en doğal sivilce izi yok eden şey gülsuyu hergün sabah akşam sür. hım sivilceler içinde ; gülsuyunun içine 4 adet amerikan aspirini at eriyince yüzüne sür ...sabah kalktığında kuruduğunu görcen.ben yapıyorum .memnunum şuan allaha şükür KAYMAK GİBİ YÜZÜM...deneyenler faydasını görünce bir teşekkür eder umarım hadi salıcakla kalın

bakın arkadaşalr bunlar fasa fiso en doğal sivilce izi yok eden şey gülsuyu hergün sabah akşam sür. hım sivilceler içinde ; gülsuyunun içine 4 adet amerikan aspirini at eriyince yüzüne sür ...sabah kalktığında kuruduğunu görcen.ben yapıyorum .memnunum şuan allaha şükür KAYMAK GİBİ YÜZÜM...deneyenler faydasını görünce bir teşekkür eder umarım hadi salıcakla kalın

mutlaka yapıcam... hatta şimdi gidip yapıcama.s
peki amerikan aspirini yerine normal aspirin olur mu???? :eek:

:Saruboceq:
mutlaka yapıcam... hatta şimdi gidip yapıcama.s
peki amerikan aspirini yerine normal aspirin olur mu???? :eek:

bilemiyorum denemedim....pahalı bişi değil sadece 3 yada 4 olmalı ama faydasız bir sürü şeye ödedediğin paraya değer dimi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 sana kolay gelsin inşallah faydasını görürsün by

X