Sivilceli Ciltler Sivilceler için Benzamycin krem

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ben de benzamycin kullanmaya yeni başladım ama bi sorun var bu kremi sürdüğüm anda gözlerim yaşarıyor, kızarıyor. sizde de aynı etki oluyor mu?

cildi geren bir krem, ben onlarca krem merhem hap denedim, en iyisi benzamycindi. ama çok pahalılaştı artık :KK43::KK43: :KK43:

merhabalar ben 5 ay önce aknetrent kullanmaya başladım şuan 2 ayım kaldı doktora kontrole gittim dün hiç sivilcem kalmadı ama izlerim var dedim onun için bu kremi verdi yani jeli birde sabun istedim la cure çamur sabunu 23 tl ben şöyle yapıyorum sabah kalktığımda yüzümü yıkıyorum imex ten sürüyorum fondoten niyetine hafif hafif ama güneşe hiç çıkmayın sonra dudaklarım kuruduğu için bepantene merhem sürüyorum dün boyu böyle geçiriyorum güneşe çıkıcaksanız imexi önermem . akşam olunca benzamini sürüyorum ince bir tabaka halinde doktorum 20 dk beklet yıka dedi öyle yapıyorum. sonraa çamur sabununu sürüyorm yüzüme 5 dk sonra onu yıkıyorum. yüzüm ipek gibioldu bir gerilme var ama temizlendiğini hissediyorum. sabunu yıkadıktan sonra imex sürüyorum sadece şişik siyah nokta gibi bir sivilcem var ona sonra yatıryorum bu kadar..

birde sorum olacak yüzümde benler çıkmaya başladı acaba bunun nedeni nedir ?
sorusu olanlar özelden msj atabilrler:KK52:

mrb kızlar sıvılce ıcın bı krem duydum..Benzamycin aranızda kulllanan veya kullanmıs olan varsa bana bılgı verırmısınız sımdıden tşkler:eek:

İyi bir krem bende kullandım faydasını gördüm ama tamamen yok edicek diye birşey yok azaltma etkisi var.

ben de benzamycin kullanmaya yeni başladım ama bi sorun var bu kremi sürdüğüm anda gözlerim yaşarıyor, kızarıyor. sizde de aynı etki oluyor mu?

öyle bir etki yapmaması gerekiyor. Yan etkilerini oku ve doktoruna başvurmalısın sana yan etki yapıyor olabilir. birkaç gün kremi cildine uygulama cildin nefes alsın...

ben kullanıyorum canım . ama şu an ara verdim .. okul falan da yok sivilceyi de dert etmiyorum :) bende gayet işe yaradı . cildimin rengini falan açtı ama napıyım.. çok fena sivilce vardıı :KK66:

Komik olucak ama ben bu benzamycin'in kıvamını iyi tutturamadım mı acaba şüphesindeyim... Biraz pütürlü bir yapısı oldu sanki... Daha önce kullanmadığım için bilemedim... Acaba kullanan biri benzamycin'in fotoğrafını makro çekip koyabilir mi, kıvamı benimki gibi mi anlarım belki... :26:

Komik olucak ama ben bu benzamycin'in kıvamını iyi tutturamadım mı acaba şüphesindeyim... Biraz pütürlü bir yapısı oldu sanki... Daha önce kullanmadığım için bilemedim... Acaba kullanan biri benzamycin'in fotoğrafını makro çekip koyabilir mi, kıvamı benimki gibi mi anlarım belki... :26:

Canım bende kullandım benzamycin.
Bende bi keresinde süphe duymuştum
Eczaneye götürüp sormuştum bi problem olmadıgını söylemişti

Kızlar her ciltte etkisi farklıdır ama 3 kutu bitirmiş biri olarak görüşlerimi yazmak istiyorum
Benzamycini hiç mi hiç begenmiyorum ben
Kullandıgın süre icerisinde cok güzel bir cilde sahip olabilirsin
Ama bıraktıgın an sanki hiç kullanmamıssın gibi tekrar sivilceler oluşuyor
Ve sadece kullanmakta yetmiyor bir süre sonra kullansanda etki etmemeye baslıyor
Bünye alışıyor sanırım:26:

Kızlar her ciltte etkisi farklıdır ama 3 kutu bitirmiş biri olarak görüşlerimi yazmak istiyorum
Benzamycini hiç mi hiç begenmiyorum ben
Kullandıgın süre icerisinde cok güzel bir cilde sahip olabilirsin
Ama bıraktıgın an sanki hiç kullanmamıssın gibi tekrar sivilceler oluşuyor
Ve sadece kullanmakta yetmiyor bir süre sonra kullansanda etki etmemeye baslıyor
Bünye alışıyor sanırım:26:

valla aynı durum tüm sivilce ilaçları için geçerli sanırım... Ben uzun süre Acnelyse kullandım, ama yüzü çok kurutuyor ve 3 gün bıraksan gene sivilceler çıkmaya başlıyor... O yüzden artık acnelyse'i bırakıyım dedim ve benzamycinde karar kıldım bu gün aldım bakalım...
Benim sivilcelerim mikrokomedon şeklindeler yani çok derin, ağrılı ve büyük değiller... Ama ufak ufak çıkıp can sıkan cinstenler...
Bakalım görücem etkisini... Yeni sivilce oluşumunu engellesin şuan tek derdim o, yüzümde şuan sivilce yok...

Bu arada ben Acnelyse'den etkili bi ilaç hayatımda görmedim de... Ama artık kabuk kabuk soyulmaktan da bıktım... Benzamycin eğer yeni sivilce oluşumunu önlemezse ben gene sevgili Acnelyse ile olan ilişkime kaldığım yerden devam ederim :KK37:

valla aynı durum tüm sivilce ilaçları için geçerli sanırım... Ben uzun süre Acnelyse kullandım, ama yüzü çok kurutuyor ve 3 gün bıraksan gene sivilceler çıkmaya başlıyor... O yüzden artık acnelyse'i bırakıyım dedim ve benzamycinde karar kıldım bu gün aldım bakalım...
Benim sivilcelerim mikrokomedon şeklindeler yani çok derin, ağrılı ve büyük değiller... Ama ufak ufak çıkıp can sıkan cinstenler...
Bakalım görücem etkisini... Yeni sivilce oluşumunu engellesin şuan tek derdim o, yüzümde şuan sivilce yok...

Aynen cnım ya benimkilerde tarif ettigin gibiler
Şuan imex kullanıyorum yüzümü kurutmuyor bu yüzden sevdim bu kremi
Yüüzümdekileride bir bir yok ediyor
Çok güzel sonuçlar alıyorum:nazar:

Ben kullandım bu ilacı bir dönem faydası oluyor fakat karışımı iyi hazırlamak lazım :)

1 kasımdan beri kullanıyorum, sivilcelerin derecelerine, cilt tipine göre etkisi değişir tabiki... Ama ben çok tuttum bu ilacı, köküm kurudu valla, böyle cildi kurutan bişey görmedim ben! Tek korkum bıraktığımda terkrar çıkmaları... Benimkiler daha ufak sivilcelerdi, ağrılı derin fln değiller yani... O tarz sivilcelerde kesinlikle işe yarayacaktır, ama daha derin sivilceler için konuşamam ben... :nazar:

meraba bende yaklaşık 2 senelerdir sivilcelerden çekiyorum takıntılı bir insan olduğum için çok kafama takıyodum doktora gittim bana aknefug bp10 verdi kullandım cildi kurutup soyuyo neyse kullandım ilk başlarda cildim çok gerildi, soyulan yerler beyaz diğer yerler siyahtı belirgin renk farkları vardı ama sabrettim yüzüm tamamen soyulunca pürüzsüz olmuştu o kadar mutluydum ki anlatamam fakat bu yaz şehir dışına çıktım o zaman sivilcelerim arttı aynı ilacı kullanmama rağman çenemde ve alnımda sivilceler çıkmaya başladı küçüklerdi çok iltihaplı değillerdi ama rahatsız ediyodu beni hava değişimindendir dedim çok takmadım ama şu an evime döneli 3 ay oldu hala geçmedi ve sivilcelerimi sıktığım için kahveremgimsi izler kaldı bende acnelyse aldım insanlardan duyduğum kadarıyla etkili bi ilaç diyolar sizce kullanmalı mıyım bazıları güneşe çıkma çıkarsan çok iz kalır dedi cildim çok narin falan değil ayrıca aknefuguda yazın kullanmıştım ve full güneşteydim ama herhangi bir leke kalmadı fakat korkuyorum ilk önce göğüs bölgeme sürdüm 2-3 tane sivilce vardı eğer iyi bir tepki alırsam yüzümede sürücem ama korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim bu arada cildim karma :)

meraba bende yaklaşık 2 senelerdir sivilcelerden çekiyorum takıntılı bir insan olduğum için çok kafama takıyodum doktora gittim bana aknefug bp10 verdi kullandım cildi kurutup soyuyo neyse kullandım ilk başlarda cildim çok gerildi, soyulan yerler beyaz diğer yerler siyahtı belirgin renk farkları vardı ama sabrettim yüzüm tamamen soyulunca pürüzsüz olmuştu o kadar mutluydum ki anlatamam fakat bu yaz şehir dışına çıktım o zaman sivilcelerim arttı aynı ilacı kullanmama rağman çenemde ve alnımda sivilceler çıkmaya başladı küçüklerdi çok iltihaplı değillerdi ama rahatsız ediyodu beni hava değişimindendir dedim çok takmadım ama şu an evime döneli 3 ay oldu hala geçmedi ve sivilcelerimi sıktığım için kahveremgimsi izler kaldı bende acnelyse aldım insanlardan duyduğum kadarıyla etkili bi ilaç diyolar sizce kullanmalı mıyım bazıları güneşe çıkma çıkarsan çok iz kalır dedi cildim çok narin falan değil ayrıca aknefuguda yazın kullanmıştım ve full güneşteydim ama herhangi bir leke kalmadı fakat korkuyorum ilk önce göğüs bölgeme sürdüm 2-3 tane sivilce vardı eğer iyi bir tepki alırsam yüzümede sürücem ama korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim bu arada cildim karma :)

Canım acnelyse'i 2 seneye yakın kullandığım için ben yardımcı olmaya çalışayım... Çok leke kalır fln diyenler çok, bende çok korkmuştum başlamadan önce ama denemeden sende nasıl bi etki vereceğini bilemezsin... Şahsen bende nasıl bi cilt var bilmiyorum! Çünkü ben yaz sıcağında hatta Bodrumda bile geceleri sürdüm... Sabah kalktığımda yüzümü yıkadım ve Avene güneş koruyucu sürdüm... Bende hiç bir kötü etkisi olmadı, yüzüm bildiğin pürüzsüzdü kullandığım dönem boyunca... (Gene de kimse beni örnek almasın ciltten cilde değişir, bende yazın bile olumsuz etkisi olmadı)
Ama cildimin kabuk kabuk soyulması işi beni çok sıktı, nemlendirici sürmeden makyaj yapamaz hale geliyorsun bir zaman sonra... 2 sene o şekilde yaşadım ama sıkıldım ve sivilceleri geçirmeye geçiriyordu ama yenilerinin çıkmasını çok etkilemedi... Az çıkıyordu ama çıkıyordu... Ondan dolayı Benzamycin'e transfer oldum... Çok çok olumlu sonuçlar aldım cildim inanılmaz güzel şuan... :nazar: Zaten acnelyse sağolsun lekem fln yoktu... Benzamycin ile de şuan yeni sivilcem çıkmıyor, çıkarsa da Benzamycin sürünce geçiyor hemen...
Sen şuan lekelerden şikayetçiysen Acnelyse sürmeye başla sadece lekelerin üzerine... 1 gece sür 1 gece sürme... Eğer kızarma tahriş olmazsa her gece sürmeye başlarsın... 3 gece üst üste sürdüğümde soyulmaya başlamıştım ben ilk başta... Acnelyse ile birlikte Medacassol al eğer aşırı kızarma fln olursa sabah onu sür...

çenemde çok var sivilce yüzümün geri kalanı temiz. 1 ayı aşkın düzenli ilacı kullanıyorum, bütün çeneme ve yanağımda tek tük oluşan yerlere sürüyorum. cildim yağlıdır. o yüzden çok hafif pullanma oluyor, kurutuyor fakat memnunum. sonuçtan memnunum, çenemin içinde kaynayan sebum ataklarını hissetmiyorum. eskiden dokunmadan bile hissederdim çenemde resmen ağırlık olurdu.....
kötü kısmına gelince, ilacın içindeki beyazlatıcı etken kendini göstersede orda lekelenmeler kaldı. 1 ay sonra ilacı kaşıklayıp bitirsem de o lekeler kalacak gibi...
tüm cildim bembeyaz iyi hoş, çenem benekli kalıyor her seferinde, estetik değil cidden...
artık o izlerin çaresini araştırıyorum, benzer vakadan geçmiş arkadaşlar çözümlerini paylaşabilirse sevinirim

Bu kremi kardeşim kullanmıştı bir dönem ve gerçekten işe yaradı bir süre sonra sivilecelerinden iz kalmadı

arkadaşlar bende bugün aldm bu ilacı sıcak ortamda karıştırmak gerekiyormuş sanırım o yüzden tam krem gibi olmadı pütürlü kaldı ama yinede kullanabilirim değil mi? aslında okuduğum yorumlardan sonra kararsız kaldım bıraktıktan sonra tekrar çıkıyor hatta leke bırakıyor diyenler var :KK43: ama yine de deniyeceğim sanırım..
ilacı kullanmadan önce sebamed sabunla yıkasam yüzümü olur mu? imex sabunum var ama doktor her gün onla yıkama yağlandıkça yıka dedi. bir de hangi nemlendiriciyi kullanmalıyım sizce bir öneride bulunursanız çok sevineceğim.

arkadaşlar bende bugün aldm bu ilacı sıcak ortamda karıştırmak gerekiyormuş sanırım o yüzden tam krem gibi olmadı pütürlü kaldı ama yinede kullanabilirim değil mi? aslında okuduğum yorumlardan sonra kararsız kaldım bıraktıktan sonra tekrar çıkıyor hatta leke bırakıyor diyenler var :KK43: ama yine de deniyeceğim sanırım..
ilacı kullanmadan önce sebamed sabunla yıkasam yüzümü olur mu? imex sabunum var ama doktor her gün onla yıkama yağlandıkça yıka dedi. bir de hangi nemlendiriciyi kullanmalıyım sizce bir öneride bulunursanız çok sevineceğim.

Canım bende ilk yaptığımda biraz pütürlü bir yapısı olmuştu, 2. yaptığımda da gene biraz pütürlü oldu tam krem gibi olmuyor sanırım... Alkol şişesini sıcak suyun altında tutarak yaptım bir süre...

Bıraktıktan sonra çıkarmı bilmiyorum ben hala hafif hafif devam ediyorum ufak tefek bişey çıkarsa... Leke bırakacağını sanmıyorum bende öyle bir durum olmadı...

Aşırı kurutan sabunlarla yıkamanı önermem, yüzün çok kurur... Nemlendirici olarak da La Roche-Posay Hydreane önerebilirim, yağsız bir yapısı var ve güzel nemlendiriyor, içeriğinde paraben fln da yok ben memnunum... Veya bephanten krem sürebilirsin...

Son düzenleme:
X