Sivilceli Ciltler Sivilceler için Benzamycin krem

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
mrb kızlar sıvılce ıcın bı krem duydum..benzamycin aranızda kulllanan veya kullanmıs olan varsa bana bılgı verırmısınız sımdıden tşkler:eek:

merhaba
benzamycin uzman tavsiyesiyle 1 haftadır kullanıyorum.1 hafta kullanmama rağmen aknelerimde iyileşme olduğunu gördüm.menunum şimdilik bakalım ilerleyen zamanlarda belli olacak ne kadar işe yaradığı.cildi çok kurutuyo yağsız nemlendirici kullanman gerekebilir.

arkadaşlar bu ilacı akşam sivilcelerin üzerine sürüp sabaha kadar yıkamıyormuyuz? Yoksa sivilcenin üzerine sürüp biraz bekletip yıkıyormuyuz?? Bana doktor birşey söylemedi :KK43: kullanan arkdşlar yardımcı olurmusunuz lüftenn :KK43:

uzman tavsiyesiyle kullanıyorum bana gece yatarken sür sabah kaltığında ımex sabunla yıka dedi.bir haftadır bu yöntemi uyguluyorum menunum yalnız ikisini bir arada kullanman cildini çok kurutacaktır yağsız bi nemlendirici kullanman gerekebilir

Selamlar,

Ben benzamycin'i bundan yaklaşık 5 sene önce birkaç kere olmak üzere denedim ve her seferinde ciddi bir hayal kırıklığıyla bıraktım.

Ta ki bir arkadaşımın cildinin 1-2 ay içinde çok kötü bir halden harika bir noktaya gelişini gözümle görene kadar.
Ne kullandığını bilmiyordum.
Sordum ve bana benzamycin kullandığını söyledi.
Ben de ona diğer pek çok ilaç gibi defalarca denediğim yöntemlerden biri olduğunu ama bende işe yaramadığını söyledim..

Senelerdir uğraşıyordum Şu ana kadar tek işe yarayan yöntem doğum kontrol hapı olmuştu o da kullanılan dönem bitince yine eskisine döndü zaten.

Arkadaşım bana benzamycini sabırla kullanmam gerektiğini söyledi. Öyle 1 kutu kullanınca tamam işe yaramıyor denmez dedi. Ben de dedim ki kızım çiçeksel bu sefer sabret.

benzamycini her akşam kullandım. Hala da kullanıyorum akşamları. Sabah kalkar kalkmaz yıkıyorum başka da bişey sürmüyorum suratıma. Sadece yüzümü yıkadığım sabun; neutragine (doğru mu yazdım bilmiyorum ama anladınız sanırım). Bunun dışında da çıkan tek tük sivilceler için cleocin - t kullandım o da çok düzenli değil ve sadece sivilce üstüne sürmek suretiyle. Şimdi onu da kullanmıyorum..

Neyse sadede geleyim kızlar;

Şu anda 4 ya da 5. kutuyu bitiriyorum. ve cildim 2. kutudan sonra düzeldi. Benimkisi sadece önlem.

ılk başlarda kullanırken sivilce çıkarttı benzamycin. Çok korktum ama inat ettim kullanıcam diye. Meğer o ilacın iyileştirme şekliymiş. ılk ay az da olsa sivilceler çıkıyor ama 2. kutuyla beraber onlar da çıkmamaya başlıyor.

Adet dönemlerimde hala tek tük bişeyler çıkıyor ama inanın takmıyorum artık. Çünkü benzamycin var . cidden mucizevi bir ilaç. Tabi doğru sabunla giderseniz.Ben sabunumdan da memnunum.

Bu arada benzamycini sadece sivilcenin üstüne sürmedim. Tüm yanak bölgeme sürdüm. Onu da söylemekte fayda var.

Yani demem o ki bu ilaç cidden süper bi ilaç :) ama sabırlı olmanız lazım. Bana bile iyi geldiyse :)

1). sorum= BEN AVON ÜRÜNÜ OLAN CLEARSKİN SETİNİ KULLANIYORUM YÜZÜMDEKİ SİVİLCELER ÇOĞALDI BENDE BIRAKTIM AMA ANNEM DEVAM ETMEMİ ÖNERİYOR TÜM SİVİLCELERİNİ ÇIKARACAK TEMİZLENECEK DİYOR BUGÜN DOKTORA GİTTİM ODA BENZAMYCIN DİYE BİR İLAÇ VERDİ SİZCE CLEARSKİNE DEVAM ETMELİMİYİM YÜZÜMDEKİ SİVİLCELERDEN SIKILDIM LÜTFEN YARDIM EDİN SAYGILAR ŞİMDİDEN TŞKKÜRLER:KK43:
2).sorum= BENZAMYCIN i kullanmaya başladım bugün yüzüm kalıp gibi işe gidenler nasıl kullanıyor kuruyup dökülmeye ne zaman başlar lütfen yardımcı olursanız sevinirim:sinifsinif:

1). sorum= BEN AVON ÜRÜNÜ OLAN CLEARSKİN SETİNİ KULLANIYORUM YÜZÜMDEKİ SİVİLCELER ÇOĞALDI BENDE BIRAKTIM AMA ANNEM DEVAM ETMEMİ ÖNERİYOR TÜM SİVİLCELERİNİ ÇIKARACAK TEMİZLENECEK DİYOR BUGÜN DOKTORA GİTTİM ODA BENZAMYCIN DİYE BİR İLAÇ VERDİ SİZCE CLEARSKİNE DEVAM ETMELİMİYİM YÜZÜMDEKİ SİVİLCELERDEN SIKILDIM LÜTFEN YARDIM EDİN SAYGILAR ŞİMDİDEN TŞKKÜRLER:KK43:
2).sorum= BENZAMYCIN i kullanmaya başladım bugün yüzüm kalıp gibi işe gidenler nasıl kullanıyor kuruyup dökülmeye ne zaman başlar lütfen yardımcı olursanız sevinirim:sinifsinif:

Bence kozmetik ürünü kullanma .. Kozmetik ürünleri ne kadar su bazlı, yağsız vs vs dese de mutlaka yağlandırıyorlar.
Benzamycine gellince; bi kere kesinlikle o ilacı akşamları kullanmalısın. Benzamycin güneş görmemeli.

Kurumaya gelince; bende başlarda ilk 2 ay kuruma oldu ama öyle abartılacak boyutta birşey değildi dolayısıyla ben problem etmedim. Ama ben sabun olarak neutragene kullanıyordum. O dengeliyordu. Zaten 3. aydan sonra o kurumalar da geciyor sadece cildinin yag oranini dengeleyip sivilce cikma oranini azaltiyor hatta bitiriyor :)

Ama bence kesinlikle avonun urununu birakmalisin. Benzamycin yeter de artar bile :)

çiçeksel cevap verdiğin için tşkkür ederim benzamın işe yarayacak gibi görünüyor acaba bu ilaç sivilce lekelerineakannehiryerimsenibende iyi gelir mi ?

meraba arkadaşlar ben eritretin kullandım bi hafta cildim inanıllmaz kızardı soyuyo hatta işede yarıo. fakat hap kullanmak istedğim için başka dr gittim oda bana tetra+benzamyci+azelderm yazdı aranızda bunalrı kullanan varmı? ilk zamanlar artırabilirmiş çünkü tedavi süreci 3 aymış. bu ilaçlarla ilgili bilgisi olan yazarmı şimdiden teşekğr ederimm

birde bişey daha sormak istiyorum bu kremleri sadece gerekli bölgelerimi sürmeliyim yoksa bütün cildimemi??

arkaşlar meraba ben eritretin kullandım cildi soyuyo 1 hafta kullandım hap kullanmak ıstdıgım ıcın bıraktım sımdı baska dr gıttım o bana tetra+benzamycin+azelderm verdi daha başlamadım kullanmaya kullanna varsa öncelikle onu sormak istiorum birde bu kremleri bütün cildimemi yoksa sadece sivilceli bölgelerimi sürmelıyım teşekkür ederim şimidien herkese

ya bende bgn kullandm ilk defa fakat sürer sürmez yanma oldu korktum we hemen yıkadım sizce bir sorun olurmu? kullanmaya dewam etsem?

evet yanma oluo benım kaşınma filanda oluo normal olduğunu biliorum alzerdemde sabah kullanıorum oda cok acıtıo ama bı sure sonra geçio yanması geçmesşn eişaret deilmiki ?

Etkili bir ilaç ama ben de alışkanlık yaptığını dıymuştum bu yüzden sık sık değil de arada sırada kullanıyorum..

arkadaşlar merhaba;
öncelikle sivilce konusunda yanlız olmadıgım için mutlu oldum.yüzümdeki kist şeklindeki sivilceler yüzünden çok sıkıntılar yaşadım.üstelik çok uzun süredir yaşıyorum
ağustos ayında başladığım tedavime yaklaşık 3 aydır devam ediyorum
doktorum her ay kontrole gitmemi söylemişti ilk gittiğimde
her gidişimde farklı ilaçlar verdi.bunlardan biride benzamycin
ilk kullandığım günlerde geçmesini beklerken sivilcelerim iki katına çıktı,ilacı gidip doktorun kafasına fırlatmak istedim ama sabredince ve araştırınca kurumaya başladıklarını gördüm
Şuana kadar kullandğım ilaçların içindeki en iyisi diyebilirim.
tek umudum tedavi bittiğinde kabusun tekrarlamaması.
verdiğiniz moral ve bilgiler için çok teşekkür ederim.

kullandım yan etkı yaptı cıldım okadar hassas ki artık bıktım ..yüzde 2 lik yan etkısı varms o da benı buldu..doktorda sasrdı..solaryumdan cıkmıs gbı oldum kızardım yandım..uff :KK43:

arkadaşlar geçen yaz aldığım (karışımı yapmıştım) fakat kullanmadığım bir kutu benzamycin kremim var şuan elimde
son kullanma tarihi 2010 mart.
buzdolabında saklıyordum
sizce bozulmuş mudur(kokusu fln normal)
ne dersiniz ? :uhm:

arkadaşlar benzamycini 1 aydır kullanıyorum.Ve yüzümdeki sivilceler daha da arttı aslında bir dönem azalmıştı ama yine çıkmaya devam etti eskisinden daha iri kızarık ve uzun süre yüzümde kalıor.Sivilceler çoğalınca aarda sürmeyi bırakıyorum acaba düzenli kullanmadığımdanmı oluyor?Birde buzdolabında saklanması gerekior ben bir sabahtan akşama kadar çantamda unuttum.2 kerede banyoda unuttum ondan dolayı zararı olurmu?

2 gündür tetradox hap ile benzamycin'i kullanıyorum
1tane hafif şiş olan sivilcem yok oldu
zaten başka sivilcem yok,diğerleri hep kırmızı benek benek izler
cilt soyucu bi şey vermedi doktorum
hatta pek ilgilenmedi desem yeridir
umarım lekeleri de yok ediyordur bu krem

ayrıca nemlendirici krem bile vermedi doktor,dermokil'in kremi var bende
problemli ciltler için...
onu sürüyorum

Son düzenleme:

onu sürüyorum
[/QUOTE
arkadaşım ben de aynen senin gibi 2 kutu tetradox kullandım benzamycinle beraber 12 mart da başladım hala kullanıorm..tamamen geçmiş değil ama düzelme var..artık napcamı şaşırdım 27 yaşındayım bıktım artık düzgün bi cilt istiyorm..işim gereği dr larla konuşma fırsatım oluyor..hepsi benzamisine iyi ilaç diyor..ben pek sevmiorm ama dr devam et dedi kullanıorm bakalım..iyileşme olmazsa kışa doğru roaccutane başlayalım dedi :KK43: düşük dozunu..

onu sürüyorum
arkadaşım ben de aynen senin gibi 2 kutu tetradox kullandım benzamycinle beraber 12 mart da başladım hala kullanıorm..tamamen geçmiş değil ama düzelme var..artık napcamı şaşırdım 27 yaşındayım bıktım artık düzgün bi cilt istiyorm..işim gereği dr larla konuşma fırsatım oluyor..hepsi benzamisine iyi ilaç diyor..ben pek sevmiorm ama dr devam et dedi kullanıorm bakalım..iyileşme olmazsa kışa doğru roaccutane başlayalım dedi :KK43: düşük dozunu..

of inş kurtuluruz kuşum yaa
ben de 24'üm =(

X