Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bugün 13. günüm ve dudağımda kuruluk dışında pek bi yan etkisi görmedim,daha erken ondan da olabilir,alnımda küçük küçük bir çok sivilce vardı cildim kuruyup soyulunca hiç biri kalmadı pürüzsüz hale geldi resmen onu da bugün fark ettim,zırt pırt krem sürmek biraz sıksa da katlanacağız :nazar:

wazgeçmem an meselesi şu ilaçtan :KK1: sivilce yumağı haline dönücem önümüzdeki haftalarda demek ki kaydirigubbakcemile3

sakın vazgeçme canım benim tedavim bitti yaklaşık 2 ay kadar önce ve şuan çok mutluyum maşalah hiç sivilcem yok hatta yüzümde açık gözeneklerden başka hiçbişi yok herkes diyor naptın yüzüne pudra var mı yüzünde falan diye bi allık sürüp çıkıyorum o derece yani tedavin bitince anlıcaksın ne demek istediğimi:teselli::1hug::nazar:

kizlar ben 10 mglik kullandim 4 ay ve sadece beni zorlayan dudaklarimi cok kurutmasi olmustu ... onun disinda bi problem yasamadim.. ama duydugum kadariyle saclari kurutuyormus bu dogrumu? cünkü saclarimin uzamasini istiyorum ben, zaten kuru saclarim var ilaci kullanmaya baslayinca dahada cok kurursa sac uzamaz diye düsünyorum..cokmu kuruyor gercekten ?

Doktorum bana bu ilaci dusunmemi, istersem kullanabilecegimi soyledi. Kuruluk filan neyse de psikolojik etkilerinden korkuyorum. Ben zaten asiri stresli bir insanim. Yogunluktan bazen saclarimi yolasim geliyor. Bir de bu ilac beni depresif yaparsa hepten deliririm herhalde. Boyle birsey olmayacagini bilsem hemen baslarim bu ilaca. Hala dusunuyorum. Sizler psikolojik olarak etkilendiniz mi bu ilactan? oyleyse cvp yazarsaniz sevinirim.

Simdi eski sayfalardan okudum da. saclari da mi dokuyor bu ilac?! ohaoldumsmile
Hay Allahim kullansam mi kullanmasam mi cok kararsizim. Okuduklarimdan sonra gozum korktu.sositososito

bemmbeyaz

aslında tedaviyi yarım bırakmak istemiyorum zaten.Burdaki mutlu sonları gördükçe hewesim daha da artıyor.Hatta keşke daha önce başlasaymışım da yüzümde ufak çukurluklar oluşmasaymış :çok üzgünüm:

arkadaşlar bu aralar moralim çok bozuk lütfen yardım edin... 2 aydır 20 mg roaccutane kullanıodum başka bi doktora 3. kutuyu yazdırmak için gittiiimde bana bunu sana kim yazdı kilon kaçki sana 20 mg vermiş hiç bi etkisi olmamış bana sorarsan daha beter olmuş yüzün ilacı hiç kullanma daha ii dedi beni azarladı resmen yaa bütün ümitlerim umutlarım bi anda pufff... ben ne yapabilirim ki bu yazıldı böle kullandım dedim napiim dedim çok az bu doz filan dedi ii o zaman arttırın dedim kadın 40 mg a çıkardı şuan 3. kutudaım 65. günüm ama yüzüm sivilce ve kızarık dolu sanki hiç geçmicek gibi yaaa üniversitedeim sheiseido pureness pudra aldım bi sakıncası olur mu sizce? insan içine çıkamıorum utancımdan millet yüzüne naptııın die soruo görür görmez... geçer mi geçmez mi iz kalır mı kırmızılıklar iz mi yoks bi evre mi lütfen yardım edin...mafoldumben

arkadaşlar bu aralar moralim çok bozuk lütfen yardım edin... 2 aydır 20 mg roaccutane kullanıodum başka bi doktora 3. kutuyu yazdırmak için gittiiimde bana bunu sana kim yazdı kilon kaçki sana 20 mg vermiş hiç bi etkisi olmamış bana sorarsan daha beter olmuş yüzün ilacı hiç kullanma daha ii dedi beni azarladı resmen yaa bütün ümitlerim umutlarım bi anda pufff... ben ne yapabilirim ki bu yazıldı böle kullandım dedim napiim dedim çok az bu doz filan dedi ii o zaman arttırın dedim kadın 40 mg a çıkardı şuan 3. kutudaım 65. günüm ama yüzüm sivilce ve kızarık dolu sanki hiç geçmicek gibi yaaa üniversitedeim sheiseido pureness pudra aldım bi sakıncası olur mu sizce? insan içine çıkamıorum utancımdan millet yüzüne naptııın die soruo görür görmez... geçer mi geçmez mi iz kalır mı kırmızılıklar iz mi yoks bi evre mi lütfen yardım edin...mafoldumben

ben 2-3 sene önce kullandigimda 50 kilo falandim ve en düsük dozunu kulladim yani 10 mg lik 4 ay boyunca yüzüm mükemmel olmustu bi sürede öyle kaldi ama yeniden cikiyor sonradan... oyüzden merak ettim se kac kilosun?

ben 2-3 sene önce kullandigimda 50 kilo falandim ve en düsük dozunu kulladim yani 10 mg lik 4 ay boyunca yüzüm mükemmel olmustu bi sürede öyle kaldi ama yeniden cikiyor sonradan... oyüzden merak ettim se kac kilosun?

56 kiloyum 20 mg sana olur mu die azarladı 40 a çıktı. kızarıklıklar geçer mi acaba bana sanki kalıcı lekeler gibi gelio derin derin... hiç bişide sölemedi ki doktormuydu baytarmıydı anlamadım ki yaa gelde canını sıkma..

56 kiloyum 20 mg sana olur mu die azarladı 40 a çıktı. kızarıklıklar geçer mi acaba bana sanki kalıcı lekeler gibi gelio derin derin... hiç bişide sölemedi ki doktormuydu baytarmıydı anlamadım ki yaa gelde canını sıkma..

sikma canini ya bence okadar azarlamasinada gerek yoktu.. belki o doktorda ilac tehlikeli oldugu icin az doz vermek istemistir. forumda bi arkadsinda anlattigi gibi nekadar az dozda kullanirsan okadar fazla sürüyor.. cok doz kullanirsanda daha az sürede amacina ulasiyorsun fark bu bence..oyüzden canini sikmaya degmez..40 la devam et ozaman.. cok agir gelirse düsürü 30 a.. ama 20 mglik olmasida bi sorun deil bence...sen normal kullnmaya devam et..

arkadaşlar 28. günümdeyim. 2 gündür vücudumda sırıtmda, göğsümün orda altında minik mink sivilceler çıkmaya başladı. normal mi? salı günü doktora gidicem. inşallah ters tepki değildir.

arkadaşlar 28. günümdeyim. 2 gündür vücudumda sırıtmda, göğsümün orda altında minik mink sivilceler çıkmaya başladı. normal mi? salı günü doktora gidicem. inşallah ters tepki değildir.

Canım benimde bugün 33. günüm.. 20. günümden sonra benimde sırtımda sivilcelerim artmıştı.. Yüzümde öyle bi artış olmadı her zamankı kadar sivilcelerim.. 3 gün önce kontrolüm vardı doktoruma sordum yüzümden çok vücudumda çıkması normal mi diye evet dedi.. Herkeste aynı etkiyi göstermezmiş bu ilaç kiminin yüzünde artarmış kiminin vücudununda.. Panikleme bence ama kontrole gittiğinde sende bir sor doktoruna için rahat etsin.. :1rolleyes:

Olabilir evet herkesin bünyesi farklı tepk,ler verebilir. Elimin üstündede kırmızı minik sivilceye benzer bişeyler çıkmaya başladı iyice panik olmaya başladım.ama normaldir sanırım

sikma canini ya bence okadar azarlamasinada gerek yoktu.. belki o doktorda ilac tehlikeli oldugu icin az doz vermek istemistir. forumda bi arkadsinda anlattigi gibi nekadar az dozda kullanirsan okadar fazla sürüyor.. cok doz kullanirsanda daha az sürede amacina ulasiyorsun fark bu bence..oyüzden canini sikmaya degmez..40 la devam et ozaman.. cok agir gelirse düsürü 30 a.. ama 20 mglik olmasida bi sorun deil bence...sen normal kullnmaya devam et..

tşk ederim canımı sıkmamaya çalışıorum ama aynaya uzun bi süre bakmamam lazım sanırım :)

Kızlar benim 2. ayım bitti aknetrent kullanıyorum.İlk bir ay hiç dışarı çıkamadım çok şükür düzelmeye başladı cildim.Ben ilk başta korkmuştum imza atamadan eve geri dönmüştüm bu sitedeki bebek yüzlü olma sonucu veren yorumlarla cesaretimi topladım herşeyi göze aldım ve gittim imzamı attım.Şimdi ise tek sıkıntım 15-20 yıl sonrası..Suanki dudak kuruluğu,bel ağrısı,göz yaşarması,şişlikler hepsine razıyım da yorumlarda hep ay,1-2 yıldan bahsedilmiş bırakma tarihi olarak..acaba çook seneler sonra çıkar mı etkisi?? yada kısırlık ihtimali var denmiş.Bana bir kitapçık verildi ve o kitapçıkta kansere yol açma,kısırlık gibi ihtimaller verilmiyor...Öyle birşey olursa kendimi ömrüm boyunca sorumlu tutarım..Bir de herkesin bünyesi de farklıdır. Bin de Bir de olsa gelip beni bulmasın :çok üzgünüm:

çevresinde duyan falan varmı bıraktıktan sonra şöle şöle yan etkileri devam etti yada şuna yol açtı diyen korktum gerçekten kısırlık falan

çevresinde duyan falan varmı bıraktıktan sonra şöle şöle yan etkileri devam etti yada şuna yol açtı diyen korktum gerçekten kısırlık falan

yok canım ne kısırlığı..olmasa benim çocuğum olmazdı..
10 yıl önce kullandım, yan etkisi falan devam etmedi..kişiden kişiye değişir mi bilmem..

yok canım ne kısırlığı..olmasa benim çocuğum olmazdı..
10 yıl önce kullandım, yan etkisi falan devam etmedi..kişiden kişiye değişir mi bilmem..

Siz roaccutane mı kullandınız yoksa aynı etkide farklı bir ilaç mı? Ben de kullanmayı düşünüyorum ama çok da korkuyorum.Gerçekten byle kısırlık,kanser riski filan var mı yaaa?

tecrübeli arkadaşalr bu konuyu daha iyi bilir ama kısırlık yapabilicek bi ilaç değil bu çünkü hormonal bi ilaç değill.ben doktoruma adet dönemlerimde bu ilacı içmem bi problem yaratır mı diye sorduğumda onunla hiç bi ilgisi olmadığını,hormonal bi ilaç olmadığından hiç bi yan etkisi olmayacağını söyledi.Bu arada benim de ilaçta 5. günüm dudaklarımın yanları acıo burnum soyuluo :kedi: sonuca ulaşıcağımı düşündüğümden hiiç problem etmiyorumkaydirigubbakcemile2

Kızlar benim cildimde sivilce sorunu fln hiç yok ama cildim biraz yağlı(çok değil) .Cildimi kurutmak için bu ilaçı kullanmak istiyorum aranızda benim olupta bu ilaçı kullanan var mı ?

X