Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
aynurcum dr banada ilacı 3 gün içip 4 gün içmemem gerektiğini söledi. Tekrar 4. günün sonunda tekrar 3 gün içmemi istedi.Aslına bakarsan azitro herhalde daha önce kullandığım antibiyoktiklerden daha etkilidir.Ne bilim ya bu arada sen bu arada sen azitrodan sonramı başladın roaccutane kafam cok karışık daha azitroya bile başlamadım.

kızlar peki ilacı kullanıp kilo alanınız var mı? ben yediğim için mi alıyorum yoksa bu ilaç beni şişiriyomuuu??

selam cnm ben 6 ay kullandım bu ilacı.çok ciddi sivilce problemim yoktu ama artık çok sıkılmıştım.neyse daha yeni bitti ilacın süresi.şu an yüzüm de sivilce yok allaha şükür.kullanırken kilo problemim hiç olmadı hatta tam tersine 2-3 kilo kaybım olmuştu,o da dudaklarımda ki acıdan dolayı yemek yiyemiodum ondan.ama ilaç 3-4 ay sonra etkisini azaltıo yani vücut alışıo artık oyüsden fazla kuruluk olmuo.yüzümü gören herkes çok şaşırıo.çünkü tertemiz:) siyah nokta denen bişi yok,ama alnımda bi kaç tane sivilce izi var,makyajla kapanıo ama doktor onların zamanla geçeceğini söledi.ben yinede lekelere iyi gelen bi ilaç kullanmak istiyorum. eğer çok ciddi sivilce probleminiz varsa bu ilacı tavsiye ederim yada artık sivilcelerimden kurtulmak istiyorum diyen ama çok da sabırlı olabilceklere tavsiye ederim.ben ilk iki ay doğru düzgün dışarı çıkamamıştım çnkü.berbattı hatırlamak bile istemiyorum aslında,ama sonuç güsel sırnaşık şey

cnm tşk ederim cevapladığın için...ben de pazartesi günü tahlil yaptırıcam inşallah ilacı kesmemi gerektiren bişey çıkmaz.senin de inş ii geçer cnm.benim de aknelerimde kuruma var ama nemlendirici falan sürmedim ben hiç duru suyla yıkıyorum sadece ama düzelme var tabi eski haline nazaran gelişmeleri yazarsan sevinirim ben de senin gibi ayları atlatsam bi ah ah:)zaten az mg.la başlamak daha ii diye duymuştum inş.öyledir kib.cnm byyy

mrb cnm
4.aya girdim ...değerler birazcık artmış ama 40 mg devam ediyorum,3 aydır doğum kontrol hapı kulyordum bu ay bırakacağım.Kısmetse 2 -3 ay sonra tamamlanacak dedi dr....bence su bazlı bir nemlendirici (la roche effeclar ) ve güneş koruyucu kullansan iyi olur ,.Moralini yüksek tutmaya çalış arkadaşım,ben hbr vermeye devam edicem....
bye bye cnm

aynurcum dr banada ilacı 3 gün içip 4 gün içmemem gerektiğini söledi. Tekrar 4. günün sonunda tekrar 3 gün içmemi istedi.Aslına bakarsan azitro herhalde daha önce kullandığım antibiyoktiklerden daha etkilidir.Ne bilim ya bu arada sen bu arada sen azitrodan sonramı başladın roaccutane kafam cok karışık daha azitroya bile başlamadım.

canımm kafana takacak bişey yok yaa üzülme bukadar sıkma canını hereşy olacağına varıyor anlıyorum seni roaccutane biraz germiş seni ama yapacak bişey yok sakinleşmeye çalış... yoksa kendine yapıyorsunn rahat olll herşeyin iyi olacağını düşün ve rahatlamaya çalış lütfenn ben azitrodan önce roaccutene ı kullanıyordum iremcim hani roaccutane başladıktan sonra sivilcelerim iyice patlak verdi yaaa galiba onu birazda yatıştırmak için antibiyotiğe gerek duydu diye düşünüyodum ama gereçekten abartmıyorum acayip irilerdi yaa şimdi sivilcelerim çok nadir çıkmaya başladı ama kızarıklarım ve izlerim hala var bu ay 4 . ayımmm sabrediyorum güzel şeyler düşünüp mutlu olmaya çalışıyorum tavsiye ederim :)) görüşmek üzere :teselli:

Biri bana yardım etsin lütfen ikinci ay bitti ama yüsüm berbat durumda üstelik ilaca başlamadan önce tektük sivilcem vardı daa çok siyah noktalar için başladım bu ilaca şimdi büyük sivilceler ve kırmısılıklar var suratımda çıldırmak üsereyim hatamı yaptım başlamakla aynaya bakamıorum deliricem yardım edin :KK43:

mrb cnm

aynı şeyleri yaşadım ben de seni çok iyi anlıyorum,bu ilacın yan etkisi,kimi zaman ilk ay ,kimim zaman daha sonra artış yapıyor....kısa sürede geçecek ...bu günlerde biraz sabır lütfen ve soru soran ,meraklı ,moral bozucu kişilerden uzak dur,gerçekten zahmetli bir ilaç ama inanıyorum sonuç hepimiz için güzel olacak :)

selam kizlar tekrar, bisey merak ediyorum benim yuzum tahris olmus gibi ve felaket kasiniyo bu normal mi merak ediyorum 4. ayin ortalarindayim hee buarada yuzume bepanthene merhem suruyorum ara sira cok kuruyan ve kasinan yerlere tuyleri besledigi dogrumu bole bisey duymustum?

Merhaba
bu ilacı ben 8-9 sene önce kadar kullandım başka yöntem ve doktorlar yığınla para harcayarak banada 6 aylık tedavi dediler ama ilk kutu bittiğinde sorunumda bitmişti üstelik doktorum daha sonra cilt soyma işlemi yapacağız demişti bunu da yapmadım şimdi ise tek bir sivilce problemim yok regl dönemi içinde belki 1-2 tane çıkıyor yan etkileri konusunda ise benide çok korkuttular ama hiçbirşey yaşamadım birde bildiğim bu ilaç sırasında özellikle ilaç yoluyla A vitamini almaman bunca uğraştan sonra bu ilacada veren doktorada hala dua ediyorum.

mrb cnm
4.aya girdim ...değerler birazcık artmış ama 40 mg devam ediyorum,3 aydır doğum kontrol hapı kulyordum bu ay bırakacağım.Kısmetse 2 -3 ay sonra tamamlanacak dedi dr....bence su bazlı bir nemlendirici (la roche effeclar ) ve güneş koruyucu kullansan iyi olur ,.Moralini yüksek tutmaya çalış arkadaşım,ben hbr vermeye devam edicem....
bye bye cnm

tşk ederim canım çok ii geldi msjın 2 gündür kocaman 2 tane sivilce çıktı suratımda aynaya bakmak bile istemiyorum:KK43:ama ilaç etkisini gösterdi en azından ona sevinirorum:)tşk ederim güzel dileklerin için byyy...

selam kizlar tekrar, bisey merak ediyorum benim yuzum tahris olmus gibi ve felaket kasiniyo bu normal mi merak ediyorum 4. ayin ortalarindayim hee buarada yuzume bepanthene merhem suruyorum ara sira cok kuruyan ve kasinan yerlere tuyleri besledigi dogrumu bole bisey duymustum?

ben bepanthol losyon kuru ciltler icin olanını suruyorum yuzume,bazen bazı yerlerim daha kuru oluyor o zaman bepanthol yeterli gelmiyor ben de bepantene suruyorum.tuylenme falan yok.kasıntı da cildin kurulugundan ve karacigerden kaynaklanıyor.benim yuzuun yanında bazen vucudum da kasınıyor

slm iremcimm bende bi roaccutane kullanıcısı olarak sana yardımcı olmaya çalışacam doktorum bana 2. ayından sonra 3 tabletlik azitro yazmıştı hafta başından başlayarak 3 gün boyunca içmemi sitedi bu tedavi 3 haftalık sürdü ( bu arada hapın içinde 3 adet ileç var yalnz ) daha sonra bıraktım ve şimdide kuullanmıyorum anladım ki sicilcelerimin tam patlak verdiği dönemdi biraz kurutucu olması içindi sanırım neyseki uzun lafın kısasııı yanii herhangi bir yan etkisi yokkk anlayacan gönül rahatlığı ile kullanabilirisin

drum bana roaccutane vermeden once 2 hafta bu ilactan kullandırdı ama ben de daha cok sivilce cıkınca roaccutane verdi

:1hug:bu ay beşıncı aya gırdım doktora gıttım kan yağ oranı yukselmış ve yağlı yememeye çalışmamı soyledı ve kemıkle ılgılı sorunlarımı sordum bu ılaçla olmadığını soyledı bızım yan etkılerımız dudaklardakı gıbı geccıcıdır dedı bende yuzdense bırakıcamı soyledım bana kızdı sonra bukadar gelmışsın sonlandır dedı ve 5sıncı aydayım ılacı 6ay bır hafta kullanmalısın dedı tekrarlarmı dedım nadır dır bu durum dedı bu ayla bırlıkta ıkı ayım var ılacın bıtmesıne hesabıma gote matta 10nuna doru bıtıyo ışaç bıdada tekrarlamaz işallah bu arada kasımda evlenoıcek arkadaşada mutluluklar dılerım işallah gecer hanı dıyolarya evlenınce gecer belkı nıkıahta kermet vardırbenımde arkadaşım hazıranda evlenıyo çok sıvılcesı var ama takmıyo oda başlamıştı bu ılaca 15gunde bıraktı neyse herkesın fıkrı başka bence kımse takmasın işte oozaman daha cabuk gecer emin olun ve kımseye başka dert vermesınnnn

nasıl bu kasık ağrısı bu benımde var ve bacaklarıma doğru ağrım var ya anlatsana kaç ayın kaldıya çok sıtemkarım ben beş ay oluyo yenı gırdım beş aya çok şıkayetlerım vardı doktoruna danıştınmı bu sorununu cvp yazarmısın lutfen

anca tanıdığın ezzenelerde ama tavsıye etmme ama ondan ama başka turlu satılmaz yasak

bende hiç olmadı ben gunde 40 mılığalıyorum doktoruna danıştınmı alışınca gecer ve onu sakın aç karna kullanma sebebı oda oluyo cunku bıde oyle dene sen tmm cnm

cnm benım ben 4ayım bıttı beşıncı ayımdayım ılk ıkı ay çoğalmaya başlar ucuncu aydan ıtıbaren bıter ustelık ben40 mg alıyodum gunde senınkı daha çokmuş daha cabuk gecer yanlız şu varkı bu halde sıtres yaparsan gecmez dahada çoğalır kendını rahart bırak msla ben hıç kafaya takmadım çunku hayatta oyle yuzler oyle ayakta duramayanlar varkı bır gun anlarsınkı başka bır yerın acısaydı dersınkı keşke sıvıklcelı olsamda sağlıklı olsam bak ben belımden sorunum var pılatın var omur boyu onlarlayaşayacağım hala bışıyler ıçın savaşıyorum kı yuzumu takmaya zamanım bıle kalmıyo ama taksan ne olucak sence bu sıvılce nedenıne sıtres sınır sıkıntılar bence en guzel ılaç gayetrahat olman umarım anlatıklarımişe yarra cvp yazarsan sevınırım

sana katılıyorum cnm beterın beterı bvardır bence boykle yaptığın vakıt kazanırsın hep pozıtıff duşun herkeze tavsıyemde budurrrrrrrrrrrrr

X