Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar, benim yüzümde çok küçük beyaz sivilceler oluyo. ama ben tamamen kurtulmak istiyorum bnlardan. Sizce roaccutane kullanmalımıyım ??

arkadaşlar, benim yüzümde çok küçük beyaz sivilceler oluyo. ama ben tamamen kurtulmak istiyorum bnlardan. Sizce roaccutane kullanmalımıyım ??

yağ bezeleride olabilir doğru ama hemen raccutan lık olcanı düşünme dr a git antibiyotiklede iyileşebilir belki
ben 3 aydır tedevi oluyorum dr hala roaccutane vermedı mesela düzenliantib kullanınca roaccutane sız iyi olursun metabolizman alt üst olmasn bence dr agit tedavin öyle uygun sa olur ama ilk seçenek bu ilaç olmamalı sonuncu olmalı bunu herkes söylüyor

merhaba arkadasalr;
ben onceden sivilcem yoktu 4 aydır bu problemi yasiyorum sonra sivilcelerim için doktor alkollü bi su verdi sivilceler gitti ama cok kçtü kırmızı iz bırakti doktora tekrar gittim zoretanin diye bi ilac verdi hem sabah hemde aksam içiyorum sizin kullandıgınız ilacla eş degerdeymiş 1 hafta oldu kullanalı 1 sayfa yan etkisi var ama bende dudaklarda herhangi bi problem yaratmadi ilaclar yani bole içmelik ilaclar izleri gecirirmi kiii benneyaptımkibenneyaptımki arkadaslar yardımlarınızı bekliyorumsenağlama

merhaba arkadasalr;
ben onceden sivilcem yoktu 4 aydır bu problemi yasiyorum sonra sivilcelerim için doktor alkollü bi su verdi sivilceler gitti ama cok kçtü kırmızı iz bırakti doktora tekrar gittim zoretanin diye bi ilac verdi hem sabah hemde aksam içiyorum sizin kullandıgınız ilacla eş degerdeymiş 1 hafta oldu kullanalı 1 sayfa yan etkisi var ama bende dudaklarda herhangi bi problem yaratmadi ilaclar yani bole içmelik ilaclar izleri gecirirmi kiii benneyaptımkibenneyaptımki arkadaslar yardımlarınızı bekliyorumsenağlama

Belmacım bana kalırsa eğer suratındaki izler için zoratanin önermişse dr un bilemiorum.Ama burada yazılan yani rouccatane kullanan herkes tedavi bitiminden sonra suratlarında iz kaldığını ve bu izlerin uzun sürede gectiğini söyliolar yani anliyacağın 6-7 tedavi sürüyorsa şöyle toplamda 1 yılı buliomuş izlerin gecmesi tabi bazı inatcı izler olabiliomuş senağlama herneyse bende de sivilce vardı ama dr senin ki o kadar ciddi değil dedi bana bazı tropikal tedavi yöntemleri uygulattı suan zaten suratımda izler var ama onlarda yavaş yavaş gecio herhalde :sm_cool: daha sonra ilaçtan dolayı suratındaki sivilcelerin artacağını ve tekrar söndüklerinde iz olacağını düşün bence cnm.sivilcesiz günler diliorum...............

slm Fancy benm de yüzümde hep beyaz sivilceler oluşuyordu, yag bezeleridir diye hiç ilgilenmedim ama yüzümde çok kötü gözüküyordu, şimdi roac. kullanıyorum ve yüzümün hiçbir yerinde beyaz sivilce kalmadı yalnızca ilacı kullanmamın ilk iki ayı o beyaz sivilceler hep dışarı attı bu şekilde bitti şimdi ise sadece birkaç tane kaldı öyle... bence doktora git eger önerirse kullanmanı tavsiye derim:1hug:

1 buçuk aydır kullanıyorum.bende biraz agresiflik çiltte kuruluk dadaklarda kurulul çatlama falan yaptı 20 mg kullanıyorum.her ay düzenli doktora gidiyorum ve şu an şikayetim yok ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN. bence insanın kafasında bitiyo herşey kendinizi herşeye hazırlayıp ilaca başlarsanız daha başarılı olursunuz.

kızlar hepinise teşekkürleer. Yağ bezesi mi acaba die düşündüm şimdi bende ama yağ bezesi nası olur bilmiorm:uhm: ama diğer arkadaştada aynı durum varmış o kullanmış roaccutane. Bi de antibiyotikle geçse ii olurdu aslında:dance: Ben nası çıkcam bu işin içinden. Galiba en doğrusu doktora gitmem olucak.

Arkadaşlar merhaba,
Ben siteye yeni üye oldum. Yurtdışında burslu yüksek lisansımı yaptım, mühendisim. Yani bi bayan için gelinebilecek iyi bir yerdeyim daha 24 yaşında olmama rağmen ama sanırım kendime güven konusunda problem yaşıyorum. Anlamıyorum kendimi de... Sivilcelerle epeydir mücadele ediyorum. Yani çok dehşet değiller o dönemler de geçti ama arada bir atak yapıp beni çıldırtıyorlar. İzleri duruyor yanak bölgesinde özellikle ve delikler kaldı biraz... Bu tedaviye başlayıp başlamamak konusunda çok tereddüt ettim ama en sonunda etrafımdan da sonuçlarını görünce ve duyunca günde 20 mg (sabah ve akşam 10 ar mg) olmak üzere Roaccutane tedavisine başladım. Daha doğrusu tam muadili olarak Zoretanin verdi doktor. Yüzümü çok yıkadığım için mi yoksa ilaçtan mı bilemiyorum dudak bölgelerim daha 5. günümde olmama rağmen kurudu. İşin kötüsü beni uzun zamandır görmeyen ve çok özlediğim bir insanla yakında görüşeceğiz. Ben yurtdışındayken de sürekli görüştük ama ben beni bu halimle gördüğünde ya beni beğenmezse, ya duyguları değişirse diye düşünüyorum... Çok aptalca değil mi? Saçmalık biliyorum ama işte güven konusunda problemlerim var çok ilginç... Bir bayanın yazdıklarını okumuştum siteye... Türkiye nin en büyük şirketlerinden birinde çalışmasına, ve yüzünde sivilceler olmasına rağmen kendine büyük bir özgüvenle saçını topuz yapıp hiçbir şey yokmuş gibi kendiyle barışık yaşadığını yazmış... Keşke kim olduğunu bilsem, çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Yazdıklarını okumak bile fikirlerimi değiştirdi. Sanırım önemli olan insanın kendine duyduğu sevgi ve saygı, siz zaten kendinizle barışık olunca ve sevince herkes ve herşey de bunun etrafında değişiyor... Ne düşünüyorsunuz?

herkese merhaba...bnde yaklaşık bir sene önce roaccutane tedavisi uyguladım 5 ay kullandım.
ondn önce çeşitli doktorlara gittim hep klasik ilaçları verdiler artık kulanmadığım şey kalmamıştı aslında öyle abartılcak bir sivilce yoktu yüzümde o yüzden bana pek yazmk istemediler roa. nese güç bela ikna ettim annem eczacı olduğu için onun gözetimnde başladm çok tehlikeli ama sivilceler psikolojimi bozuyodu resmn herneyse kullandım hiç bir sorunla karşılşmadım cildim bebek gibi oldu resmn kendime güvenim artı olumlu olursanz tedavi boyunca bi sorunla karşılaşıcağınızı sanmam kullanan bütün arkadşlarım şuan ciltlerinden çok memnun...
çnkü silvilce sorunu yaşamaynlar bilmez psikolojik olark öyle bir çökertiyorki helede dış görünüşüne fazla önem veren bayanları yani burdn söyliym psikolojik bi etkisi dokunmadı bana aksine sonunda olumlu olark etkiledi beni :)

artık sadece günlük temizliğimi yapıp dışarı çıkıyorum herhangi hiç bişey kullanmama gerk kalmıyr:)

arkadaşlar ben de burdaki yorumları okuyunca çok korktum ya.ben bugün bu ilaca basladım ve daha baslamadan psikolojik dediklerinizi yasadım bu anlattıklarınız ne kadar zaman içinde başlıyor.bu dudak kuruması çok fazla oluyor mu kimi gözlerin dışında hiçbir yerin görünmüyor demiş kendimi o halde düşünemiyorum çok mu sivilce çıkıyor

deniz merhaba a
yazını okumak bana cesaret verdi gerçekten teşekkür ederim ben kendş adıma . tedavimde 4.5 ayı geçtim , yüzümde bazı kırmızılıklar var. onun dışında yeni sivilce çıkmıyo gibi. bana tedavinle ilgili ay ay hangi değişimleri yaşadığını yazabilir misin ? istersen msn mi vereirim , bikaç şey sormak isterim sana, tabii senin için de uygun olursa. inşallah benim cildim de tekrar normale döner, hatta eskisinden daha güzel olur :)

Arkadaşlar merhaba,
Ben siteye yeni üye oldum. Yurtdışında burslu yüksek lisansımı yaptım, mühendisim. Yani bi bayan için gelinebilecek iyi bir yerdeyim daha 24 yaşında olmama rağmen ama sanırım kendime güven konusunda problem yaşıyorum. Anlamıyorum kendimi de... Sivilcelerle epeydir mücadele ediyorum. Yani çok dehşet değiller o dönemler de geçti ama arada bir atak yapıp beni çıldırtıyorlar. İzleri duruyor yanak bölgesinde özellikle ve delikler kaldı biraz... Bu tedaviye başlayıp başlamamak konusunda çok tereddüt ettim ama en sonunda etrafımdan da sonuçlarını görünce ve duyunca günde 20 mg (sabah ve akşam 10 ar mg) olmak üzere Roaccutane tedavisine başladım. Daha doğrusu tam muadili olarak Zoretanin verdi doktor. Yüzümü çok yıkadığım için mi yoksa ilaçtan mı bilemiyorum dudak bölgelerim daha 5. günümde olmama rağmen kurudu. İşin kötüsü beni uzun zamandır görmeyen ve çok özlediğim bir insanla yakında görüşeceğiz. Ben yurtdışındayken de sürekli görüştük ama ben beni bu halimle gördüğünde ya beni beğenmezse, ya duyguları değişirse diye düşünüyorum... Çok aptalca değil mi? Saçmalık biliyorum ama işte güven konusunda problemlerim var çok ilginç... Bir bayanın yazdıklarını okumuştum siteye... Türkiye nin en büyük şirketlerinden birinde çalışmasına, ve yüzünde sivilceler olmasına rağmen kendine büyük bir özgüvenle saçını topuz yapıp hiçbir şey yokmuş gibi kendiyle barışık yaşadığını yazmış... Keşke kim olduğunu bilsem, çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Yazdıklarını okumak bile fikirlerimi değiştirdi. Sanırım önemli olan insanın kendine duyduğu sevgi ve saygı, siz zaten kendinizle barışık olunca ve sevince herkes ve herşey de bunun etrafında değişiyor... Ne düşünüyorsunuz?

Hoşgeldin arkadaşım. ÖNcelikle şunu söylemek isterim ki, eğer yüzündeki sivilceler yüzünden seninle ilgili görüşü değişicekse, zaten o insanla hiç alakan olmasın daha iyi. Bu kadar yüzeysel bir insansa ztn, belki ilerde Allah korusun, gerçekten sorunların olucak kimi görsel kimi ruhsal bilemeyiz ama o zaman senin yanında olmak istemiycek mi.:uhm: O yüzden senden eskisi gibi hoşlanmazsa boşver gitsin onu. Onun dışında tabiki kafamıza takıyoruz böyle şeyleri bu da gayet normal bir durum. Ama her şeye rağmen kendine güvenmeyi dene. İnan ki cildin seni çirkin bir insan yapmıyo. Hemde bir süre sonra bebek gibi bi cildin olucak, bir kaç ay çekiceksin bunu. O yüzden sabırlı ol ve hayatta her şeye ve herkese rağmen gülmeyi dene. a.sHoşçakal canım..

tedavi sürecini ve sonrasını buraya yazıyım öyleyse ben :)

ilk önce sivilce basıyor resmn bu sakın moralinizi bozmasın önce çıkabilcek sivilceleri çıkartıyor daha sonra kurtmaya başlıyr en önemli özeliği bu içten kurtması zaten sivilceyi oluşturan yağ kuruluk oluyor hatta ciddi bir boyuta ağız ve çevresinde oluyor burun deliklerindede aynı derecede kuruma oluyor ağız ve burun çevresinde. ama sakın panik yapmayın bir ay içerisende geçiyor(norml kurluğun dışında dökülme gibi ağır bir kuruluk)
zaten tedavinin sonana doğru bu oluyor
(yanınzda nemlendirici bulunurn mutlaka)
iyi bir nemlendirci kulanırsanız en aza indirebilrsnz
cildindeki kızarıklarda güneşten kaynklanıyor ben bunu sorduğumda doktorun cvbı bu olmuştu.güneş kremi kullanmadım ben onun yerine güneştn kaçtım
tedavinin sonlarına doğru yani son 1 2 ay sivilcesiz bir dönem geçiyor buda iyi bir moral oluyor okadar şeyi boşa yaşamdığınzı anlıyorsunz :)
tedavi sonrasındada ağır yağlı beslenirseniz svilce çıkar tabi eskisi gibi değil tek tük.
bide adet dönemnde çıkan sivilceler oluyor tabi.
tedavi sonrasında tüm samimiyetimle söylüyorum cildinz tertemiz oluyor ama iş bitmiyor tabi yağlı bi cildimiz olduğu için sivilce çıkıyor bu yüzden günlük temizliğe önem verilmeli onun dışında şuan dediğim gibi cildim bebek cildi gibi arada ufk tefek çıkıyor ama oda çok nrml...t bölgesinde bir yağlılık tedavi sonrasında başlıyor ama oda çok norml...
sivilceli olduğum dönemde bazı arkadşlarımn ciltlerine hep özenmiştim şuan nerdeyse hepsinden iyi bir cilde sahibim tabi cildim bnm için bi takıntı oldu çok iyi bakıyorum ama roa. kullanan diğer arklarımdanda bi şikayet duymadım...

ama sakın moralinzi bozmayın herşeyin bi tedavisi var psikolojiyi bozuyormuş diyip girmemek lazm olaya baştn ipleri kopartmayın sivilceliyseniz ve tabiki bundn rahtsızsanz mutlaka kullanın üzüldüğünze hiç değmez inanın kendinize güvenip moralinizi iyi tutarsanız hiç bi psikolojik sorunla karşılşmasınz!

Belmacım bana kalırsa eğer suratındaki izler için zoratanin önermişse dr un bilemiorum.Ama burada yazılan yani rouccatane kullanan herkes tedavi bitiminden sonra suratlarında iz kaldığını ve bu izlerin uzun sürede gectiğini söyliolar yani anliyacağın 6-7 tedavi sürüyorsa şöyle toplamda 1 yılı buliomuş izlerin gecmesi tabi bazı inatcı izler olabiliomuş senağlama herneyse bende de sivilce vardı ama dr senin ki o kadar ciddi değil dedi bana bazı tropikal tedavi yöntemleri uygulattı suan zaten suratımda izler var ama onlarda yavaş yavaş gecio herhalde :sm_cool: daha sonra ilaçtan dolayı suratındaki sivilcelerin artacağını ve tekrar söndüklerinde iz olacağını düşün bence cnm.sivilcesiz günler diliorum...............

canım ya sence kullanmıyım mi zaten cok halsizim sürekli uyuyorum ne yapcam bilmiyorum:1no2:

Arkadaşlar merhaba,

CANIM HAP YAPIYO AYNI ETKİLER BENDE OLSU VE SEBAMEDİN DUDAK BAKIM STİĞİNİ KULLANIYORUM ÇOKK MEMNUNUM SÜREKLİ KULLANIYORUM AMA YANIMDAN HİÇ EKSİK ETMİYORUM.OTOBÜSTE ÇARŞIDA SÜREKLİ KULLANIYORUM İNSANLAR SURATIMA YUHAF TUHAF BAKIYO BUNA YAPARKEN AMA NE YAPAYIM YANİ DİĞER TÜRLÜ DE KÖTÜ GÖRÜNÜYO.ÜSTELİK CİLDİM İÇİN DE YAĞSIZ NEMLENDİRİCİ KREMİMİN İÇİNE DOGAL KAYISI ÇEKİRDİĞİ YAĞI KOYDUM BENİM İCADIM BU TABİKİ HEPSİNİ KOYMADIM FAKAT YARISINI KOYDUM DİYEBİLİRİM.CİLDİM PIRILPIRIL OLDU.İLK BAŞLARDA NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRMIŞTIM CİLDİMDEKİ PUL PUL GÖRÜNTİLER VE DUDAKLARIMDAKİ ÇATLAKLAR YÜZÜNDEN,FAKAT KENDİ KENDİME ÇARELER BULDUM VE BU YAPYIKLARIMI UYGULUYORUM HAPI HER AKŞAM 10 GİBİ İÇİP,SABAH UYANDIĞIMDA YÜZÜMÜ DOĞAL KAYISI SABUNUYLA YIKAYIP SONRA DA YÜZÜME AZ YAĞLI OLARAK ALDIĞIM NEMLENDİRİCİ KREMİMİN İÇİNE DOĞAL KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞINI KOYDUĞUM KREMİ SÜRÜP SEBAMED STİĞİMİ DE SÜRÜP EVDEN ÖYLE ÇIKIYORUM AMA EVDE OLDUĞUMDA DA BUNU YAPIYORUM EĞER İHTİYACIM OLURSA DA GÜN İÇİNDE YÜZÜMÜ YIKAYIP TEKRAR AYNI KREMİ SÜRÜYORUM.ÇOK DA MEMNUNUM.sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanaba.s.a.s.:dance::dance:

tedavi sürecini ve sonrasını buraya yazıyım öyleyse ben :)

ilk önce sivilce basıyor resmn bu sakın moralinizi bozmasın önce çıkabilcek sivilceleri çıkartıyor daha sonra kurtmaya başlıyr en önemli özeliği bu içten kurtması zaten sivilceyi oluşturan yağ kuruluk oluyor hatta ciddi bir boyuta ağız ve çevresinde oluyor burun deliklerindede aynı derecede kuruma oluyor ağız ve burun çevresinde. ama sakın panik yapmayın bir ay içerisende geçiyor(norml kurluğun dışında dökülme gibi ağır bir kuruluk)
zaten tedavinin sonana doğru bu oluyor
(yanınzda nemlendirici bulunurn mutlaka)
iyi bir nemlendirci kulanırsanız en aza indirebilrsnz
cildindeki kızarıklarda güneşten kaynklanıyor ben bunu sorduğumda doktorun cvbı bu olmuştu.güneş kremi kullanmadım ben onun yerine güneştn kaçtım
tedavinin sonlarına doğru yani son 1 2 ay sivilcesiz bir dönem geçiyor buda iyi bir moral oluyor okadar şeyi boşa yaşamdığınzı anlıyorsunz :)
tedavi sonrasındada ağır yağlı beslenirseniz svilce çıkar tabi eskisi gibi değil tek tük.
bide adet dönemnde çıkan sivilceler oluyor tabi.
tedavi sonrasında tüm samimiyetimle söylüyorum cildinz tertemiz oluyor ama iş bitmiyor tabi yağlı bi cildimiz olduğu için sivilce çıkıyor bu yüzden günlük temizliğe önem verilmeli onun dışında şuan dediğim gibi cildim bebek cildi gibi arada ufk tefek çıkıyor ama oda çok nrml...t bölgesinde bir yağlılık tedavi sonrasında başlıyor ama oda çok norml...
sivilceli olduğum dönemde bazı arkadşlarımn ciltlerine hep özenmiştim şuan nerdeyse hepsinden iyi bir cilde sahibim tabi cildim bnm için bi takıntı oldu çok iyi bakıyorum ama roa. kullanan diğer arklarımdanda bi şikayet duymadım...

ama sakın moralinzi bozmayın herşeyin bi tedavisi var psikolojiyi bozuyormuş diyip girmemek lazm olaya baştn ipleri kopartmayın sivilceliyseniz ve tabiki bundn rahtsızsanz mutlaka kullanın üzüldüğünze hiç değmez inanın kendinize güvenip moralinizi iyi tutarsanız hiç bi psikolojik sorunla karşılşmasınz!

selam canım verdiğin bilgiler için ben de tşk ederim
sana bi kaç sorum olucak cevaplarsan sevinirim.benim 1 ayım bitti fena halde sivilce bastı dediğin gibi regl dönemini etkiyomu bu ilaç sanki bu dönemde daha da arttı yüzümdekiler.1.ay 30mg kullandım şimdi 40 a başladım.sen nasıl kullandın miktar olarak ay ay bana yazarmısın bi de boyunu ve kilonu yazarmısın ben 51kilo 1.64 boyundayım nasıl sence bi değerlendirme yapar mısın?bi de sivilceleri sıkmamalımıyım bu konuda bilgi verirsen çok sevinirim tşk ler şimdiden byyyy

arkadaşlar bende roaccutane kullanmaya bi arkadaş tavsiyesi ile başladım önce günde20 mg aldım bu sitede yazdıklarınızı okuyuncada sabah akşam kullanmaya başladım sivilcelerim sivilce boyutunu aştı artık tek bi sivilce çıkan terde 4 tane sivilce birden çıkıyo ve kanıyo içi iltihaplı olduğu için ağrı da veriyo sırtımda ve göğsümde kollarımda çıkmaya başlamıştı artık tabiri caizse gına geldi herşeye rağmen bu ilacı kullanacağım dedim ve bugün 6. gündeyim dudaklarımın kurumasından başka bi etkisi yok gibi sorun dr gözetiminde olmadan eczaneden aldım kullanıyorum çünki ank ye çok kar yağdığı zamanlarda hastaneye gitmek gibi bi şansım pek yoktu bu yüzden direk eczaneden aldım kullanmaya başladım şimdi dr yede gitsem bir sürü kızacak ne yapsam acaba tereddütlüyüm kullansammı yoksa bıraksammı bırakmakta istemiyorum tecrübeli olanlar bana da yardımcı olabilirmisiniz

arkadaşlar bende roaccutane kullanmaya bi arkadaş tavsiyesi ile başladım önce günde20 mg aldım bu sitede yazdıklarınızı okuyuncada sabah akşam kullanmaya başladım sivilcelerim sivilce boyutunu aştı artık tek bi sivilce çıkan terde 4 tane sivilce birden çıkıyo ve kanıyo içi iltihaplı olduğu için ağrı da veriyo sırtımda ve göğsümde kollarımda çıkmaya başlamıştı artık tabiri caizse gına geldi herşeye rağmen bu ilacı kullanacağım dedim ve bugün 6. gündeyim dudaklarımın kurumasından başka bi etkisi yok gibi sorun dr gözetiminde olmadan eczaneden aldım kullanıyorum çünki ank ye çok kar yağdığı zamanlarda hastaneye gitmek gibi bi şansım pek yoktu bu yüzden direk eczaneden aldım kullanmaya başladım şimdi dr yede gitsem bir sürü kızacak ne yapsam acaba tereddütlüyüm kullansammı yoksa bıraksammı bırakmakta istemiyorum tecrübeli olanlar bana da yardımcı olabilirmisiniz

güzelim bu ilaç öyle kafana estiği gibi kullanılmaz hemen bi doktora gidip tahlillerini yaptır.belki kolesterolün normalden yüksek çıkacak.
allah korusun kalp krizi geçirebilirsin.sakın yapma bunu biz salakmıyız her ay gidip tahlil yaptırıyoruz.çat diye gidiverirsin bi tenhada.hemen bu gün doktoruna git.

X