Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Arkadaşlar yıllardır sivilce tedavisi gördüm kullanmadığım ilaç kalmadı en sonunda polikstık over var dediler ıkı yıla yakın diane kullandım ama o da sadece kullandığım sürede işe yarıyordu :S ne yaptıysam kurtulamadım bu ilaca başlamayı düşünüyorum ama bünyem çok zayıf acaba çok etkilenir miyim ? :KK43: doktora gidince belli olucak ama sizlerden de duymak istiyorum...Bir sorum daha olucak benm şu anda cok sivilcem var makyajsız dolaşamıyorum :KK43: fondotensiz markete bile gidemiorum :KK43: ilacı kullanırken süremiyomuyuz ? cavap verirseninz çok ama çok sevinirim yazılan her şeyı okuyamadım ama elimden geldiikçe okumaya çalışıyorum umarım her şey güzel olur hepimiz için :)

cnm öncelikle geçmiş olsun. bünyem zayif demişin onu zaten doktor göz önünde bulundurarak ilacın mg ayarlıyor bence sıkıntı yapma o kadar derim. makyaja gelince ben fondoten pudra bunları kesnlkle kullanmam ama kullanan kişiler yanlışım varsa düzeltsin ilaç zamanla yüzünü kuruttuğu için özellikle pudra pütür pütür duruyormuş hem sivilcelerden kurtulmak var sonunda bence pudra ve fondoten kullanamamak seni kasmasın ama makyaj yapabiliyorum diyen kişilede var yani. bende 2. ayımdayım henüz sivilcelern çıkma evresi ama inanıyorum herşey güzel olacak tekrar geçmiş olsun :)

selam arkadaşlar .ben 4. ayımdayım. 10mg, 20mg, 20mg, ve bu ay 30mg kullanıyorum. yazın dışarıya çıkmamaya cok dikkat ettm. ancak simdi işler nedeniyle dışarı çıktığımda yüzümde kızarma oluyor. yazın öyle çok olamamıştı. bu ay güneş kremi sürerek çıksam bile alnımda yüzümde kızarıklık oluyor. eve gelince azalıyor.herhalde mg arttıgı için oldu bu.yüzümde cok kuruma yok.artık cildim nasıl yaglıysa 2. ayımdan sonra saçlarım yaglanmamaya başladı:).ve bu durumdan cookkk memnunum.saçlarım fazla dökülüyor.dudaklarım aşırı kuru sürekli bepanthene ile nemlendiriyorum.burnumun içi yara ve cok kuru .çareyi kulak temizleme çöpüyle nemlendiriyorum.benim alnım,cenem problemleydi.sivilcelerim tek tük çıkıyor.ancak çenemde izler hala var.hele 2. 3. ayda çıkan sivilcelerin izleride eklenince izlerim artti:).insallah onlar da geçer.alnım ve yüzüm parlamaya başladı ...hiç sivilce ve iz yok :).aynaya bakınca yüzümü böyle görmek çok güzel...

bu arada arkadaslar tedavi genelde 6-8 ay sürer dedi doktorum.ancak benim saçım,çenem ve alnım aşırı yağlıydi.ilacı tedaviden sonra bir süre daha devam ettiren doktorlar varmış vücudun yağ dengesini eski haline dönmemesi için.bu durumu doktorumla konusucam.aramızda bu şekilde tedavi gören varsa cevap verebilir mi????

cnm öncelikle geçmiş olsun. bünyem zayif demişin onu zaten doktor göz önünde bulundurarak ilacın mg ayarlıyor bence sıkıntı yapma o kadar derim. makyaja gelince ben fondoten pudra bunları kesnlkle kullanmam ama kullanan kişiler yanlışım varsa düzeltsin ilaç zamanla yüzünü kuruttuğu için özellikle pudra pütür pütür duruyormuş hem sivilcelerden kurtulmak var sonunda bence pudra ve fondoten kullanamamak seni kasmasın ama makyaj yapabiliyorum diyen kişilede var yani. bende 2. ayımdayım henüz sivilcelern çıkma evresi ama inanıyorum herşey güzel olacak tekrar geçmiş olsun :)

çok teşekkür ederim peki bir sorum daha olucaktı hastane olarak nereleri tercih ettiniz ben çalışıyorum hafta sonu müsait olabiliyorum :/ nereyi tavsiye edebilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim

çok teşekkür ederim peki bir sorum daha olucaktı hastane olarak nereleri tercih ettiniz ben çalışıyorum hafta sonu müsait olabiliyorum :/ nereyi tavsiye edebilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim

canım ben özel hastaneye gidiyorum kendi şehrimde ama okuduğum için gidiş geliş yapıyorm hafta içi okul olduğu için ve doktorum iyi olduğu için özeli tercih ettm

Son düzenleme:
zifiri her seyimiz aynı canım :) kolalrdaki kuruma epey azaldı fucicort krem ve exhipial hydro ile

zifiri her seyimiz aynı canım :) kolalrdaki kuruma epey azaldı fucicort krem ve exhipial hydro ile

aynen tatlım :) benmde önceki yaralar gitti krem ve losyon sayesinde ellerimdekiler ve kollarımdakiler ama yavaş yavaş tekrar geliyorlar :) bu arada hala yüzümde kuruma yok :)) sol yanağımda büyükçe 3 tane sivilce çıktı :KK43:((

canım ben özel hastaneye gidiyorum kendi şehrimde ama okuduğum için gidiş geliş yapıyorm hafta içi okul olduğu için ve doktorum iyi olduğu için özeli tercih ettm

teşekkür ederim umarım bütün bu sıkıntılar geçer :) Bütün yan etkilerine hatta bende sonradan bırakabileceği etkilerine rağmen başka bir şansım olduğunu düşünmuyorum kendımı hiç mutlu hissetmıyorm inşallah bu süreci kolay atlatırım burda beni anlayan insanları görebilmek iyi geliyor maalesef ailem anlamıyo çok abarttığımı düşünüyolar :KK43: insan böyle de yaşar bu büyük bi dert değil diyolar benım cesarete ihtiyacım var :KK43:

kızlarrr elim eczama oldu bu ilaçtan napıcam ? ilacı kesince geçermii:KK50: son 40-50 günüm

teşekkür ederim umarım bütün bu sıkıntılar geçer :) Bütün yan etkilerine hatta bende sonradan bırakabileceği etkilerine rağmen başka bir şansım olduğunu düşünmuyorum kendımı hiç mutlu hissetmıyorm inşallah bu süreci kolay atlatırım burda beni anlayan insanları görebilmek iyi geliyor maalesef ailem anlamıyo çok abarttığımı düşünüyolar :KK43: insan böyle de yaşar bu büyük bi dert değil diyolar benım cesarete ihtiyacım var :KK43:

aynı sıkıntılar hepimizde varı emin olabilirsin tatlım çok düşünüm bende kullanıp kullanmamayı keşke önce başlasayım tedavim yarı olacaktı kısmet işte. benm de ailem karşı çıktı ama başka yol kalmamıştı şunu da belirteyim bu forum dönüm noktam oldu diyebilirim akşam burayı buldum sabah ilaca başladım hiç korkma başla derim bi süre sonra ilacı kullandığını dahi unutuyorsun emin olabilirsin herşey doktor kontrolü altında. allah şifa versn canım.

kızlar bu ilacı ben de kullanmak istiyorum..ama buraya yazmışsınız yan etkilerini korktum baya..doktorla görüşücem ilk tabi..ama bu yüzümdekilerden o kadar bıktım ki anlatamam..ama ben 4 ay da bitsin falan istiyorum..bazılarının tedavisi 1 buçuk ayda bile bitebiliyormuş..bide ben hep makyaj yapıyorum suratımdaki lekelri falan kapamak için yapmadan asla cıkamam bu ilacı kullanırken makyaj yapamama gibi bi problem olur mu..birde benim yüzüm falan çok yağlıdır ama yağlı ciltler geç yaşlanırmış..bu ilaç bittikten sonra da cildin hep kuru olduğunu yazanlar vardı eski haline geri dönmyüor mu?? off çok endişeliyim..hem başka çarem yok hem de korkuyorum ..

1. hafta oldu başlayalı

1) psikolojimde değişme yok.bugunlerde mutluyum.ilaç tersine çevirmedi.ilerleyen dönemde ne olur bilemiyorum:44:
2) dudaklarımın ve ellerimin kuruması dışında başka bir yerim kurumadı
3) sürekli ellerimde kremlerle geziyorum.evden çıkmadan güneş kremi,işe gelince kremleniyorum.akşam yatarken yüzümü temizleyiciyle yıkayıp kremliyorum.dudaklarıma kremi sürüyorum parlıyor üzerine ruj sürmesi çok zevkli :KK76: ışıl ışıl bir ruj rengi elde ediyorum sevdim :KK9::KK9::KK9:
4)yüzüm çok kaşınıyor.tırnaklarımda değil ama parmak uçlarımla hafif hafif kaşıyorum :KK34:
5) bu ilaçtan mı diğer kullandıklarımdan bilmem arada başım dönüyor gibi oluyor.

ilk hafta izlenimlerim bu kadar :KK34:

Kızlar ben bu ilacı geçen yıl kullandım sırtımdaki sivilcelerden dolayı. Psikolojimi çok etkiledi. Her gün ağlıyordum istisnasız her gün.. Sürekli kavga ediyordum. Derslerime odaklanamıyordum vs. vs. Bunun yanında güneşe çıktığımda(ki çıkmak zorunda kalıyorsunuz mutlaka koskoca 6 ay) kıpkırmızı oluyordum güneş yanığı olmuş gibi. Gözlerimi bozmuştu 5 mt ötesini göremiyordum. Herkes sivilcelerimden kurtulayımda aman ne olursa olsun düşüncesiyle başlıyor ama bu çok ciddi bir durum sivilcelerden kurtulurken sağlığınızdan olabilirsiniz...AYRICA SİVİLCELENMEYE KESİN ÇÖZÜM DEĞİL BİR SÜRE SONRA TEKRAR ÇIKIYOR ESKİSİ KADAR OLMASADA

Son düzenleme:
kızlar bu ilacı ben de kullanmak istiyorum..ama buraya yazmışsınız yan etkilerini korktum baya..doktorla görüşücem ilk tabi..ama bu yüzümdekilerden o kadar bıktım ki anlatamam..ama ben 4 ay da bitsin falan istiyorum..bazılarının tedavisi 1 buçuk ayda bile bitebiliyormuş..bide ben hep makyaj yapıyorum suratımdaki lekelri falan kapamak için yapmadan asla cıkamam bu ilacı kullanırken makyaj yapamama gibi bi problem olur mu..birde benim yüzüm falan çok yağlıdır ama yağlı ciltler geç yaşlanırmış..bu ilaç bittikten sonra da cildin hep kuru olduğunu yazanlar vardı eski haline geri dönmyüor mu?? off çok endişeliyim..hem başka çarem yok hem de korkuyorum ..

ben yaklaşık 2 buçuk aydır kullanıorum eşdeğeri olan zoretanini ,bütün herşeyi aynı .ancak o söyelenen yan etkiler herkeste olacak diye bir şart yok.kişinin bünyesine göre değişiyor.mesela bende sadece dudak kuruması oldu onu da doktorun verdiği kremle durdurdum.ama kremi ilk günden itibaren kullanmak çok önemli.tedavi 6-9 ay arası değişebiliyor.çok az insa vardır 4 ayda bitiren.zaten 4 ayda falan tamamen geçip geri kalan 2.3 ayda bu durumu dengeliyor geri çıkmaması için.sabır gerektiren bi durum yani.bir de ben de makyaj olayı sormuştum doktoruma.asla yapma dedi.çünkü makyaj ürünleri yüzü zaten yağlandırıp akne oluşumuna sebep oluyor.yüzünde kistik sivilceler varsa doktor sana bu ilacı zaten yazacaktır.ama sadece leke varsa ilacı kullanmana gerek yok özel leke tevadisi uygulanıyor ya da kremlerle..

bu ilacı bende kullandım ara sıra burnum kanadı dudaklarım çatladı elimde egzama cıktı ama doktor kremler verdı sorun olmadıı duzenlı olarak kontrolde yapıyolar 5 ay kullandım ve cıldım bebek gıbı oldu tamamen pürüzsüzdü aradan 3 yıl gectı ve yenıden tekrarladı doktora tekrar gıtcem bu ılacı yıne versın yıne kullanırım yanı bence abartıldıgı gıbı yan etkileri yok basit şeyler

3 yıl sonra tekrarladığını söylüyorsun ve ilacı tekrar istiyorsun o zaman yine tekrarlamıycakmı.bende 2 buçuk aydır kullanıyorum bu arada. tedavin bittiğinde günlük yaşamında çok mu makyaj falan yaptın ya da cildini temiz mi tutmadın. çünkü 3 yıl uzun bir süre.tekrarlaması yakın bir sürede olmamış.ilaç kesildikten 1,2 ay sonra zaten vucüttan atılıyor çünkü.ilginç

ben hiç 1.5. ayda tedavisi biten dymadım canım en iyi etkiyi 4. ayda gösteren ilacın 1.5. ayda bitmesi ilginç.

bu arada arkadaslar tedavi genelde 6-8 ay sürer dedi doktorum.ancak benim saçım,çenem ve alnım aşırı yağlıydi.ilacı tedaviden sonra bir süre daha devam ettiren doktorlar varmış vücudun yağ dengesini eski haline dönmemesi için.bu durumu doktorumla konusucam.aramızda bu şekilde tedavi gören varsa cevap verebilir mi??????????????????

X