Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba arkadaşlar,

benim bu ilaç ile ilgili en çok merak ettiğim yüzde delik kalması bu kesin oluyormu ? hangi hallerde oluyor mesela benim yanak bölgemde hiç yok genelde delikler oralarda oluyor sanırım şimdi kullanacak olsam orda çıkıp delik kalırmı v.b. gibi söyleyebilirmisiniz arkadaşlar. Teşk.

merhaba. ben hiç kullanmadım ama benim kuzenim kullanıyordu. Akçiğerde fazla yaglanmadan dolayı yüzünde sivilceler cıkıoyrdu. özel bir hastaneye gitmişti. orda bu roaccutane'ı vermişler. çok kaşındırıyormuş baya kızartıyormuş önce hepsi çıkıyormuş yüzünde bugun sür yarın dhada siivilceli kalkıyormuşsun ama onlar zamnla dökülüyormuş.. Ben 6 ay önce gördüm tedaviye başlamıştı şimdi gördüğümde porselen gibiydi yüzü tam anlamıyla.. ama mutlaka doktor tavsiyesiyle kulanılması lazım :KK42: yardımcı olabilmişimdirumarım

ben 2buçuk aydır kullanıyorum,akciğer değil karaciğerde yağlanmadan kaynaklanıyor.ilaç karaciğerden tedavi ediyor sivilceleri

kızlar merhaba :) ben tedavimi bitirdim sayılır -son 4 hapım- uzun bi yazı yazmıştım zaten. yalnız bişey sorucam özellikle tedavisini bitirenlere. şu yüzümün kızarması da bi geçse, her şey çok güzel olucak ama. sabah bi uyanıyorum yüzüm bembeyaz, pürüzsüz izler belirgin değil. çok seviniyorum. gün içinde aynaya bi bakıyorum yanaklarım deyim yerindeyse al al olmuş, izlerim kızarmış. niye böyle oluyo? napsam çözüm bulamadım hala. bunun dışında her şey mükemmel çok şükür :) sivilcesiz günler :)

kızlar merhaba :) ben tedavimi bitirdim sayılır -son 4 hapım- uzun bi yazı yazmıştım zaten. yalnız bişey sorucam özellikle tedavisini bitirenlere. şu yüzümün kızarması da bi geçse, her şey çok güzel olucak ama. sabah bi uyanıyorum yüzüm bembeyaz, pürüzsüz izler belirgin değil. çok seviniyorum. gün içinde aynaya bi bakıyorum yanaklarım deyim yerindeyse al al olmuş, izlerim kızarmış. niye böyle oluyo? napsam çözüm bulamadım hala. bunun dışında her şey mükemmel çok şükür :) sivilcesiz günler :)

ya benimde son 40 günüm galiba eğer uzatmazsa doktor.. ama cidden benimde aynısı oluyor. ben normalde hiç kızarmazdım utansam sinirlensem bile.:KK51: az önce bişeye kızdım aynaya bir baktım resmen bütün suratım kıpkırmızı pancar gibiydi. utanıncada öyle oluyor. aynı şey dışarı çıkıncada oluyor. sabah bakıyorum izler yok dışardayken bakıyorum kıpkırmızı izler keşke fondoten sürseymişim diyorum

mor_yel nerelerdesin canım nasıl gidiyor tedavi benim sivilcelerim artıyor artık :KK43:( ellermdeki yaralar kollarımda da olmaya başladı artık :KK43:(

ya benimde son 40 günüm galiba eğer uzatmazsa doktor.. ama cidden benimde aynısı oluyor. ben normalde hiç kızarmazdım utansam sinirlensem bile.:KK51: az önce bişeye kızdım aynaya bir baktım resmen bütün suratım kıpkırmızı pancar gibiydi. utanıncada öyle oluyor. aynı şey dışarı çıkıncada oluyor. sabah bakıyorum izler yok dışardayken bakıyorum kıpkırmızı izler keşke fondoten sürseymişim diyorum

canım aynı şeyleri yaşıyorum. ben yazsam bu kadar olurdu. utanınca falan hiç kızarmazdım, ama şimdi kıpkırmızı oluveriyorum, bide yüzümün yandığını hissedince "eyvah kızardım galiba" diye düşünüp daha da çok kızarıyorum. sinirlenince, ağlayınca falan aynı şekilde. sabah evden çıkıyorum mutlu mesut kendime bi güvenim geliyo, öğlen aynaya bi bakıyorum bütün moralim çöküyo. fondoten de kullanmıyorum. napsak bilemedim ki :KK43:(

canım aynı şeyleri yaşıyorum. ben yazsam bu kadar olurdu. utanınca falan hiç kızarmazdım, ama şimdi kıpkırmızı oluveriyorum, bide yüzümün yandığını hissedince "eyvah kızardım galiba" diye düşünüp daha da çok kızarıyorum. sinirlenince, ağlayınca falan aynı şekilde. sabah evden çıkıyorum mutlu mesut kendime bi güvenim geliyo, öğlen aynaya bi bakıyorum bütün moralim çöküyo. fondoten de kullanmıyorum. napsak bilemedim ki :KK43:(

ben bugün bb krem sürdüm biraz fondotenle karıştırdım. biara çok güldüm o zaman kızardm yine ama genel olarak kızarmadım :KK70: yani benim tek çarem fondoten yada bb krem malesef

az önce doktordan geldim. sivilcelerimin 2. seviye olduğunu söyledi. ilaç tedavisi ya da klasik tedavi uygulayabiliriz istersen dedi. sürekli burda olmayacağım için ilaç tedavisi dedim. roaccutane verdi 20 mg günde 2 kez. kan tahlili de 2 ayda bir yapılacak. yanında kuruluk için nemlendirici yazdı ve bir de losyon var. umarım faydasını görürüm. :KK43:

Ben de bu ilaca baslayacagim sanirim Ekim'de, yan etkisi filan varmis ama sunun surasi ortalama 6 ay dayancaz, sonra rahatiz zaten.

Birsey sorcam, sizde kac ay sonra duzelme basladi? Ilk hetapta cok sivilce cikardigini biliyorum da, bu sivilceler ne zaman sonup bitmeye basliyor onu merak ediyorum. Mesela ilk 3 ay kullandiktan sonra hala yogun olarak cikmaya devam etmez degil mi sivilce?
:18:
3 hafta sonra patlıyor 1.5 aydan sonra hızlı bi şekilde düzelmeye başlıyor

darısı bizim başımıza :KK34:artık okadarını takma boşver zamanla gider muhtemelen en zor zaman bitti:KK51:

az önce doktordan geldim. sivilcelerimin 2. seviye olduğunu söyledi. ilaç tedavisi ya da klasik tedavi uygulayabiliriz istersen dedi. sürekli burda olmayacağım için ilaç tedavisi dedim. roaccutane verdi 20 mg günde 2 kez. kan tahlili de 2 ayda bir yapılacak. yanında kuruluk için nemlendirici yazdı ve bir de losyon var. umarım faydasını görürüm. :KK43:

Merhaba Arkadaşlar,
bende 1 yıla yakın roaccutane kullandım.Öncesinde sivlcelerim fazla olmamakla birlikte iltihaplı ve uzun süre geçmeyen aknelerdi.Neredeyse bilinen tüm tedavileri denedim.Aktardan aldığım bitkisel karışımları dahi kullandım.Ama bu akne denen meret bir çıktı mı bir daha geçmiyor ne yazık ki.Üniversite yıllarımda bi doktor bana roaccutane kullan demişti ama o zamanlar annemin baskısı ile kullanmadım.O da kendince haklı olarak duyduğu yan etkilerinden korktu.Ben bir süre daha çile çekmeye devam ettim yani :)
Bir süre daha geçti ve ben artık sivilce tedavilerinden yorulmuş bir şekilde tekrardan bi hastaneye başvurdum.Doktor yine bu ilacı önerince kullanmaya karar verdim çünkü artık çok sıkılmıştım.Ve benim için roacutaneli günler başladı :)
Öncelike bilmeniz gereken bu ilacın hassasiyet isteyen bir ilaç olduğu.Düzenli tahlil,kolestrol yükselmesin diye az yağlı
yeme,alkol tüketmeme ve ilacı düzenli kullanma...Bu ilaç bildiğiniz A vitamini, ancak dozu normalde vücudumuzun alması gerekenin bir kaç katı.Zararlı olasının en temel nedeni bu. Yan etkileri herkeste değişiyor.Mesela benim tüm eklemlerim ağrımıştı.Hatta ağrılar o kadar şiddetliydi ki roacutane'den diye düşünmedim ve doktora gittim.Tabi kullandığın ilaç varmı diye sorunca roaccutanden olduğu anlaşıldı ve beni tekrardan cilt doktoruma yönlendirdi. Cilt doktorum hemen dozu düşürdü.D oz düşünce de ağrılar kesildi. Bir diğer yan etkisi ise ellerimde egzama oluştu ancak onlarda bir süre sonra geçti.
Bu kadar yan etkisi olan bir ilacı kimse kullanmak istemez belki ama sivilce sorunu yaşamayan da bizi anlamaz. Ben tavsiye ediyorum çünkü ilacın üstünden o kadar zaman geçti cildim hala bebek gibi. Makyaj dahi yapmıyorum. Resmen rahatladım ve hafifledim. Bence bu ilaca başlayanlar yan etkilerinden korkmasınlar. Doktor kontrolü ve bilinçli bir hasta olarak bu işin üstesinden gelip sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

1. hafta oldu başlayalı

1) psikolojimde değişme yok.bugunlerde mutluyum.ilaç tersine çevirmedi.ilerleyen dönemde ne olur bilemiyorum:44:
2) dudaklarımın ve ellerimin kuruması dışında başka bir yerim kurumadı
3) sürekli ellerimde kremlerle geziyorum.evden çıkmadan güneş kremi,işe gelince kremleniyorum.akşam yatarken yüzümü temizleyiciyle yıkayıp kremliyorum.dudaklarıma kremi sürüyorum parlıyor üzerine ruj sürmesi çok zevkli :KK76: ışıl ışıl bir ruj rengi elde ediyorum sevdim :KK9::KK9::KK9:
4)yüzüm çok kaşınıyor.tırnaklarımda değil ama parmak uçlarımla hafif hafif kaşıyorum :KK34:
5) bu ilaçtan mı diğer kullandıklarımdan bilmem arada başım dönüyor gibi oluyor.

ilk hafta izlenimlerim bu kadar :KK34:

ikinci hafta izlenimleri:

1) baş dönmem tamamen geçti.diğer yazdıklarım devam ediyor.ek olarak saçlarım çok yaglıydı.o kurumaya başladı.bu özelliğinide sevdim.

2) sanki yüzüm bir nebze düzeldi yada ben öyle görmek istiyorum :44: düzenli kullanmaya devam :KK34:

Son düzenleme:
arkadaşlar bende bu ilacı kullananlardanım. tedavim gectiğimiz mayıs ayında bitti. 6 aylık bi tedavim oldu. zaman zaman ufakta olsa problem yasadım ama bu sivilcelerimin yanında hiç bir şeydi. gün geliyordu sivilcelerim yüzünden yatamıyordum, yüzümü rahat yıkayamıyordum. çünkü kocaman ve içleri doluydu.

şimdi ise eski fotoğraflarıma bakıp 'ben o zaman aynanın karşısına geçip nasıl ağlamıyormuşum' bile diyorum. kendim bile çok şaşırıyorum ve inanabilmek için fotoları karşılaştırıyorum.

tabi ben zamanında sivilcelerimle çok oynadığım için izler kaldı. bu izler içinde başka bir tedaviye başlayacağımızı söyledi doktorum. ama şu kadarını söyleyeyim ki, bu ilacı kullanırken sabredin tedavi süresi boyunca, her şeye deyiyor. tabi ben o yazılan yan etkilerin yüzde 3 yada 4 ünü yaşadığım için rahattım.

umarım kullanan arkadaşlar sabredip, güzel sonucu görürler.

not: dudak çatlakları çok oluyor. nıvea ya da baska bır markanın kı bana hıc ıyı gelmedi. yetmıyordu nemi. ama YVES ROCHER diye bi bitkisel kişisel bakım malzemelerı satan magazadaki lip balmları (ekstra nemlendırıcılısı) keşfettim. benimle aynı durumda olan bir arkadaşıma da tavsiye ettim ve baska bır sey kullanmıyor şimdi. fıyatı da 7-8 lira gibi bir şey. kan revan içinde olmayan dudaklar için değer diye düşünüyorum. :)

Merhaba Arkadaşlar,
bende 1 yıla yakın roaccutane kullandım.Öncesinde sivlcelerim fazla olmamakla birlikte iltihaplı ve uzun süre geçmeyen aknelerdi.Neredeyse bilinen tüm tedavileri denedim.Aktardan aldığım bitkisel karışımları dahi kullandım.Ama bu akne denen meret bir çıktı mı bir daha geçmiyor ne yazık ki.Üniversite yıllarımda bi doktor bana roaccutane kullan demişti ama o zamanlar annemin baskısı ile kullanmadım.O da kendince haklı olarak duyduğu yan etkilerinden korktu.Ben bir süre daha çile çekmeye devam ettim yani :)
Bir süre daha geçti ve ben artık sivilce tedavilerinden yorulmuş bir şekilde tekrardan bi hastaneye başvurdum.Doktor yine bu ilacı önerince kullanmaya karar verdim çünkü artık çok sıkılmıştım.Ve benim için roacutaneli günler başladı :)
Öncelike bilmeniz gereken bu ilacın hassasiyet isteyen bir ilaç olduğu.Düzenli tahlil,kolestrol yükselmesin diye az yağlı
yeme,alkol tüketmeme ve ilacı düzenli kullanma...Bu ilaç bildiğiniz A vitamini, ancak dozu normalde vücudumuzun alması gerekenin bir kaç katı.Zararlı olasının en temel nedeni bu. Yan etkileri herkeste değişiyor.Mesela benim tüm eklemlerim ağrımıştı.Hatta ağrılar o kadar şiddetliydi ki roacutane'den diye düşünmedim ve doktora gittim.Tabi kullandığın ilaç varmı diye sorunca roaccutanden olduğu anlaşıldı ve beni tekrardan cilt doktoruma yönlendirdi. Cilt doktorum hemen dozu düşürdü.D oz düşünce de ağrılar kesildi. Bir diğer yan etkisi ise ellerimde egzama oluştu ancak onlarda bir süre sonra geçti.
Bu kadar yan etkisi olan bir ilacı kimse kullanmak istemez belki ama sivilce sorunu yaşamayan da bizi anlamaz. Ben tavsiye ediyorum çünkü ilacın üstünden o kadar zaman geçti cildim hala bebek gibi. Makyaj dahi yapmıyorum. Resmen rahatladım ve hafifledim. Bence bu ilaca başlayanlar yan etkilerinden korkmasınlar. Doktor kontrolü ve bilinçli bir hasta olarak bu işin üstesinden gelip sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

tatlım peki iz sıkıntısı yaşadın mı kullanırken seninde sivilcelerinde bi süre artma oldu mu?

arkadaşlar mrb ilacı kullandığınız zaman zarfında sivilcelerinizde artmalar hangi aya kadr devam etti tam olarak ne zaman geçmeye başladı??

arkadaşlar mrb ilacı kullandığınız zaman zarfında sivilcelerinizde artmalar hangi aya kadr devam etti tam olarak ne zaman geçmeye başladı??

bende 1. ayın sonlarına doğru başlamıştı çoğalması 3. ayın ortalarına doğru dökülmeye başladı. bu ilaç için gerçekten sabır gerekiyor o yüzden bu ayrıntılar canını sıkmasın. hiç umursama tedavin bitene kadar ve aksatmada kullanımını :)

bende 1. ayın sonlarına doğru başlamıştı çoğalması 3. ayın ortalarına doğru dökülmeye başladı. bu ilaç için gerçekten sabır gerekiyor o yüzden bu ayrıntılar canını sıkmasın. hiç umursama tedavin bitene kadar ve aksatmada kullanımını :)

aynı şeklde benmki de o evrede çoğalmaya başladı ilk 3 hafta geçti gibi oldu sanırım haff atlatacağım dedim :)) şimdi ilaca başlamadan önceki halmden biraz daha fazla sivilcelerim var yeniler çıkmaya devam ediyor umarım senin gibi yakın zamanda geçmeye başlar. sizin tedavnz bitti mi pekii?

evet çok şükür benim tedavim bitti. yalnız dediğim gibi izlerim kaldı. ben zamanında çok kopratmıştım çok oynamıştım. onlar için tekrar tedaviye başlmam lazım ama açıkcası çokta gerekli görmüyorum. günlük cilt bakımıma ve su içimime dikkat ediyorum. bu şekilde 6 ile 8 ay içerisinde cilt kendini yenileyeceği için cildimin de düzeleceğini düşünüyorum. tabi sonuç alamazsam giderim ama kimyasaldan uzak durmak istiyorum artık.

sana kolay gelsin. bu ilacı kullanıpta (tedavisini bitirip) fayda görmeyen insan duymadım. ama mutlaka tahlillerini yaptır. kaş yaparken göz çıkarmayalım :)

ben 3 gündür kullanıyorum ve her gün yeni sivilce cıkarttıgım halde 3 gündür tık yok maşallah ve olanlar da gidiyor :) t bölgesi denilen kısımda cok problem vardı ve ilk kez alnımı bu kadar acık renk görüyorum. hep kırmızı olurdu :KK43: yalnız benim yüzüm cok kasınıyor. hap dısında bir de cleocin kullanıyorum 2 kez günde. henüz bi kuruma yok dudaklarımda o yüzden nemlendiriciye baslamadım. güneşe çıktığım zamanlar yanaklarım kızarıyor. bir de bugün alışkanlık olduğundan mıdır nedir bi sivilcemi sıktım :/ umarım sorun yaratmaz bunlar.. bir an önce kurtulurum su sivilcelerdenn :KK43:

ben 3 gündür kullanıyorum ve her gün yeni sivilce cıkarttıgım halde 3 gündür tık yok maşallah ve olanlar da gidiyor :) t bölgesi denilen kısımda cok problem vardı ve ilk kez alnımı bu kadar acık renk görüyorum. hep kırmızı olurdu :KK43: yalnız benim yüzüm cok kasınıyor. hap dısında bir de cleocin kullanıyorum 2 kez günde. henüz bi kuruma yok dudaklarımda o yüzden nemlendiriciye baslamadım. güneşe çıktığım zamanlar yanaklarım kızarıyor. bir de bugün alışkanlık olduğundan mıdır nedir bi sivilcemi sıktım :/ umarım sorun yaratmaz bunlar.. bir an önce kurtulurum su sivilcelerdenn :KK43:

sıkma canımcım izi kalır :KK34: güneşe çıkarken güneş kremi kullan istersen :KK34: benimde kurumam 5-6 günden sonra başladı şimdi tek sıkıntım dudaklarım.en çok o kuruyor :KK50:

X