Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende eczaneye bıraktım içeriği yarın alıcam bakalım inşallah iyi gelir bizede :81:

Aldım yazdım bu karışımı, dooooğruca eczaneye.. :KK4: Bayan bana ne için kullanacağımı sordu ve sivilcelerim için olduğunu söyledim, onay verdi evet iyi gelir gibisinden. 15 lira tutar dedi. Aklımın bir köşesine yazdım ve eczaneden çıktım.
Bugüne kadar aklıma gelmemişti ta ki aynaya bakıp yüzümü sivilcelerin bastığını görene kadar :44: Üstelik sevgilimle buluşmamıza 3 gün kala :44: Hemen yarın gidip yaptırıyorum, umarım iyi gelir çünkü daha önce bepanthen krem de kullanmıştım azaltmıştı ancak bırakınca yine oldu. Kesin olarak kurtulmak istiyorum bir de yağlı cilt tipim var ki başa bela :44:

evet kızlar bende aldım bunu sadece sivilceli bölgeyemi süreceğiz yoksa tonik gibi her yeremi süreceğiz 23tl dediler ama tanıdık eczacıdan 15tlye aldım:KK36:

evet kızlar bende aldım bunu sadece sivilceli bölgeyemi süreceğiz yoksa tonik gibi her yeremi süreceğiz 23tl dediler ama tanıdık eczacıdan 15tlye aldım:KK36:

benimde şimdi geldi :KK52:
babama sipariş verdim 22 tl ye almış şişe için bile para almışlar vay arkadaş ya :KK47:
bakalım inşallah iyi gelir :KK34:

ilk kullanımın üzerinden yaklaşık 14-15 gün geçti sanırım. Feci hale sistemli kullandım suyu. Ve sanırım artık iyice karşılığını alıyorum. Şu an yüzümde sadece 1 adet menstruasyon dönemi sivilcesi var. Bana yıllardır illallah gelen sivilcelerden yırttım paçayı artık sanırsam :21: lekelerimde ilk kullanmaya başladığım andan itibaren %30 açılma oldu. Fakat ben çok düzenli ve tekrar tekrar söylüyorum bu dönemi hiç makyaj yapmadan , krem- nemlendirici- temizleyici vs. kullanmadan hatta yüzümü duştan duşa yıkayarak vede antibiyotik kullanmadan geçirdim. Kullanım 1 ay olduktan sonra fotoğraf eklemeyi düşünüyorum öncesi ve sonrası olarak. herkeste aynı etki olacak diye bi kaide yok tabi. Bazılarında 4-5 günde bazılarında 2 ayda etki gösterebilir ama mutlaka faydasını göreceksiniz eğer ben bile gördüysem :KK1: ama kurallara dikkat ederek kullanın. Şu anda öyle rahat dışarı çıkıyorumki makyaj yapmadan umarım sizde aynı etkiyi yaşarsınız. eğer 1 ayda istediğim düzeye gelmezse cildim 1 ay daha kullanmayı düşünüyorum. yine olmazsa 1 ay daha. bazı ilaçlar kişiye bağışıklık sistemine bağlı olarak daha geç etki yapabiliyor çünkü. Önemli olan ağır ilaçlar kullanmadan bu durumu atlatabilmek :KK3:

Aklımdayken belirteyim; cildimde herhangi bir soyulma, tahribat, yanma olmadı. Aksine daha fresh hissediyorum. Silme sonrası pamuğun üstündeki kiri gördükçe ne kir pas içinde yaşamışım gibi gelio yıllardır :KK1:

kullanamay başlayalı 4 gün oldu.sabah akşam kullanıyorum.kullanmaya başladığımda ucu belli olmayan 3 tane sivilce vardı yüzümde :KK47:
kullandıkça 4 günde şişlik indi.lekelerim açılmaya başladı.ve yüzümde bi kaç tane kabul tutmuş sivilce vardı ufak ufak iz bırakmadan kabul tuttu ve döküldü.sürdükten sonra cildim yumuşadı hadi bakalım inşallah dahada iyi olucam :KK12::KK12:

Vuhuuuu şuan yüzümde çıkmış tek bir sivilce bile yok.Sanki izlerimde yavaştan kayboluyo gibi yada psikolojik mi bilmiyorum çünkü daha kullanmaya başlayalı 3 4 gün oluyo umarım iyi gelir.bende düzenli kullanıyorum.antibiyotik te aldım onuda kullanıyorum.başka birşeyde sürmüyorum yüzüme bakalım 1ay sonra ne olucak :)

faydasını görenler ; hepiniz ilk sayfadaki reçeteye göre mi yaptınız yoksa ilave birşeyler eklediniz mi? ben de denemek istiyorum

ben normal günde iki defa yıkıyorum yüzümü o alışkanlığımdan vazgeçemem :KK1:
suyuda akşam sabah düzenli kullanıyorum antibiyotik almadım gayet iyi şimdilik 4. gündeyim :KK51:

bende lekelerin rengini açmaya başladı cildimdede yumuşama var sanki nemlendirici sürmüşüm gibi

faydasını görenler ; hepiniz ilk sayfadaki reçeteye göre mi yaptınız yoksa ilave birşeyler eklediniz mi? ben de denemek istiyorum

bir de ayrı ayrı alkolden 125 gr asetondan 125 gr birbiriyle karıştırılcak mı ?yoksa birini seçip onu mu koycaz? / şu işaret veya demek değilmi.

bir de ayrı ayrı alkolden 125 gr asetondan 125 gr birbiriyle karıştırılcak mı ?yoksa birini seçip onu mu koycaz? / şu işaret veya demek değilmi.

ayrı ayrı 125 er gr olucak..zaten eczaneye bu listeyi götürünce sivilceler içinmi diye soruyo.ve sana reçete veriyolar neyi ne kadar kullanıldı ğını sölüyolar

Arkadaşlar neyden ne kadar koyacagımızı oranlarıyla yazabilirmisiniz tekrar ??
bir kağıda yazıcam eczaneye vericem ona göre yazarsanız sevinirim ?:KK34:

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSıPOR TABLET..
Bu suyu pamuğa alıp,sabah ve akşam yüzünü bununla bastıra bastıra temizleyeceksin ve bunun dışında ne sabun,ne su kullanmayacaksın dedi...
Yaptırdım..ama içinde aseton vardı ve kullanmaya korkuyordum..öylece bir ay ellemeden banyo dolabında beklettim..
Ama sonunda pes ettim ve ne olursa olsun artık deyip,kullandım.Antibiyotiği de o gün almaya başladım..cumaydı,hiç unutmuyorum..
Pazartesi okula gittiğimde,yüzümdeki mor lekeler,sivilce kabukları dökülmüştü ve pürüz yoktu.Herkes şaşırdı..
Sonra ben bunu tam iki yıl ,cilt toniği olarak kullandım.Zaten ilk iki haftada tamamen geçtiler ve toplamda iki kutu maksipor bitirdim.Ama ne olur ne olmaz diye bu tonikten vaz geçemedim.Pek çok arkadaşım da sonradan benden formülü alldı...o kadar çok yaptırdım ki artık ezberimde..

Resorchine >>>>>8gr
Alkol/Aseton(aâ) >>>>125gr
Eau de rose >>>>>100 gr (u.s.ext)= (Bu ekstra kalitede gül suyu demektir)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
ınşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...

Eczacılar,size,şunun yerine şunu koyalım,bunun yerine bunu koyalım derlerse ve siz de kabul ederseniz,farklı bir formül kullanmış olacaksınız ve sonra da bu formülü birebir yaptırmış gibi lütfen bu topiğin altından,kullandım da yaramadı şeklinde yorumlarda bulunmayın.Kullandığınız formül,verdiğim formül değil çünkü.

Asit koyalım,şunu koyalım,bunu koyalım diyen eczacılara itibar etmeyin.Aseton'dan korkmayın,cildi mahvetseydi,parmak uçlarımız şu an vahim durumda olurdu.Sadece asetonu bile bir miktar pamuğa döküp yüzünüzde deneyebilirsiniz.Hiç bir zararı olmayacağını görünce,formülden korkmanıza gerek olmadığını anlayacaksınız.Bunları neden yazıyorum,çünkü eczacıların çoğu,formülden vazgeçirmeye uğraşıyorlar ama korkmayın,Avni Bakkal adını nette araştırın.Doktor reçetesidir bu,uydurma formül değil.

Ayrıca,aile hekiminize reçetelendirebilirseniz,sadece katkı payı ödersiniz.

Bu başlığı BENİM açtığım tarihe ve aşağıda verdiğim linklerdeki doktora sor sitelerindeki konuların tarihine lütfen dikkat edin.Bu losyonun internet ortamında,bu forumdan ve bu topicten yayıldığını anlayacakınız...

Cilt hekimlerinin konuya verdikleri cevapları da lütfen dikkatle okuyun.Bu linkleri buraya,12/01/11 tarihi itibarıyle yazıyorum)

xxxxxxxxx

Arkadaşlar neyden ne kadar koyacagımızı oranlarıyla yazabilirmisiniz tekrar ??
bir kağıda yazıcam eczaneye vericem ona göre yazarsanız sevinirim ?:KK34:

tatlım ilk sayfada vardı :KK34: pembe olanlardan konulcak.alkol ve aseton ayrı ayrı 125 gr ekleniyo :KK34:

gelişmeleri yazalım mutlaka :KK3:
o kadar kişiye iyi geldi bizde faydalnırıız inşallah :KK76:

kızlar ben bu tarifi erkek kardeşim için aldım kardeşim gitti ecz. aldı karşımı 25 tl ye.... yüzü ergenlikden sonra leke leke kaldı mor mor kırmızı kırmızı her yeri... akşam sürdü sabah inanamadık :O belirgin bi şekide açıldığını ve bazısının geçtiğini gördük kesinlike kullanın derim :):)

X