Sivilceli Ciltler Sivilcelerle Uğraşanlar Mutlaka Okusun!!!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

merii_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2014
4
1
31
Merhaba,
Ben de bir çoğunuz gibi LANET sivilcelerle uğraşmış biriyim. Bu yazıyı rehber olması için yazıyorum.

Yaklaşık 6 yıldır sivilce illetiyle uğraşıyordum ama iyi kötü alt etmeyi başardım. Şuan regl döneminde ve ya çook streslenirsem çıkıyor ama onun dışında neredeyse kalmadı.
Benim sivilcelerim öyle dolu dolu iltihaplı değildi ancak en ufağı bile insanın psikolojisini bozabiliyor bazen. Benim aknelerim sebum şeklinde küçük küçük ve biraz da büyümüş olarak çıkıyordu. Aşırı değildi ama çirkin görünüyordum aynaya bakınca moralim bozuluyordu. Ağlıyordum. En ufak bir imada bile... O yüzden sizi çok iyi anlıyorum.
İlk ergenlik sivilcelerimi sinirden yolardım. Size tavsiyem bunu ASLA yapmamanınız ve ellerinizi yüzünüzden uzak tutmanız. Ben sürekli oynardım.
Okadar çok ürün denedim ki anlatamam. Yok avonun, garnierin vs. bir sürü ürününü denedim ama bi halta yaramadı! Şöyle, elbette bu ürünler yüzünüzü temizliyor ferahlatıyor ama tamamiyle tedavi etmiyor. Bunca yıllık tecrübeden sonra kesinlikle DOĞAL YÖNTEMLERDEN yanayım. Ancak eğer sivilceleriniz uzun bir süredir varsa ve çok ise hemen doktora gidin mutlaka iyi gelecek düzene sokacak bir krem ilaç verecektir. Ben de gittim 5 aylık bir süreçten sonra hafif lekelerim kalmıştı onlar da zamanla azaldı ama eğer cildiniz sivilceye yatkınsa tamamiyle geçmiyor cildinizin nem dengesini sağlamak için bir şeyler yapmanız gerekiyor. (yani demek istediğim bir iki tane arada çıkabiliyor cildi savunmasız bırakmamalısınız)

Benim evde yaptığım şeyler ise:
pembe maske, kayısı sabunu, argan yağı, limon, sirke, lavanta suyu,yosun sabunu, kantorun yağı bissürü bissürü şey denedimm...

Ama iki şey var ki MUCİZEVİ olan:
1-YOSUN SABUNU: Bu sabun bir mucize! Hayatımda kullandığım an etkisini gösteren tek şey! Bu sabun, ciltteki pürüzlere bire bir. Anında yumuşaklık sağlıyor ama kızarıklar hemen geçmiyor tabii.
2-KANTORUN YAĞI: Diğer mucizevi çözüm de bu! Kızarıklıklar için ve yeni bakterilerin oluşmaması için de bu yağı kullandım. Ve cildim hiç olmadığı kadar pürüzsüz ve güzel göründü. Zaten bu yağı araştırırsanız her derde deva. Yaralara, mikroplara bire bir.

Tabii sadece dıştan bakım yetmiyor yediklerimize de dikkat etmemiz gerek. Benim gözlemlerim sonucu bol su içenlerde GENELDE hiç sivilce yok. Ayrıca aşırı yağlı özellikle de çekirdek cips yememek gerek. Akne problemi olanların vücudunda ÇİNKO eksik olur bunun için çinko takviyesi olarak KABAK ÇEKİRDEĞİ yiyebilirsiniz düzenli olarak, tabii abartmamak şartıyla.

Ayrıca limon da harika bir bakım kürü sadece limon! Hem yüzünüzdeki lekeleri gideriyor hem de yeni akneleri engelliyor. Zaten ağartıcı etkisi olduğu için cildi beyazlatıyor.

Sirke de çok iyi bir antibakteriyel yalnız SAKIN ama SAKIN yüzünüze direkt sirke sürmeyin yüzünüzü kurutursunuz.Seyrelterek uygulayın. Ben bir kere yaşadım aman siz de yaşamayın. İnanın yüzünüz kuruyken sivilce çıkması ÇOK çok daha kötü. Çünkü geçirecek ürünü kullanmayı da korkuyorsunuz, nemlendirici sürüyorsunuz bu sefer de yağlanır mı diye korkuyorsunuz. Allah kimseye yaşatmasın.

Kendi doktorunuz olun her cilt aynı değildir. Size iyi gelen ona iyi gelmez ona iyi gelen size iyi gelmez. Ben şimdi cildimi tanıyorum siz de ona göre bir tedavi uygulayın tabiiki tıbbi yardımdan sonra. Doktorun çok faydası oluyor ancak bence kesin çözüm değil. Doktora gittikten sonra hiç çıkmıyorsa ne ala veya doktorluk değil falan diyorsanız yukardaki tavsiyelerime uyabilirsiniz. Hepsi denenmiştir :)
Son olarak Rabbim kimsenin başına vermesin bu illeti. Olanlar da en yakın zamanda geçer İnşAllaaah! Umarım hepiniz istediğiniz cilde kavuşursunuz.

Benimki stresten oluyor gitseler bile yine cikiyprlar sorun kafamin içinden kaynaklanıyor galiba

X