Siz olsanız ne yaparsınız?

Siz olsanız ne yaparsınız?

• Beklemeden biyopsi yaptırırım.

OY: 15 24,6%
  • Randevuyu bekleyip kararı doktora bırakırım.

OY: 20 32,8%
  • Randevuyu beklerken farklı doktorlara göstermeye devam ederim.

OY: 26 42,6%

• Ankete Katılan
    61
Biyopsi ile ilgili haber bekleyen arkadaşlarım için;
Patolojiden aradılar, iki ek boyama işlemi yapılacağını söylediler (CD1a ve S100). Molluscum olmadığını, amelanotik melanom için immünhistokimya sonucuna göre değerlendirme yapılacağını söylediler. Bu istedikleri ek işlemler Langerhans’ı kesinleştirmek için. Kesin sonuç yılbaşı sonrası dediler. Zor bir yılbaşı bekliyor bizi merak içinde…
Tüm kalbimle diliyorum,İnşallah güzel sonuçlar alacaksınız.

Biyopsi ile ilgili haber bekleyen arkadaşlarım için;
Patolojiden aradılar, iki ek boyama işlemi yapılacağını söylediler (CD1a ve S100). Molluscum olmadığını, amelanotik melanom için immünhistokimya sonucuna göre değerlendirme yapılacağını söylediler. Bu istedikleri ek işlemler Langerhans’ı kesinleştirmek için. Kesin sonuç yılbaşı sonrası dediler. Zor bir yılbaşı bekliyor bizi merak içinde…
Sanırım en çok korktuğun şey yokmuş. İnşallah diğerleri de çıkmayacak

En çok korktuğumuz hastalık için birkaç gün önce ek boyama istemişlerdi. Bugün başka bir hastalık için yeniden boyama istediler ama o korktuğumuz hastalıkla ilgili bir bilgi vermediler. Israrla sordum ama tüm sonuçlar çıkınca değerlendirmemiz gerekiyor dediler. Çok korkuyorum. Ne olur oğlumda kötü bir hastalık çıkmasın. Dua edin Allah aşkına.

En çok korktuğumuz hastalık için birkaç gün önce ek boyama istemişlerdi. Bugün başka bir hastalık için yeniden boyama istediler ama o korktuğumuz hastalıkla ilgili bir bilgi vermediler. Israrla sordum ama tüm sonuçlar çıkınca değerlendirmemiz gerekiyor dediler. Çok korkuyorum. Ne olur oğlumda kötü bir hastalık çıkmasın. Dua edin Allah aşkına.
Canım inan ki sonuçlarınız iyi çıkacak. Dualarım seninle.. Özelden oğluşun ismini yazarsan ismine bol bol dua edelim. Söyleyeceğim Annem de namaz kılarken okusun

Allahim inşallah hiçbir şey çıkmayacak. Rabbim yardımcın olsun

Canım inan ki sonuçlarınız iyi çıkacak. Dualarım seninle.. Özelden oğluşun ismini yazarsan ismine bol bol dua edelim. Söyleyeceğim Annem de namaz kılarken okusun
Oğlumun ismi Kuzey canım... Allah razı olsun. Dualarınıza minnettarım. Oğluma bir şey olmasın, başka hiç ama hiçbir dileğim yok Allah'tan..

Yorum yapmamalarını böyle algılamayın. Dr. Kar profesyonel yaklaşıyorlar olaya. Hiç teselli etmek için gereksiz muhabbete gitmiyorlar. Ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor. O kadar çok yaşadım ki bu durumu. Üstelik anksiyetem olduğu için de her seferinde kötü hastaliktan dolayı bu şekilde konuşuyorlar gibi düşündüm. Ama sonra anladim ki profesyonellik gereği yorum yapmıyorlar. Atıyorum önemli değil deseler yüzde 1 ihtimal çıksa sonra başka hasta yakını hesap sorabiliyor hani iyi demiştin diye. O yüzden veri olmadıkça yorum yapmıyorlar ama bu kötü olma ihtimali anlamına gelmiyor.

Oğlumun ismi Kuzey canım... Allah razı olsun. Dualarınıza minnettarım. Oğluma bir şey olmasın, başka hiç ama hiçbir dileğim yok Allah'tan..
Kuzucuğun bu süreci kolaylıkla atlatacak inşallah.. Bütün sonuçlar tertemiz çıkacak bak göreceksin. Ona bol bol dua ediyoruz. Allahın izniyle feraha çıkacaksınız..

Akşamına yine başka üç test istediler. Sonuç hakkında da bir şey demiyorlar. Sadece ekstra testler... Yarın sonuçlansın artık ne olur Allah'ım. Dayanamıyorum, ayakta duramıyorum
Bu kadar test istemeleri ve hala bir sonuç bilgisi vermemeleri belkide hiç bir şey çıkmayacak demektir yani ben böyle yorumladım çünkü benzer bir durumu annemde yaşadık o kadar çok tahlil o kadar çok test yaptılar ki sağlık personeli arkadaşım bile şaşırdı çok nadir bulunan testler demişti sonuç hiç bir şey çıkmadı içinizi ferah tutun iki bebeğim dede çeşitli rahatsizliklardan dolayı bir çok teste tabi tuttular ve sizin ki gibi yorumda yapmadılar sonuçta hepsi temiz çıktı doktorlar en ufak bir ihtimali bile atlamamak için her testi her tahlili deniyorlar ve kesin sonuç almadan da yorum yapmıyorlar Allah in izniyle hiç bir şey çıkmayacak

SANIRIM GÜZEL HABER
Yapılan tüm boyamalar negatif. Dermatoloğu negatiflere rağmen Langerhans’ın bir türü olan Hashimoto-Pritzker’de ısrarcıymış. Patolog bu negatiflere rağmen bu tanının arkasında duramam dedi. Genetik test yapılabilir mutasyon var mı diye dedi. Ne olduğunu bulamadılar sonuç olarak ama kanser vs. kesinlikle görmediğini de öğrenmiş olduk. Allah’a şükürler olsun 🤲

SANIRIM GÜZEL HABER
Yapılan tüm boyamalar negatif. Dermatoloğu negatiflere rağmen Langerhans’ın bir türü olan Hashimoto-Pritzker’de ısrarcıymış. Patolog bu negatiflere rağmen bu tanının arkasında duramam dedi. Genetik test yapılabilir mutasyon var mı diye dedi. Ne olduğunu bulamadılar sonuç olarak ama kanser vs. kesinlikle görmediğini de öğrenmiş olduk. Allah’a şükürler olsun 🤲
Bak gördün mü dedim sanq birşey çıkmadı çok şükür . Bebişin belki bagisikligi düşük olmustir bir ara çıkmıştır . Profesör bence bir güzel merhem verirse o geçecek . Hatta eski uzman eczacılar bile merhem kariyor ama ehlini bulmak lazım

Bak gördün mü dedim sanq birşey çıkmadı çok şükür . Bebişin belki bagisikligi düşük olmustir bir ara çıkmıştır . Profesör bence bir güzel merhem verirse o geçecek . Hatta eski uzman eczacılar bile merhem kariyor ama ehlini bulmak lazım
Canım dört ay oldu geçmiyorlar canımı bu sıkıyor aslında. Hani çıkıp sönse vücudu tepki veriyor düzeliyor diyeceğim ama yok. 25’inde meşhur çocuk dermatoloğu ne diyecek bakalım. Çocuk eziyet çekti biyopsi yaptırdık yine tanısız kaldık inşallah o hoca anlar…

Canım dört ay oldu geçmiyorlar canımı bu sıkıyor aslında. Hani çıkıp sönse vücudu tepki veriyor düzeliyor diyeceğim ama yok. 25’inde meşhur çocuk dermatoloğu ne diyecek bakalım. Çocuk eziyet çekti biyopsi yaptırdık yine tanısız kaldık inşallah o hoca anlar…
Bence dediğim gibi vücut bir şeye reaksiyon vermiş daha küçük olduğu için de doğal olarak hemen atlatamiyor . Bu arada yanlış anlama korkunu çok iyi anlıyorum küçümsemiyorim senden sonra bende tedirgin oldum parkta falan oynatırken . Ama ilk baştan beri aklıma Allah korusun kanser türü birşey gelmedi . Yaşlı bir nineye falan sorsan emin ol sana derki ben şunun çocuğunda gördüm falan . Yani eminim ki başka çocuklar da yaşamıştır . Kendini üzme ya bağışıklığı arttıkça geçecektir ya da işinde uzman bir doktor doğru tedaviyi uygulandığında . İnşallah bu Hacettepe deki profosor net bir tanı koyar .

Koymazsa bile net olarak şu soruyu sor. Ben gece uyku uyuyamıyorum bu çıkan şeyler çocuğa zarar verir mi Allah korusun kötü birşey habercisi mi ne yapmalıyım anne olarak çok korkuyorum de. Bence böyle çıktığı gibi geçip gidecek .

Çok geçmiş olsun. Alerji açısından değerlendirildi mi? Birçocuk akar alerjisi nedeniyle vücudunda yaralar çıkıyormuş. Böceklere de alerjisi var demişlerdi.

Bende de çeşit çeşit alerji var. Sırtımdaki kaşıntılı kabarıklıklar için çok doktor gezdim. Krem vs yaramadı. Ne zaman gıda alerjilerimi öğrendim. Ona göre yemedim, bitti sorun.. Ki aftlarda oluyordu. Onlarda bitti...

Cok gecmis olsun. Bezi, yikadiginiz sabun, surdugunuz krem, ek gida, oyuncaklari, kullandiginiz deterjanlar vb bunlara dikkat edin en sade temiz organiklerini alin. Ankara'da Çeda çocuk klinigine gidiyorum ben memnunum.

X