Sizce durum neyi gösteriyor?

Sizin hassas noktanız var mı? Hani bu olursa sinirleniyorum dediğiniz bir şeyler? Hani diyelim eşiniz çayı açık içiyor siz koyu dolduruyorsunuz adam açtırıyor böyle böyle açık doldurmaya çalışıyorsunuz. Annesi de ben de adamın yemeği böyle yediğini aksi takdirde yemediğini biliyoruz annesi benden daha iyi biliyor çünkü sürekli bu konuda tartışırlar onların evindeyken yine pişirmemissin ben kahvaltı yiyeceğim diye.
Gayet yemek için tartışan biri işte.

Tabi ki var hassas noktalarım. Ama biri benim için her gün bir şey yapıyorsa ve bazen de istediğim gibi olmuyorsa sinirlenmem. İşimde hata yaparsam sinirlenirim. Stresli bir gün yaşadıysam sinirlenirim. Eşim sözünü tutmadıysa sinirlenirim. Yalan söylerse sinirlenirim. Ev işlerine destek olmazsa sinirlenirim.
Ben çayı koyu içtiğim halde eşim her gün ısrarla bardağıma açık çay koyuyorsa ya pisliğine yapıyordur ya da isteklerime önem vermiyordur. buna da sinirlenirim ve üzülürüm evet. Ama sizinki öyle bir şey değil ki.
Salatayı sirkeli yemem mesela. Ama eşim için atarım seviyor diye. Bazen de atmayız.bunlar kavga sebepleri değil yahu. Onu anlatmaya çalışıyorum.
Yılda 10 kez yemek istediği gibi olmadı diye kavga edilmez. Bugün de böyle olsun napalım diye yenir. Yiyemiyorsa peynir ekmek yer.
Hah işte sinirlendiği şey annesinin devamlı böyle yapması. Bilerek mi yapıyor anlamıyorum diyor. Benim yapamadığım güzel olmayan yemekler olmuştu bana yarın işte biraz daha pişirelim der kavga falan çıkarmazdı. Annesi devamlı yaptığı için kasıtlı diye düşünüyor

Merhaba iyi geceler sevgili kadınlar size sormak istediğim bir şey var gece gece
Cocukla anca uyudu
Benim eşim yemeği çok pişmiş sever ve sulu yemeklerin suyunu yoğun sever ben de ona göre dikkat ediyorum sabahtan başlıyorum bazen sırf yoğun olsun diye.
Bu üç ya da dört oluyor kayinvalide gelip benim yemekleri mundar ediyor. Kendi oğlu en iyi o tanır. Eşim ona da diyordu pişirmiyorsun diye oraya gittiğimiz zamanlar
Bir de kayinvalidem devamlı işte "Oğlum eskiden şunu yemezdi bunu yemezdi. El kızına düştü şimdi mecbur sevmediği şeyleri de yiyor." Diyor ki inanın kendisi yemek yapmayı bilmez güzel yapamaz yani çocukluğumdan beri tanıyorum.
Et yapmıştım bayramda geldi bana sormadan su koydu sonra geldi bir kez daha ben yaparım dedi yemeğimi yaktı. Bakın art niyetli düşünmek istemiyorum ama bugün bardağı taşıran son damla oldu çünkü oğluyla kavga ettik yemek yüzünden. Yemedi yemeği ki yine sabahtan başlamıştım istediği gibi olsun diye ama geldi yemeğimin üstüne suyu boca etti ondan önce az sulu yapacağım dememe rağmen.

Hatta demesem bile oğlunu tanıyor bunu niye yaptı anlamadım sinirlerim bozuldu canım sıkıldı. Bu kadın bana neden böyle yapıyor. Yanlışlıkla mi olmuştur yoksa bilerek mi yapıyor anlamıyorum. psikolojim bozuldu bu aile yüzünden
Tek tavsiyem koca emrinde sabahtab yemege başlayıp ay suyu yogun olsun yok iyi pişsin beyefendi de ödül verecek siz 2 kadina.
Annesi bu hâle getirmiş eşi de bu kadar ciddiye almış 😁hayatta kimse için eşim de olsa bu kadar yoramam kendimi begenmiyorsa yemesin.
Kaynana bence tamamen beceriksiz ve iyi niyetli .

Söyledim arayıp laf söyleyeceğim yemeği niye heba ediyor yazık bu yemeğe böyle yemediğimi biliyorsunuz dedi. Ben yemeği karıştırırken birden doktu artık iş işten geçmişti
Bırakın söylesin o zaman. Size değil de ona çatınca belki aklı başına gelir kadının.
Bence siz eşinizin yemek konusundaki hassasiyetini hissettirdiğiniz için kv sizi oradan vurmaya çalışıyor. Bu tür insanlara karşı yumuşak karnını göstermemek gerekiyor.

Annesi de ben de adamın yemeği böyle yediğini aksi takdirde yemediğini biliyoruz annesi benden daha iyi biliyor çünkü sürekli bu konuda tartışırlar onların evindeyken yine pişirmemissin ben kahvaltı yiyeceğim diye.
Ay ne uyuz bir tip. Çok pişmemiş olunca ne oluyor, incileri mi dökülüyor yese? Altı üstü karnını doyuracak. Bin kihvilti yiyiciğimmiş, zıkkım ye denir böylesine. 🤣

Ben yemek yapmayı evlenince öğrendim hanımefendi pek iyi değilim bu konuda bakın yukarıda da yazdım pişmesi zor yemekleri sabahtan çocuklar uyurken koyuyorum ki isim şansa kalmasın
Düdüklü tencere alın bir tane, bütün derdiniz biter.

Merhaba iyi geceler sevgili kadınlar size sormak istediğim bir şey var gece gece
Cocukla anca uyudu
Benim eşim yemeği çok pişmiş sever ve sulu yemeklerin suyunu yoğun sever ben de ona göre dikkat ediyorum sabahtan başlıyorum bazen sırf yoğun olsun diye.
Bu üç ya da dört oluyor kayinvalide gelip benim yemekleri mundar ediyor. Kendi oğlu en iyi o tanır. Eşim ona da diyordu pişirmiyorsun diye oraya gittiğimiz zamanlar
Bir de kayinvalidem devamlı işte "Oğlum eskiden şunu yemezdi bunu yemezdi. El kızına düştü şimdi mecbur sevmediği şeyleri de yiyor." Diyor ki inanın kendisi yemek yapmayı bilmez güzel yapamaz yani çocukluğumdan beri tanıyorum.
Et yapmıştım bayramda geldi bana sormadan su koydu sonra geldi bir kez daha ben yaparım dedi yemeğimi yaktı. Bakın art niyetli düşünmek istemiyorum ama bugün bardağı taşıran son damla oldu çünkü oğluyla kavga ettik yemek yüzünden. Yemedi yemeği ki yine sabahtan başlamıştım istediği gibi olsun diye ama geldi yemeğimin üstüne suyu boca etti ondan önce az sulu yapacağım dememe rağmen.

Hatta demesem bile oğlunu tanıyor bunu niye yaptı anlamadım sinirlerim bozuldu canım sıkıldı. Bu kadın bana neden böyle yapıyor. Yanlışlıkla mi olmuştur yoksa bilerek mi yapıyor anlamıyorum. psikolojim bozuldu bu aile yüzünden
kaynanan kıskandığı için yapıyordur. benimkide sürekli söyle oğlum sen yemekte bir ekmek yerdin artık neden yemiyorsun. oğlum sen bunları yemezdin şimdi niye yiyorsun vs. sinirlerim bozuluyordu ilk başlarda ama cevabımı veriyorum bende artık. ben önünden almıyorum ya ekmeğini yesin diyorum.

Hanımefendi siz tahrik olsanız ne olur olmasanız ne olur? Söylediğimden fazla yada eksik yada gizli hiçbirşey kastetmedim, ben birşey söyleyecek olsam ima etmem direk söylerim, kafanızda kuruyorsunuz şu an
Benim evimde ne çorap için ne diş macunu için ne yemek için kavga edilmiyor, sizin evinizde ediliyor, bu yüzden akıl soruyorsunuz
Son kez anlatıyorum: eşiniz onun istediği hoşlandığı tarzda yemek pişiremediğinizde yada bir aksilik olduğunda kavga çıkarıyorsa bu size saygı yada minnet duymuyor size aşçı muamelesi yapıyor demektir
Restorantta bile yemeği beğenmediğinde kimseye laf söyleme hakkın yokken karısıyla yemeği istediği gibi olmamış diye kavga eden adam karısını hizmetçisi görüyor restorandaki aşçı kadar bile önemsemiyor saygı duymuyor demektir
Hanımefendi yanlış yazdım herhalde benimle kavga etmedi annesine sinirlendi ben annesine sinirlendi ve nimete laf söyledi diye dahil oldum.

İ
Aslında yukarıda da söyledim yemek seçen yemek için kavga eden biri değil. Şöyle düşünün siz eşinize çorabını buraya koyma rahatsız oluyorum diyorsunuz ve o devamlı yapıyor sinirlenmez misiniz ya da çorabı sizin gösterdiğiniz yere koyması sizi memnun etmek için seferber olunması mi demek.
verdiğiniz örnek çok saçma. Bir insan evladının yaşadığı evi düzenli tutması için yapılan bir eylemle hiçbir zorunluluğu olmayan bir şeyi kıyaslıyorsunuz. Kaldı ki bir çift çorabı yerine koymak çaba isteyen bir şey değil. Sizinki daha çok adama arabayı tam olarak şu noktaya park etmeni istiyorum deyip adamın sabahtan park yeri kovalamasına benziyor. Olmayınca da sizin kavga çıkardığınızı düşünün mesela. Neyse dediğim gibi düdüklü alsın size bir tane, sabahtan başlamanıza gerek kalmaz.

X