Sizce durum neyi gösteriyor?

Konu sahibi, o ruh hastası kocanızı ne çok savunmuşsunuz. Konularınıza bakınca hatırladım. Ömrünüz o adama kendinizi beğendirmeye çalışmakla geçiyor. Yemek beğenmez, temizlik beğenmez. Ortalığı kirletiyor diye bebeğe bağırır, sürekli bir baskı. Evlat olsa sevilmez bir adam için sabahtan yemek derdine düşmek, kaynana yemeğe su kattı, adam beğenmeyecek kızacak diye dertlenip burada konup açmak… Allah akıl fikir versin.

Merhaba iyi geceler sevgili kadınlar size sormak istediğim bir şey var gece gece
Cocukla anca uyudu
Benim eşim yemeği çok pişmiş sever ve sulu yemeklerin suyunu yoğun sever ben de ona göre dikkat ediyorum sabahtan başlıyorum bazen sırf yoğun olsun diye.
Bu üç ya da dört oluyor kayinvalide gelip benim yemekleri mundar ediyor. Kendi oğlu en iyi o tanır. Eşim ona da diyordu pişirmiyorsun diye oraya gittiğimiz zamanlar
Bir de kayinvalidem devamlı işte "Oğlum eskiden şunu yemezdi bunu yemezdi. El kızına düştü şimdi mecbur sevmediği şeyleri de yiyor." Diyor ki inanın kendisi yemek yapmayı bilmez güzel yapamaz yani çocukluğumdan beri tanıyorum.
Et yapmıştım bayramda geldi bana sormadan su koydu sonra geldi bir kez daha ben yaparım dedi yemeğimi yaktı. Bakın art niyetli düşünmek istemiyorum ama bugün bardağı taşıran son damla oldu çünkü oğluyla kavga ettik yemek yüzünden. Yemedi yemeği ki yine sabahtan başlamıştım istediği gibi olsun diye ama geldi yemeğimin üstüne suyu boca etti ondan önce az sulu yapacağım dememe rağmen.

Hatta demesem bile oğlunu tanıyor bunu niye yaptı anlamadım sinirlerim bozuldu canım sıkıldı. Bu kadın bana neden böyle yapıyor. Yanlışlıkla mi olmuştur yoksa bilerek mi yapıyor anlamıyorum. psikolojim bozuldu bu aile yüzünden
Bence kaynananız yapmak istediğinde bırakın tamamen o yapsın eşiniz sevmiyorsa onun yaptığı şekilde bi yerden sonra kendisi söylemek zorunda kalacaktır zaten.
Sonuçta aç kalan kendisi olacak.

Konu sahibinin fazla üzerine gidilmemiş mi? Çalışmıyor vakti var daha güzel pişsin diye sabahtan pişiriyor, bu büyük bir sorun değil ki. Sorun eşi evet. Yemeği beğenmemesi eşinin bu çabasını görmemesi. Her kadın yaptığı yemek beğenilsin ister. Ben daha yeni evliyim ama eşim yemeklerimi yediğinde gözünün içine bakıyorum beğenecek mi diye. Kabul edelim bu konuda ilgiyi seviyoruz.
Kaynana da bu olanların farkında olsa belki bu kadar müdahil olmaz sizi rahat bırakır. O yardım etme düşüncesi ile belkide yapıyor. Ama olayların gerçek yüzünü bilseydi keşke. Eşinizin aramasına müsaade etmeliydiniz.

Hah işte sinirlendiği şey annesinin devamlı böyle yapması. Bilerek mi yapıyor anlamıyorum diyor. Benim yapamadığım güzel olmayan yemekler olmuştu bana yarın işte biraz daha pişirelim der kavga falan çıkarmazdı. Annesi devamlı yaptığı için kasıtlı diye düşünüyor

Yemek kötü olduğu için annesine sinirleniyorsa bırakın sinirlensin. Kavga ediyorsa etsin o zaman. Sizle kavga ediyor gibi anladım şimdi annesiyle kavga ediyor gibi söylüyorsunuz.
En fazla bugünlük böyle olsun annenin kalbini kırma bir yemek için diye sakinleştirebilirsiniz.

Kaynanan seni sinir etmek için uğraşıyor ya da çok salak 😂 düşündüm de gözlerim belertip benim işime karışma derdim tencereyi kafasına geçirirdim falan oh ne güzel rahatladım ama sen yapma bende yapmam zaten ayıp 😂 sadece işine karışmaması gerektiğini kibarca söyle, birde aynı evdemisiniz nasıl yemeklerini böyle sabote ediyor anlamadım, benim eşte yemek konusunda cok eleştireldir ama ben takmıyorum hatta dışardan fazlasıyla sipariş veriyprum yorgunum canım bu yemeği istedi deyip sıvısıyorum güzel yemekte yapıyorum ama senin gibi sabahtan uğraştığımı hiç bilmem ne memnun etmek için uğraşıyorsun bu kadar kendi canım istediği zaman içli köfteleri sabahtan yaparım ancak 🤭🤭

Kayınvalide neden su katıyor kısmına farklı bir görüşüm var benim. Suistimal amacı olmayabilir. Kalabalık bir aileden geliyorsa belki herkese yetsin diye yemeklerin sulu yapılmasına alışkındır. Öyle bir takıntı geliştirmiş olabilir. Babamın ailesi de kalabalıktı ve babaannem hep çok sulu yapardı yemekleri yetsin diye. Babam da öyle alışmıştı sulu olması gerektiğini düşünürdü hep. Kafasına işlemiş olabilir ve yemek sulu olmadan yetmeyecek kaygısıyla elinde olmadan su katıyor olabilir. 🤷🏻‍♀️

Adam zor bir işte çalışıyor sonra eve gelip evin temizliğini yapıyor çocuklara bakıyor yeri geliyor. Her gün sabahtan başlamıyorum pişmesi zor yemekleri şansa bırakmamak için sabahtan başlıyorum

İstediği kadar zor bir işte çalışsın. Gün boyu zihninizi onun yemeklerini yaparak ve düşünerek yormak daha zor. Yanlış anlamayın. Tâbi ki eşinize yemek yapın, ilgilenin ama sürekli zihninizi onun mutlu olacağın düşüncelerle yönetirseniz bir süre sonra ruh halimiz bozulur. Biraz salın kendinizi O, kaynananın da ağzının payını verin ve mutfağınıza sokmayın.

İstediği kadar zor bir işte çalışsın. Gün boyu zihninizi onun yemeklerini yaparak ve düşünerek yormak daha zor. Yanlış anlamayın. Tâbi ki eşinize yemek yapın, ilgilenin ama sürekli zihninizi onun mutlu olacağın düşüncelerle yönetirseniz bir süre sonra ruh halimiz bozulur. Biraz salın kendinizi O, kaynananın da ağzının payını verin ve mutfağınıza sokmayın.
Böyle bir izlenim yaratacağımı düşünmemiştim ama her zaman böyle yemekler yapmıyorum yapacağım zamanlar onun da yiyebileceği tarzda yapıyorum. iki çocuk var zaten başımda maşallah anca onlara yetebiliyorum ayda yılda bir yapabiliyorum

Bazi kadinlar gercektwn cocuklari üzerinden duygusal masturbasyon yapiyor. Oglunu yemek konusunda simartip basiniza bela etmis. Yetmiyor gelip hala karisiyor. Ikisine de bu konuda net tavir koymaniz lazim. Ne siz esinizin annesinin rolünü devam ettirmek zorundasiniz nede onunla rekabet icinde olmalisiniz. Cünkü esinizin annesi sizinle rekabet icinde. Herkes yerini ve haddini bilecek.

Bana kaynana art niyetli geldi o lafından sonra. Ama siz de eşiniz yemeği beğensin diye kendinizi paralamayın. Diğer konularınıza baktım inanın çok yıpranırsınız. Kimseye değmez o çaba.

bence herkesin kendine bir meşgale bulması gerekiyor- evdeki erkeği beslemek dışında. İş, hobiler, sosyal hayat? Yani bunlar olursa yok oğlum yemeği böyle sevdi, yok o tenceremdeki yemegi yaktı gibi şeylerin biteceğini düşünüyorum.
Şimdi öyle bir imkanım yok ama evet hobiler ve sosyal hayat gelecekteki planlarım içinde.

X