Sizce evlilik için erken mi çok panikledim ?

ingermelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2021
7
0
Kızlar merhaba ben 22 yaşındayım. Üniversite okuyorum erkek arkadaşım 26 yaşında avukat. 6 aylık bir birlikteliğimiz var, erkek arkadaşımın niyeti ciddi. Çok merhametli, vicdanlı, işinde gücünde bana ilgisini sevgisini belli eden el üstünde tutan bir beyefendi. Beni mutlu etmek için elinden gelen ne varsa yapıyor. Geçen hafta annemle tanıştılar, birkaç haftaya babamla tanışacaklar ve büyük ihtimalle yazın evlilik teklifi alacağım sonbaharda da nişanlanacağım ama iş ciddileştikçe kendimi çok baskı altında hissediyorum sanki insanlar bu ilişkinin ciddi olduğunu bildiği için istesem bile ayrılamam gibi çok stresliyim. Sürekli sevgilimin kötü huylarını buluyorum ufak şeylere takılıyorum, özellikle çevremden gelen işte yaşın çok erken yorumları da beni bazen kötü hissettiriyor. Acaba vazgeçsem mi diye düşünüyorum kendimi çok boğuluyor gibi hissediyorum. Sizce ne yapmalıyım ? Aranızda böyle hisseden başkaları oldu mu ?

Kızlar merhaba ben 22 yaşındayım. Üniversite okuyorum erkek arkadaşım 26 yaşında avukat. 6 aylık bir birlikteliğimiz var, erkek arkadaşımın niyeti ciddi. Çok merhametli, vicdanlı, işinde gücünde bana ilgisini sevgisini belli eden el üstünde tutan bir beyefendi. Beni mutlu etmek için elinden gelen ne varsa yapıyor. Geçen hafta annemle tanıştılar, birkaç haftaya babamla tanışacaklar ve büyük ihtimalle yazın evlilik teklifi alacağım sonbaharda da nişanlanacağım ama iş ciddileştikçe kendimi çok baskı altında hissediyorum sanki insanlar bu ilişkinin ciddi olduğunu bildiği için istesem bile ayrılamam gibi çok stresliyim. Sürekli sevgilimin kötü huylarını buluyorum ufak şeylere takılıyorum, özellikle çevremden gelen işte yaşın çok erken yorumları da beni bazen kötü hissettiriyor. Acaba vazgeçsem mi diye düşünüyorum kendimi çok boğuluyor gibi hissediyorum. Sizce ne yapmalıyım ? Aranızda böyle hisseden başkaları oldu mu ?

Önce bir adamı tanısaydın, kariyerinde üç beş gün çalışıp para kazanıp biriktirseydin. 6 ayda ne ara tanıdın, ne ara huyunu suyunu öğrendin ailenle tanıştırıp, ciddi yola giriyorsun ne kadar ilginç.

Daha okulun bitmemiş elinde meslek iş yok nasıl ailen izin veriyor anlamıyorum. Yanlış anlama bende 24 yaşında evlendim bide 1 sene nişan süresi var içinde ama işim garantim vardı(memuru ) Okulun bitip işini garantilemeden evlenme şartın bu olsun nişanlı üni okuyan bir sürü insan var. Seven sayan insan bekler zaten

Beyin gelişimi 20'lerin ortasına kadar devam ediyor, 25-26 diyor çoğu araştırma. Bu yaşa kadar her şeyi çok tartmadan karar alma, riske yatkınlık görünüyor insanlarda. O yüzden ben 25'e kadar alınan bu tarz büyük kararları çok mantıksız buluyorum. Yürümeden koşmaya benziyor bana göre

Daha okulun bitmemiş elinde meslek iş yok nasıl ailen izin veriyor anlamıyorum. Yanlış anlama bende 24 yaşında evlendim bide 1 sene nişan süresi var içinde ama işim garantim vardı(memuru ) Okulun bitip işini garantilemeden evlenme şartın bu olsun nişanlı üni okuyan bir sürü insan var. Seven sayan insan bekler zaten
Evlilik yaptığım zaman okulum bitmiş olacak fakat okuduğum bölüm zaten aile mesleği aktif olarak staj yapıp para kazanıyorum.

Acelen yok ki. Arkandan kovalayan da yok… eger evlilik teklifi gelirse de reddet diyemem ama bunun hemen olmayacagini daha erken oldugunu ve onu daha cok tanimak istedigini soylersin. Ben esimle 20 yasimda tanistim. 22 yasimda evlenme teklifi etti ki benden sadece bir yas buyuktu. Ama evlenme teklifi ederken bana “bu hemen evlenelim diye yaptigim bir teklif degil sadece niyetimi bil istiyorum” dedi. 25 yasimdayken de evlendik. Yani 3 yil daha sevgili kaldik. 6 ay bir iliski icin cook erken bir donem. 1 yil bile oyle. Biz 1.5 yil sonra donum noktasi yasamistik. Belki 1 yil degil 3 yil sonra sizin de bir donum noktaniz olacak ve tamam veya devam diyeceksiniz. 25ten once yapilan evlilikleri saglikli bulmuyorum nacizane🤷🏻‍♀️

Bence su devirde 22 yas evlenmek icin cok genc. 5 sene once 27 yasinda evlendim. Ama su an bekar olsam 30u beklerdim. 30da daha mantikli kararlar alinabiliyor. Ayrica guzel bi birikiminiz olmadan evlenmeyin. Ki su ekonomide ev dizmek cok maliyetli. Hadi diyelim aileleriniz varlikli ve herseyinizi yaptilar. Sizin yine de kenarda bi birikiminiz olsun.

Yaşın çok küçük, ilişkin daha çok yeni. Neden bu kadar acele ediyorsun?

Atlı mı kovalıyor ne acelen var? Böyle gözünüz kapalı koştura koştura tanımadan evleniyosunuz sonra evlenince aaa bu böyle değildi diyosunuz. Adamın neyini tanıdın 6 ayda da çok merhametli geldi? Daha 6 ayda sevgisini ilgisini belli etsin bi zahmet. Bu yaşta önce Okulunu bitir, mesleğini eline al , işe gir, gez toz hayatını bir yaşa koca kaçıyo mu?

21 de tanısıp 27 de evlendım erken yasta cocuk istemesem daha dururdum baba evınde. Evlenınce bısey oldugu yok. Dur daha cok erken allah iyi insanlrla karşılaştırsın tabı ama kötü cıkarlarsa cok ezılırsın bu yaşta

Öncelikle yaşınız daha çok küçük ilişkiniz de daha yeni bu aceleniz nedir? Ayrıca kötü huylar demişsiniz nedir onlar?

Bence çok küçüksün ya. Hele bir çalış, kendi paranı harca, sıfır sorumluluk keyfine bak. Sonra zaten evlenirsin:)
Benim de çok fazla arkadaşım erken yaşta gaza geldi mezun olur olmaz evlendi yirmilerinin başında. İlk zamanlar çok güzel, piremses muamelesi görülüyor, onlar için partiler düzenleniyor vs vs, kendi evini en güzel şekilde döşüyor, herkes onlara hediye veriyor. O senenin yıldızı gelin kız oluyor:) bu yüzden bir gaza geliyorlar. Ama şimdi otuzlarin basindayiz. Neredeyse hepsi gençliğini yaşamadan evlendiği için , o sorumluluğa daldığı için pişman.
Elbet evlenirsin. Ne bu acele:)

22 yaşında benimle yaşıt dünya iyisi bir avukatla 1,5 sene beraberdim.
23 yaşında o deccalden ayrıldım :KK70:

şaka bir yana herkes aynı olacak diye bir şey yok ama 29.5 yaşımdan sesleniyorum, 25 olun en az.
30u bekleyin demiyorum ama insan bekar olarak 25 yaşı tatmalı

Evlilik için daha çok erken. Önce okulun bitsin, bir süre çalış, ye iç gez sonra bakarsın evlilik işine.

Aileyle tanışınca illa nişan evlilik olcak diye bi kaide yok, ben tanıştırdım 2 yıl sonra nişan ondan sonraki yıl düğün oldu.

X