Sizce kötü biri miyim ??

10 senelik evliyim arkadaşlar. Eşimle nişanlıyken babası vefat etti. O yüzden evlendikten bir süre sonra kaynanamı yanımıza aldk. 9 yıldır bizimle. 60-65 yaşlarında okuma yazması olmayan, anlatılanlara göre zamanında çok çekmiş bir kadın. Sessiz sakin kendi halinde biri. Hani ensesine vur lokmasını al o tarzda. Ama bir okadar pis bir okadarda tembel. Öyle böyle değil hemde psikolojim bozuldu artk. kimseye anlatamiyorum valla patladm artk anlatıcam herşeyi. Tuvalete gider mesela bi çıkar leş. Afedersinz akıta akıta banyoda gezinir. Bende tuvalet konusunda çok titizim inanin ağlayacak gibi oluyorm giresim gelmiyor oraya. Ki üsengeçlikten bazen kalkıp tuvalete bile gitmiyor sonra üşendim gitmeye şimdi altıma kaçırdm diyor. Sonra benim bütün evi yıkıyasm geliyor acaba bir yere bulaştırmışmıdır diye kafayi yiyorum. Soğan yemeyi çok sever sonra o ellerle tüm gün evde gezinir. Haliyle dokunduğu heryer leş gibi kokar. Bir şey diyemem hemen alınır küser ağlar çünkü.Banyosunu bile yapmaz bazen ekşi ekşi kokar artk ayni odada bile duramam düşünün. Dayanamam artk anne bayadır banyo yapmiyorsun ben suyu açayım ısınsın banyo yap istersen derim üşenip yapmaz. Beni sömürebildiği kadar sömürüyor. Yapabileceği şeyleri bile yapmiyor. üşengeçlikten herşeyi benden bekliyor. Direk söylemez istediğini hep dolaylı yoldan şunu yapaym ben der mesela kendi evinde bir yeri toplayacaktr ama yapmaz. Günlerce aynı şeyden bahseder ama yine yapmaz. Sonra artk sussun diye gidip ben yaparm. Hasta olduğumda bile kılını kıpırdatmaz. Artk ciddi ciddi halim yoktur rica ederim çok kötüyüm anne şunu da sen yapar misin derim mesela bana derki dizimi izliyorum ama yaaa 🤦🏻‍♀️ ben ne zaman bir şey istesem bahaneleri bitmez zaten. Mesela buaralar gece uyku sorunum var uyuyamiyorum haliyle sabah çok geç kalkıyorum. Kaynanamda beni bekler kahvaltı için sonra oram ağriyor buram ağriyor ilaçlarımı içemedim flan söyler durur. Bende derimki sabahları beni bekleme kahvaltını yap. Tek yapacağı şey kahvaltilikları masaya koymak ve çay yapmak kendine. Bukadarck şeyi bile yapmıyor. Ama gezmeye sıra gelince öyle bir gezerki turp gibidir. Kendimi enayi gibi hissetmeye başladm artk. Daha anlatamadğm okadar çok şeyi varki. Eşimin 2 tane ablası var onlar da bi tuhaf. Annelerini başıma attılar hiç ilgilendikleri yok. Kadın bazen çok daralır onlara gidip kalmak ister inanın bahanelerle kadını gelip almazlar. Benim gibi uğraşamıyorlar çünkü. Görüntüde çok iyi evlatlardır ama. Binde bir alırlar 2 gün sonra geri getirirler. Normalde bizim tarafta, kardeşler dönüşümlü olarak bakarlar annelerine yada babalarına. Hani biri 2 ay baktiysa diğerleride o şekil.ama ne eşim ne görümcemler yapmıyor böyle bir şeyi. Eşimle defalarca konuştum annemin sana ne zararı var diyor yanlş anlıyor. Belkide işine geliyor bilmiyorum. Kaynanamın emekli maaşını alıyor çünkü. Son zamanlarda kadına hiç tahammülüm kalmadı. Her şeyi gözüme batıyor. Ölsede kurtulsam diye düsünmeye başladm ya ben böyle biri değildim.Evde ne yaparsam söylenerek yapıyorum. Bıktm nedir benim çilem.ben bu evde hizmetçiyim tarzında. Aynı zamanda çok aksileştim kaynanamada eşime de. Hiç benlik hareketler değil ama elimde değil. 1-2 senedir böyleyim. Sinir hastası oldum. Saçma sapan şeylere parlıyorum. Saçma sapan şeyleri büyütüp sorun haline getiriyorum. Kaynananı al karşına konuş demeyin.öyle biri değil çok cahil ne demek istediğimi anlamaz.ocak bile yakamaz hatta.ben artk engelli olduğunu düşünmeye başladm. Aşağılamak için demiyorum gerçekten belliki bir rahatsızlığı var bana söylemiyorlar. Bu zamana kadar bu kadın nasl yaşamış nasl bu kadar çocuğu büyütmüş bilmiyorum. Gerçi söylenenlere göre hep akrabalar yardm etmiş. Buarada Eşimin çocuğuda olmuyor bir taraftan o skıntımz var. Anlayacağnz çok daralmş durumdaym sırf kaynanamdan dolayı boşanip arkama bile bakmadan kaçasım var. Bunları düşündüğüm için kötü biri mi oluyorum. Dayanıp sabır mı göstermeliyim sizce? Kendimi eşimin yerine koyuyorum ama ben bukadar eşime yüklenmezdim sanırım ya. Kardeşlerimle konuşur onlarada gönderirdim. Sanırım onlarda kaynanaya gelin bakıyor 🤦🏻‍♀️ Biraz uzun oldu kusura bakmayın okuyup cevap verenlere teşekkür ederim.
Ay yazık ya
Gelin diye bukadr yüklenilmezki.
Sİnirleri bozulmus kadının ki haklı.
TAbi ölmesin ama ya cockk da yokmus bosanmayı göze alacaksınız.
Yada acık acık konusacaksınız aileyi toplayıp.
Esinizin annesiyse ablalarının eltisi değil bu kadın.
Valla kahvaltısını da hazırlasın bi zahmet kalkıp.
Su dönemde hijyen en önemli sey.
Sırf o konuda benim icim almıyor der gönderirim kızlarına.
Kimse kusura bakmasın.

10 senelik evliyim arkadaşlar. Eşimle nişanlıyken babası vefat etti. O yüzden evlendikten bir süre sonra kaynanamı yanımıza aldk. 9 yıldır bizimle. 60-65 yaşlarında okuma yazması olmayan, anlatılanlara göre zamanında çok çekmiş bir kadın. Sessiz sakin kendi halinde biri. Hani ensesine vur lokmasını al o tarzda. Ama bir okadar pis bir okadarda tembel. Öyle böyle değil hemde psikolojim bozuldu artk. kimseye anlatamiyorum valla patladm artk anlatıcam herşeyi. Tuvalete gider mesela bi çıkar leş. Afedersinz akıta akıta banyoda gezinir. Bende tuvalet konusunda çok titizim inanin ağlayacak gibi oluyorm giresim gelmiyor oraya. Ki üsengeçlikten bazen kalkıp tuvalete bile gitmiyor sonra üşendim gitmeye şimdi altıma kaçırdm diyor. Sonra benim bütün evi yıkıyasm geliyor acaba bir yere bulaştırmışmıdır diye kafayi yiyorum. Soğan yemeyi çok sever sonra o ellerle tüm gün evde gezinir. Haliyle dokunduğu heryer leş gibi kokar. Bir şey diyemem hemen alınır küser ağlar çünkü.Banyosunu bile yapmaz bazen ekşi ekşi kokar artk ayni odada bile duramam düşünün. Dayanamam artk anne bayadır banyo yapmiyorsun ben suyu açayım ısınsın banyo yap istersen derim üşenip yapmaz. Beni sömürebildiği kadar sömürüyor. Yapabileceği şeyleri bile yapmiyor. üşengeçlikten herşeyi benden bekliyor. Direk söylemez istediğini hep dolaylı yoldan şunu yapaym ben der mesela kendi evinde bir yeri toplayacaktr ama yapmaz. Günlerce aynı şeyden bahseder ama yine yapmaz. Sonra artk sussun diye gidip ben yaparm. Hasta olduğumda bile kılını kıpırdatmaz. Artk ciddi ciddi halim yoktur rica ederim çok kötüyüm anne şunu da sen yapar misin derim mesela bana derki dizimi izliyorum ama yaaa 🤦🏻‍♀️ ben ne zaman bir şey istesem bahaneleri bitmez zaten. Mesela buaralar gece uyku sorunum var uyuyamiyorum haliyle sabah çok geç kalkıyorum. Kaynanamda beni bekler kahvaltı için sonra oram ağriyor buram ağriyor ilaçlarımı içemedim flan söyler durur. Bende derimki sabahları beni bekleme kahvaltını yap. Tek yapacağı şey kahvaltilikları masaya koymak ve çay yapmak kendine. Bukadarck şeyi bile yapmıyor. Ama gezmeye sıra gelince öyle bir gezerki turp gibidir. Kendimi enayi gibi hissetmeye başladm artk. Daha anlatamadğm okadar çok şeyi varki. Eşimin 2 tane ablası var onlar da bi tuhaf. Annelerini başıma attılar hiç ilgilendikleri yok. Kadın bazen çok daralır onlara gidip kalmak ister inanın bahanelerle kadını gelip almazlar. Benim gibi uğraşamıyorlar çünkü. Görüntüde çok iyi evlatlardır ama. Binde bir alırlar 2 gün sonra geri getirirler. Normalde bizim tarafta, kardeşler dönüşümlü olarak bakarlar annelerine yada babalarına. Hani biri 2 ay baktiysa diğerleride o şekil.ama ne eşim ne görümcemler yapmıyor böyle bir şeyi. Eşimle defalarca konuştum annemin sana ne zararı var diyor yanlş anlıyor. Belkide işine geliyor bilmiyorum. Kaynanamın emekli maaşını alıyor çünkü. Son zamanlarda kadına hiç tahammülüm kalmadı. Her şeyi gözüme batıyor. Ölsede kurtulsam diye düsünmeye başladm ya ben böyle biri değildim.Evde ne yaparsam söylenerek yapıyorum. Bıktm nedir benim çilem.ben bu evde hizmetçiyim tarzında. Aynı zamanda çok aksileştim kaynanamada eşime de. Hiç benlik hareketler değil ama elimde değil. 1-2 senedir böyleyim. Sinir hastası oldum. Saçma sapan şeylere parlıyorum. Saçma sapan şeyleri büyütüp sorun haline getiriyorum. Kaynananı al karşına konuş demeyin.öyle biri değil çok cahil ne demek istediğimi anlamaz.ocak bile yakamaz hatta.ben artk engelli olduğunu düşünmeye başladm. Aşağılamak için demiyorum gerçekten belliki bir rahatsızlığı var bana söylemiyorlar. Bu zamana kadar bu kadın nasl yaşamış nasl bu kadar çocuğu büyütmüş bilmiyorum. Gerçi söylenenlere göre hep akrabalar yardm etmiş. Buarada Eşimin çocuğuda olmuyor bir taraftan o skıntımz var. Anlayacağnz çok daralmş durumdaym sırf kaynanamdan dolayı boşanip arkama bile bakmadan kaçasım var. Bunları düşündüğüm için kötü biri mi oluyorum. Dayanıp sabır mı göstermeliyim sizce? Kendimi eşimin yerine koyuyorum ama ben bukadar eşime yüklenmezdim sanırım ya. Kardeşlerimle konuşur onlarada gönderirdim. Sanırım onlarda kaynanaya gelin bakıyor 🤦🏻‍♀️ Biraz uzun oldu kusura bakmayın okuyup cevap verenlere teşekkür ederim.
Açıkçası tek kalan yaşlıların oradan oraya sürgün edilmesi olayı beni çok üzüyor...Benim anneannem de üç ayda bir başka oğluna giderdi...Benim annemde tek ve abim sırf bu sebepten evlenmiyor yalnız kalmasın diye(eşim ve ben annemle yaşamak istiyoruz ama abim buna yanaşmıyor)O kadar şey yaşadım eşimin ailesi maddi manevi kızlarına destek ama öyle bir günde biri tek kalırsa benim kapım açık empati yapıyorum ve benim vicdanım bunu söylüyor.Sabredin sırf Allah rızası için olduğunu hatırlayın derim...

Bunun kotulukle alakası yok sabırla var bazı ınsanlar cok sabırlı sakın duruyorlar ben olsam bende bunalırım cok haklısın. Gecen kardeslerım gelmıstı o bıle bana zor geldı o sureklı ve pıs dıyorsunuz cok zor. Esının en azından bunu ustlenmesı gerektuvaletı yıkasın annesını yıkasın barı

Bakım konusunda çok haklısın. Sen kim olursa olsun pisliğini temizlemek zorunda değilsin. Kesinlikle kızlarının elini taşın altına sokması lazım.eşin yanlış yapıyor sana yıkmaya hakları yok.

kadına gelecek olursam,
Eş kaybı ömrünü kocasının bakıcısı olarak geçirmiş bir kadın için hayat vazifesinin bitmesi demek. Baba evinden koca evine gelmiş, ömrünü hizmet etme bilinciyle geçirmiş, hiç ‘kimsesiz’ kalmamış.hayatı boşalmış kadının.hayat gayesi yok, vazifesi yok, görevi yok.
O kadın bilinçaltında yalnız ölmekten korkuyor. Ölürken yanında kimsenin olmamasından korkuyor. Sizin yanınızda banyo bile yapmayacak kadar hayatından vazgeçmiş ve hayat enerjisini tüketmiş biri olarak ölümü bekliyor. Ve aynı zamanda ölmekten çok korkuyor.( baba yok, koca yok yaslanacak, hayatındaki güç-bakım eksikliğini oğlu ile tamamlıyor. Anne oğul arasında vicdan bağı. Asla koparamazsın.)
9 yıldır sen alıştırmışsın tuvaletten çıkınca arkasını temizlemeye..
Sen ne olursa olsun bunu yine eşinle çözmek zorundasın. Yapma temizlik eşin görsün. Eğer hava kaçırmazsan paylayacak kadar şişmişsin. Eşine sakın annesini kötüleme, o bunu kendi üstüne alınacaktır. Zaten çocuğuda olmuyor diye yetersizlik tribii vardır bide annesinden şikayet edersen seni nankörlükle suçlar. Üste çıkmak için sana saldırır sözlü olarak.
annesini çok sevdiğini, ama bazen bakımının zor geldiğini söyle. Sonuçta yaşlı insan oda gitsin hava alsın kafası dağılsın kadın depresyonda falan de. Bana da ağır geliyor gücüm yetmiyor bazen bende doluyorum sonuçta insanım de. Benimde biraz yalnız kalmaya seninle karı koca evde yalnız vakit geçirmeye ihtiyacım var de.

yani patlayacak noktaya gelmişsin. Tatlı tatlıhava kaçırmazsan patlarsın. Sonunda da haklıyken haksız duruma düşersin.
Bnm kayınvalide de yalnız yatamam diyor birlikte yaşayacak misiz. (28 yaşındaki zihindel engelli oğluyla yatıyor yıllardır, eşi vefat ederse bizimle yasiyacakmis ayrı kapı bile olmazmis bunun mantığı nedir ?) Hani sorsan çok açık fikirli, seven her şeye katlanır falan düşüncesinde ama benim katlanmam bekleniyor.. elinden geleni ardına koymayacak gibi öyle bişey de mümkün değil aslında ama o aksinin imkansız olduğunu düşünüyor. He kendi şu an gelin olsa ya da kızı olsa fikirleri çok başka.. bana gelince daha başka.
Eşim de iki tarafı idare ediyor. Bana öyle bişey olmayacak diyor ama ne olur sizce böyle ? Bosandirana kadar mı uğraşır (torunları yanında buyucekmis, istediği gibi gormezse 9 çocuğu olsa bosansinmis oğlu) ben yaşayamam bakamam edemem dedim oglunla konuş bosanirim dedim çocuğum olmadan o da boşan demiş resmen.. ( ben çocuk yapmak taraftarı bile değilim sorumluluk almamak için, kadının yıkmak istediği duruma bak )

Bnm kayınvalide de yalnız yatamam diyor birlikte yaşayacak misiz. (28 yaşındaki zihindel engelli oğluyla yatıyor yıllardır, eşi vefat ederse bizimle yasiyacakmis ayrı kapı bile olmazmis bunun mantığı nedir ?) Hani sorsan çok açık fikirli, seven her şeye katlanır falan düşüncesinde ama benim katlanmam bekleniyor.. elinden geleni ardına koymayacak gibi öyle bişey de mümkün değil aslında ama o aksinin imkansız olduğunu düşünüyor. He kendi şu an gelin olsa ya da kızı olsa fikirleri çok başka.. bana gelince daha başka.
Eşim de iki tarafı idare ediyor. Bana öyle bişey olmayacak diyor ama ne olur sizce böyle ? Bosandirana kadar mı uğraşır (torunları yanında buyucekmis, istediği gibi gormezse 9 çocuğu olsa bosansinmis oğlu) ben yaşayamam bakamam edemem dedim oglunla konuş bosanirim dedim çocuğum olmadan o da boşan demiş resmen.. ( ben çocuk yapmak taraftarı bile değilim sorumluluk almamak için, kadının yıkmak istediği duruma bak )
Canım sen bu durumda boşanırım falan gibi laflar ederek neden layınvalidenin ekmeğine yağ süruorsunki :)

kadın şimdiden kendini sağlama almanın manipülasyonunu yapıyor kendine yer hazırlıyor:)
Ama yarının ne olacağı bellimiki? Eşin tabiki böyle olmayan olaylar üzerinden yapılan varsayımsal tehditlere karşı akıllı bir tutum izleyerek hiçkimseyi harcamadan arayı bulmaya çalışıyor ,akıllı adam :)

senin yapacağın şey belli,
Hiç yarışa veya münakaşaya girmeden yarın ola hayır ola diyeceksin.
Şimdiden böyle bişeyin savaşını vermek mantıklımı sence?
Kayınvalidenin varsayımsal kendine güvenli yaşam ortamı oluşturma çabalarına kurban mı edeceksin evliliğini?
Kendne gel allasen.
Eşinede deki ben anneni anlıyorum kendince haklı.. vs
Suçlayıcı veya ona evlat olarak kendini kötü hissettirecek seçimler yaratmaya zorlama şimdiden.
yarın bir günbunu ciddi ciddi düşünecek durumlar olursa,o zamanki anlık durumlarlaolayı üzerinden savmaya bakarsın.Eşinede her zaman bu konuyla ilgili ağam paşam modunda ol. Seni annesyle ilşkisnde tehdit olarak görmesin.
Şuan için bu sebeple kvga etmeye değmez canım.
bu kafayla vereceğin her negatif tepki sana zarar.
Yarın ola hayırola de.
Neticede kul kurarmış melekler gülermiş.
Sen bunun gerçekleşmesinden ne kadar korkarsan o kadar o olayı kendine çekersin.
Dur bi düşün.
Bu olay olursa en kötü ne olur?
o en kötü şey olursa daha ne olur En kötü?
kendini bu durumda nasıl hissedersin?
ilk ne zaman öyle hissettin kendini? Pozitif olarak ne öğrendin o durumdan?
o pozitif öğrenmeni bulunca bilki kaynananın sizi ayırmasından korkmanda o öğretini besliyor.
Sonra serbest bıraktım de o korkuyu.
Bırak gitsin, uzaklaşsın senden enerjisi.
Gerisi iyilik güzellik.
Selametle😘🙋🏻‍♀️

Ayy sizi öyle iyi anlıyorum ki anlattığınız kaynanada kendi babaannemi gördüm 24 senesini yedi annemin hep bizdeydi hiç gitmedi bir kızı bir oğlu daha vardı asla bakmadılar biz hariç hepsi parasını yedi çünkğ onlara gidip maaşını çekip oraya bırakıp geliyordu okuma yazması yoktu ama böyle işlere aklı müthişti, yalan iftira kapı dinleme, aşırı tembellik ve pis olmak asla bie yemeğe el sürüp yardım etmemek bizi azarlamak diğer ondan nefret eden torunlarına aşırı sevgi, bakmayan diğer gelinine aşırı ilgi annemi kesip yerme, doldurup annemi babama dövdürtme, neler yaşadık bir bilseniz kimsenin aklı almaz hele bir. Çirkef kızı var ismi lazım değil hala diyoruz onu iki yılan hayatımızı zehir ettiler al anneni seviyorsan bak diyince ama benim kocamm istemiyorrr diye ağzını eyip parasını alıp gidiyordu, kendi annemi gördüm sizde vallahi kötü değilsiniz bunu size yaşatanlar kötü asıl annem şimdi çok hasta şeker tansiyon herşey var bunların yüzünden bel fıtığı oldu yarım ama kimse bir güne bir gün Allah razı olsun 24 sene tahammül ettin demedi, aksine kadının yüzüne böğürüyordu hepsi

Canım sen bu durumda boşanırım falan gibi laflar ederek neden layınvalidenin ekmeğine yağ süruorsunki :)

kadın şimdiden kendini sağlama almanın manipülasyonunu yapıyor kendine yer hazırlıyor:)
Ama yarının ne olacağı bellimiki? Eşin tabiki böyle olmayan olaylar üzerinden yapılan varsayımsal tehditlere karşı akıllı bir tutum izleyerek hiçkimseyi harcamadan arayı bulmaya çalışıyor ,akıllı adam :)

senin yapacağın şey belli,
Hiç yarışa veya münakaşaya girmeden yarın ola hayır ola diyeceksin.
Şimdiden böyle bişeyin savaşını vermek mantıklımı sence?
Kayınvalidenin varsayımsal kendine güvenli yaşam ortamı oluşturma çabalarına kurban mı edeceksin evliliğini?
Kendne gel allasen.
Eşinede deki ben anneni anlıyorum kendince haklı.. vs
Suçlayıcı veya ona evlat olarak kendini kötü hissettirecek seçimler yaratmaya zorlama şimdiden.
yarın bir günbunu ciddi ciddi düşünecek durumlar olursa,o zamanki anlık durumlarlaolayı üzerinden savmaya bakarsın.Eşinede her zaman bu konuyla ilgili ağam paşam modunda ol. Seni annesyle ilşkisnde tehdit olarak görmesin.
Şuan için bu sebeple kvga etmeye değmez canım.
bu kafayla vereceğin her negatif tepki sana zarar.
Yarın ola hayırola de.
Neticede kul kurarmış melekler gülermiş.
Sen bunun gerçekleşmesinden ne kadar korkarsan o kadar o olayı kendine çekersin.
Dur bi düşün.
Bu olay olursa en kötü ne olur?
o en kötü şey olursa daha ne olur En kötü?
kendini bu durumda nasıl hissedersin?
ilk ne zaman öyle hissettin kendini? Pozitif olarak ne öğrendin o durumdan?
o pozitif öğrenmeni bulunca bilki kaynananın sizi ayırmasından korkmanda o öğretini besliyor.
Sonra serbest bıraktım de o korkuyu.
Bırak gitsin, uzaklaşsın senden enerjisi.
Gerisi iyilik güzellik.
Selametle😘🙋🏻‍♀️
Eşim de sizin gibi düşünüyor ama ben de yapmayı asla düşünmediğim.altindan kalkamayacagim bişey söyleyerek kimseyi umutlandirmam kendi kendimi zor kaldırıyorum ama eşim yapmayacağı her şeyi de yapacakmış gibi konuşur o sayede benim annesine rağmen evli kalmamı sağlıyor ama o kadına güç yeter mi hiç bilmiyorum ..
Bir de şu kötü düşünme mevzusunu anlayamadım gerçekten birlikte yaşarsak mi anlamında mi kötü düşünmek , pozitif çıkarım falan beynim yandı 🤪 ben de garanticiyim sanırsam olabildiğince bir de rahat büyüdüm böyle baskılar hiç olmadı ama o çocuğuna proje gözüyle bakıyor, onların evindeyiz onlara muhtacız gözüyle bakıyorum o kadar arkamdan iğrenç hakaretler duydum ama ses edemedim. istediklerini yapmayacağımi biliyorum ben evde komple özgür biriyim(başkalarıyla yaşam benim için yaşam değil) ama bu sefer onun istediği olmazsa evsiz kalırız diye düşünüyorum yüzüne bakiyorsam bu sebepten...

Biz de ablamla dönüşümlü anneme bakıyoruz hatta daha çok ablamda kalıyor diyebilirim. Kendi öz annem olmasına ve senenin birkaç ayı ben de kalmasına rağmen bazen ben de çok bunalıyorum. Annem titizdir ama sağlığı iyi değil. Hazırlayıp önüne koymadıkça 1 bardak cay doldurup içemez gücü yetmez. Günde 4-5 öğün yemeği ki hep farklı ceşit olmalı aynı yemekten gün içinde iki kez yemez. iki öğün kahvesi, meyvesi, dondurması eksik olmaz. Saçlarını topla, suyunu doldur, yatağını hazırla topla vs hiç bitmez. Benim bir de 2 küçük çocuk olunca hiç oturma imkanım olmuyor. Velhasıl kolay değil ve ablama gittiğinde çocuklar da izin verirse bir nebze dinleniyorum. Senin de dinlenmeye ihtiyacın ve hakkın var. Artık rest çekmelisin o görümcelerinin de annesi. Kimde kalıyorsa aylığı o alsın ama.

Yadırganacak bir konu değil eşleri ölen kadınların travma durumu bu benim annem 21 yıldır böyle farkında değiller emin olun isteyerek yapmıyorlar.

Aynı şeyi bende yaşıyorum 3 senelik evliyim 2 yaşında kızım var ve ben 7 ay yatakta baktım yatak battı hemde lahusa idim onu banyoda yıkarken belim tutuldu çocuğumu bile emzirmeye egilemezken ona bakmak zorunda kaldım maddi durumum el vermio diye bakiciya para vermiyelim dedik zaten kardeşler de para vermediler bile bakiyorum diye rahattılar 4 kardeşler ben beraber otururuz tek kadin diye demistim ama çok titiz dediler bana maaşı benim olcakti 2 ay görümcemde 2 ay bende kalcak diye kandırdılar ilk bir sene görümcemde kalcaktı bide. İlk 1 sene okula staja hamilelik gecirdim ve 6 ay bana baktırdilar yere döker yemek yerken hamile halimle yerde ayaklarının altında ufantı toplardim yemek Çamaşır bulasik vs. Herseyi yapardım 2 gunde bir genel temizlik yapardım mecburiyetten ve ben evde olmadığım zamanlarda evimde kayınlarım kalırdı yıkanırlardı yerdiler icerdiler gelen giden hiç bitmedi zaten hala da Öyle hamileliğim çok zor geçti dogumum da öyle en zor zamanlarımda bana baktirdılar hep. Doğum yaptım ayakta duramiyoken ona hizmet ettim bayram seyran ev vurcuna oluyor hamileyken atesler içindeydim yataktan kaldırıp yemek yaptırıp hizmet ettirdiler bana ve eşimi seviyorum diye sustum hâlâ susuyorum ve eşim beni dinlemeyip arkadaşlarıyla işe girdi 150 bin tl borca girdi 1 ay bileziklerimi takamadim babamın yaptıklarını birikimlerimi herseyimi batirdı kocam arabamızı sattı hala da 70 bin tl borcumiz var ve kaynanama bakıyorum ve bıktım hani sevgisini gösterse yine acımıcak kalbim ama sevgisini de belli etmiyor. Çocuğum var deli gibi temizlik yapıyorum her yeri kirletiyorlar çok pisler. Özel hayatım bile yok evin tam ortasında odası var ortak banyo sıra bekliyoruz gününün yarısı mutfakta yarısı yatakta geçiriyor herseyi dinliyor ensesine vur lokmasını al ama öle olmuyor çocuğuma doyamadım onlara hizmet etmekten zaten ilk gecemde belliydi millet sabaha kadar balkonumda hizmet ettirdiler bana ve ben evladım için susuyorum. Anlican aynısının hamile ve çocukluk dönemleriyle yaşadım. Bende eve gelen misafirlerime anneme bile hizmet ettirtiyo sesim çıkınca kötü davraniyo eşim. Birgün yaptiklarimi anlattim eşime de hani biraz sevsin diye nolmuş baktiysan dedi annesini bağrima basmak istiyorum ama telefon konuşmama bile giriyo napcam bilmiyorum bana da bi akıl verin nolur ayrı eve çıkalım dedim izin vermedi 2 ay dönelim dedim yok dedi maaşını vermiyor bırakın borçlardan şahsımahiç birşey yapmıyorum çocuğumun boğazından kesilmesin diye.kimseye diyemiyorum da. Eşim Dövmez sovmez elinden geldiğince ev işlerine yardım eder yalvardıgim zaman tabi. Ama hep bir yanım eksik gibi çocuğuma sabrım gücüm kalmıyor oyun istiyor gücüm kalmıyor. Çünkü Kaynanamla ve gezindigi yerlerle hep temas ediyo ve deliriorum. Uykularım kaçıyor ve eşimle konusmaya kalkinca benden uzaklastı. Evliliğim bitsin istemiyorum aç kalayim mutlu olayım istiyorum. Ama mutlu değilim. Ve kötü olan sanki hep ben suçluyum gibi. Görümceme böyle olmasını beklemiyordum dedim de ne bekliyordun dedi bana ne olmasını bekliyordun bunu değil dediğimde bu evin kanunu bu dedi. Hani kendimi haklı göstermek için demiyorum tabi bunları haksız yerlerim de var ama temizlige dayanamıyorum artık beni yıpratan o ve ben yarı engelli kaynanaylayım. 1 sene fizik tedavi girdi evime 3 farkli adam istemiyorum dedim dinlemediler hâlâ yürümüyo doktorlar bişeyi yok diyo genç kadınım ben 26 yaşındayım daha elalemin adamları ne işi var tesettürlü olunca da daha bi zor evde insan olması Anlican Eşini seviyor musun? Cevabın evet se ona sarıl. sevmiyor musun ozaman çantanla kapıya çık gelirse senindir gelmezse Kendinini düşün. Seni seçmeyene mi üzülceksin. Annesini sokağa at saygısızlık yap demiyorum asla kendine yeni düzen kurar da uzaktan bakımını sağlarsaniz bence daha sağlıklı olcak. Çünkü anladım ki takıntılı temizlik hastası olduk kardeşim seninle.

Aynı şeyi bende yaşıyorum 3 senelik evliyim 2 yaşında kızım var ve ben 7 ay yatakta baktım yatak battı hemde lahusa idim onu banyoda yıkarken belim tutuldu çocuğumu bile emzirmeye egilemezken ona bakmak zorunda kaldım maddi durumum el vermio diye bakiciya para vermiyelim dedik zaten kardeşler de para vermediler bile bakiyorum diye rahattılar 4 kardeşler ben beraber otururuz tek kadin diye demistim ama çok titiz dediler bana maaşı benim olcakti 2 ay görümcemde 2 ay bende kalcak diye kandırdılar ilk bir sene görümcemde kalcaktı bide. İlk 1 sene okula staja hamilelik gecirdim ve 6 ay bana baktırdilar yere döker yemek yerken hamile halimle yerde ayaklarının altında ufantı toplardim yemek Çamaşır bulasik vs. Herseyi yapardım 2 gunde bir genel temizlik yapardım mecburiyetten ve ben evde olmadığım zamanlarda evimde kayınlarım kalırdı yıkanırlardı yerdiler icerdiler gelen giden hiç bitmedi zaten hala da Öyle hamileliğim çok zor geçti dogumum da öyle en zor zamanlarımda bana baktirdılar hep. Doğum yaptım ayakta duramiyoken ona hizmet ettim bayram seyran ev vurcuna oluyor hamileyken atesler içindeydim yataktan kaldırıp yemek yaptırıp hizmet ettirdiler bana ve eşimi seviyorum diye sustum hâlâ susuyorum ve eşim beni dinlemeyip arkadaşlarıyla işe girdi 150 bin tl borca girdi 1 ay bileziklerimi takamadim babamın yaptıklarını birikimlerimi herseyimi batirdı kocam arabamızı sattı hala da 70 bin tl borcumiz var ve kaynanama bakıyorum ve bıktım hani sevgisini gösterse yine acımıcak kalbim ama sevgisini de belli etmiyor. Çocuğum var deli gibi temizlik yapıyorum her yeri kirletiyorlar çok pisler. Özel hayatım bile yok evin tam ortasında odası var ortak banyo sıra bekliyoruz gününün yarısı mutfakta yarısı yatakta geçiriyor herseyi dinliyor ensesine vur lokmasını al ama öle olmuyor çocuğuma doyamadım onlara hizmet etmekten zaten ilk gecemde belliydi millet sabaha kadar balkonumda hizmet ettirdiler bana ve ben evladım için susuyorum. Anlican aynısının hamile ve çocukluk dönemleriyle yaşadım. Bende eve gelen misafirlerime anneme bile hizmet ettirtiyo sesim çıkınca kötü davraniyo eşim. Birgün yaptiklarimi anlattim eşime de hani biraz sevsin diye nolmuş baktiysan dedi annesini bağrima basmak istiyorum ama telefon konuşmama bile giriyo napcam bilmiyorum bana da bi akıl verin nolur ayrı eve çıkalım dedim izin vermedi 2 ay dönelim dedim yok dedi maaşını vermiyor bırakın borçlardan şahsımahiç birşey yapmıyorum çocuğumun boğazından kesilmesin diye.kimseye diyemiyorum da. Eşim Dövmez sovmez elinden geldiğince ev işlerine yardım eder yalvardıgim zaman tabi. Ama hep bir yanım eksik gibi çocuğuma sabrım gücüm kalmıyor oyun istiyor gücüm kalmıyor. Çünkü Kaynanamla ve gezindigi yerlerle hep temas ediyo ve deliriorum. Uykularım kaçıyor ve eşimle konusmaya kalkinca benden uzaklastı. Evliliğim bitsin istemiyorum aç kalayim mutlu olayım istiyorum. Ama mutlu değilim. Ve kötü olan sanki hep ben suçluyum gibi. Görümceme böyle olmasını beklemiyordum dedim de ne bekliyordun dedi bana ne olmasını bekliyordun bunu değil dediğimde bu evin kanunu bu dedi. Hani kendimi haklı göstermek için demiyorum tabi bunları haksız yerlerim de var ama temizlige dayanamıyorum artık beni yıpratan o ve ben yarı engelli kaynanaylayım. 1 sene fizik tedavi girdi evime 3 farkli adam istemiyorum dedim dinlemediler hâlâ yürümüyo doktorlar bişeyi yok diyo genç kadınım ben 26 yaşındayım daha elalemin adamları ne işi var tesettürlü olunca da daha bi zor evde insan olması Anlican Eşini seviyor musun? Cevabın evet se ona sarıl. sevmiyor musun ozaman çantanla kapıya çık gelirse senindir gelmezse Kendinini düşün. Seni seçmeyene mi üzülceksin. Annesini sokağa at saygısızlık yap demiyorum asla kendine yeni düzen kurar da uzaktan bakımını sağlarsaniz bence daha sağlıklı olcak. Çünkü anladım ki takıntılı temizlik hastası olduk kardeşim seninle.
Bence siz direk bdv ye konu açın😞

Eşin ve iki kız kardeşi farkında olmayabilir mi bu durumun. Kesinlikle rest çekmen gerekiyor artık. 9 ar sene de kardeşlerin baksın benden bu kadar demelisin. Haklı olduğunu onlar da biliyor.

eşimi seviyorum diye sustum

Şu koca mesajda yazdığınız şeyleri size yaşatan, sizi ezen ve ezdiren adamı nasıl sevebiliyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum. Lohusalığınızda size hizmet edilmesi gerekirken siz hizmet etmişsiniz -kusura bakmayın ama- ne eşiniz ne de ailesi insan yerine bile koymamış sizi. Daha 26 yaşındasınız bir de. Çok şaşkınım gerçekten.

aklınız varsa böyle bir ortamda çocuk yapmazsınız, şanslıymışsınız ki olmamış zaten
kadının pisliğini eşinize temizletin, öbür çocukları da sırayla baksın bakarken maaşı onlar alsın

oncelikle Rabbim size sabirlar vermesin artik...evet cidden bakima muhtacsa yardimci olunur anneye babaya ama bu sekilde degil evi var,alt katta korkuyorum bahanesiyle sizde kalmasi hos degil ozelliklede temizlik olayi bambaska ben olsam esimle net bir sekilde konusurdum ..
bu ise cozumu esiniz bulmali..tabi nasilsa evde annesinin arkasini toplayan kendi degill ondan rahat rahat takiliyor..ustune maasinida aliyorsa diger kardeslerde kim aliyorsa maasi o baksin diye dusunurler..ondanda ilgilenmiyorlardir ..
neyse sizde esinjze huzur vermeyin..evinde kalsin surekli olmasada arada bir yardjmci hem yemek,hem ev isi yapabilir ..yada haftada 1 2 sirayla kizlari gelip evinin isini gucunu alisverisini yapabilir.. (isteseler cozum bulunur.)
kimse icin kendinizi yipratmayin..bedenden cok ruhunuz yoruluyor..degmezzzz

Eşinin çocuğu olmuyor. Kendi çocuğunuza bakmak varken, Siz (kadın daha 50li yaşlarda) ona bakacaksınız yıllarca. Seneler geçtikçe ruh saplığınız elden gidecek. Madem eşin kvnin oarasını alıyor bi zahmet haftada bir birini tutsun. Size karşı bu kadar anlayışsız insanlara siz beden anlayışlı oluyorsunuz? Hizmetçi gibi kullanıyorlar sizi. Evde duran kadın. Anneye kızlarının bakması daha uygun.
Valla bu benim fikrimce boşanmak için gayet yerinde bir sebep. Sizi düşünmeyen anlamayan bir eş, çocuk yok, olmuyor, yıllarca yanınızda kalacak sıkıntılı bir kv. Ömrünüze yazık. Çocuk yoksa anne olamayacaksam kıymet bilmeyen bir eşe ve anasına hizmetçilik yapmaktansa yalnız yaşar çalışırım daha iyi benim fikrimce. En azından işim az olur kafam rahat olur. Size vicdan yaltıranöar bir zahmet anasının pisliğini kendi temizlesin. Allah yardımcınız olsun

Siz onun evine gidin yerlesin.Onun evini temizleme bahanesiyle, şu esyalari senin eve indirelim, bu da gitsin şu da derken bir bakmissin alt kat sizin ev olmus.
Yavas yavas ben sunu yaparken sen cay demler misin, su makarnayı haslar misin gibisinden kendi ihtiyaçlarini karsilamaya tesvik edin. O otursun ust katta.

şu soruyu soranın kötü olduğunu, veye bir kötünün şu soruyu sorduğunu hiç görmedim...merakla okuycam şimdi konuyu

X