Soan krn deneyipte sonu alan veya almayan var m acaba?Buradan paylaalm...

arkadaşlar ben ugün soğan kürüne başladım ama çok araştırdım ve hamile kalan veya kürün ters teptiği hakkında bir bilgim yok çünkü biliyorsunuzki herkeze herşey iyi gelmiyor.mesela ben geçen sene hayıt tohumunu kullandım hemde aynı ölçü ve aynı tarife göre ama bana ters tepti tam 5 ay adet olmadım sonrasında oldum 30 gün adet gördüm adetim bitti 3 hafta sonra tekrar oldum ve 42 gün sürdü sonrada dr ailç filan verdi halletti.

ynai herşey herkeze yaramıyo.benneyaptımki

acaba buradan soğan kürüyle ilgili tecrübelerimizi paylaşabilirmiyiz.:enbuyukkk:

Aaaa hayıt tohumu çok iyi dediler ama.Üstelik bende dün adetim düzene girsin diye başladım hayıt tohumuna.İnş. bana ters tepmez.Soğan kürünü ben bilmeden denemiştim.Vücudu temizliyor diye biliyorum ama regle de etkisi varmış.Deene istersen doğal bitkiler kimyasal ilaçlardan daha iyidir elbette.Geçmiş olsun hepimize ...

Ayrıca farlutal içtim 1 haftayı geçti hala regl olmadım.Olurum inş. düşükten sonra düzene girsin diye bekliyorum reglimin.

merhaba.. ben iltihap sorunum için denedim bu kürü ve başladığımın 3. gününden itibaren acayip yoğunlaştı iltihabım korktum daha da mı arttı diye ...ama devam ettim .meğer rahim içi temizleniyormuş.son 2 aydır hiç sancım kalmadı. tavsiye ederim..hihoyyyt

merhaba.. ben iltihap sorunum için denedim bu kürü ve başladığımın 3. gününden itibaren acayip yoğunlaştı iltihabım korktum daha da mı arttı diye ...ama devam ettim .meğer rahim içi temizleniyormuş.son 2 aydır hiç sancım kalmadı. tavsiye ederim..hihoyyyt

Benimde hap sonrası yoğunlaştı akıntım.Deemekki rahmi temizliyor bu tür ilaçlar...

ne ilacı cnmCADIARZU

Canım farlutal verdi doktor hem iltihaba kiste falan iyi geliyormuş hemde adet söktürüyormuş söylenenlere göre.Ben ilacı kullanmaya başladıktan sonra hap bitmesine rağmen hala akıntılarım devam ediyor hemde çok fazla.Sanıyorumki içerisi temizleniyor.Çünkü önceden bu kadar fazla değildi akıntım.Birde reglim düzene girseydi Allahın izniyle...:çok üzgünüm:

selam kızlar benim sadece üstten ultrasonla bakıldı rahime, acaba ben de kullansam mı soğan kürünü?
11 aydır deniyoruz olmuyor :KK43:(
acaba ben de denesem mi soğan kürünü yani neyim olduğunu bilmiyorum ama tavsiyeniz nedir kızlar ?

bende 2.5 aydır adet olamıyorum farlutal içtim olmadı prımolut verdı 10 gun oldu hala tık yok ne yapıcam bılmıyorum şaşırdım kaldım gebelıkte yok soğan suyuna başladım ıyı gelırmı bılemıyorum doktora sordum ostrajen var soganda faydalı iç dedı

zaten ib.saraçoğluda soğanın kadın rahmi için sanki allah yaratmış diyor.soğanı doğrayıp sumakla ovup ta yiyin yemeklerin yanında

kızlarr çok sevinçliyim...
adetim ayın 2 sinde gelmeliydi ama dün geldi...yani sadece 4-5 gün gecikti...
normalde ilaçsızz 2-3 ayda adet olurum ben...
soganı iki ay düzenli içtigimde hep çok gecikmeli ve az az gelmişti...
bu üçüncü uygulayışımdı...tam olmayacak yine diye ümidimi kesmişkenn birden adet oldumm ama çok sancım oldu...ama olsun sancım oldukça hemmm zorlandımm hemde çok sevindim çünkü söküldügünün habercisiydi...
iki gündür çok güzel adet görüyorumm...
Allahımm sayın ibrahim saraçoglundan razı olsun...
diger ay da yapacagım büyük bir zevkle inşallahh kistlerimm yok olacak ben buna inanıyorum kızlar...
eger sizlerde de gecikmeler olursa sakın ümitsizlige düşüp bırakmayın.
ben o hatayı yaptım iki kürden sonra 1 ay yapmadım sonra kızdım kendime...yine yaptım ve sonuç anlattıgım gibi...hele ikinci yaptıgımda 20 günden fazla gecikmişti.
polikistikover hastasıyım...bakalım kür bittikten sonra yani öbür aydan sonra görünecegim doktora kistler ne alemde diye...
inşallah kullanan tüm arkadaslarımm benim gibi sevinir adet olduguna...sabredinnn inşallahhh iyi sonuçlar alacaksınızŞeniz

merhaba kizlar. Ben her ay normal adet görürüm. Fakat iki aydir gecikme oldugu için bu ay sogan kürünü baslamak istedim hem adetim düzenli olur diye hemde içimi temizler diye sonuçta zarari olmaz faydasi olur diye düsünerek basladim. Adetimin bitiminden 7 gün sonra basladim ve 15 gün uygulamayi düsünüyorum sayin Dr Saraçoglunun söyledi gibi. Yani bu pazartesi bugün 7inci gün oldu hastalanmama normalde 15 gün kaldi. Fakat karnimin altinda agri ve sanci çekiyor. Bazen sag tarafimda daha yogun bir sizi oluyor. Ve karnimda sislik var.
Sizce sogan küründen olabilir mi ?

derinsu cnm gözün aydın inş izde oluruz benimde inş adetim gelir .

espoir cnm olabilir bendede acayip bir sancı var ve ben yediğim her öğünde soğanı piyazlık doğrayıp tuzla ovuyorum yıkıyorum sonra sumak pulbiberle ovup afiyetle yiyorum benim içim dışım resmen soğan oldıu zaten soğana bayılırım yani.

kızlar bu arada 2 hafta önce tahlil vrmiştim ve kadın d.drueşime hiçbir problemi yok demiş tüm kan çekabına bakmış ve hormonal bi bozukluk yok demiş e2 tahlilimde 2 aydır adet görmememe rağmen gayet iyiyimiş.

bide bu soğanı kaç ay kullancaz?heralde sadece 2 ay duydum ben saraçoğlunun sitesinde

Tesekkür ederim bebisim. Baya bir sogan tüketiyorsun affiyet olsun. Ben pazartesi günü basladim. Ilk kürü 15 gün diyor Dr Saraçoglu. Ikinci kürü diger adeten 10 gün baslamali ve 5 - 7 gün içilmeli.
Bu ay bitirince diger hastaligimdan 10 gün baslayip 7 gün uygulamayi düsünûyorum ve son vermeye.
Sonra incir kürün tavsiye ediyor Dr.

Merhaba Arkadaşlar,

Ben pco hastasıyım. 3 kere soğan kürü uyguladım. ılk ikisinde düzenli adet gördüm. Yalnız sonuncusu işe yaramadı. Sitesine bunu soru olarak yazdım telefonla aradılar.PCO lularda soğan kürü sürekli işe yarayacak ve düzene sokacak diye birşey yoktur.Zaten en fazla üst üste 3 kere uygulayın, siz de bunu yapmışssınız. Şu an size tavsiyemiz karışık bitki kürü ile soğan kürünün kullanımıdır dediler. Eğer gebelik düşünüyorsanız artı olarak havuçlu incir kürünü veriyoruz. Kullanım şekillerini bitki kürünü satın alıyorsanız ayrıntılı olarak anlatıyoruz dediler.Denemek isteyen, sorusu olan arkadaşlar varsa internet sitesindeki numaraya cumartesileri sabah 9-12 arası arayabilirlermiş.

Ben gene 2 ayrdır regl olmuyorum. Cumartesi doktoruma gittim ve ultrasona girdim.Kistlerimin neredeyse yok denecek kadar azaldığını söyledi. Bende soğan kürü uyguladığımı anlatttım.Doktorum buna pek inanmadığını söylesede bence kistlerin azalmasını sebebi 3 ay uyguladığım soğan kürü. Çünkü yıllardır kullandığım ilaçlar hiçböyle bir etki yapmamıştı. Kıstler hep duruyordu. Ultrasıon ekranında ben bile fark ediyordum. Bu kez olmadığını bende gördüm.Bence bu gerçekten bir mucize. Şımdi tekrar doğum kontrol hapına başlayacağım tedavi için. Ama çocuk düşündüğüm zaman incir kürünü uygulamayı düşünüyorum..

zaten drlar nedense inanmıyo altarnatif tıpa halbuki çoğu ialçların içinde o bitkiler var ek olarakta kimyasallar var ilaçlar da işe yarıyo ama başka bir yerimizi özelliklede böbreklerimizi mahvediyo ben dr bana bişi diyince bunu söylüyorum o zamanda o zaman bizde olmayalım diyorlar.delikafadulden

yav kızlar şu soganın kapsülünü yapsalar ne iyi olur dimikaydirigubbakcemile3
mesela lahana suyu zayıflatıyor ya,onun kapsülüde aynı etkiyi veriyor...keşke soganın da olsa öyle:))))kaynatıp ugraşmazdık demi amakaydirigubbakcemile3

Kızlar benim geçen ay klmenden dolayı 2 tane kistim olmuştu biri 5,diğeri 3cm ben bunu duyar duymaz soğan suyuna başladım 10gün içtim 20 gün sonra doktora gittim ve kistlerim tamamen kaybolduğunu öğrendim.Bence kullanın faydası çok.Allah hepimizin gönlüne göre versin en kısa zamanda anne olmanızı diliyorum

Kızlar benim geçen ay klmenden dolayı 2 tane kistim olmuştu biri 5,diğeri 3cm ben bunu duyar duymaz soğan suyuna başladım 10gün içtim 20 gün sonra doktora gittim ve kistlerim tamamen kaybolduğunu öğrendim.Bence kullanın faydası çok.Allah hepimizin gönlüne göre versin en kısa zamanda anne olmanızı diliyorum

oo hayırlısı olsun canım...evet çok etkili gerçekte..bende kontrole gidecegim günü iple çekiyorum vallahi.

selam kızlar geçen ay akıntı şikayetiyle doktora gittim iltihap oluşmuş dedi. antibiyotik verdi. reglimin düzensiz olduğunu söyleyince de hormon testi yaptırdı. ama testi yaptırdığında adetim biteli 5 gün olmuştu.halbuki adetin 3. günü yapılıyormuş. sordum alakası yok pko lusun dedi. şaşırdım kaldım. tamam hiçbir zaman reglim belli bir düzende olmadı ama yılda en az 9-10 kere regl oluyordum. duphaston verdi bitince regli olucan dedi. bugün ilaç biteli 12 gün oldu ve ben daha yeni regl oldum. şimdi bu soğan kürünü yapıcam ama acaba ilacı da kullansam mı diyorum pko lular acaba ilaçla mı kullandılar soğan kürünü. bu arada iltihap filan da geçmedi yani bana ilaç işlemiyor kızlar. bir arkadaşım yaptı bu kürü kız çok ağrı çekti 15 gün ama saat başı iç çamaşırını değiştiriyordu. bütün o yumurtalıklarımdaki ağrı gitti ne var ne yok temizledi diyor. eskiden abdi ibrahim mi varmış çatır çatır doğuruyormuş ninelerimiz :) ben inanıyorum valla başlayınca sonuçları bildiricem size.

selam kızlar geçen ay akıntı şikayetiyle doktora gittim iltihap oluşmuş dedi. antibiyotik verdi. reglimin düzensiz olduğunu söyleyince de hormon testi yaptırdı. ama testi yaptırdığında adetim biteli 5 gün olmuştu.halbuki adetin 3. günü yapılıyormuş. sordum alakası yok pko lusun dedi. şaşırdım kaldım. tamam hiçbir zaman reglim belli bir düzende olmadı ama yılda en az 9-10 kere regl oluyordum. duphaston verdi bitince regli olucan dedi. bugün ilaç biteli 12 gün oldu ve ben daha yeni regl oldum. şimdi bu soğan kürünü yapıcam ama acaba ilacı da kullansam mı diyorum pko lular acaba ilaçla mı kullandılar soğan kürünü. bu arada iltihap filan da geçmedi yani bana ilaç işlemiyor kızlar. bir arkadaşım yaptı bu kürü kız çok ağrı çekti 15 gün ama saat başı iç çamaşırını değiştiriyordu. bütün o yumurtalıklarımdaki ağrı gitti ne var ne yok temizledi diyor. eskiden abdi ibrahim mi varmış çatır çatır doğuruyormuş ninelerimiz :) ben inanıyorum valla başlayınca sonuçları bildiricem size.

canım benim hiç durma başla derim ben...ama kesinlikle dogru bir şekilde uygulamalısın...
bende çok inanıyorum..yukarıda yazdıklarımı oku canım..benimki düzene girdi çok şükür...
ben anlamadım şimdi bu doktorun nasıl hemen pko dedi..yani ultrasonda folikül gördümü ki bilgilendirmedi mi seni...sadece hormon testine bakıp pko denmez ki...
sen başla gülüm...nevar neyoksa temizlesinn..inşallah işe yarar....ve ilk etabta adetin zamanında gelmezse ümitsizlige kapılma sakın..benim öyle oldu ama üçüncüsünde sadece 3 gün gecikmem oldu...normalde 2-3 ayda zor adet oluyorum düşün yani.

X