Sobalı evlerde yasayanlar bakabilir mi?

ayaklarını sıcak tut canımm enfeksiyondan agrıyordur wcye erkek gırınce sifonu çek peçeteden duvar ör oturağın yere bide içine at sıçramasın
Tesekkur ederim 🙏 tuvalet normal zaten klozet degil. Suan da adetim baslayacak agrilar var yine usuttugumu simdi anladim. Corap sevmiyorum mecbur giyiyorum bi kac gundur

Arkadaslar merhaba sobali evde yasiyorum ve 3 gundur bembeyaz bi akintim var. Zaman zaman da kasiklardan bacak arasina arkasina dogru agri oluyor. Usutuyor muyum acaba bu durumu yasayan var mi? Bu arada adet donemim yakin degil. Simdiden tesekkurler

Sobalı evle ne alakası var? Havaya uyumlu giyinin yünlü çorap vs. Birde soba kadar sıcaklık veren birşey yok gerçi doğalgaz da rahatlık bilemedim.

Bendee. Hiçbirinden zarar gelmez ❤️😂 anaannem belini örterdi sarardı bile. Bu nesiller çok doğurgandı ee tabi hormonsuz gıda kendini sıcak tutma ne ararsan var 😂🤌
en güzeli ne varsa eskilere var kuşak bağlarlarmış bellerine bi bildikleri varmış anneme kızardım ne bu böyle kat ket dye şimdi beraber giyiniyoruz:KK19:

Dogalgazli evden sobali eve gecince uyum zor yukarda da yazdim. Mesela lavabo buz gibi baska oda buz gibi sobali odada oldugun taktirde sicaktasin.

Evet böyle bir dez avantajı var. Ya birkaç odada soba olacak ya başka yolu yok. Tatilde köyde kaldım bir süre sobayı da seviyorum ama doğalgazı da seviyorum ikisinin farklı avantaj ve dezavantajları var. 😬 Doğalgaz olunca tüp derdin de yok. Köydekiler soba üstünde yemek yapıyor çoğu.

Evet böyle bir dez avantajı var. Ya birkaç odada soba olacak ya başka yolu yok. Tatilde köyde kaldım bir süre sobayı da seviyorum ama doğalgazı da seviyorum ikisinin farklı avantaj ve dezavantajları var. 😬 Doğalgaz olunca tüp derdin de yok. Köydekiler soba üstünde yemek yapıyor çoğu.
Yok ya yemek deyince dogalgaz gibisi yok onu da fark ettim tup hemen bitiyor 🤣 ama bazi yemeklerun ve cayin sobada olmasi kadar guzeli yok. Suan bende koydeyim 😅 sehirden koye gelmekte farkli. Ben sobali evde ki hava degisikliginden oldugunu usuttugumu dusundum acikcasi bu zamana kadar havalar da ilimandi birden soguk baslayinca boyle oldum sobayla alakasi ondan

Yaaa ne guzel. Aslinda bende cok severdim ama ne zaman ilk bebegim dogdu, Kilo farkindan mi hormonlardan mi bilmiyorum bi sıkıntı basıyor corap ya da kat kat giyinmek. O zamandan bu zamana disari cikmadikca corap giymem

Ayak sıcak tutmanın çok faydası olduğunu söyleyebilirim sıcak basmaları aslında kandırmaca oluyor çoğu hani hipotermi de sıcak basar insan soyunur aynı o şekilde.
Vücudunuzu alıştırsanız bu sefer kendi arıyor üşüyorsunuz vs. Aşırı kat kat giyinmeyi önermiyorum zaten ama mevsime göre önlem almak lazım. Ben üşümem diyenlerin hep sindirim sorunları var ya da böbrek.
Soğuk yerlere oturulmaz , bel sıcak tutulur , ayaklar soğuğa çok temas ettirilmez çorabın birçok noktada ayağın derisini bile korur. Çatlaklar oluşmaz ayakta.
Birşey anlatmak daha isterim birkere ölesiye idrara çıkma acısı yaşıyordum küçükken cam batar ya öyle bir acı. Annem ayaklarını sıcak tut derdi. 3 gün aralıksız hatta külotlu çorapla uyudum, ve kendiliğinden enfeksiyonum geçti biz birde sobalı evdeydik o yıllar. 🥲😬

Yok ya yemek deyince dogalgaz gibisi yok onu da fark ettim tup hemen bitiyor 🤣 ama bazi yemeklerun ve cayin sobada olmasi kadar guzeli yok. Suan bende koydeyim 😅 sehirden koye gelmekte farkli. Ben sobali evde ki hava degisikliginden oldugunu usuttugumu dusundum acikcasi bu zamana kadar havalar da ilimandi birden soguk baslayinca boyle oldum sobayla alakasi ondan

Tüp çok pahalı istediğin gibi kullanamıyorsun. Aaa şuan benim geçtiğim dönemden geçiyorsun hava degisimi vücudu etkiler. Sobanın da tadını çıkar olumlu bak. Soba fırınlı ise ki bizim ki öyleydi 😃herşeyin tadı çok farklı sobaya patates atmak vs kumpir yapmak çok güzel. Köpeklerim de vardı ahh bak özledim yine gözlerim yaşardı. 😬

Tüp çok pahalı istediğin gibi kullanamıyorsun. Aaa şuan benim geçtiğim dönemden geçiyorsun hava degisimi vücudu etkiler. Sobanın da tadını çıkar olumlu bak. Soba fırınlı ise ki bizim ki öyleydi 😃herşeyin tadı çok farklı sobaya patates atmak vs kumpir yapmak çok güzel. Köpeklerim de vardı ahh bak özledim yine gözlerim yaşardı. 😬
Evet o yuzden sorum basligim anlamsiz olmus sanirim. Suan mesajini okurken kopek havluyor bu arada 🤣 aynen ya gelip gidip sobayla ugrasiyoruz bize de boyle atraksiyon lazimmis. Tupe gelince her ay bitmiyor ama koyde olupta bitince biraz zorlugu var o yuzden birde elektrikli ocak aldim onlem amacli malum ne zamam bitecegi belli olmuyor.

Cok kalin olmasada sıkı giyiniyorum artik zira hava epey soguk. Demekki kaloriferli evde giyinme geregi hissetmiyormusum alisiyorum yavas yavas. Depremden dolayi gecici bi durum bizimkisi seneye de insallah dogalgazli ev diye konu acmam 🤣 Bunye degisikliklere zor alisiyor malum

Evet o yuzden sorum basligim anlamsiz olmus sanirim. Suan mesajini okurken kopek havluyor bu arada 🤣 aynen ya gelip gidip sobayla ugrasiyoruz bize de boyle atraksiyon lazimmis. Tupe gelince her ay bitmiyor ama koyde olupta bitince biraz zorlugu var o yuzden birde elektrikli ocak aldim onlem amacli malum ne zamam bitecegi belli olmuyor.

Cok kalin olmasada sıkı giyiniyorum artik zira hava epey soguk. Demekki kaloriferli evde giyinme geregi hissetmiyormusum alisiyorum yavas yavas. Depremden dolayi gecici bi durum bizimkisi seneye de insallah dogalgazli ev diye konu acmam 🤣 Bunye degisikliklere zor alisiyor malum

Ya kopekler deme bana ben hepsi ile kanka oldum orda bebislerimi özledim.😭😂
İyi yapıyorsun elektrikli ocak mantıklı her an köyde tüp değiştirmek zor. Araba varsa sorun olmuyor gerçi de.
Kaloriferli evde de insan kolay kolay yüksek ayar açamıyor haha kazakla oturuyorum yine ama dengeli bir sıcaklık var 😂 duş yapinca banyodan odaya koşarak kaçmıyorsun enazından hahahah

X