Sofı bır erkekle evlı olan bayanlar varmı?varsa biraz bahsedermsnz yaşantınızdan

sofı erkekler nası olur baskıcı mı olur evlılıkte nası olurlar biraz bahsedermsnz .
Teyzelerimin eşleri sofi ama yaşadıkları hayat hayat değil. Tamam bizde müslümanız elhamdulillah ama eğer bir tarikate üyeyse uzak durun Allah korusun dinden çıkarırlar adamı . Resmen tapıyorlar ve hayatlarını oraya bağlamışlar. Halbuki Allah size şah damarınızdan yakınım der bunu anlamazlar tarikat ne derse odur onlar için maalesef. Eşleride dışarı hayat yüzü görmüyor çıksalar bile tek başlarına çıkamıyorlar erkekli bi misafir gelince çay filan bile dağıtamıyorlar hayatları evin içinde geçiyor birde 2 haftada bir taaa menzil dedikleri yerlere gidip dua alıyorlarmış kendileri dua edemiyorlarmış onların duası daha etkiliymiş! Tavsiyem uzak durun namazında niyazında olsun ama bu tür şeylerden uzak durun

Teyzelerimin eşleri sofi ama yaşadıkları hayat hayat değil. Tamam bizde müslümanız elhamdulillah ama eğer bir tarikate üyeyse uzak durun Allah korusun dinden çıkarırlar adamı . Resmen tapıyorlar ve hayatlarını oraya bağlamışlar. Halbuki Allah size şah damarınızdan yakınım der bunu anlamazlar tarikat ne derse odur onlar için maalesef. Eşleride dışarı hayat yüzü görmüyor çıksalar bile tek başlarına çıkamıyorlar erkekli bi misafir gelince çay filan bile dağıtamıyorlar hayatları evin içinde geçiyor birde 2 haftada bir taaa menzil dedikleri yerlere gidip dua alıyorlarmış kendileri dua edemiyorlarmış onların duası daha etkiliymiş! Tavsiyem uzak durun namazında niyazında olsun ama bu tür şeylerden uzak durun
Hakkaten mi yaa. Zaten Kur'an dışında bir şeye ve kimseye bağlı olmamak lazım. Oralarda tövbe haşa peygamber gibi davranıp bi de el ayak öpüyorlar. Dinle bağdaşmıyor gerçekten.

Hakkaten mi yaa. Zaten Kur'an dışında bir şeye ve kimseye bağlı olmamak lazım. Oralarda tövbe haşa peygamber gibi davranıp bi de el ayak öpüyorlar. Dinle bağdaşmıyor gerçekten.
Onlara bunu söylesen bize dinsiz gözüyle bakarlar birde bizi kınıyorlar. Adamın resimlerinide hergün en az 2 defa paylaşıp methiyeler düzüyorlar aşk şiirleri yazıyorlar ay bide kadınlı erkekli yapıyorlar bunu. Adamında elinde son model telefonu (gavur dedikleri ülkelerin tabiki)!!! 30 milyonluk arabaları var ama tuvaletlerini elleriyle temizlemek için yarış yapıyorlar sonrada nefis öldürmek için yapıyoruz diyorlar daha nelee neler var bir bilseniz. Annemi içlerinden zor kurtardım ben.

Ahhh komik olan şeyi söylemeyide unuttum şuan 3 aylık hamileyim nazar değmesin diye saklıyorum daha önce çok düşük olduğu için . Dün beni aradılar bunların aylık dergisi varmış yıllık ücreti1.200 tl civarı bana eğer alırsan hemen hamile kalırsın bizim burdaki kadının çocuğu olmuyordu üyelik yaptı hamile kaldı dedi🤦🏼‍♀️ Yahu bunlar kafayı yemiş dedim içimden

Onlara bunu söylesen bize dinsiz gözüyle bakarlar birde bizi kınıyorlar. Adamın resimlerinide hergün en az 2 defa paylaşıp methiyeler düzüyorlar aşk şiirleri yazıyorlar ay bide kadınlı erkekli yapıyorlar bunu. Adamında elinde son model telefonu (gavur dedikleri ülkelerin tabiki)!!! 30 milyonluk arabaları var ama tuvaletlerini elleriyle temizlemek için yarış yapıyorlar sonrada nefis öldürmek için yapıyoruz diyorlar daha nelee neler var bir bilseniz. Annemi içlerinden zor kurtardım ben.

Ahhh komik olan şeyi söylemeyide unuttum şuan 3 aylık hamileyim nazar değmesin diye saklıyorum daha önce çok düşük olduğu için . Dün beni aradılar bunların aylık dergisi varmış yıllık ücreti1.200 tl civarı bana eğer alırsan hemen hamile kalırsın bizim burdaki kadının çocuğu olmuyordu üyelik yaptı hamile kaldı dedi🤦🏼‍♀️ Yahu bunlar kafayı yemiş dedim içimden
Tatlı su tüccarları...

Ohaa o derece diyorsun yani. Gerçi bunlardan beklenir bunlarınki din tüccarlığı. Adalet, kul hakkı deyip birçok kuruma torpille kendi içlerinden atama yaptıranlar da yine bunlar. Devleti de ele geçirmişler. Ama bu arkadaş sofi derken sadece muhafazakar mı demek istedi orasını anlamadım. Bu arada sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım ben de hamileyim. 🙂

Ohaa o derece diyorsun yani. Gerçi bunlardan beklenir bunlarınki din tüccarlığı. Adalet, kul hakkı deyip birçok kuruma torpille kendi içlerinden atama yaptıranlar da yine bunlar. Devleti de ele geçirmişler. Ama bu arkadaş sofi derken sadece muhafazakar mı demek istedi orasını anlamadım. Bu arada sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım ben de hamileyim. 🙂
Evet o yüzden özellikle belirttim eğer tarikat içindeyse vs. gibi şeylerden uzak dursun yazık eder kendisini Allah bize nefesimizden yakın Akıl vermiş düşünelim diye Kur’an vermiş okuyalım anlayalım yol göstersin diye başka hiçbirşeye ihtiyaç yok . Bebeğinide sağlıkla alırsın inşallah kucağına 🥰❤️❤️❤️

sofı erkekler nası olur baskıcı mı olur evlılıkte nası olurlar biraz bahsedermsnz .
En iyi kul Allaha ibadetini gizli yapandır hacı hocalara ben şahsen güvenmiyorum inanmıyorum devir çok bozuk yani imaninla paranın kimde olduğu belli olmaz derler sırf sofi diye evlenilmez bunlarda eziyet edende çok oluyormuş dayak falan ben görmedim ama duydum öyle

Her sufiyim diyen sufi değildir. Erkek erkektir. Kimin neye ne kadar dikkat ettiği veya yapıp yapmadığı kendi kişilik ve karakterine göredir. Böyle bir genelleme yapmak mümkün değil. Mesela ben hanefi mezhebindenim diyen bir sürü kişi vardır. Ama isim olarak havada kalır. Yani gerekliliklerini doğru düzgün bilip uygulamıyor olabilir. Müslümanım deyip kelime-i şahadeti söyleyemeyen de var sonuç olarak maalesef. Bir kimse sufi de olsa bilmem ne de olsa hepimiz de hata yapmaya açığız. Kuran'a sünnete dikkat ederek yaşıyorsa ne âlâ. Ama yaşamıyorsa lafta sufiyim demesinin bir anlamı yok. Istediği kadar okusun etsin, anlatsın. Her tarikat bir değildir. Eğer mensup olduğu tarikat para topluyorsa, dini geçim kaynağı ediyorsa uzak durmanızı tavsiye ederim.

merhaba canım başlık dikkatımı cekti aynı dertten muzdaribim.eşim degil ailesi sofi o bile beni psikolojik olarak o kadar ezdi ki anlatamam.cok zorlanıyorum ve evim aynı yerde degil 2 haftada bir hafta sonları veya okul tatillerinde gidiyoruz. ona ragmen o kadar yıprandım ki onların yanında onlar gibi düşünmem davranmam lazım yoksa aksını asla kabul etmezler ben de tesettürlüyüm ama onlara göre olay başını kapatmak degil tunik bile giymeyeceksin yalnızca elbise olabilir elbise de dar, bilek boyunda olamaz.başı açık birine selam bile vermezler tv de haber sunucusu acık diye ona laf sayıyorlar.amcam ile ablamın eşi onlara geldi kaynanam beni yanlarına göndermiyor resmen ben gittikçe kendini degişik yapıyor kendisi girişte oturuyor misafirler salonda girişten salona konusuyor yüzü görünmesin diye.orada kalırken her gün 4.30 da kapıyı deli gibi calıyor namaza kalk diye.ablama gitmemi istemiyorum kocası her an gelebilir onunla aynı ortamda bulunabilirim diye.tatile gidemeyiz,cok elbise alamyız,makyaj yapamayız,pantolon giyemeyiz,tek başımıza dışarı cıkamayız bilmem ne nefret ediyorum artık hayattan zevk almıyorum onlarlayken balkona cıksam kötü bir şey yapıyormusum gibi hissediyorum 24 yasındayım sanki 100 yasında gibiyim.evlendikten 5ay sonra eşim 21gün askere gitti beni kızına bile gondermiyordu ya.anneme gittim geldigimde ilk sözü seni kim getirdi nasıl geldin bu yani.cok cok iyi düşün canım cok zor eşim cok iyi be sevmeme ragmen bu kadar olduğunu bilseydim kabul edecegimi sanmıyorum.

hiç bilmiyorum valla etrafımda da yok hepsi şöyle olur diye genellersem diğerlerine de haksızlık etmiş olurum gibi geliyor

X