Sokak Köpeklerinden Korunmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son çocuğa saldırı haberinden dolayı biraz korktum. Köpeklerden korunmak için bildiğiniz etkili bir yol var mı? Biber gazı, elektroşok cihazı veya ses ile korkutan bir cihaz varmış sanırım. Bunlari kullanan var mı?

O degilde birazdan sizi burada linc edecekler.

Son çocuğa saldırı haberinden dolayı biraz korktum. Köpeklerden korunmak için bildiğiniz etkili bir yol var mı? Biber gazı, elektroşok cihazı veya ses ile korkutan bir cihaz varmış sanırım. Bunlari kullanan var mı?
Köpeğe mi yapacaksın bunları

Bir ses dalgası cihazı var hayvana zarar vermiyor ben ondan almıştım ama herköpekte işe yaramıyor çoğu sesi duyunca kaçıyor,beni de kovalamıştı bir köpek sürüsü ve çok korkuyorum hamile de olunca her zaman geçtiğim yer olduğu için aldım,o günden sonra da karşıma çıkmadılar gerçi 😅

Sokak köpeklerinden korunma yolu yerel belediyelere baskı yapıp kısırlaştırma talep etmek.
Uzun vadede başka bir çözüm yolu yok. İtlaf diyen vicdansızların da en kısa sürede kendilerinin itlaf olmasını diliyorum
uzun vade çözümünüz bu. peki bu hayvanların nüfusu kontrol altına alınana kadar parçalanan çocukları ne yapacağız? Ya da nüfus kontrol altına alınana kadar çocukların parçalanmamaları için dua mı edeceğiz nasıl olacak ?

Bu arada güvenli sokaklar derneğini kuran aileyi tanıyorsunuzdur. Kızlarını köpek saldırısında kaybettiklerini iddia eden aile. Mahra Pelin pınar çocuğun adı. Çocuk köpek saldırısında değil araba kazasında vefat etti o ayrı mesele de bu aile yıllarca merdiven altı köpek üretimi yapıp satıp onlarca hayvanın telef olmasına sebep olmuştur. Bana hep kaderin bir cilvesi gelir onlarca hayvanın ahını alıp çocuklarını bu şekilde kaybetmeleri.
Şimdi de aynı aile ve gruplar korkunç şekilde hayvan itlafını savunuyorlar.
Çok hassas bir mesele.
Besleme yapanlara söylüyorum asla geri adım atmayın, besleme ve kısırlaştırma yaşatır.
Size yönelik en ufak bir sözlü saldırıda derhal suç duyurusunda bulunun .

uzun vade çözümünüz bu. peki bu hayvanların nüfusu kontrol altına alınana kadar parçalanan çocukları ne yapacağız? Ya da nüfus kontrol altına alınana kadar çocukların parçalanmamaları için dua mı edeceğiz nasıl olacak ?
İtlafı savunan birisi benim muhattabım değildir. Zira insan olarak görmüyorum sizi.

Belediye köpekleri besleyecek, aç kalıp millete saldırmayacak.
Devlet soracak bu çocuk okula neden tarladan gidiyor diye, boş araziyi geçmek zorunda kalıyor diye.
Şahıslara hesap sorulmuyor köpeklere soruluyor çok ilginç.
İnançlıysan zaten başta günah, değilsen her canlının yaşama hakkı var.
İlk önce şahıslar sonra hayvanlar. Sıra böyle olmalı.

Sokak köpeklerinden korunma yolu yerel belediyelere baskı yapıp kısırlaştırma talep etmek.
Uzun vadede başka bir çözüm yolu yok. İtlaf diyen vicdansızların da en kısa sürede kendilerinin itlaf olmasını diliyorum
Fotoğrafta en sonki köpek saldırısı sonucu 9 yasindaki bir çocuğun durumu yaziyor. Sizin çocuğunuzun da başına gelmesini diliyorum

Eklentiler

• 20231209_155305.jpg
    20231209_155305.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 581
  • 20231209_155305.jpg
    20231209_155305.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 565
Fotoğrafta en sonki köpek saldırısı sonucu 9 yasindaki bir çocuğun durumu yaziyor. Sizin çocuğunuzun da başına gelmesini diliyorum
Kimse burada çocuğa oh iyi olmuş demiyor.
Aksine sizin yerine biz beynini kullanabilen hayvanları suçluyoruz!! Aklı olmayanları değil.
Size de tavsiye ederim, belki bir şeyler değişir.
Ne kadar iğrenç bedduaya bakar mısınız. İnsan değilsin sen, böyle şeylerden zevk alıyorsun demekki aynısını "diliyorsun"
Sorsana her şeyden önce Keçiören bld. Hesap!!

Of ya beddua etmeden kendinizi ifade edemiyor musunuz? Bu nasil bir bedduadir ya? Bu bedduayi yapanin cocuk falan sevdigini de dusunmuyorum.

Bunu kopegenemi yapicaksin. Size tavsiyem köpeklerde korkmucaksin siz kosarsaniz pesinize gelir oyun zanneder. Köpekler geldimi yanina kibirdamicaksin kalp atışı bile hissediyor korkmamaya çalış.havlar havlar gider.

İtlafı savunan birisi benim muhattabım değildir. Zira insan olarak görmüyorum sizi.
Okur yazar olduğunuzu düşünüyorum ? Ben hangi yorumumda itlafı savunmuşum ? Göstersene. Sen kimsin ki beni insan olarak görmeyeceksin. Bir çocuğun ölümüne üzülemeyecek insan asıl benim muhattabım değildir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X