Son gün

Mihri22

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2019
54
100
27
Merhaba Arkadaşlar ,bir hafta önce üye olup derdimi sizinle paylaşmistim.Öncellikle zamanini benim derdime ayiran ,yazan arkadaşlarima teşekkur ediyorum.Henuz 27 yasindayim ve cocuk ruhlu biriyim , galiba bugun buyudum .Hayatta bir daha gelsem yine esimle evlenirdim , o cok iyi biri ,naif,merhametli,hayvansever ,iyi bir eş, komik,eğlenceli .Mesela asiri fevri biriyimdir o ise sakin ve anlayisli ,empati sahibi.6 yildir beraberdik 4.yildirda evliydik ve bugun bosanma dilekcemi verdim.Anlasmali bosanacağiz 1 -4ay suruyormus anlasmali olduğu icin .Evdeki tum esyalari,fotoğraflari,anilari aldim .Kopeklerimize o bakicak kedilerimi ben aldim belki birdaha kopeklerimi goremem cunku artik konusmamiz ,sarilmamiz icin imkan kalmadi.

Herseyi kabullenmistim 4 yil beraber mucadele verdik ve olmadi .Esim her gecen gun daha cok heveslendi ,surekli bebek videolari izliyor ,arastiriyor ,sorusturuyordu.Bense artik yorulmustum ,artik kacinci kez o kapidan heyecan ile girip umitsizlikle ciktiğim icin.Artik heveslenmiyordum biz bize yeter dusuncesi vardi bu zamanda mucadele verirken esimin ailesinin kotu dusunmeleri, vicdansiz yurekleri artik esime olan sevgi bağimi azaltmaya baslamisti.Surekli yurt disina ciktik ,kac doktora gittik inanin sayamiyorum ,kac teste girdik ,kac tedavi yontemi denedik .Olmayinca olmadi esime herzaman cocuğun onemli olmadiğini soyledim biz bize yeteriz dedim lakin yetememesiz .Ona asla kizgin değilim belki biraz kirginimdir .Suan bosanicaz ve belki birdaha bir araya gelmicez .Kimse benim hatalarimi gormezden gelmicek ,kimse beni onun gibi mutlu etmicek ,kimse numaradan uyuma takliti yaptiğimda beni kucağinda tasiyamiyacak ,kimse onun gibi bana oyle guzel bakmicak .Belki 1 yil sonra 5.yili evlatlik edinebilirdik ama esim istemedi herseyden kendini sorumlu tuttu .Ona acidiğimi dusundu ,anne olmami cok istiyordu ,yaklasik 4 aydir beni kendinden soğutmaya calisti ve sonunda bende 4 yildir kimseye gosteremediğim duygularimi ,icimde bastirdiğim hislerle dilekce verdim umarim hayatina iyi ,guzel insanlar girer ve onu bu zayif noktasindan vurmayan ,ona guzel pankek yapan biri cikar .Umarim hep mutlu olsun ,hep gulsun belki 65 yasimiza geldiğimizde artik cocuk olamayacaği icin belki bu defa bahanesi kalmaz ☺evleniriz .Seni hic unutmucam hayatima hayat verdiğin icin yoldasim yolun sonu geldi.

Arkadaslar hepininizle paylasmak istedim ,sağlikla guzellikle kalin☺

Merhaba Arkadaşlar ,bir hafta önce üye olup derdimi sizinle paylaşmistim.Öncellikle zamanini benim derdime ayiran ,yazan arkadaşlarima teşekkur ediyorum.Henuz 27 yasindayim ve cocuk ruhlu biriyim , galiba bugun buyudum .Hayatta bir daha gelsem yine esimle evlenirdim , o cok iyi biri ,naif,merhametli,hayvansever ,iyi bir eş, komik,eğlenceli .Mesela asiri fevri biriyimdir o ise sakin ve anlayisli ,empati sahibi.6 yildir beraberdik 4.yildirda evliydik ve bugun bosanma dilekcemi verdim.Anlasmali bosanacağiz 1 -4ay suruyormus anlasmali olduğu icin .Evdeki tum esyalari,fotoğraflari,anilari aldim .Kopeklerimize o bakicak kedilerimi ben aldim belki birdaha kopeklerimi goremem cunku artik konusmamiz ,sarilmamiz icin imkan kalmadi.

Herseyi kabullenmistim 4 yil beraber mucadele verdik ve olmadi .Esim her gecen gun daha cok heveslendi ,surekli bebek videolari izliyor ,arastiriyor ,sorusturuyordu.Bense artik yorulmustum ,artik kacinci kez o kapidan heyecan ile girip umitsizlikle ciktiğim icin.Artik heveslenmiyordum biz bize yeter dusuncesi vardi bu zamanda mucadele verirken esimin ailesinin kotu dusunmeleri, vicdansiz yurekleri artik esime olan sevgi bağimi azaltmaya baslamisti.Surekli yurt disina ciktik ,kac doktora gittik inanin sayamiyorum ,kac teste girdik ,kac tedavi yontemi denedik .Olmayinca olmadi esime herzaman cocuğun onemli olmadiğini soyledim biz bize yeteriz dedim lakin yetememesiz .Ona asla kizgin değilim belki biraz kirginimdir .Suan bosanicaz ve belki birdaha bir araya gelmicez .Kimse benim hatalarimi gormezden gelmicek ,kimse beni onun gibi mutlu etmicek ,kimse numaradan uyuma takliti yaptiğimda beni kucağinda tasiyamiyacak ,kimse onun gibi bana oyle guzel bakmicak .Belki 1 yil sonra 5.yili evlatlik edinebilirdik ama esim istemedi herseyden kendini sorumlu tuttu .Ona acidiğimi dusundu ,anne olmami cok istiyordu ,yaklasik 4 aydir beni kendinden soğutmaya calisti ve sonunda bende 4 yildir kimseye gosteremediğim duygularimi ,icimde bastirdiğim hislerle dilekce verdim umarim hayatina iyi ,guzel insanlar girer ve onu bu zayif noktasindan vurmayan ,ona guzel pankek yapan biri cikar .Umarim hep mutlu olsun ,hep gulsun belki 65 yasimiza geldiğimizde artik cocuk olamayacaği icin belki bu defa bahanesi kalmaz ☺evleniriz .Seni hic unutmucam hayatima hayat verdiğin icin yoldasim yolun sonu geldi.

Arkadaslar hepininizle paylasmak istedim ,sağlikla guzellikle kalin☺
:KK43:

Yaa çok üzüldüm, gerçekten çoook..

Olmuyorsa vardır bir hayır, vardır bir sebebi... Yine de mutlu olmanın yolları olmalı sizin için...

Ne kadar da güzel yazmışsınız...

Yok mu başka bir çıkış yolu ?

Madem seviyorsunuz bosanmayin ya en azindan ne bileyim üzüldum acikcasi
4 yildir ikimiz mucadele verirken bir an olsun acaba ayrilsak mi dusuncesi gecmedi aklimizdan .Ailesi herseyi öğrendikten sonra ruh halimiz daha kotuye gitti esime olan saygim sevgim azalmaya basladi .Esim ailesi ile ben arasinda kaldi onlar para icin bosanmayacağimi dusunduler ve son 4 aydir imalarda bulundular .4 yildir esim icin elimden geleni yaptim vicdanim cok rahat fakat ailesi ile asla bir araya gelmem 4 aydir sevgimi ,saygimi yok ettiler.Benim duygularim yok sayildi ve para icindir felan dendi .Inanin artik ne sevgim ne gururum kaldirir bu yasananlari ben kendi yoluma gitmeye karar verdim

Ortada birbirini bu kadar seven sayan bir eş durumunuz varken çocuk için bu kararı vermeseydiniz keşke. Okuyunca içim parçalandı. Sonuçta beklersin olmaz beklemediğin anda olur Allah’ın takdiri. Ne güzel bir ilişkiniz varmış, bitmesine üzüldüm. Bizde de çocuk var ama karı koca olarak birbirine saygı duymayan, anlaşamayan, boşanmaya yüz tutmuş bir evlilik var...

Anlamadım ya, bebek için eşinizde mi sağlık sorunu var? Ve siz istemiyorum dediğiniz halde anne olun diye sizi kendinden soğutup boşanmaya mı getirdi olayı?
Aile ve cocuk olayi evet oyle oldu .

Çok duygulandim okurken hic mi dönüşünüz yok canim ya belli ki hala seviyosunuz evet çocuk çok önemli fakat öyle hikayeler varki ne yapiyoruz biz ya diyebileceğiniz yuva yi dağıtmak kolay ama kurması gerçekten zor en azindan bi uzmandan destek almayi deneseydiniz çok etkiledin beni 😞

Yaa üzüldüm bu şekilde bitmesine☹️
Hakkınızda hayırlısı olsun ama daha 4 sene geçti diye ömür boyu çocuk olmayacağının garantisi de yoktu ki...belki olacaktı
Daha uzun yıllar bekleyipde kavuşan nice insanlar var. Birbirinizi bu kadar severken sırf çocuk olmadı diye kendinize yazık ettiniz bence. Ailesi ne derse desin eşin her türlü onları susturabilir. Sen evliliğin sadece çocuktan ibaret olmadığını biliyomuşsun. Birbirinize biraz zaman tanısaydınız belki eşin seni anlardı

hakkınızda hayırlısı olsun birbiriniz fazla yıpratmamanız ıyı olmuş her şerde bir hayr vardır...

nasıl üzüldüm :KK42: sorun eşinde sanırım..benimde çevremde bu durumda olan var.. ya ne bileyim yaşınız genç Allah tan ümit kesilmez..sabretseydiniz keşke.. bu kadar severken...

:KK43:

Yaa çok üzüldüm, gerçekten çoook..

Olmuyorsa vardır bir hayır, vardır bir sebebi... Yine de mutlu olmanın yolları olmalı sizin için...

Ne kadar da güzel yazmışsınız...

Yok mu başka bir çıkış yolu ?
Çok duygulandim okurken hic mi dönüşünüz yok canim ya belli ki hala seviyosunuz evet çocuk çok önemli fakat öyle hikayeler varki ne yapiyoruz biz ya diyebileceğiniz yuva yi dağıtmak kolay ama kurması gerçekten zor en azindan bi uzmandan destek almayi deneseydiniz çok etkiledin beni 😞
Birbirimizi gercekten seviyoruz ve dun aksam gece son gez evde uzun uzun konustuk .Iliskimizin ilk baslarindan basladik anilari anlatmaya hatirlamaya gulduk ve sonra ikimizde ayri evlere giderken sarilip ağladik .Hic boyle ayrilicağimizi dusunmezdim ailem ,cevrem gizliden bosan diyordu ama istemiyordum yani aklima hep yaslaninca bize kim bakar dusuncesi vardi sadece .Dilekce yazarkende inanin kavga vs ornek gosteremedim cunku az kavga eden insanlariz sadece suan duygularim karmakarisik sizinle paylasmak istedim

Aile ve cocuk olayi evet oyle oldu .
Önceki konunuzu da şimdi okudum, adama gerçekten uyuz oldum.

Bu kadar kendine acıyan, kendine üzelen bir adam çok iğreti duruyor. Sinrini de sizden çıkarmış sanki. Böyle "eksik" bir adamla bu kadın nasıl evli kalır diye sorgulamış, faturayı size kesmiş.

Ya yarı felçli bir adamla evlilik yapıp yıllarca mutlu mesut yaşayan bir üye bile vardı bu forumda. Siz ne istediğinizi bildikten sonra hala kendi kafasındaki size dayatması...off, ne hali varsa görsün, sadece 27 siniz, bence yeniden çok daha mutlu olabilirsiniz.

Ortada birbirini bu kadar seven sayan bir eş durumunuz varken çocuk için bu kararı vermeseydiniz keşke. Okuyunca içim parçalandı. Sonuçta beklersin olmaz beklemediğin anda olur Allah’ın takdiri. Ne güzel bir ilişkiniz varmış, bitmesine üzüldüm. Bizde de çocuk var ama karı koca olarak birbirine saygı duymayan, anlaşamayan, boşanmaya yüz tutmuş bir evlilik var...
Bosanmayi bir kere olsun dusunmedim benim ailemde ,arkadaslarimda baski yapmai değil .Bosan bak anne olamicaksin vs ben asla umursamadim ben kendi duygularimi bile umursamadim ki .Hep esimin duygularini on plana koydum bosanicağimizi asla dusunmedim 4 aydir esimin ailesinin imalari ,laflari artik zoruma gitti .Sonucta beni ailem ,cevrem taktir etti bu konuda onun ailesi sirf para icin denicek bisey yok gercekten esimi halen cok seviyorum ,esim kotu biri olsa 4 yil once o haberi alinca ayrildim ama esim cok iyi biri bunlari bu aileyi hakketmiyor

umarim hayatina iyi ,guzel insanlar girer ve onu bu zayif noktasindan vurmayan ,ona guzel pankek yapan biri cikar .Umarim hep mutlu olsun ,hep gulsun belki 65 yasimiza geldiğimizde artik cocuk olamayacaği icin belki bu defa bahanesi kalmaz ☺evleniriz .Seni hic unutmucam hayatima hayat verdiğin icin yoldasim yolun sonu geldi.
Ya bu kadar eşini severken yinede onun daha iyi insanlarla karşılaşsın demişsiniz😕
Ee ozaman niye 65 yaşında belki tekrar evleniriz diyorsunuz mücadele edin niye kendinize bu kadar zulüm ediyorsunuz boşanmayın
Anlatmadığınız başka sıkıntılar varsa bilmiyorumda bu sebepten ayrılık olmasın

Ya bu kadar eşini severken yinede onun daha iyi insanlarla karşılaşsın demişsiniz😕
Ee ozaman niye 65 yaşında belki tekrar evleniriz diyorsunuz mücadele edin niye kendinize bu kadar zulüm ediyorsunuz boşanmayın
Anlatmadığınız başka sıkıntılar varsa bilmiyorumda bu sebepten ayrılık olmasın
65 yasinda yaslanmis olacağim esim cocuk olamayacaği icin kendini sorumlu tutuyor ve 4 yildir bu duyguyu yenemedi .65 yaslarimiza geldiğimizde ben anne olamayacağim artik belki o zaman bahanesi kalmaz yeniden bir araya geliriz .Cok mucadele verdim bunlari nasil verdim nasil ayakta durdum ben bile inanmiyorum .Aile sikintisi vardi eski konumda var buradaki arkaraslar uzun yaziya kiziyorlar diye aile olayino acmayip haberi vermek istedik konuyu kisa tuttum oyle hayirlisi sibel hanim yorumunuz icin tesekkur ederim

Birbirimizi gercekten seviyoruz ve dun aksam gece son gez evde uzun uzun konustuk .Iliskimizin ilk baslarindan basladik anilari anlatmaya hatirlamaya gulduk ve sonra ikimizde ayri evlere giderken sarilip ağladik .Hic boyle ayrilicağimizi dusunmezdim ailem ,cevrem gizliden bosan diyordu ama istemiyordum yani aklima hep yaslaninca bize kim bakar dusuncesi vardi sadece .Dilekce yazarkende inanin kavga vs ornek gosteremedim cunku az kavga eden insanlariz sadece suan duygularim karmakarisik sizinle paylasmak istedim
Çok iyi yaptin canim yanı elimizden birşey gelmez ama konuşurak destek olmaya çalışabiliriz. Bence onun icinde yasadiklarida kolay seyler degil. Kendini sana akarsu suclu hissediyor cok net ve yaptığı hersey bence senin daha iyi bi hayt yaşamak ve cocuk sahibi olabilmen iicin umarim hayirlisi olur sizin icin

Yani evlilik sadece çocuk için yapılan bir şey değildir eşin idrak edememiş bence.
Önceki konunu okudum birisi bana param için mi berabersin imasında bulunsa soğurdum anında

Nedense kocanın senin düşündüğün kadar iyi niyetli olmadığı hissine kapıldım özellikle önceki konunu okuyunca.

X