Son gün

Adamin niyeti ayrilmak. Bence cocuk olmamadini bahane gosteriyor. Konu sahibi olaya simdi duygusal bakiyor ama bu kadar kolay doldurusa gelen hele de 37 yasinda ergenligi coktaan gecmis biri bence yeterince sevmiyordur. Seven vazgecmez bence. Herseye ragmen der.

4 yildir ikimiz mucadele verirken bir an olsun acaba ayrilsak mi dusuncesi gecmedi aklimizdan .Ailesi herseyi öğrendikten sonra ruh halimiz daha kotuye gitti esime olan saygim sevgim azalmaya basladi .Esim ailesi ile ben arasinda kaldi onlar para icin bosanmayacağimi dusunduler ve son 4 aydir imalarda bulundular .4 yildir esim icin elimden geleni yaptim vicdanim cok rahat fakat ailesi ile asla bir araya gelmem 4 aydir sevgimi ,saygimi yok ettiler.Benim duygularim yok sayildi ve para icindir felan dendi .Inanin artik ne sevgim ne gururum kaldirir bu yasananlari ben kendi yoluma gitmeye karar verdim
7 sene sonra hamile kalan yakın dostum var.
Yani çocuk için boşanılmaz ki, keza hiç de olmayabilir.
Konunuzu hatırlıyorum ve üzüldüm gerçekten.
Bir daha mı düşünseniz?

İçim acıdı yaa.. Umarım çok mutlu olursunuz...

Çok erken pes etmissiniz ama yillarca ugrasam ciftler var neden bu kadar iyiyken ayrılık kararı mucadele etmeli evlilik icin kolay bulunmuyor dogru insan lutfen tekrar düşünün herseyin bi caresi var pskolojik danismandan yardim alabilirsiniz bebek icin biliyorsunuz çoğu sey kafada bitiyor bir daha dusunun

Merhaba Arkadaşlar ,bir hafta önce üye olup derdimi sizinle paylaşmistim.Öncellikle zamanini benim derdime ayiran ,yazan arkadaşlarima teşekkur ediyorum.Henuz 27 yasindayim ve cocuk ruhlu biriyim , galiba bugun buyudum .Hayatta bir daha gelsem yine esimle evlenirdim , o cok iyi biri ,naif,merhametli,hayvansever ,iyi bir eş, komik,eğlenceli .Mesela asiri fevri biriyimdir o ise sakin ve anlayisli ,empati sahibi.6 yildir beraberdik 4.yildirda evliydik ve bugun bosanma dilekcemi verdim.Anlasmali bosanacağiz 1 -4ay suruyormus anlasmali olduğu icin .Evdeki tum esyalari,fotoğraflari,anilari aldim .Kopeklerimize o bakicak kedilerimi ben aldim belki birdaha kopeklerimi goremem cunku artik konusmamiz ,sarilmamiz icin imkan kalmadi.

Herseyi kabullenmistim 4 yil beraber mucadele verdik ve olmadi .Esim her gecen gun daha cok heveslendi ,surekli bebek videolari izliyor ,arastiriyor ,sorusturuyordu.Bense artik yorulmustum ,artik kacinci kez o kapidan heyecan ile girip umitsizlikle ciktiğim icin.Artik heveslenmiyordum biz bize yeter dusuncesi vardi bu zamanda mucadele verirken esimin ailesinin kotu dusunmeleri, vicdansiz yurekleri artik esime olan sevgi bağimi azaltmaya baslamisti.Surekli yurt disina ciktik ,kac doktora gittik inanin sayamiyorum ,kac teste girdik ,kac tedavi yontemi denedik .Olmayinca olmadi esime herzaman cocuğun onemli olmadiğini soyledim biz bize yeteriz dedim lakin yetememesiz .Ona asla kizgin değilim belki biraz kirginimdir .Suan bosanicaz ve belki birdaha bir araya gelmicez .Kimse benim hatalarimi gormezden gelmicek ,kimse beni onun gibi mutlu etmicek ,kimse numaradan uyuma takliti yaptiğimda beni kucağinda tasiyamiyacak ,kimse onun gibi bana oyle guzel bakmicak .Belki 1 yil sonra 5.yili evlatlik edinebilirdik ama esim istemedi herseyden kendini sorumlu tuttu .Ona acidiğimi dusundu ,anne olmami cok istiyordu ,yaklasik 4 aydir beni kendinden soğutmaya calisti ve sonunda bende 4 yildir kimseye gosteremediğim duygularimi ,icimde bastirdiğim hislerle dilekce verdim umarim hayatina iyi ,guzel insanlar girer ve onu bu zayif noktasindan vurmayan ,ona guzel pankek yapan biri cikar .Umarim hep mutlu olsun ,hep gulsun belki 65 yasimiza geldiğimizde artik cocuk olamayacaği icin belki bu defa bahanesi kalmaz ☺evleniriz .Seni hic unutmucam hayatima hayat verdiğin icin yoldasim yolun sonu geldi.

Arkadaslar hepininizle paylasmak istedim ,sağlikla guzellikle kalin☺
Çok üzüldüm ya Allah yolunuzu açık etsin ne diyelim

Mıhrıcım konuna uzule uzule gırıyorum herseferınde ınsallah barısmıslardır dıye bakıyorum. İnsan nasıl severek ayrılabıloyor ya sevgılıyken cok acıtmazda evlıyken ve evlılıkte sorunlar bıtmez sızde kavga dovuste olmamıs. Bebek olmasa da yurutulur bu evlılık ama aılesının imaları yuzunden sevdıgın adamı bırakmak zorunda kalıyorsun. Onunda aklına gırmısler ıyıce kendı yetersızlıgını sıze kotu ımalarda bulunarak kapatıyor. Gencsın temız kalplısın ınsallah hakkında hayırlı olur ve ınsallah bırgun evlatların olur anne olursun🙏🙏 pekı suan aıeller ne dıyor kımse on ayak olmadımı barıstırmak ıcın falan.

Eşinin seni çok da sevdiğini düşünmüyorum.
Hayırlısı olmuş hakkınızda.

Mıhrıcım konuna uzule uzule gırıyorum herseferınde ınsallah barısmıslardır dıye bakıyorum. İnsan nasıl severek ayrılabıloyor ya sevgılıyken cok acıtmazda evlıyken ve evlılıkte sorunlar bıtmez sızde kavga dovuste olmamıs. Bebek olmasa da yurutulur bu evlılık ama aılesının imaları yuzunden sevdıgın adamı bırakmak zorunda kalıyorsun. Onunda aklına gırmısler ıyıce kendı yetersızlıgını sıze kotu ımalarda bulunarak kapatıyor. Gencsın temız kalplısın ınsallah hakkında hayırlı olur ve ınsallah bırgun evlatların olur anne olursun🙏🙏 pekı suan aıeller ne dıyor kımse on ayak olmadımı barıstırmak ıcın falan.
Merhaba Eydina , maalesef barismadik ve artik bosanmanin ciddiyetine vardik ikimizde .Bende asla inanmazdim severek ayrilacağimi aslinda ayrilacağimida hic dusunmedim ama neyse .Hic olmadi Eydina ikimizde saygili sevgili insanlardik ailem ozellikle annem saskin cunku bosanmayi hep bizim acicağimiz yari yolda esimi birakacağimzii dusunduklerini saniyorlardi onlara uzun uzun anlattim ailem barismami istedi fakat babam asla istemiyor .4 yil boyunca sadece iğneler nedeniyle 17 kilo verdim boyum 1.76 kilom suan 50 babam artik sağliksiz gorunduğumu soyluyo inan esimle suan barismak bile istiyorum ama henuz atim atmadi ama bir yandan da dilekce verdim bir yanim kalsin diyor diģer yanim kendine saygin icin bosan mihri

7 sene sonra hamile kalan yakın dostum var.
Yani çocuk için boşanılmaz ki, keza hiç de olmayabilir.
Konunuzu hatırlıyorum ve üzüldüm gerçekten.
Bir daha mı düşünseniz?
Ben asla bosanma niyetim yoktu cocuk icin bile olsa ama esimin cocuğa karsi olan hassiyetini bi turlu yenemesi 4 yildir .
O yuzden ben bosanalim derken bile bir yanim kal diyor dur gitme gibi bisey ya nasil anlatsam kendimi topu alinmis ama oyuna alinmayan cocuk gibi hissediyorum suan

Evet eşinin ailesi adamı doldurmuş paso, malın için beraber senle Aranızda yaş farkı var senin çocuğunda olmuyor neden senle falan diye.
Aynen oyle duygularimi tam anlamiyla sozcuklere yansitmissiniz

Sorun eşinizde ve ona rağmen size bu sekilde itham ederken siz hala ne temiz düşünüyosunuz onun için.
Kaybeden eşiniz olmuş. Hayırlısı olur inşallah
Tesekkur ederim sadekahve yapilan fedakarliğa değilde fedakarliğin sanki fedakarlik yapilmamisim gibi olusuna kirginim Allah yolunu acik etsin

Canim eşin niye böyle yapiyo ya ben anlamadim. benim cocugum olmasa eşime daha cok baglanirm beni böyle seven biri var diye. Kim bu adam sabancılarin gelinimisin yani para dedign neki. Bu işte bi iş var ailesiniz siz para varsa ikinizdede var
Benim kendi isim zaten vardi .Bu para mevzusu ailesi acti 4 ay once bende oyle olmasini bekledim hep ha duzelicek ilerde beni anlicak esim o duyguya gelemedi halen ailesinin amaci burada arkadaslarda yorum yazmis para bana kalmasin diyede iyide esim de genc daha 37 yasinda

Ne kadar da içten anlatmışsınız herşeyi; tıp her geçen gün ilerliyor, yeni yeni yöntemler çıkıyor inşallah tekrar kavuşursunuz bu kadar severken ayrılmanız üzücü, bence irtibatı koparmayın.Ara ara bir araya gelin düşman değilsiniz ya.bir yakınım, kaza geçirdi ve doktor kanalların koptuğunu, çocuğunun olmayacagini söyledi ama simdi tese yöntemi çıktı çocuğu olabilirmiş
Bende onu anlatmaya calistim hep umitimizi kaybetmeyelim kanserin bile artik cozumu var .Ben ayrildiktan sonra bile gorusmek ,zaman gecirmek istedim cunku biz kavga dovus ayrilmadik hakaretler havada ucusmadi saygiyla ayrildik .Severek ayrilmak uzucuymus gercekten

Çocuk yok diye ayrılmak ne kadar saçma.
Evlilik = çocuk mu ya?
Niye söz veriyoruz iyi günde kötü günde diye?
Gün iyiyken tamam da kötüyken ayrılalım mı olması lazım?

Hem üzüldüm hem üzülmedim valla, bilemedim
Cocuk tek neden olarak sayilmaz ,tek nedenine indirgemek mantiksiz olur mesela cocuk olmadiği icin tedavi goren , pskilojik tedavi goren insanlar oluyor.En cok toplumda cocuk ne zaman ee sizin cocuk ne zaman bak sunun cocuğu bunun cocuğu .Cocuğu olmayan sağlikli insanlar bile bu sorundan bunaliyor değil mi simdi cocuğu olamayan sağliksiz aileleri dusunun mesela ? Iyi gunde kotu gunde kavramina asla katilmiyorum uzgunum ama esini aldatan veya siddet gosteren bir adamin kotu gununuze sukur eder misiniz ? Veya size hakaretler eden ailenizle gorusturmek istemeyen adama iyi ki iyi gunumde yanimda misin denmesi sacma bunlari ben yasamiyorum ama kliselesmis evlilik tabiri sozlerine katilmiyorum

Sorun kimdeydi sizdemi esinizde mi? Inanin okurken ne dicegimi sasirdim hayat bu iste insani nerelere ne durumlara surukluyo hakkinizda hayirlisi olsun insallah
Sorun esimde ve genide tasiyici hastalik yani tup bebek vs sperm bankasini cok yontem denedik cocuğun %80 engelli doğabilirmis

Ben sizin diğer konunuzu da detaylıca okumuştum. Çok üzüldüm böyle bir karar almanıza gerçekten.

Eşiniz sizin için sizden vazgeçiyor gibi gelmişti bana. Anlattığınız gibi bir eş ailesinin dolduruşuna gelmemiştir, diye düşündüm. Hala da öyle düşünmek istiyorum.

En iyi siz tanırsınız eşinizi. Ne istediğinizi, gönlünüzün sesini en iyi siz bilirsiniz.

Ama severek ayrılınca ayrılmış olmuyorsunuz ki. Bitmemiş bir şey hayatınız boyunca sizinle olur. Birini severken zaten başkasını alamazsınız hayatınıza.

Ne diyim bilemiyorum, hakkınızda hayırlısı olsun ama temennim kavuşmanızdan yana. Eşiniz umarım sizsiz olamayacağını anlar.

Sperm bankasını denediyseniz eğer nasıl onun genetiği hastalığı geçecek ki? Çocukondan değil ki.

X