Son gün

Merhaba Arkadaşlar ,bir hafta önce üye olup derdimi sizinle paylaşmistim.Öncellikle zamanini benim derdime ayiran ,yazan arkadaşlarima teşekkur ediyorum.Henuz 27 yasindayim ve cocuk ruhlu biriyim , galiba bugun buyudum .Hayatta bir daha gelsem yine esimle evlenirdim , o cok iyi biri ,naif,merhametli,hayvansever ,iyi bir eş, komik,eğlenceli .Mesela asiri fevri biriyimdir o ise sakin ve anlayisli ,empati sahibi.6 yildir beraberdik 4.yildirda evliydik ve bugun bosanma dilekcemi verdim.Anlasmali bosanacağiz 1 -4ay suruyormus anlasmali olduğu icin .Evdeki tum esyalari,fotoğraflari,anilari aldim .Kopeklerimize o bakicak kedilerimi ben aldim belki birdaha kopeklerimi goremem cunku artik konusmamiz ,sarilmamiz icin imkan kalmadi.

Herseyi kabullenmistim 4 yil beraber mucadele verdik ve olmadi .Esim her gecen gun daha cok heveslendi ,surekli bebek videolari izliyor ,arastiriyor ,sorusturuyordu.Bense artik yorulmustum ,artik kacinci kez o kapidan heyecan ile girip umitsizlikle ciktiğim icin.Artik heveslenmiyordum biz bize yeter dusuncesi vardi bu zamanda mucadele verirken esimin ailesinin kotu dusunmeleri, vicdansiz yurekleri artik esime olan sevgi bağimi azaltmaya baslamisti.Surekli yurt disina ciktik ,kac doktora gittik inanin sayamiyorum ,kac teste girdik ,kac tedavi yontemi denedik .Olmayinca olmadi esime herzaman cocuğun onemli olmadiğini soyledim biz bize yeteriz dedim lakin yetememesiz .Ona asla kizgin değilim belki biraz kirginimdir .Suan bosanicaz ve belki birdaha bir araya gelmicez .Kimse benim hatalarimi gormezden gelmicek ,kimse beni onun gibi mutlu etmicek ,kimse numaradan uyuma takliti yaptiğimda beni kucağinda tasiyamiyacak ,kimse onun gibi bana oyle guzel bakmicak .Belki 1 yil sonra 5.yili evlatlik edinebilirdik ama esim istemedi herseyden kendini sorumlu tuttu .Ona acidiğimi dusundu ,anne olmami cok istiyordu ,yaklasik 4 aydir beni kendinden soğutmaya calisti ve sonunda bende 4 yildir kimseye gosteremediğim duygularimi ,icimde bastirdiğim hislerle dilekce verdim umarim hayatina iyi ,guzel insanlar girer ve onu bu zayif noktasindan vurmayan ,ona guzel pankek yapan biri cikar .Umarim hep mutlu olsun ,hep gulsun belki 65 yasimiza geldiğimizde artik cocuk olamayacaği icin belki bu defa bahanesi kalmaz ☺evleniriz .Seni hic unutmucam hayatima hayat verdiğin icin yoldasim yolun sonu geldi.

Arkadaslar hepininizle paylasmak istedim ,sağlikla guzellikle kalin☺
cok uzuldum.. konunuz da bana cok ilginc geldi.. cocugu olmayan siz olsaniz aile istemese.. para icin birlikte olsaniz ne olacak her seyi ustunuze alip ayrilip onu bes parasiz ortada mi birakacaktiz? mutlusunuz geciniyorsunuz.. 40 yasina yaklasmis adam anlamaz mi siz ne icin evlendiniz diye.. en basta yas farkini buna mi baglamislardi da simdi piyasaya cikti bu konu? hakkinizda hayirlisi olsun.. ne denir ki.. hata etmis esiniz ama baska bir insandan ve sizden dogacak bir yavru vardir belki.. nikah, olum ve dogum tarihleri degismezmis.. belki dogacak bir yavru var Allah sartlari hazirliyor..

Ben asla bosanma niyetim yoktu cocuk icin bile olsa ama esimin cocuğa karsi olan hassiyetini bi turlu yenemesi 4 yildir .
O yuzden ben bosanalim derken bile bir yanim kal diyor dur gitme gibi bisey ya nasil anlatsam kendimi topu alinmis ama oyuna alinmayan cocuk gibi hissediyorum suan
o kadar cok cocuk istiyorsa evlat edinebilirdiniz kendi evladiniz gibi yetistirdiniz kesinlikle kendi evladi olmayacagini ogrenen insan daha kolay kucak acabilirmis bir evlatliga gibi geliyor bana.. siz illa cocuk duskunu olsaniz onun gozune soksaniz sizin ayrilsa.. simdi sizden ayrilinca cozum mu.. evladi olacak mi.. tersine yuvasi dagiiyor yasam sebebi mutlulugu kalmayacak..

Çocuğu olmayan insanlarda eşin vefatından dolayı bir miras kalması durumunda bu para tamamen kadına verilmiyor. Yani ileride eşiniz ölseydi bile mirasın büyük çoğunluğu kendi ailesine kalacaktı hukuki olarak. Çocuğunun ölmesini hayal edip bir de ondan kalacak paranın derdine düşmüşler şimdiden. Yetmez gibi kendi pis düşüncelerini masum bir insana yamamışlar. Kişi kendinden bilir işi diye boşuna söylememiş atalarımız.

Benim kendi isim zaten vardi .Bu para mevzusu ailesi acti 4 ay once bende oyle olmasini bekledim hep ha duzelicek ilerde beni anlicak esim o duyguya gelemedi halen ailesinin amaci burada arkadaslarda yorum yazmis para bana kalmasin diyede iyide esim de genc daha 37 yasinda

Ben sizin diğer konunuzu da detaylıca okumuştum. Çok üzüldüm böyle bir karar almanıza gerçekten.

Eşiniz sizin için sizden vazgeçiyor gibi gelmişti bana. Anlattığınız gibi bir eş ailesinin dolduruşuna gelmemiştir, diye düşündüm. Hala da öyle düşünmek istiyorum.

En iyi siz tanırsınız eşinizi. Ne istediğinizi, gönlünüzün sesini en iyi siz bilirsiniz.

Ama severek ayrılınca ayrılmış olmuyorsunuz ki. Bitmemiş bir şey hayatınız boyunca sizinle olur. Birini severken zaten başkasını alamazsınız hayatınıza.

Ne diyim bilemiyorum, hakkınızda hayırlısı olsun ama temennim kavuşmanızdan yana. Eşiniz umarım sizsiz olamayacağını anlar.
Esimin benim icin bosanmayi kabul ettiğinin farkindayim o ben değilim saniyor .Ondan asla soğumadiğimi , halen onu cok sevdiğimin bilincinde .

Sadece artik benimde yorulduğumu farketti ben ondan asla vazgecmem suan da vazgecmiyorum bu noktaya gelmek asla istemezdim ama yinede kirmadan dokmeden halletim

Aile konusu şöyle evliliğin ilk yillari sinir ,stres olur ya biz daha fazlasini yasadik 3 yil boyunca asla ayrilmayi birakin esimden bosanmayi bile dusunmedim bakin boyle bir donemde ayrilsam da vicdanim rahat olurdu derdim denedik oldu yapamadik o zaman ayrilmayan biz aile herseyi 3.yili bakin 3 .yili olduğunda öğrendikten sonra sorunlsr olmaya basladi biz 3.yil o sureci atlatirken ayrilmayi dusunmezken simdi onlar oğrendikten sonra bunlarin yasanmasi akil alir gibi değil

Cok ama cok uzuldum her ne olursa olsun bu kadar iyi anlasan ayrilirken dahi karsi tarafi suclamayan ve hatta 65yasina gelindiginde tekrar birlesme gibi bir hayali olan iki insan bence ayrilmamali...
Esiniz tamamen ailesinin doldurusuna gelmis yazik... demek ki hic akil bir insan yokmus yaninda yoresinde...
45 yasindayim ablaniz sayilirim ikinci evliligimi yaptim ilk evliligim cocuk olayi disinda para mevzusu ve icki de vardi bizde bitti. Ilk evliligimi bitiren noktam esimin bu evi bu mali mulku nereye birakip gideceksin demesiydi cok alinmistim oglumu aldim ve cok kisa bir sure de her seyi arkamda birakarak ciktim...
Alti sene sonra hic evliligin e sini dusunmez iken dunya iyisi bir adamla karsilastim kopamadik ayrilamadik alti yilim gecti ailesi istemedi beni bosanmis diye ve evlendik bir oglumuz olacakti can parcamiz gozune bakarken oyle planlar programlar yaparken dogumuna gunler vardi kaybettik. Uc sene oldu kardesi de olmadi benim ilk esimden bir oglum var bu esimin yasayan evladi yok...
Hayat planladigimiz gibi gitmez canim benim... sizin cocugunuz da olabilirdi bes sene sonra hic anne olamayacaginiz bir yasta kaybedip evladinizi basla cocuk da yapamayabilirdiniz...
Ben dediginizi anliyorum birebir yasadim da gurur meselesi yaptim allah ikinci esimden razi olsun cok iyi bir insan ama simdi dusunuyorum da cocukluk yapmisim ne derse deseydi ne dusunurse dusunseydi zamanla zaten oyle olmadigini anlayacakti diyorum...
Gelin yuvanizi bozmayin uzak kalin biraz elbette su akar yolunu bulur... uc bes ay ayri kalip sevginiz neredr onu tartmanizi oneriim....

cok uzuldum.. konunuz da bana cok ilginc geldi.. cocugu olmayan siz olsaniz aile istemese.. para icin birlikte olsaniz ne olacak her seyi ustunuze alip ayrilip onu bes parasiz ortada mi birakacaktiz? mutlusunuz geciniyorsunuz.. 40 yasina yaklasmis adam anlamaz mi siz ne icin evlendiniz diye.. en basta yas farkini buna mi baglamislardi da simdi piyasaya cikti bu konu? hakkinizda hayirlisi olsun.. ne denir ki.. hata etmis esiniz ama baska bir insandan ve sizden dogacak bir yavru vardir belki.. nikah, olum ve dogum tarihleri degismezmis.. belki dogacak bir yavru var Allah sartlari hazirliyor..
Şöyle esimle biz 3.yil tedavi olurken bu zorlu sureci ailelerden sakladik ozellikle benim ailemdendi .Ben anne ve babamin bosan diyeceğini dusunduk hep hic anne ,gorumcesinin boyle dusunuceğini asla dusunmedim esim hep taktir ederler dedi .Ne zaman bunu öğrendiler tam tersi oldu .Maddiyat konusu şöyle bakin ben calisan biriyim bu 3 yil boyunca hep tedavi gordum oysa ki universiteden mezun olduktan sonra direk evlendim hataydi cunku calisamadim kendimi o yonde gelistiremedim .Konu cok uzun olunca insanlar okumak istemiyor diye anlstmamistim ama siz değinince anlatiyim esimin kendi adina 2 isyeri var esimin mesleği farkli o mesleğinde suan 2 isyeri esimin ustune kizkardesi universite sinavini kazanamamisti ,o donemler butik acalim felan diyorlar neyse bunlar acti tum parayi esim karsiliyo .O donem sesimi neden cikarmadim bilmiyorum pskilojimdem yararlanildi buyuk ihtimal .Ben isime geri donmek istedim kisacasi cocuk isine ara verelim cunku biz Tr olmuyoruz git gel git gel neyse esim hayir dedi cocuk icin uğrasalim filan .O butik islemedi kapandi bu seferde araba almak istediler bu arada kayinvalidemde surekli o suyu şu suyu oneriyor bende icmek istemiyorum bunlar basladilar cocuk icin heveslenmiyor cocuğu istemiyor paranin pesinde demeye aslinda para mevzusu buradan cikti

Çocuğu olmayan insanlarda eşin vefatından dolayı bir miras kalması durumunda bu para tamamen kadına verilmiyor. Yani ileride eşiniz ölseydi bile mirasın büyük çoğunluğu kendi ailesine kalacaktı hukuki olarak. Çocuğunun ölmesini hayal edip bir de ondan kalacak paranın derdine düşmüşler şimdiden. Yetmez gibi kendi pis düşüncelerini masum bir insana yamamışlar. Kişi kendinden bilir işi diye boşuna söylememiş atalarımız.
Kesinlikle öyle ki esim ölse onlara göre cocuğum yoksa bu parayi ben nasil harciyabilirim muhtemelen bende yaslanmis olucam o zamandan sonra para mi onemli olucak ? Zayif noktalara dokunuyorlar cunku esimin sağlikli dusunemediğinin farkindalar bundan yararlaniyorlar .Kucuk hesap geliyor bunlar bana esimim ailesinin yaptiği dusman bile yapmaz dusmanin bile bir tartisi , bir ahi olur

Cok ama cok uzuldum her ne olursa olsun bu kadar iyi anlasan ayrilirken dahi karsi tarafi suclamayan ve hatta 65yasina gelindiginde tekrar birlesme gibi bir hayali olan iki insan bence ayrilmamali...
Esiniz tamamen ailesinin doldurusuna gelmis yazik... demek ki hic akil bir insan yokmus yaninda yoresinde...
45 yasindayim ablaniz sayilirim ikinci evliligimi yaptim ilk evliligim cocuk olayi disinda para mevzusu ve icki de vardi bizde bitti. Ilk evliligimi bitiren noktam esimin bu evi bu mali mulku nereye birakip gideceksin demesiydi cok alinmistim oglumu aldim ve cok kisa bir sure de her seyi arkamda birakarak ciktim...
Alti sene sonra hic evliligin e sini dusunmez iken dunya iyisi bir adamla karsilastim kopamadik ayrilamadik alti yilim gecti ailesi istemedi beni bosanmis diye ve evlendik bir oglumuz olacakti can parcamiz gozune bakarken oyle planlar programlar yaparken dogumuna gunler vardi kaybettik. Uc sene oldu kardesi de olmadi benim ilk esimden bir oglum var bu esimin yasayan evladi yok...
Hayat planladigimiz gibi gitmez canim benim... sizin cocugunuz da olabilirdi bes sene sonra hic anne olamayacaginiz bir yasta kaybedip evladinizi basla cocuk da yapamayabilirdiniz...
Ben dediginizi anliyorum birebir yasadim da gurur meselesi yaptim allah ikinci esimden razi olsun cok iyi bir insan ama simdi dusunuyorum da cocukluk yapmisim ne derse deseydi ne dusunurse dusunseydi zamanla zaten oyle olmadigini anlayacakti diyorum...
Gelin yuvanizi bozmayin uzak kalin biraz elbette su akar yolunu bulur... uc bes ay ayri kalip sevginiz neredr onu tartmanizi oneriim....
Öncelikle başiniz sağolsun ,evlat kaybetmenin henuz daha adi bile bulunamadi öyle bir aci ki .Kalbinize göre bir cikmis karsiniza ikinci esiniz umarim cok mutlu ve huzurlu olursunuz lNeler yaşadiğinizi tahmin az cok hissetebiliyorum Allah ilk evliliğinizden olan cocuğunuza uzun omurler versin .Sizin icin bir kapi kapanirken diğer kapi acilmis ve esinizle tanismissiniz mutluluğunuz daim olsun .Ben her zaman kadin ile erkeğin eşit olduğunu dusunurdum halen de dusunuyorum da baskilar olarak kadinlar daha kolay baskilaniyor .Mesela dul kadin diye ayiplayan insanlar var halen veya bosanmis cocuklu kadini istemeyen aileler bunu diyenler 18-20 arasi cocuklar değil basbaya kocaman insanlar toplumda evli bir kadin ol hergun hakaret siddet vs uğra ama kinanma kimse seni umursamasin ama ayrilinca hemem dul yaftasi ha ustune evlenicekken de aman bu bosanmis cocuklu .Hani biz diyoruz ya insanlik ne zaman öldü ? Onu öldüren biz insanlar beyaz kediyi siyahtan ayiran sevmeyen kinayan biziz insanoğlu .Bosanmisi evliden kinayan biziz insanoğlu.Oysa kinanicak o kadar sey var ki ama maalesef karakterlerden önce etiketler önce cikiyor sonra hepimiz birden insanliğin nasil kaybolduğunu bulmaya calisiyoruz

Umarim esinizle hem mutlu ,guzel ,naif bir aile olursunuz ☺

Merhaba Arkadaşlar ,bir hafta önce üye olup derdimi sizinle paylaşmistim.Öncellikle zamanini benim derdime ayiran ,yazan arkadaşlarima teşekkur ediyorum.Henuz 27 yasindayim ve cocuk ruhlu biriyim , galiba bugun buyudum .Hayatta bir daha gelsem yine esimle evlenirdim , o cok iyi biri ,naif,merhametli,hayvansever ,iyi bir eş, komik,eğlenceli .Mesela asiri fevri biriyimdir o ise sakin ve anlayisli ,empati sahibi.6 yildir beraberdik 4.yildirda evliydik ve bugun bosanma dilekcemi verdim.Anlasmali bosanacağiz 1 -4ay suruyormus anlasmali olduğu icin .Evdeki tum esyalari,fotoğraflari,anilari aldim .Kopeklerimize o bakicak kedilerimi ben aldim belki birdaha kopeklerimi goremem cunku artik konusmamiz ,sarilmamiz icin imkan kalmadi.

Herseyi kabullenmistim 4 yil beraber mucadele verdik ve olmadi .Esim her gecen gun daha cok heveslendi ,surekli bebek videolari izliyor ,arastiriyor ,sorusturuyordu.Bense artik yorulmustum ,artik kacinci kez o kapidan heyecan ile girip umitsizlikle ciktiğim icin.Artik heveslenmiyordum biz bize yeter dusuncesi vardi bu zamanda mucadele verirken esimin ailesinin kotu dusunmeleri, vicdansiz yurekleri artik esime olan sevgi bağimi azaltmaya baslamisti.Surekli yurt disina ciktik ,kac doktora gittik inanin sayamiyorum ,kac teste girdik ,kac tedavi yontemi denedik .Olmayinca olmadi esime herzaman cocuğun onemli olmadiğini soyledim biz bize yeteriz dedim lakin yetememesiz .Ona asla kizgin değilim belki biraz kirginimdir .Suan bosanicaz ve belki birdaha bir araya gelmicez .Kimse benim hatalarimi gormezden gelmicek ,kimse beni onun gibi mutlu etmicek ,kimse numaradan uyuma takliti yaptiğimda beni kucağinda tasiyamiyacak ,kimse onun gibi bana oyle guzel bakmicak .Belki 1 yil sonra 5.yili evlatlik edinebilirdik ama esim istemedi herseyden kendini sorumlu tuttu .Ona acidiğimi dusundu ,anne olmami cok istiyordu ,yaklasik 4 aydir beni kendinden soğutmaya calisti ve sonunda bende 4 yildir kimseye gosteremediğim duygularimi ,icimde bastirdiğim hislerle dilekce verdim umarim hayatina iyi ,guzel insanlar girer ve onu bu zayif noktasindan vurmayan ,ona guzel pankek yapan biri cikar .Umarim hep mutlu olsun ,hep gulsun belki 65 yasimiza geldiğimizde artik cocuk olamayacaği icin belki bu defa bahanesi kalmaz ☺evleniriz .Seni hic unutmucam hayatima hayat verdiğin icin yoldasim yolun sonu geldi.

Çok üzüldüm ya😣 yok mu bi çaresi , çocuksuz da devam edebilirsiniz neden kabul etmiyor. Sonuçta siz kabullenmişsiniz. Ailesinin etkisinde mi kalıyor . İnşallah bi mucize olur da bi araya gelirsiniz yine, çünkü birbirini gerçekten seven iki insanın böyle ayrılması çok üzücü 😣

Benim kendi isim zaten vardi .Bu para mevzusu ailesi acti 4 ay once bende oyle olmasini bekledim hep ha duzelicek ilerde beni anlicak esim o duyguya gelemedi halen ailesinin amaci burada arkadaslarda yorum yazmis para bana kalmasin diyede iyide esim de genc daha 37 yasinda
Cokta genc degl 40a gelmis .bosanma kagidini gördümü eşin

Arkadaşlar çoğunluk evlat edinseydiniz demiş aamaaa benim fikrimce; oğullarına karısının onunla parası için evli kaldığına dair oğullarını fiştekleyen bir aile ve bu fişteğe gelen bir koca var
Yani bütün mesele para. Eminimki o adam evlat edinme konusunda da ailesiyle konuşmuştur onlarda olmaz diye aklına girmişlerdir.
Evlat edinme demek, mala mülke varis demek.

Çok üzüldüm :KK43:

Sizi yıpratıyordu. Böylesi daha iyi tabi ki ama severek ayrılmak çok üzücü :KK43:

git hemen çek kız dilekçeni. siz daha çocuksunuz çocuk olmuyor diye boşanma mı olur. ya olupta hayırsız olsa anasını babasına işkence edip öldüren birsürü evlat var. ben hamileyim ama nasıl bir evlat olacak garantisi varmı? Allah hayırlı evlat versin, hayırlı olmayacaksa hiç vermesin.

Bende onu anlatmaya calistim hep umitimizi kaybetmeyelim kanserin bile artik cozumu var .Ben ayrildiktan sonra bile gorusmek ,zaman gecirmek istedim cunku biz kavga dovus ayrilmadik hakaretler havada ucusmadi saygiyla ayrildik .Severek ayrilmak uzucuymus gercekten
Çok ayıp etmiş ailesi, zamana bırakın ama ben olsam bayramlarda veya kandillerde arardım bence eşiniz sizi düşünüyor başkasıyla evlenip çocuk sahibi olmanızı istiyor yani size iyilik yaptığını düşünüyor

Arkadaslar hepininizle paylasmak istedim ,sağlikla
Canim yaa cok üzgünüm adına. Siz de ve esinizde cocuk olmasi icin bir problem yoksa stres ve sikintidan olmuyordur cocuk. Madem seviyorsun neden dilekce veriyorsun. Hadi o seviyor sa neden seni durdurmuyor. Sanki bur yandan ayrılığı istemişsnz gibi geldi. Ikinizde.
Ama yok gerçekten seviyorsan cek dilekçeyi ve ben yapsmiycam de

Cocuk tek neden olarak sayilmaz ,tek nedenine indirgemek mantiksiz olur mesela cocuk olmadiği icin tedavi goren , pskilojik tedavi goren insanlar oluyor.En cok toplumda cocuk ne zaman ee sizin cocuk ne zaman bak sunun cocuğu bunun cocuğu .Cocuğu olmayan sağlikli insanlar bile bu sorundan bunaliyor değil mi simdi cocuğu olamayan sağliksiz aileleri dusunun mesela ? Iyi gunde kotu gunde kavramina asla katilmiyorum uzgunum ama esini aldatan veya siddet gosteren bir adamin kotu gununuze sukur eder misiniz ? Veya size hakaretler eden ailenizle gorusturmek istemeyen adama iyi ki iyi gunumde yanimda misin denmesi sacma bunlari ben yasamiyorum ama kliselesmis evlilik tabiri sozlerine katilmiyorum

Aldatmak kötü gün değil benim için bitme sebebidir zaten.
Kötü günden kastım hastalık olur, parasızlık olur eşinin arkasında durmalıdır.
Sizin anladığım kadarıyla para değildi sorun, çocuk dediniz.
Bende ona dayanarak bu yorumu yazdım.
Evlat edinilerek bu sorunu ortadan kaldırabilirdiniz.
Hakkınız da hayırlısı.

Öncelikle başiniz sağolsun ,evlat kaybetmenin henuz daha adi bile bulunamadi öyle bir aci ki .Kalbinize göre bir cikmis karsiniza ikinci esiniz umarim cok mutlu ve huzurlu olursunuz lNeler yaşadiğinizi tahmin az cok hissetebiliyorum Allah ilk evliliğinizden olan cocuğunuza uzun omurler versin .Sizin icin bir kapi kapanirken diğer kapi acilmis ve esinizle tanismissiniz mutluluğunuz daim olsun .Ben her zaman kadin ile erkeğin eşit olduğunu dusunurdum halen de dusunuyorum da baskilar olarak kadinlar daha kolay baskilaniyor .Mesela dul kadin diye ayiplayan insanlar var halen veya bosanmis cocuklu kadini istemeyen aileler bunu diyenler 18-20 arasi cocuklar değil basbaya kocaman insanlar toplumda evli bir kadin ol hergun hakaret siddet vs uğra ama kinanma kimse seni umursamasin ama ayrilinca hemem dul yaftasi ha ustune evlenicekken de aman bu bosanmis cocuklu .Hani biz diyoruz ya insanlik ne zaman öldü ? Onu öldüren biz insanlar beyaz kediyi siyahtan ayiran sevmeyen kinayan biziz insanoğlu .Bosanmisi evliden kinayan biziz insanoğlu.Oysa kinanicak o kadar sey var ki ama maalesef karakterlerden önce etiketler önce cikiyor sonra hepimiz birden insanliğin nasil kaybolduğunu bulmaya calisiyoruz

Umarim esinizle hem mutlu ,guzel ,naif bir aile olursunuz ☺
Cok haklisin canim benim yuregine saglik ne kadar da akli basinda saglam yazmissin keske bu dunyada sadece iyiler olsa ve onlarla paylassak bu dunyayi...
Iyi dileklerin icin insanligin icin cok tesekkur ederim. Dilerim her sey gonlunce olsun hakkinda hayirlisi olsun . . .
Allaha emanet ol canim . . .

X