Saç Rengi ve Saç Boyama Sonunda küllü açık kumral hayalime kavuşabildim.. darısı başınıza:)

teşekkürler canım..beğendiğine sevindim.. elbette yazarım neler kullandığımı. ama dediğim gibi riskli bir karışım bu.. yani olacakları göze almadan sakın denemeyin.. benim için kaybedecek bişi yoktu..hadi en kötü koyu bi renge boyardım ama saç rengi açık olup bunu deneyenlerin saçı mavileşebilir.. neyse ben ikazımı yaptım artık günah benden gitti..:).. karışım şu akos 9.1, akos silver, akos mavi ve koleston 12.1 den eşit oranlarda karıştırdım.. sonra bunların toplamı kadar 9 luk oksidan koydum.. üzerine biraz su, saç kremi ve çam terebenti ekledim.. hafi cıvık bu karışımı saçımda 25 dakka beklettim.. bu arada karışım lila rengiydi.. ve beklerken baya gerildim.. hatta saçımın çok açık ucunda hafif bi mavilik oldu ama o da nazarı olsun dedim.. işte sonuç bu.. saçımı hiç yıpratmadı diyebilirim.. akos hakkında çok olumsuz yorumlar okudum..ama ben çok memnunum.. teşekkürler akos..:)

yani 4 rengi eşit oranda karıştırdın..
olmuş .:KK31:.ama dediğin gibi, fotona göre,uçlarda mavilik var gibi..çok mu bariz belli oluyor normal gözle bakıldığında?:44:

Çok güzel olmuş ya güle güle kullan canım:)) benmki koyu kestane bende boyamaya kalktım ilk resimdki gibi oldu balyaj şeklindeydi bnmki hiç beğenmedm koyu kahveye boyadım bunu da denemek isterim acaba bende tutar mı ??

yani 4 rengi eşit oranda karıştırdın..
olmuş .:KK31:.ama dediğin gibi, fotona göre,uçlarda mavilik var gibi..çok mu bariz belli oluyor normal gözle bakıldığında?:44:

çok fazla belli değil ama benim hoşuma gitti.. aslında bunun nedeni önceden yaptırdığım krepe balyaj.. uçlar daha açık olduğu için bi kaç yeri maviye çaldı..:)

Çok güzel olmuş ya güle güle kullan canım:)) benmki koyu kestane bende boyamaya kalktım ilk resimdki gibi oldu balyaj şeklindeydi bnmki hiç beğenmedm koyu kahveye boyadım bunu da denemek isterim acaba bende tutar mı ??

teşekkür ederim canım.. saçımın geçmişini yazdım, koyduğum resimler gibiyse saçın neden olmasın:)

Toplamı kadar oksidan demişsiniz ya.
İşte orayı anlamadım.
Üçünden de yarım ölçü karıştırdığımızı düşünürsek 1.5 şişe mi oksiden kullanılacak?

Toplamı kadar oksidan demişsiniz ya.
İşte orayı anlamadım.
Üçünden de yarım ölçü karıştırdığımızı düşünürsek 1.5 şişe mi oksiden kullanılacak?

3 değil 4 boyayı karıştırdım.. normalde saç boyamada 1 tüp boyayla 1 minik şişe oksidan karıştırdığımıza göre.. 1 tüp boya 60 gr/4= 15 gr boya başına kullanıyoruz.. oksidan 50 ml olduğuna göre buna denk oluyor.. ben mutfak tartısı kullandım..işimi şansa bırakmadım..tabi çam terebenti ve su miktarını cıvıklığına göre belirlediğim için bir ölçüsü yok.. göz kararı.. umarım anlatabilmişimdir..

gerçekten tam bi açık küllü kumral olmuş :) maşallah cnm çok guzel gorunuyo.. tebrk ederm sni

harika olmuş saçların, tebrik ediyorum seni :) bende senin bu saçının çok az daha koyusunu istiyorum. ama şuan sap sarı benim saçlarım bana bi yardım et, tecrübelerin doğrultusunda yol gster :) $Adsız.png benim şuan ki saçım bu. nasıl yapıcam ben :/

harika olmuş saçların, tebrik ediyorum seni :) bende senin bu saçının çok az daha koyusunu istiyorum. ama şuan sap sarı benim saçlarım bana bi yardım et, tecrübelerin doğrultusunda yol gster :)Eki Görüntüle 414832 benim şuan ki saçım bu. nasıl yapıcam ben :/

bu şaç rengii çok ğüzelll degiştirmeyinn külüü pek sevmiyorum ben soluk gibi geliyor şaçlar banaaa:KK12:

harika olmuş saçların, tebrik ediyorum seni :) bende senin bu saçının çok az daha koyusunu istiyorum. ama şuan sap sarı benim saçlarım bana bi yardım et, tecrübelerin doğrultusunda yol gster :)Eki Görüntüle 414832 benim şuan ki saçım bu. nasıl yapıcam ben :/

teşekkür ederim..gerçekten seninde saçlarının rengi çok güzel... ama küllünün yeri de ayrıdır bence.. benim saçıma kullandığım boyalar saç rengimden hep daha açık renklerdi.. bu durumda sizin saça daha koyu bir küllü kullanmak lazım.. eğer röfle yoksa saçınızda...akos 8.1 + akos kül rengi+akos gümüş işinizi görür gibime geliyor.. karışıma mavi koymuyorum çünkü açık renklerde mavilik yapıyor..kül rengindende az koyarsınız çünkü baya koyu bi renk.. en iyisi saçınızın iç kısmından bi kısmına uygularsınız.. güzel olursa da hepsine..kafayı küllüyle bozmuş biri olarak kolaylıklar diliyorum:)

X